Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjímač a karta

Lukáš 85 (13)|17.8.2011 22:53
Zdravím. Potřeboval bych poradit s výběrem satelitního přijímače a karty. Na rovinu říkám, že se v této problematice VŮBEC nevyznám. Čím více jsem se zkoušel seznámit, tím více komplikované se mi to zdá. Takže, nyní mám parabolu 80cm, HD konvektor pro jednu TV ale s možností přijmu ze dvou družic. Potřebuji k tomuto vytipovat vhodný přijímač a kartu dohormady do cca 2500,kč. Rád bych měl možnost nahrávat pořady, proto jsem vybíral zařízení z kategorie Combo ( tedy s příjmem DVB-S i DVB-T). Ale skončil jsem u pojmů Irdeto, UNI čtečka a CI slot. Nevím zda vzít kartu CS Link či Skylink. Chci přijmat pouze neplacené programy, tedy žádné měsíční poplatky. Karta bez časového omezení. Děkuju za vaše rady a postřehy.
Dagy2 (3153)|18.8.2011 08:34
Lukáš, to že sa človek nevyzná v niečom je normálne. Ale pokiaľ ti niekto predal "HD konvektor" tak si práve na vlastnej koži skúsil ako predajcovia dokážu kecať.
za prvé to nie je konvektor ale konvertor - pretože konvertuje t.j. mení frekvenciu. Konvektor je niečo úplne iné
za druhé nie je HD konvertor, tak ako nie je HD kábel ani HD konektory. Konvertor je rovnaký a mení len frekvenciu vysielaného elektromagnetického vlnenia, s HD, SD a ani tým, či je analogové alebo digitálne vysielanie to nemá nič spoločné. Je to ako dipól - ten tiež dokáže prijímať rádio, analogovú TV, digitálnu TV, HD digitálnu TV.
za tretie to čo máš, sa volá single monoblok a obsahuje dva konvertory a prepínač v jednom puzdre.

Karty:
na trhu je 5 možností:
- SkyLink
- CSlink
- UPC direct
- Digi TV
- T-mobile
Najprv si hlavne vyber programy ktoré by si rád pozeral a za akú cenu ich operátori ponúkajú. Potom sa púšťaj do výberu prijímača a príslušenstva.
Zároveň treba odporúčam pozerať aj do budúcna - darmo máš "HD konvertor" - z toho usudzujem keď si to zdôraznil, že ťa oslovilo vysielanie HD - keď Digi a CS link nič v HD kvalite neponúkajú ani keby si si chcel priplatiť napríklad cez vianoce.

Prijímač:
zásadne kupovať taký prijímač, ktorý má CI-slot, pretože je u neho väčšia voľnosť pri voľbe kodovacieho systému (to su tie slovíčka ktoré si už počul - Irdeto, cryptoworks, ICE)

zásadne kupovať HD prijímač, pretože trend je prechod na MPEG4 kodovanie aj pre stanice so štandardným rozlíšením a tie vie zobraziť len HD prijímač

Neviem k čomu ti je kombo DVB-S + DVB-T na nahrávanie. Ak máš možnosť dobrého príjmu DVB-T a chceš len základnú ponuku, zostaň u DVB-T. Ušetríš si hromadu nervov a peňazí, pretože je to zadarmo a stačí ti telka s DVB-T prijímačom.
Ak chceš ísť do satelitu, tak tam prejdi kompletne a maj sat prijímač aj na nahrávanie.
Za 2500 ale pochybujem že kúpiš prijímač aj s kartou. Najlacnejšie čo som videl ale nikdy by som to nekúpil bol SD prijíač za 64EUR a karta k tomu teraz vidím akciu 54 EUR za kartu = 118EUR a to je viac než 2500Kč. A to je prijímač šit a navyše nie kombo. Neviem kde si cenu 2500Kč mohol vidieť.

Asi toľko na začiatok a zamyslenie.
drto (341)|18.8.2011 08:53
no v prvom rade za 2500,-Kč toho moc nespravis ale budis :)
moj tip na prijmac je Amiko8000 albo Opticum HD X403p a k tomu karta skylink ICE a s prislusnym softom ti to pojde jedna basen. aj ked chces teraz len neplatene programy v buducnosti ked si zmyslis ze chces aj HD tak ti skylink bude dobry :)
Hornet F-18 (1328)|18.8.2011 09:04
To co pise Dagy a drto je bohuzial fakt, uplne suhlasim.
Za 2500,- tazko nieco kupis, jedine ak pouzivane....
Karta Skylink sa pohybuje medzi 60-70€, a drtom odporucany Opticum 403 (ma aj nahravanie), je za cca 80€, takze si asi na dvojnasobku tvojej ceny.
Ale ao pise Dagy, ak mas dobry DVB-T prijem( a nechces vyuzivat platenu ponuku) zostan pri tom.
Pri neplatenej ponuke nemas vela stanic navyse oproti DVB-T.
JOSCER (94)|18.8.2011 10:36
[quote=Hornet F-18;362621]...
Pri neplatenej ponuke nemas vela stanic navyse oproti DVB-T.[/quote]

