Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB​-T tuner k LCD monitoru ?

MrPierc (131)|15.8.2011 21:12
Dobrý den, jak již někdo z vás četl, tak jsem úspěšně namontoval koaxiál od antény až do TV (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29095). Rodičům budu kupovat LCD monitor Philips 244E1SB (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70045) a chtěli by také koukat na TV.

Mám jim koupit TV kartu nebo nějaký DVB-T tuner ? Signál tu mám výborný, takže se ptám, co bude levnější/výhodnější a nejlépe co přesně.

Děkuji za reakce, ať už jsou jekékoliv :-)
vivid.sk (11472)|15.8.2011 21:17
preco si radsej rovno nekupis monitor s DVB-T tunerom?
MrPierc (131)|15.8.2011 21:19
A není lepší přenosný než na pevno v monitoru ? Samotné LCD stojí 3500 Kč. S tunerem nejlevnější 24ku jsem našel za 5000 Kč, to si myslím je zbytečné, když to můžu mít přenosné za méně peněz
vivid.sk (11472)|15.8.2011 21:22
Stat viac bude, ale za 3500KC necakaj ziadne zazraky co sa tyka kvality obrazu.
Zadalsie ak kupis nejaky monitor s jednym HDMI vstupom (ten bude pouzity na prepojenie s PC), tazko uz zapojis niekam nejaky STB - maximalne tak niekam do PC ako externy tuner.

Ak sa vsak TV bude sledovat casto, kupil by som monitor s internym tunerom (ma to viac vyhod: DO, nemusis mat zapnuty PC)
MrPierc (131)|15.8.2011 21:25
Snad to bude zobrazovat jako filmy z HDD ne ? Rodiče přece nepoznají kvalitu na 24" monitoru nebo tam jde o odezvu signálu a tuneru ?
Scorpion7 (200)|15.8.2011 22:34
Vivid Ta správne naviguje.Odozva nič take.Pokial zoberieš ten hore uvedený LCD potrebuješ k nemu ešte STB-T.Do toho STB-T prijimača pojde koxial z rozbočovača.STB-T musíš ešte prepojiť z LCD-monitorom.Pokial by si mal už LCD-monitor aj zo zabudovaním DVB-T tunerom,tak zasunieš len na anténny vstup koaxial z rozbočovača/naladíš programi/,a to je všetko.Otázka je či chceš ten trebars Philips používať len na Tv,alebo aj spolu s PC.Tu si treba zvážiť,čo kupiť/ale tuner DVB-T,či už interní,alebo externí bude treba/.
JirkaH (123)|15.8.2011 23:30
Je třeba si plně ujasnit, co se vlastně chce.
Pokud je příjem TV doplňkovou funkcí počítače, pak bych se přikláněl k interní TV kartě, asi Technisat AirStar2 PCI, která se stále ještě dá koupit a jde o jednu z nejcitlivějších TV karet, co vůbec znám. U USB tunerů je nutno počítat s podstatně horší citlivostí. Výhody jsou jasné - i s dodávaným SW je možno sledovat TV jak přes celou obrazovku, tak i v okně a dělat na PC něco jiného. Dále je možno si program z TV nahrát na pevný disk, je možno využít i časové nahrávání. Nevýhodou je nutnost provozu PC i v době sledování TV.
Pokud je situace opačná, ona se chce spíše TV s doplňkovou funkcí monitoru na PC, pak bych volil monitor s integrovaným DVB-T tunerem.
Já sám mám interní TV karty AirStar2PCI, Terratec Cinergy 2400iDT a pro příjem FM používám Leadtek WinFast 2000 XP Expert. Jede to zcela bez problémů, dálková ovládání vůbec nepoužívám. V rámci pokusničení jsem na tomto počítači provozoval i USB PCTV nano Stick T2 (290e), což je DVB-T a DVB-T2 tuner. Vše s originálním SW, žádné problémy jak pod WinXP-SP3, tak pod Win7/64b jsem nezaznamenal. Oba OS jsou průběžně aktualizované.
Pitomec (10211)|16.8.2011 11:47
[quote=MrPierc;362337]A není lepší přenosný než na pevno v monitoru ? Samotné LCD stojí 3500 Kč. S tunerem nejlevnější 24ku jsem našel za 5000 Kč, to si myslím je zbytečné, když to můžu mít přenosné za méně peněz[/quote]
To chceš řešit pár stovek? Navíc levný STB má výstup jenom analog, když budeš chtít výstup digitální, tak už je ten STB tak za tisícovku, k tomu HDMI kabel a seš na ceně těch 5t.Kč, což je cena monitoru s DVB-C/T tunerem (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X0000001399)
vivid.sk (11472)|16.8.2011 12:10
[quote=Pitomec;362383]... k tomu HDMI kabel ...[/quote]
A hlavne ten externy STB nebude mat kam zapojit. Lacne monitory totiz maju len jeden digitalny vstup.
MrPierc (131)|16.8.2011 21:43
OK, přesvědčím je, aby koupili rovnou LCD s tunerem v jednom. Děkuji za připomínky a rady.
JirkaH (123)|18.8.2011 21:05
Ještě malá připomínka - pokud se bude kupovat LCD s interním tunerem, vřele doporučuji poohlédnout se po recenzích ev. uživatelských zkušenostech třeba na http://www.czc.cz ap., možná i zde. I toto řešení může mít zajímavé "mušky". Držím palce s výběrem a přeji spokojenost.