Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Nova HD, komentář netřeba

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RossiD
    Registrace
    Aug 2008

Mno, ale zase muzes diky Nove takovy snimek shlednout dvakrat a pokazde to bude o necem jinem

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

toto je jeden z dovodov, preco nikdy nepozeram filmy v TV (a netykalo sa to len komercnych TV, ale kazdej jednej).

Najlepsie su scenky v aute, kde je v originale zaber na dvoch ludi, vacsinou je vo vyslednej 4:3 verzii len tretina z kazdej postavy a hluche miesto uprostred

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    toto je jeden z dovodov, preco nikdy nepozeram filmy v TV (a netykalo sa to len komercnych TV, ale kazdej jednej).

Najlepsie su scenky v aute, kde je v originale zaber na dvoch ludi, vacsinou je vo vyslednej 4:3 verzii len tretina z kazdej postavy a hluche miesto uprostred
    Proč? Jsou i slušný stanice, kde dávaj Widescreen Letterbox anamorf 16:9 bez jakýhokoli ořezu v HD a ještě ti k tomu naporcujou 5.1 Dolby... Já si nestěžuji - už pomalu ani nic jiného nenahrávám. Pillarbox znám jen u 4:3 starých č/b filmů zremastrovaných do HD 16:9. Nemluvím ale o kocourkovských kanálech.

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

JJ na novu už delší čas nekoukám, pokud mě k tomu nedonutí okolí. V pátek při přepínání jsem si na nově hd všim, že dávají 4:3 Harryho Pottera a pak i Kill Bill. Nesledoval bych ty filmy už z důvod reklam. A tím poměrem to zabili totálně. To už mám lepší mínění o Primě, která včera dávala Pravdivé lži 16:9
    Proč pak vůbec nova vysílá v HD?

Registrace
    May 2009

StD> ano, zabudol som tam doplnit "ceskoslovenske" TV, obzvlast vsetky starsie zaznamy, ktore su takto urezane.

Ten idiotsky napad nakupovat 4:3 verzie sa im totiz teraz krasne vypomstil.

Citace Původně odesláno od interfernet422 Zobrazit příspěvek
    Nesledoval bych ty filmy už z důvod reklam
    to je dovod 2/3

A ten treti je dabing

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Ten idiotsky napad nakupovat 4:3 verzie sa im totiz teraz krasne vypomstil.
    Nevim, do problematiky nákupu filmů nevidím, to skutečně jim prodejce prodá verzi filmu 4:3? To snad ne
    Že by majitel práv nechal takhle vědomě zprznit dílo? To se mi ani nechce věřit.
    Zná někdo tuhle problematiku?

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Proč? Jsou i slušný stanice, kde dávaj Widescreen Letterbox anamorf 16:9 bez jakýhokoli ořezu v HD a ještě ti k tomu naporcujou 5.1 Dolby... Já si nestěžuji - už pomalu ani nic jiného nenahrávám. Pillarbox znám jen u 4:3 starých č/b filmů zremastrovaných do HD 16:9. Nemluvím ale o kocourkovských kanálech.
    Na zdejším trhu leda MGM.

Registrace
    Mar 2004

JJ na novu už delší čas nekoukám, pokud mě k tomu nedonutí okolí. V pátek při přepínání jsem si na nově hd všim, že dávají 4:3 Harryho Pottera a pak i Kill Bill. Nesledoval bych ty filmy už z důvod reklam. A tím poměrem to zabili totálně. [COLOR=red]To už mám lepší mínění o Primě, která včera dávala Pravdivé lži 16:9[/COLOR]
    Proč pak vůbec nova vysílá v HD?
    Je to oproti 4/3 pokrok, ale ten film je v originále 2,35:1

Registrace
    May 2009

Nevim, do problematiky nákupu filmů nevidím, to skutečně jim prodejce prodá verzi filmu 4:3? To snad ne
    Že by majitel práv nechal takhle vědomě zprznit dílo? To se mi ani nechce věřit.
    Zná někdo tuhle problematiku?
    Neviem to na 100%, takze hadat sa nebudem, ale mam pocit, ze to tak je. TV naozaj v archive nemaju povodnu verziu (inak by ju vysielali). Taktiez sa to dnes robi z 2.35:1 na 16:9, tam useknu len 25% informacii, namiesto 50% pri 4:3 .

A co sa tyka samotnych televizii, oni by paradoxne uz osekavat nic nemali (odvysielanim osekanej kopie od majitela prav je to /zda sa/ vsetko ok). Predpokladam, zmluva je postavena tak, ze uz televizie nesmu s obrazom nic robit (aspon byt vydavatelom, urcite tam ta klauzula bude).
    Taktiez je to pripad filmov, ktore vidime na obrazovke v povodnom - neosekanom formate (starsie filmy) - predpokladam, ze dovod bude taky, ze majitel prav im nedovolil to osekat a inu verziu ako povodnu im nepredal.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 21-08-2011 v 15:51

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Nedělejte tady z toho kovbojku. Prostě záleží na tom, co se použije za přepis. A někdy se použije nějaký obstarožní. Resp., nemusí být úplně obstarožní, dejme tomu 5-7 let a starší. Jestli Nova vysílala první díl Harryho Pottera někdy v roce 2004, tak je jasný, že vysílala přepis 4:3 aby se lidi u svých 37-72cm CRT obrazovek nedívali na "nudli". A pokud se Nova neobtěžovala s pořízením přepisu 16:9, tak to prostě bude vysílat dál v 4:3. Ovšem myslím si, ža situace je v posledních 2-3 letech celkem dobrá a vcelku slušné množství filmů je vysíláno v 16:9 s kvalitním přepisem. Třeba ČT vysílala v posledních měsíců např. staré americké westerny či francouzské filmy s Belmondem a tam se jednalo o kvalitní filmové přepisy.