Tak na satu bude mít přeci v neplacené nabídce CZ + SK programy, což u DVB-T není. Teda pokud nebydlí u hranic.
Pitomec (10211)|18.8.2011 11:27
[quote=drto;362616]no v prvom rade za 2500,-Kč toho moc nespravis ale budis :)
[COLOR=red]moj tip na prijmac je Amiko8000 albo Opticum HD X403p a k tomu karta skylink ICE a s prislusnym softom ti to pojde jedna basen[/COLOR]. aj ked chces teraz len neplatene programy v buducnosti ked si zmyslis ze chces aj HD tak ti skylink bude dobry :)[/quote]
Toto není pro tazatele dobrá volba, protože tomu vůbec nerozumí (navíc: nebývá problém se zápisy na kartu v UNI čtečce?). Lepší bude, když si koupí nějaký komplet "Skylink-ready" a nemusí se o nic starat 8-) Ovšem za 2.500Kč to bude tak jenom na přijímač 9-)
Pitomec (10211)|18.8.2011 11:32
[quote=Lukáš 85;362595]Zdravím. Potřeboval bych poradit s výběrem satelitního přijímače a karty. Na rovinu říkám, že se v této problematice VŮBEC nevyznám. Čím více jsem se zkoušel seznámit, tím více komplikované se mi to zdá. Takže, nyní mám parabolu 80cm, HD konvektor pro jednu TV ale s možností přijmu ze dvou družic. Potřebuji k tomuto vytipovat vhodný přijímač a kartu dohormady do cca 2500,kč. Rád bych měl možnost nahrávat pořady, proto jsem vybíral zařízení z kategorie Combo ( tedy s příjmem DVB-S i DVB-T). Ale skončil jsem u pojmů Irdeto, UNI čtečka a CI slot. Nevím zda vzít kartu CS Link či Skylink. Chci přijmat pouze neplacené programy, tedy žádné měsíční poplatky. Karta bez časového omezení. Děkuju za vaše rady a postřehy.[/quote]Pokud ti stačí SD programy, tak toto: http://www.omko.cz/satelitni-komplet-amiko-ssd-550-s-kartou-cs-link-1tv-1druzice/. Funguje to bezproblémů, vyzkoušeno. Ale osobně bych do SD-only už nešel...
JOSCER (94)|18.8.2011 12:11
V Datartu teď mají akci, kdy k některým LED televizím jsou v akci 2 satelitní komplety za velmi dobrou cenu. Kdyby někdo z tvého okolí kupoval, tak se k němu můžeš přidat. To jen tak na okraj. Posoudit kvalitu těch přístrojů si ale netroufám. Ale určitě to není Combo.
drto (341)|18.8.2011 12:15
[quote=Pitomec;362634]Pokud ti stačí SD programy, tak toto: http://www.omko.cz/satelitni-komplet-amiko-ssd-550-s-kartou-cs-link-1tv-1druzice/. Funguje to bezproblémů, vyzkoušeno. Ale osobně bych do SD-only už nešel...[/quote]
to amiko je super ze ???? ja ho mam som teda na 1000000% spokojny. na to ze je to low end prijmad tak kloobuk dolu :D
teda ja mam 8900-ku ale to je asi jedno :D
dawie (90)|18.8.2011 14:19
Přesně tohle jsem teď řešil pro kamarádku. Paraboly mají na střeše činžáku a udělané svody do bytu. Takže potřebovala jen přijímač a kartu.
Nakonec se u ní usídlila Ariva 220 Combo + Skylink HD ICE. Celkově to vyšlo na 4.339 Kč vč. dobírky.
Ta karta by ani nemusela být HD...stačila by i standart...pak -200Kč

Samozřejmě něktří budou namítat...Ariva = shit...ale za daný peníz toho umí docela hodně a kvalita opravdu není vůbec hrozná. Své výhody i nevýhody má pomalu každý přijímač. Však koukni na poměrně dlouhé vlákno o ní (teda starší model Ariva200HD)...nebo na jiném foru (AB).

