Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Zákazníku „hop na špek“!

Jiří Piškula (30)|19.8.2011 11:59
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Zákazníku „hop na špek“!



I když je to smutné, je to tak. Výrobci elektroniky mnohdy nechávají své zákazníky takříkajíc „skočit na špek“. Často se v reklamách a upoutávkách zdůrazňují zcela nepodstatné vlastnosti produktu, aby se zároveň pomlčelo o důležitých (ne zrovna slavných) parametrech. Občas by se dalo přirovnat k vymývání mozků…

  • Vadí vám reklamní „obluzovaní“ nic netušících zákazníků?
  • Stalo se vám už, že jste se nechali nachytat na nějaký reklamní nesmysl?
  • Kdo/co je vašim kandidátem na marketingový blud roku?

Napište nám své názory, zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
RoPo (6061)|19.8.2011 13:33
Standarní kandidát na roční blud jsou reklamy na "LED TV" i když znalí vědí, že dané TV nejsou LED TV, ale TV s LED podsvětlením. Ať už formou EDGE LED, SmartLed, LocalDimming LED apod.
Však ve Velké Británii už má několik let např. fa. Samsung s tímto označením LED TV utrum. Je to klamání zákazníků, dle tamní organizace pro ochranu zákazníků. Což mají pravdu, protože LED TV je zcela něco jiného.

Jinak mě se nic takového "hop na špek" nestalo. Ale to je dáno tím, že mám snahu se o věci zajímat. Taktéž většina zde diskutujících se o věci zajímá. "hop na špek" může nastat jen opravdu u "obyčejných" neznalých spotřebitelů. Koneckonců prodejce má zákazníka o všech plusech a mínusech informovat. Pak by efekt "hop na špek" neměl nastat. Problém je však také s většinou prodejců, kteří neznají základní technologie a už vůbec ne vlasstnosti daného výrobku. Chudák zákazník - vždy je v pozici "babo raď", ale o nemá kdo poradit...
Pitomec (10211)|19.8.2011 13:59
LED TV taky může být televizor obalený v ledu nebo místo aby topil, tak vyrábí led :D
Ivo Mašek (10205)|19.8.2011 19:34
[quote]
Vadí vám reklamní „obluzovaní“ nic netušících zákazníků?
[/quote]
Vadí. Jenomže, kdo je to vlastně ten zákazník. Když se někdy kouknete, jak většina našich lidí (a všichni lidé jsou i zákazníky, konzumenty, .......) myslí a uvažuje o čemkoli, na co si jen pomyslíte., tak je to vina oněch lidí / zákazníků, že nejsou schopni se ani po 20 letech ohnout a z podkavalce si konečně najít tam kdysi odhozený mozek, protože v jistých dobách bylo přemýšlení spíše přítěží, a používat ho.
[quote]
Stalo se vám už, že jste se nechali nachytat na nějaký reklamní nesmysl?
[/quote]
Jo, ASUS. Jsem poučen a tato značka pro mě přestala existovat. Jinak já se spíše radši poučím z chyb druhých, aby se té samé chyby vyvaroval.
[quote]
Kdo/co je vašim kandidátem na marketingový blud roku?
[/quote]
Tak to opravdu nevím. Ono není v dnešní době moc firem, které mohou říci: my máslo na hlavě nemáme
geronimoh (2327)|19.8.2011 19:40
[quote]Vadí vám reklamní „obluzovaní“ nic netušících zákazníků?[/quote]

Ano vadí a vidím kolem sebe hodně lidí, kteří se nechají velmi snadno "obloudit"

[quote]Stalo se vám už, že jste se nechali nachytat na nějaký reklamní nesmysl?[/quote]

Snad ani ne

[quote]Kdo/co je vašim kandidátem na marketingový blud roku?[/quote]

Jasným vítězem je známý blud zvaný "LED" televizor, už delší čas a stále více lidí se nechalo zmást
spyko (39)|20.8.2011 22:32
1.Vadí mi to hodně,ale ještě víc mi vadí neználí prodavači,kteří mě nebo zákazníka přesvědčují o opaku a vůbec je nezajimají argumenty !
2.Naletěl,k sedačce jsem dostal dárek-DVD MUSTEK-jel půl roku,ani jsem nereklamoval,kluk použil některé komponenty!
3.Skylink se svou reklamou IRDETO kompatibilnich přístrojů DVB-S/S2.
Neregistrovaný (0)|21.8.2011 09:51
Dobrý deň,minulý rok pred vianocami som sa rozhodol kúpiť nový TV a keďže som nechcel "hopnúť na špek" reklame, tak som sa snažil niečo pozreť na nete a narazil som na túto stránku.
Začal som pozerať okrem recenzii názory diskutujúcich a tak som sa do toho zamotal, že doteraz som žiadny TV nekúpil, snáď sa mi to podarí tento rok. Moja prvá predstava bol Samsung UE40C8000 - nič som o TV nevedel a postupne som preskákal všetky dilemy - aktívne3D/pasívne3D, Plasma/LED, EdgeLed/FullLed, problémy ako clouding, uhlopriečka, frekvencia.
Som pravidelným návštevnikom fóra, aj keď neregistrovaným. Veľa vecí som sa tu vďaka Vám naučil a celkom ma to začalo baviť. Čakám na LG 47LW980 a ak bude stáť do 2000 € tak budem mať po 15 rokoch konečne nový TV.
Pitomec (10211)|21.8.2011 11:08
To je celkem šupa dát za 47" nějakých 50.000Kč 9-)
SPAWN (744)|21.8.2011 23:12
[quote=Jiří Piškula;362827]

  • Vadí vám reklamní „obluzovaní“ nic netušících zákazníků?
  • Stalo se vám už, že jste se nechali nachytat na nějaký reklamní nesmysl?
  • Kdo/co je vašim kandidátem na marketingový blud roku?[/quote]
Za vsim hledej penize? Ano, nic jineho nez tovarna na prachy je reklama ktere hodne lidem se pomalu a jiste dostava i zavadejicimi informacemi do pameti.

Ano stalo, prece jen jsem clovek a ne robot i kdyz i ten byl vyroben clovekem. :D

OLED TV v 55'' do roku 2012 ale abych nezustal jen u OLED tak je to jasne oznaceni LED TV ktere v UK bylo zruseno pred lety.

P.S: o 3D technologii ani nemluvim :D