Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Win DVD trial

Tykoxo (22)|20.8.2011 14:38
Zdravim,

dufam, ze to patri sem a ze to nebolo uz niekde preberane (nenasiel som) - chcem sa spytat znalych - ak nainstalujem trial verziu napr. Win DVD, bude mi fungovat audio/video dekoder (v DVB Dream) aj po uplynuti trial doby, resp. bude vobec fungovat bez registracie? Potrebujem ho len koli tomu kodeku, DVB Dream mam na ntb, ktory vobec nema DVD mechaniku a chcem to len koli meraniu urovne DVB-T. Vopred vdaka.

Resp., poradte mi, ako ziskat nejaky dobry av dekoder pre ten DVB Dream, idealne aby umoznoval pip. Skusal som ffdshow, ale ten mi zmrsil zvuk. Totiz - neinstalujem do systemu skoro ziadne kodeky, na prehravanie filmov pouzivam VLC, ktory, ako vieme, pouziva vlastne filtre, no a po nainstalovani ffdshow ma skoro piclo - pri sledovani filmov nastal taky zvlastny stav - zvuky pozadia, ako zvuk motora, hudba, atd. sa zdali byt v poriadku, ale rec bola uplne skreslena, nedalo sa tomu vobec rozumiet, akoby tie slova vychadzali spod vody, alebo co :), proste take bublanie. Stretol sa s tym niekto? Musel som odinstalovat ffdshow, dokonca tusim ani to nepomohlo, musel som este vratit system na starsi bod obnovy....
vivid.sk (11472)|20.8.2011 14:48
Neviem ako WinDVD, ale pri PowerDVD to takto funguje (resp. urcite fungovalo pri starsich verziach 5/6/7).
Ostatne, radsej si nainstaluj ffdshow, tam mas adekvatne mpeg2 dekodery (libmpeg2).
Tykoxo (22)|20.8.2011 14:59
vdaka vivid,

chcem len pre poriadok napisat, ze som este editoval povodny prispevok ohladne toho ffdshow a casovo sa to prekryvalo s tvojim prispevkom..:), takze to teraz vyzera, akoby si mi radil nieco, co povodny prispevok vylucuje.., sorry :)
vivid.sk (11472)|20.8.2011 15:09
mal si to zle nastavene, pokial sa ti cokolvek nepozdava, dekodery audia vo ffdshow mozes kedykolvek vypnut pre kazdy jeden datovy typ zvlast. Nastaveni tam je mozno viac, ako by clovek cakal, vsetko ide ale korektne nastavit.

Nakoniec, ako alternativa sa da pouzit AC3filter.
Tykoxo (22)|20.8.2011 15:26
ok, dajme tomu, ze vyskusam AC3 filter, ale co s videom? Inak, v ffdshow som nenastavoval nic, len som ho nainstaloval a v DVB Dreame to fungovalo ok. Horsie to uz bolo vo VLC, aj tak nechapem, ako vlastne ffdshow ovplyvnil vlc, ked ten by mal kaslat na systemove kodeky, ale nejako to spravil :(. A to iste sa dialo aj vo Windows media playeri, ktory systemove kodeky pouziva. Predtym, este vo Win XP som s uspechom pouzival v DVBD haldy kodekov - Cyberlink, Intervideo, ATI, Sonic..., vsetky fungovali a nebili sa medzi sebou, akurat teraz mam Win 7 a chcem sa vyhnut roznym cracknutym verziam a zase kupovat drahy dvd prehravac len koli kodeku by bolo trochu nepatricne..:)
vivid.sk (11472)|20.8.2011 19:33
aky mas Win7? Pokial mas Win7 Home Premium (a vyssie), tak mozes pouzit interny windowsacky dekoder (ci uz na SD alebo na HD, podporuje DXVA v oboch pripadoch).
Otestovany a funkcny pod DVBViewerom (alternativa DVB Dream)




a co sa tyka audia, tazko vyvodzovat nejake zavery. Pokial bol vsak problem aj po odinstalovani ffdshow, muselo to sposobovat nieco ine (tento ti urcite bordel v systeme nenarobi), obzvlast, ked si mal problemy aj vo VLC.

Zadalsie pri prehravani videa cez kazdy lepsi player (napr. MPC-HC) vies presne zisti ktory dekoder sa pouziva na audio/video a tym lahko identifikovat mozne problemy.
Tykoxo (22)|21.8.2011 11:37
Hm, to by bolo super,

ale ja Microsoft decoder v ponuke DVBD nemam (?). Treba pre to este niekde nieco nastavit? Mam enterprise.

P.S.: teraz ma napada, ci to nebude aj verziou DVB Dream, mam este stary, bezplatny 1.4i. Ale s ffdshow to fungovalo, len ci dokaze rozpoznat systemovy kodek z W7?
Asi mi nezostane nic ine, len vyskusat ten Win DVD trial...
Tykoxo (22)|21.8.2011 12:47
Tak uz viem, ze Win DVD trial nainstalovat nestaci. Nainstaloval som Corel Win DVD 2010, preinstaloval som aj DVBDream a nic. Ziadne dekodery v ponuke nepribudli..:(
vivid.sk (11472)|21.8.2011 13:07
mohol by to vediet rozpoznat, ked to vie DVBViewer, tvoja verzia W7 ho tiez ma. (otestovane a fukncne na mojom ntb)