Faktem je, že 2500 bude opravdu tak akorát na přístroj bez karty.
Pitomec (10211)|18.8.2011 14:37
[quote=drto;362643]to amiko je super ze ???? ja ho mam som teda na 1000000% spokojny. na to ze je to low end prijmad tak kloobuk dolu :D
teda ja mam 8900-ku ale to je asi jedno :D[/quote]
Zatím jsem s žádným Amikem neměl problém (až na nemožnost reprodukce nahrávky - u PVR modelů - jinde, např. v PC a u modelu 7800 i absence času na předním panelu).
Pitomec (10211)|18.8.2011 14:39
[quote=dawie;362656]Přesně tohle jsem teď řešil pro kamarádku. Paraboly mají na střeše činžáku a udělané svody do bytu. Takže potřebovala jen přijímač a kartu.
Nakonec se u ní usídlila Ariva 220 Combo + Skylink HD ICE. Celkově to vyšlo na 4.339 Kč vč. dobírky.
Ta karta by ani nemusela být HD...stačila by i standart...pak -200Kč

Samozřejmě něktří budou namítat...Ariva = shit...ale za daný peníz toho umí docela hodně [COLOR=red]a kvalita opravdu není vůbec hrozná.[/COLOR] Své výhody i nevýhody má pomalu každý přijímač. Však koukni na poměrně dlouhé vlákno o ní (teda starší model Ariva200HD)...nebo na jiném foru (AB).

Faktem je, že 2500 bude opravdu tak akorát na přístroj bez karty.[/quote]
Ne, kvalita je tak vynikající, že to výrobce radši přestal dělat :-)- Až se to té známé podělá a bude to smrdět někde měsíc v servisu, tak ti zřejmě pěkně poděkuje 9-)
dawie (90)|18.8.2011 14:59
[quote=Pitomec;362662]Ne, kvalita je tak vynikající, že to výrobce radši přestal dělat :-)- Až se to té známé podělá a bude to smrdět někde měsíc v servisu, tak ti zřejmě pěkně poděkuje 9-)[/quote]

Dnes máš vše relativní...a taky náhodu na kus.
Mě jedou doma dva kusy víc jak rok bez problému :cool:

Který model máš na mysli, že přestali dělat?
Pitomec (10211)|18.8.2011 15:14
Přesně ten, o kterým píšeš. A není se čemu divit, když se výrobci vrátí cca 30% vyrobený várky, tak to musí zabalit každej...
dawie (90)|18.8.2011 15:21
[quote=Pitomec;362661]Zatím jsem s žádným Amikem neměl problém (až na nemožnost reprodukce nahrávky - u PVR modelů - jinde, např. v PC a u modelu 7800 i absence času na předním panelu).[/quote]
No tomu říkám docela dost podstatný zádrhel...aspoň pro mě. Ale to je otázka , kdo co požaduje a jak/k čemu chce STB využívat.
Z STB do 3tisíc nebue terno asi žádný. Jak jsem už říkal, u každého se něco najde. Jen si každý musím určit, co je pro něj důležité a co "přetrpí".

Pokud che něco opravdu rozumného...DM 800 HD SE...ale to už bude asi krapátko mimo rozpočet :-D
dawie (90)|18.8.2011 15:26
[quote=Pitomec;362670]Přesně ten, o kterým píšeš. A není se čemu divit, když se výrobci vrátí cca 30% vyrobený várky, tak to musí zabalit každej...[/quote]
Zmiňoval jsem 2 modely; nový A220Combo a starou A200HD (ta se už skutečně nevyrábí)...
Pokud byla již ukončena i výroba A220Comba, tak to prosím tě, dolož/dokaž.... stále by se při nejhorším dala vrátit ve 14-denní lhůtě :-D
Pitomec (10211)|18.8.2011 15:41
[quote=dawie;362673][COLOR=red]No tomu říkám docela dost podstatný zádrhel[/COLOR]...aspoň pro mě. Ale to je otázka , kdo co požaduje a jak/k čemu chce STB využívat.
Z STB do 3tisíc nebue terno asi žádný. Jak jsem už říkal, u každého se něco najde. Jen si každý musím určit, co je pro něj důležité a co "přetrpí".

Pokud che něco opravdu rozumného...DM 800 HD SE...ale to už bude asi krapátko mimo rozpočet :-D[/quote]Pokud to má někdo na skouknout a smazat, tak je to nepodstatný.
Pitomec (10211)|18.8.2011 15:43
[quote=dawie;362676]Zmiňoval jsem 2 modely; nový A220Combo a starou A200HD (ta se už skutečně nevyrábí)...
Pokud byla již ukončena i výroba A220Comba, tak to prosím tě, dolož/dokaž.... stále by se při nejhorším dala vrátit ve 14-denní lhůtě :-D[/quote]
Aha, nový model... No a ten asi bude jiný, než ten starý křáp, že? :-)- To je fakt debata o ničem, kdo chce Ari-šrot, ať si ho koupí, já bych ho nebral ani zadarmo :-k
dawie (90)|18.8.2011 15:45
[quote=Pitomec;362633]Toto není pro tazatele dobrá volba, protože tomu vůbec nerozumí (navíc: nebývá problém se zápisy na kartu v UNI čtečce?). Lepší bude, když si koupí nějaký komplet "Skylink-ready" a nemusí se o nic starat 8-) Ovšem za 2.500Kč to bude tak jenom na přijímač 9-)[/quote]