"Zlatý hřeb" bude v tomto ohledu tento a příští čtvrtek, kdy bude vysílána Sedmá rota v HD. První díl Sedmé roty ale bohužel v HD vysílán nebyl, protože na ČT HD byla Dvojka s dokumentem o 50 letech brněnského studia.

Špatné je to u starých českých filmů. Tam mi přijde, že kvalitních je přepisů je skutečně málo a donekonečna se "hoblují" přepisy někdy z 90. let. A ten projekt digitalizace 200 českých filmů není zrovna všespásný. Jednak to bude trvat hodně dlouho, druhak se nedostane na spoustu oblíbených českých filmů - kdo viděl ten seznam, tak ví, že je tam obrovské množství klubovek, které tak 80-95% lidí vůbec nezajímají. Osobně bych volil cestu nějakých ne tak finančně náročných přepisů. Podobně, jako to má ČT. Kompletní Hříší lidé se vešli do nějakých 700 000 Kč. Tak by třeba podobně dobrý přepis nějakého českého filmu mohl stát třeba 100 000 - 150 000 Kč, což nepovažuji za nějakou astronomickou částku.

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Včera ČT2 vysílala starší western Mackenovo zlato ve formátu 21:9. Škoda že ne rovnou v HD na ČT HD. Na ČT HD je poslední dobou hlavně sport. Celkově mi přijde ČT HD jako nešťastné řešení. Sledoval jsem seriál "Vyprávěj" , který od počátku vysílal v nativním HD na ČT HD, ale později některé díly pouze v SD na ČT 1, protože ČT HD vysílal program z ČT4, nebo ČT2. ČT snad vybírá na koncesionářských poplatcích dost peněz, aby mohla spustit alespoň dva programy v HD, jeden sportovní a druhý zábavný. Jinak ty Bulhary nikdy nedoženeme....

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Fricoolinek2 Zobrazit příspěvek
    Nedělejte tady z toho kovbojku. Prostě záleží na tom, co se použije za přepis. A někdy se použije nějaký obstarožní. Resp., nemusí být úplně obstarožní, dejme tomu 5-7 let a starší. [COLOR=red]Jestli Nova vysílala první díl Harryho Pottera někdy v roce 2004, tak je jasný, že vysílala přepis 4:3 aby se lidi u svých 37-72cm CRT obrazovek nedívali na "nudli". A pokud se Nova neobtěžovala s pořízením přepisu 16:9, tak to prostě bude vysílat dál v 4:3.[/COLOR] Ovšem myslím si, ža situace je v posledních 2-3 letech celkem dobrá a vcelku slušné množství filmů je vysíláno v 16:9 s kvalitním přepisem. Třeba ČT vysílala v posledních měsíců např. staré americké westerny či francouzské filmy s Belmondem a tam se jednalo o kvalitní filmové přepisy.

"Zlatý hřeb" bude v tomto ohledu tento a příští čtvrtek, kdy bude vysílána Sedmá rota v HD. První díl Sedmé roty ale bohužel v HD vysílán nebyl, protože na ČT HD byla Dvojka s dokumentem o 50 letech brněnského studia.

Špatné je to u starých českých filmů. Tam mi přijde, že kvalitních je přepisů je skutečně málo a donekonečna se "hoblují" přepisy někdy z 90. let. A ten projekt digitalizace 200 českých filmů není zrovna všespásný. Jednak to bude trvat hodně dlouho, druhak se nedostane na spoustu oblíbených českých filmů - kdo viděl ten seznam, tak ví, že je tam obrovské množství klubovek, které tak 80-95% lidí vůbec nezajímají. Osobně bych volil cestu nějakých ne tak finančně náročných přepisů. Podobně, jako to má ČT. Kompletní Hříší lidé se vešli do nějakých 700 000 Kč. Tak by třeba podobně dobrý přepis nějakého českého filmu mohl stát třeba 100 000 - 150 000 Kč, což nepovažuji za nějakou astronomickou částku.
    Já mám už od roku 1996 CRT 82cm 16/9, ale každopádně by se měla Nova dívat do kalendáře a uvědomit si, že je rok 2011 a na ty jejich ořezaniny není už (skoro) nikdo zvědavej Navíc hodně lidí vezme spíš tu nudli, ale s celým obrazem, než jakýsi "půlhlavy" na celý ploše

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Je tu pravidelně Avatar uživatele peco
    Registrace
    Jun 2005

No ale ten Pitaval to sa nemoze porovnavat. Povodny prepis bol hrozny a to co sa vysiela teraz na CT HD, to je uplne novy prepis. A vobec, porovnavaju tam obraz zo stanice HD a SD. To budu rozdiely vzdy.

Kazdopadne som rad, ze CT sa pustila smerom novych prepisov. Minule to boli "Hrisni lide mesta prazskeho" a "Panoptikum mesta prazskeho". To bol velmi dobry pocin. Toto tu je tiez dobre. Serial sice presiaknuty proletarskou ideologiou, ale potrebna davka krimi tam je, takze ma to bavi aj napriek tomu.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-04-2012, 16:19
  2. Nova HD,Nova,Nova cinema zvuk!!!!
    Od zatty v sekci DVB-S
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 21-03-2011, 19:54
  3. Nová LCD
    Od Newiiim v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 12