Nová ICE karta se v UNI čtečce Arivy220C rozjela během pár sekund...
dawie (90)|18.8.2011 15:49
[quote=Pitomec;362679]Aha, nový model... No a ten asi bude jiný, než ten starý křáp, že? :-)- To je fakt debata o ničem, kdo chce Ari-šrot, ať si ho koupí, já bych ho nebral ani zadarmo :-k[/quote]

Pravdu díž...debata o ničem. Pár tipů tazatel dostal, teď si musí holt zas něco načíst/nastudovat a pak se rozhodnout sám. Nebo se jít poradit do obchodu :-E 9-) (viz HD konvertor)
Pitomec (10211)|18.8.2011 15:51
[quote=dawie;362680]Nová ICE karta se v UNI čtečce Arivy220C rozjela během pár sekund...[/quote]
ICE karta se rozjede v každé UNI čtečce, v těch novějších se dokonce rozjede i Irdeto karta. Ale to nesouvisí se zápisy. A u UNI se obvykle musí uživatel věnovat firmwarům, což se laik prostě věnovat nebude a pro něho je skutečně nejlepší něco s originál čtečkou nebo originál CAM.
Lukáš 85 (13)|18.8.2011 18:03
Díky za tipy a rady. Osobně jsem vybral model Ferguson Ariva 120 Combo za cca 1500kč a k němu kartu CS link http://www.e-satelity.cz/cs-link-karta-cs-link-neomezena-1/ za 1115kč. V součtu bych se přibližně dostal na oněch 2500. Jde mi o to, že v domě kde bydlím, je centrální rozvod tv, ale je třeba platit UPC a ten obraz je prý na houby ( analogové SD ). Tak jsem zkoušel chytit DVB-T, lae chytnu ho jen s pokojovou anténou, která však v pokoji nejdeš a musím ji mít na balkoně na stoličce.
Lukáš 85 (13)|18.8.2011 20:13
ne ne ne..to jsme si nerozuměli, byla to moje chyba to takto napsat... měl jsem na mysli, že jsem si vybral to arivu než jsem to zde začal řešit...není to aktuální..pitomče nezlobte se, bylo to opravdu jen špatně vyjádřeno. Mělo být napsáno:,, původně jsem uvažoval o..". ach ta čeština.
Lukáš 85 (13)|18.8.2011 20:29
Ještě bych přidal doplňující informace. Bydlel jsem v paneláku, kde jsem měli normální rozvody. Koupil jsem si HDD rekordér LG a normální malý DVB-T tuner ( jelikož ho moje TV nemá ). Dále rozdvojku, takže ze zdi vedený bílý kabel jsem si rozbočil do tuneru a do rekordéru. Normálně jsem si pořady nahrál, zkouknul a pokud se mi líbit tak zrovna vypálil na DVD. Pomocí tuneru jsem na TV mohl sledovat jiný pořad. V současném domě tato možnost nebude, lidé tu mají buď satelit či ono UPC. Koupil jsem si přenosný HDD, který jsem chtěl přes USB připojit k sat přijmači na nahrávat na něj filmy. Abych v tu samou dobu mohl sledovat jiné pořady, chtěl jsem Combo. Nahrané filmy poté v počítači sestříhat a třeba vypálit.
dawie (90)|18.8.2011 21:18
A jsi si opravdu jistý, že v tom domě nejsou rozvody pro terestriální vysílání (ať již analog či DVB-T)???

...v tom případě ti Combo bude k ničemu, resp jeho DVB-T tuner. Není-li tam pro něj anténa, nic na něm nenaladíš. Zůstanou ti jen satel. kanály a tam, abys mohl nahrávat a zároveň něco jiného sledovat, bys potřeboval dvoutunerový přijímač (s interně sdílenou kartou) a twin (klidně i monoblok) konvertor.

Výměna tvého konvertoru za twin by sice nebyla nic strašného (cenově), ale dvou tunerové sat. STB je již trochu jiná třída... poměrně levný jsem v rychlosti našel DreamSky 8080 HD; jak je na tom kvalita této značky, netuším.

U většiny jednotunerových přijímačů sice můžeš nahrávat jeden pořad a zároveň se dívat na jiný...ALE ten musí být ze stejného transpondéru a většinou nezakodovaný (FTA)(pokud je to jinak či existují vyjímky, ať někdo opraví). Což je dost velké omezení. Koukni se na http://www.lyngsat.com na uspořádání programů CSLinku a Skylinku na transpondérech, ať víš, co by současně mohlo jít.

Opravdu bych raději pokoumal nad pořešením terestriální antény na balkoně a tak rozběhal tvou původní sestavu (LG recorder + STB). Satelit bys pak již teoreticky nepotřeboval :-o ...jen pokud bys chtěl lepší kvalitu obrazu a SK programy.
Když tak uveď jak daleko máš vysílač pro pozemní vysílání, s jaký výkonem vysílá, jaký je terén k vysílači (kopec, zástavba...) Info o vysílačích najdeš třeba zde...ale to už je asi na jinou diskuzi/vlákno
dawie (90)|18.8.2011 21:29
Myslím, že Dagy2 to ve svém příspěvku vystihl velmi přesně.

Stačí-li ti jen základ...zkus to raději pořešit příjem DVB-T signálu.
Až jestli neuspěješ, přejdi na stelit...ale opravdu si připrav trochu jinou částku :-(
Lukáš 85 (13)|18.8.2011 21:47
Tento barák i byt je po rekonstrukci. Prý je v bytě rozvod, což je, ale jde v něm pouze signál UPC a musí se nějak aktivovat. Víc nic, vyzkoušeno. Bohužel o LG rekordér jsem přišel. Rád bych třeba sledoval Novu a nahrával Primu. Zahraniční kanály nepotřebuju. Možná stanice Očko, ale to je max. Chtěl jsem kombo, protože jsem si myslel, že právě parabola chytne jak SAT tak i DVB-T vysílání. Pokud mám SAT přijmač připojit ke zdroji DVB-T, tak je to k ničemu.
dawie (90)|18.8.2011 21:53
Ano, Combo přijímač, cheš-li spřes něj sledovat pozemní vysílání (stejně jako tvůj DVB-T tuner), musíš připojit k televizní anténě (NE parabole).
Mám dojem, že toto poznání pro tebe není radostné:OO
Lukáš 85 (13)|18.8.2011 21:56
Ještě drobnost. Přítelkyně iniciativně před nějakou dobou přes net koupila bazarový přijímač Humax Digi+III spolu s kartou. Ale byl tu kamarád a zkoušel to nastavit. Nasměřoval parabolu někam k satelitu, jenž Digi používá ( Thor? ), ale karta je asi propadlá či co. Když jsem koukal na jejich stránky, pochopil jsem z toho, že mají základní balíček asi za 150, kde jsou normální běžné programy, ale k nim i něco navíc, což však nepotřebuju. Kamarád mi řekl, že je toto hroznej krám ať to zahodím.
Dagy2 (3153)|18.8.2011 23:42
Vidíš, pan Baťa už před 80 lety konstatoval tvuj stav: "nejsme tak bohatí abychom si mohli dovolit kupovat levné věci".
Takže Humax Digi - do smeti.
Kup ještě Arivu kterou si psal, ať tam na smetišti není Humaxovi smutno....

Pokud máš hluboko do kapsy, kup nějakou trochu normální DVB-T anténu, dej na balkon a máš CT, Novu, Primu, snad i Ocko. V cesku přeci na DVB-T jede poměrně slušný počet programů tak proč se tlačíš do satelitu? Stabilní DVB-T je určitě lepší než no houby SAT.
Mit satelit a plazmu aspoň 22" snad není podmínkou pro šťastný život s přítelkyní v novém bytě.
Lukáš 85 (13)|19.8.2011 07:46
Teď ¨trochu od odbočím... Co myslíte že je lepší. Mít starou v novém bytě nebo novou ve starém? Jak by řekl Tony Stark, nejlepší je mít novou v novém bytě. ( Bavíme se o televizi, že?! ). Asi jsem opravdu z doby dinosaurů, protože plasmu 22" jsem ještě neviděl.
Dagy2 (3153)|19.8.2011 09:50
Lukáš, máš pravdu, lepšie je byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý a mať novú v novom.
S tou plazmou 22" to bol taký hec - pokiaľ zariaďuješ nový byt netlač sa za každú cenu len aby si mal satelit. Poznám práve hromadu susedov, ktorí museli mať za každú cenu plazmu 42" pretože to patrí k "dobrej rodine". Pritom šišatý obraz 4:3 natiahnutý na 16:9 z miestnej analogovej káblovky - no hrôza. Ale keď musíš tak musíš, imidž je imidž.

Ja by som ti radšej radil, než aby si kupoval lacné šroty, presťahuj sa, pozeraj DVB-T keď už bez telky neprežiješ, zabývaj sa a potom si kúp seriózny SAT a nie digimax niekde pod rukou. To sú vyhodené prachy.
Pitomec (10211)|19.8.2011 11:05
[quote=Lukáš 85;362699]Díky za tipy a rady. Osobně jsem vybral model Ferguson Ariva 120 Combo za cca 1500kč a k němu kartu CS link http://www.e-satelity.cz/cs-link-karta-cs-link-neomezena-1/ za 1115kč. V součtu bych se přibližně dostal na oněch 2500. Jde mi o to, že [COLOR=red]v domě kde bydlím, je centrální rozvod tv, ale je třeba platit UPC a ten obraz je prý na houby ( analogové SD ).[/COLOR] Tak jsem zkoušel chytit DVB-T, lae chytnu ho jen s pokojovou anténou, která však v pokoji nejdeš a musím ji mít na balkoně na stoličce.[/quote]
Platit je potřeba vždy (ať už měsíčně nebo v pořizovací ceně něčeho, co se stejně za pár let musí vyměnit a platit tudíž znovu). Ale UPC má obvykle i digitální signál DVB-C a nějaký základ i v DVB-T (dostupnost služeb zde: http://web.upc.cz/dostupnost/). Možná než začneš něco vymýšlet, tak bych zkusil tuto variantu, protože zrovna teď lze mít u UPC nabídku Starter+balík programů (jaký si vybereš) za 150Kč/měsíc (http://www.upc.cz/televize/starter/), dostaneš STB a navíc lze signálem zásobovat víc televizorů. A pak taky u UPC bývá solidní připojení na net.
Lukáš 85 (13)|19.8.2011 21:20
Koukal jsem na stránky UPC. Ten balíček špatně nevypadal. Bohužel, když jsem si ověřoval pokrytí, tak jsem zjistil, že u nás jde jen obyčejný analog. To nechci. S přítelkyní jsem to probral a je jí jedno co vybereme, zda SAT či DVB-T. Prý by tedy bylo jednodušší sehnat ,,kloudnou" anténu a koukat na DVB-T vysílání. Tak jsem ji řekl, že by bylo dobrý sehnat HDD rekordér s 2 tunery, 5.1 audio výstupem, HDMI a USB. Bohužel jsme nic takového nenašli.
Pitomec (10211)|20.8.2011 12:23
Anténa(y) se pořizuje podle příjmových podmínek a zdaleka to nemusí být triviální věc. To radši ten satelit. Nebo oboje. Dvoutunerových SAT přijímačů je pak celá řada, ale pochopitelně ne v cenové kategorii, kterou preferuješ.
dawie (90)|20.8.2011 12:33
Vzhledem k tomu, že nikdo nevíme, kde bydlíš, jak máš orientovaný balkon, jak je vzdálen vysílač DVB-T, jaký je terén...ti asi nikdo nic konkrétního neporadíme :-(

Nemáš-li a necheš-li analog UPC, tak se na to vykašli i na satelit...a na začátek si zprovozni pozemní vysílání. Tedy popřemýšlej, jak elegantně upevni anténu na balkon, jak svézt kabel do pokoje...tady bych tě akorát "nakopl", že existují koaxiální průchodky oknem...tak by odpodl problém s vrtáním. Když pohledáš po netu, najdeš i levnější...

Jednem STB máš...přes ten můžete třeba koukat a za pár korun pořiď druhý na nahrávání (ext. HDD už taky máš). Akorát si prohlídni, jestli to všechno (pokud máš třeba ještě DVD) zapojíš do TV (jaké a koílik má vstupů).
Takhle bych to asi řešil já; je to cesta nejmešího odporu a nejlevnější :-)-
Pitomec (10211)|20.8.2011 12:42
Laborovat s anténou někde na balkóně, když neznáš příjmový podmínky (jakou anténu vlastně budeš kupovat? Něco podle oka? Tak to taky můžeš mít doma hromadu šrotu k ničemu), to fakt ne :-I
dawie (90)|20.8.2011 13:26
To "Pitomec":

Teď nevím, komu ta ta odpověď patřila..jestli mě či Luakšovi...

Od zjištění příj. podmínek a výběru vhodné antény přece existují firmy či kamarádi ;-) (případně dobré rady na forech), ovšem takhle dálku se fakt blbě radí. :-(
Ale jestli chce dodržet svůj rozpočet, těžko co jiného poradit :-o

Schválně mu zkus od oka vyčíslit náklady na dvoutunerový sat...já tipuju, že se dostane někam k 10tisícům :-(
Valibook (239)|20.8.2011 14:56
[quote=Lukáš 85;362773]Teď ¨trochu od odbočím... Co myslíte že je lepší. Mít starou v novém bytě nebo novou ve starém? Jak by řekl Tony Stark, nejlepší je mít novou v novém bytě. ( Bavíme se o televizi, že?! ). Asi jsem opravdu z doby dinosaurů, protože plasmu 22" jsem ještě neviděl.[/quote]

Z doby HD ready dinosaurů:
32" plazma LG 32PG6000
http://plazmove-televize.heureka.cz/lg-32pg6000/
Valibook (239)|20.8.2011 15:02
[quote=Lukáš 85;362951]Koukal jsem na stránky UPC. Ten balíček špatně nevypadal. Bohužel, když jsem si ověřoval pokrytí, tak jsem zjistil, že u nás jde jen obyčejný analog. To nechci. S přítelkyní jsem to probral a je jí jedno co vybereme, zda SAT či DVB-T. Prý by tedy bylo jednodušší sehnat ,,kloudnou" anténu a koukat na DVB-T vysílání. Tak jsem ji řekl, že by bylo dobrý sehnat HDD rekordér s 2 tunery, 5.1 audio výstupem, HDMI a USB. Bohužel jsme nic takového nenašli.[/quote]

http://www.satshop.tv/Golden-Media-UNI-BOX-9080-CRCI-HD-PVR-COMBO

Variabilita tohoto přístroje mě docela zaujala, i když bych raději v ČR uvítal prodej již vyráběné evropské verze TV Panasonic s tunerem DVB-T2. Představa jednoho ovladače je stále lákavá. GéTéčková řada plazem má i satelitní tuner, ale narozdíl od některých univerzálních čteček
vyžaduje dokoupení dekódovacího CAM modulu za 700 - 1300Kč.
Pitomec (10211)|20.8.2011 16:17
[quote=dawie;363015]To "Pitomec":

Teď nevím, komu ta ta odpověď patřila..jestli mě či Luakšovi...

Od zjištění příj. podmínek a výběru vhodné antény přece existují firmy či kamarádi ;-) (případně dobré rady na forech), ovšem takhle dálku se fakt blbě radí. :-(
Ale jestli chce dodržet svůj rozpočet, těžko co jiného poradit :-o

Schválně mu zkus od oka vyčíslit náklady na dvoutunerový sat...já tipuju, že se dostane někam k 10tisícům :-([/quote]To bylo tak obecně, samozřejmě pokud zvolí firmu, tak ta mu to zjistí (za peníze) taky.

Ale když má někdo rozpočet 2.500Kč, tak holt nemůže čekat žádnou slávu a ještě dvoutunerový mašiny...
Pitomec (10211)|20.8.2011 16:22
[quote=Valibook;363030]http://www.satshop.tv/Golden-Media-UNI-BOX-9080-CRCI-HD-PVR-COMBO

Variabilita tohoto přístroje mě docela zaujala, i když bych raději v ČR uvítal prodej již vyráběné evropské verze TV Panasonic s tunerem DVB-T2. Představa jednoho ovladače je stále lákavá. GéTéčková řada plazem má i satelitní tuner, ale narozdíl od některých univerzálních čteček
vyžaduje dokoupení dekódovacího CAM modulu za 700 - 1300Kč.[/quote]
Tuner T2 bych sem vůbec netahal, není tady žádný reálný vysílání (a bude kdovíkdy, jestli vůbec) a navíc kdo chce HD programy, tak je má dávno v S2.

To kombo už sem doma měl, teď mám verzi 9060 bez T a úplně ideální to taky není. Např. souběžný provoz dvou karet (jedna v UNI, druhá v CAM Mascom) způsobuje výpadky v příjmu, jakoby ten procesor v Goldenovi nějak nestíhal obsloužit UNI a CAM naráz :-I No aspoň že to nahrává na externí HDD v použitelným tvaru (tj. lze to přehrát i jinde).
Lukáš 85 (13)|20.8.2011 17:10
[quote=Valibook;363027]Z doby HD ready dinosaurů:
32" plazma LG 32PG6000
http://plazmove-televize.heureka.cz/lg-32pg6000/[/quote]

Myslel jsem opravdu 22" nikoliv 32". O těch vím. myslím, že stále platí pravidlo, že plasma pod cca 90 cm úhlopříčky se ,,nedá" vyrobit
Lukáš 85 (13)|20.8.2011 17:34
Opět nějaké doplňující informace. Bydlím ve Dvoře Králové nad Labem v 2. patře tří patrového domu. Okna mám jak směrem na Trutnov ( Krkonoše ) tak směrem na Hradec Králové.Bohužel na Krkonoše ,,nevidím " jelikož je přes cestu stejně vysoký dům a další městská zástavba. Směrem na Hradec je zase lehce kopcovatý terén. Takže tu pokojovku co mám na balkoně ( směr Hradec ) směřuji podle mapy na cca Týniště nad Orlicí. Většinu stanic chytám 2x. Kanály naladěny 32 , 39 , 60 a 61. Mají tyto parametry: kvalita 80% a intenzita 55%. Anténa je Jupiter HP04 http://www.hyperelektro.cz/dvb-t-s/dvb-t-prijem/dvb-t-anteny-pokojove/24049-pokojova-antena-solid-hp04-jupiter-prumer-23-cm/
Televizi mám klasickou tedy CRT stáří cca 4 roky, 72 cm , SABA. 1 Scart ( Set top box ), 1 S-Video ( DVD přehrávač ) a jedna sada jacků ( červený, bílý a žlutý- nyní SAT příjímač ). Jiné možnosti připojení nemá.
Lukáš 85 (13)|20.8.2011 17:48
Valibook (239)|20.8.2011 19:33
Osobně mám Opticum HD X403p a jsem s ním spokojen. Ještě levnější je v podstatě totožný Amiko SHD-8000 za Kč 1.889,- korunek + HDMI kabel zdarma. U něho by mě zajímalo, jestli je pozlacený. http://www.digitelka.cz/basket.php

Momentálně však uvažuji o druhém přístroji do domácnosti. Vzhledem k podpoře uvažuji o značkách jako Opticum, Amiko a v druhé vlně Golden Media nebo Dreamsky.
Pitomec (10211)|20.8.2011 20:42
[quote=Lukáš 85;363059]Opět nějaké doplňující informace. Bydlím ve Dvoře Králové nad Labem v 2. patře tří patrového domu. Okna mám jak směrem na Trutnov ( Krkonoše ) tak směrem na Hradec Králové.Bohužel na Krkonoše ,,nevidím " jelikož je přes cestu stejně vysoký dům a další městská zástavba. Směrem na Hradec je zase lehce kopcovatý terén. Takže tu pokojovku co mám na balkoně ( směr Hradec ) směřuji podle mapy na cca Týniště nad Orlicí. Většinu stanic chytám 2x. Kanály naladěny 32 , 39 , 60 a 61. Mají tyto parametry: kvalita 80% a intenzita 55%. Anténa je Jupiter HP04 http://www.hyperelektro.cz/dvb-t-s/dvb-t-prijem/dvb-t-anteny-pokojove/24049-pokojova-antena-solid-hp04-jupiter-prumer-23-cm/
Televizi mám klasickou tedy CRT stáří cca 4 roky, 72 cm , SABA. 1 Scart ( Set top box ), 1 S-Video ( DVD přehrávač ) a jedna sada jacků ( červený, bílý a žlutý- nyní SAT příjímač ). Jiné možnosti připojení nemá.[/quote]Set-top-box na DVB-T nepochybně máš, takže to nemusíš řešit. A k té staré potvoře (TV) kup Amiko 7800 se Skylink kartou, budeš tam mít v základu CZ a SK programy a něco si můžeš dle libosti doplatit.
Pitomec (10211)|20.8.2011 20:43
[quote=Valibook;363076]Osobně mám Opticum HD X403p a jsem s ním spokojen. Ještě levnější je v podstatě totožný Amiko SHD-8000 za Kč 1.889,- korunek + HDMI kabel zdarma. [COLOR=red]U něho by mě zajímalo, jestli je pozlacený.[/COLOR] http://www.digitelka.cz/basket.php

Momentálně však uvažuji o druhém přístroji do domácnosti. Vzhledem k podpoře uvažuji o značkách jako Opticum, Amiko a v druhé vlně Golden Media nebo Dreamsky.[/quote]
Jako vtip se to dá brát, ale jinak je pozlacení na dvě věci 9-)
Lukáš 85 (13)|20.8.2011 21:21
O pozlacení jsm to slyšek taky. Je to prý lákadlo ,, na ty kdo se nevyznají, avšak něco vědí" , tedy na mě. Bohužel však vím, že v praxi to přínos nemá. Ale nechci tímto něčí volbu zpochybňovat. Jsem moc rád za Vaše postřehy a názory. Děkuju. Ano, set-top box mám. Sice jsem to zařízení pod tímto názvem nekupoval, ale tuto funkci má. je to malá černá krabička s DVB-T tunerem . Má časovač, zajímalo mě , jak funguje, tak jsem k němu skrze USB připijil nově zakoupený přenosný HDD ( WD, 500GB, 3,5", 7200 RPM ) a hodilo mi to chybu:,, nelze navázat spojení". V dokumentaci jsem našel, že tuner má USB 1.1 a disk 2.0.
Pitomec (10211)|20.8.2011 21:35
Tím to určitě nebude, spíš ten STB neutáhne externí HDD (ale jenom flashku nebo samozřejmě HDD s vlastním napájením) a obvykle bývá problém i ve formátu, kdy je podporován pouze FAT32 (zatímco velké disky bývají formátované NTFS - lze to samozřejmě změnit).