Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NTG1 veterna ochrana?

kameranp (322)|13.8.2011 15:11
niekde som cital ze mikrofon RODE NTG1 ma zvuk ako zo suda

zaujimalo by ma teda ci tu niekto pouziva, alebo aspon vyskusal nahravat s NTG1, NTG2
bez veternej ochrany a ci to ma za nasledok vyrazne zlepsenie kvality zvuku
pripadne ci vysoka uroven zvuku nevadi ak je bez veternej ochrany
za kazdu odpoved dakujem.
mishkooo1 (137)|15.8.2011 18:49
[quote=kameranp;362029]niekde som cital ze mikrofon RODE NTG1 ma zvuk ako zo suda

zaujimalo by ma teda ci tu niekto pouziva, alebo aspon vyskusal nahravat s NTG1, NTG2
bez veternej ochrany a ci to ma za nasledok vyrazne zlepsenie kvality zvuku
pripadne ci vysoka uroven zvuku nevadi ak je bez veternej ochrany
za kazdu odpoved dakujem.[/quote]
Mám ho a nemám problém. Zvuk je typický ako pri každom smerovom mikrofóne v tejto cenovej relácii. Používam zatiaľ "defaultnú" pribalenú penovú ochranu pred vetrom. Zvuk je subjektívne pri odposluchu rovnaký s aj bez nej. Každopádne odporúčam používať dead cat. Najmä v exteriéri. Mám odskúšané a originálny dead cat funguje perfektne. Čakám len na výplatku a idem do dead cat aj ja..;-)
P.S. Vysoká úroveň zvuku môže byť problém (hlavne ak si vedľa subwoofera). Ak si na koncerte, alebo disko, použi radšej dynamický mikrofón.
mxpx22 (13)|16.8.2011 14:20
V exteriei pouzivam RODE WINDSHIELD WS6 DELUXE. Pomáha to, ale pri silnejšom vetre to nepomôže. Ak sme museli použiť kontaktný zvuk s vetrom bolo potrebné sltmiť dolné frekvencie inak ti to subwoofer zosilni a je to humus..

NTG2 je fajn mikrofon za tú cenu.
kameranp (322)|16.8.2011 15:31
je pravda ze tam bol hluk a kapela nadavala na miestnost
no zvuk sa mi zda viac tlmeny ako u stereo mikrofonu SONY co som uz predal aj s kamerou
veternu nemal az taku tuhu a masivne hrubu a zvuk bol menej tlmeny
preto ma aj napadlo ci nezhodit veternu nech to je o nieco lepsie
ajtak vsetko co tocim vonku je len do klipu takze zvuk mi treba len z interieru
mishkooo1 (137)|16.8.2011 16:11
[quote=kameranp;362414]je pravda ze tam bol hluk a kapela nadavala na miestnost
no zvuk sa mi zda viac tlmeny ako u stereo mikrofonu SONY co som uz predal aj s kamerou
veternu nemal az taku tuhu a masivne hrubu a zvuk bol menej tlmeny
preto ma aj napadlo ci nezhodit veternu nech to je o nieco lepsie
ajtak vsetko co tocim vonku je len do klipu takze zvuk mi treba len z interieru[/quote]

Keď som točil kapelu, skočil som za zvukárom a šupol som mu tam rekordér (v mojom prípade provizórny rekordér - netbook.. :D ) Mal som jednak zvuk z kamery z majku a za druhé som mal krásne čistý zvuk kapely na HDD...Točil som tak aj jednu akciu, kde na scéne bola hra - rozprávka. Od zvukára som mal pekne čistý zvuk (aktéri mali lavier majky na oblečení) a ruchy obecenstva - tlieskanie som mal na kamere cez RODE.
Mne sa nahrávanie kapely na jeden kamerový majk strašne prudí, nemôžem to ani počuť, teda videť také video. Ale keď sa inak nedá, tak aspoň to...:)
Pytkin (7947)|16.8.2011 21:47
kapelu treba nahravat na recorder .. ale nie z pultu ale priamo na mikrofony v sale .. dost sa osvedcili ludom Zoom H2/H4 ..
kameranp (322)|17.8.2011 19:41
v mikrofonoch sa nevyznam
ale isiel som do hudobnin ze zoberiem dajaky lacny na skusku a ak nie inak tak ho vyuzijem aspon na tocenie rozhovorov
zobral som teda HST-02A za 30eur
popis:
Kondenzátorový FET mikrofón s kardiodnou charakteristikou. Veľmi kvalitný zvuk, vhodný na hlas, nástroje aj na snímanie zborov a pod. Frekvečný rozsah: 30Hz-20kHz, citlivosť: -40dBV, výstupná impedancia: 250 Ohm. Molitanova krytka, kvalitné púzdro a držiak v cene. Napaájanie Phantom +48V z mixpultu. Spínače -10dB a low-cut (80Hz/ 12dB/okt.). Hmotnosť balenia 0,4 kg.

doma som ho vyskusal a mam dojem ze ma ozaj kvalitny zvuk
od ntg1 trocha vyraznejsi a ostrejsi dokonca ani vyraznejsi sum som nepostrehol
porovnaval som aj tak ze som ho zapojil do XLR1 a rode do XLR2
a skusal ako citlivo oba beru zvuk z rôznych uhlov a zda sa ze v tom su skoro rovnake
ntg berie zboku z vecsej dialky troska slabsie a menej vyrazne ale rozdiel je takmer zanedbatelny
zasa ked som do toho skrikol uplne zblizka 2cm tak zvuk z ntg bol otupeny
a zvuk z HST-02A trocha rozdrasany
z 30 cm to uz bolo v pohode a zvuk HST-02A bol od ntg troska menej otupeny
takze z mojej strany HST-02A hodnotim ze je za dobru cenu
no neviem ako by sa zachoval v sale to este opatrne otestujem
http://recordinghacks.com/microphones/Alctron/HST-01A
mikrofon.jpg 14.jpg
Jarda.Bar (1238)|17.8.2011 20:01
Udělal sem malou ukázku. Porovnej ušima a nebo spektrálním analyzátorem :).

kameranp (322)|17.8.2011 20:47
RODE NTG-1 mam doma no asi som len moc fajnovy
mozno ze mi na nom vadi len jeho smerova charakteristika
asi by to chcelo ladvinovu charakteristiku
Jarda.Bar (1238)|17.8.2011 20:54
Používám ho jen jako ruchový. Všechny kryty ubírají výšek, něco doženou korekce, něco ne. Pro nahrávání hudby se hodí spíš nástrojové mikrofony, ke každému nástroji jeden (či více).

Osobně mi zas tak směrový nepřijde, ale to je dost subjektivní věc, samozřejmě.

Limit hlasitosti nahrávaného zvuku jsem ještě nezkoušel, ale jistě na to narazíš.

edit: Na nahrávání koncertu kapely se samozřejmě ten Rode moc nehodí, v tomto případě je opravdu směrový až moc. Možná by ti to vyřešil opravdu nějaký Zoom recordér.
kameranp (322)|17.8.2011 21:22
mikrofon mi treba len na svadby
ak je hluku moc tak sa tam ntg moc nehodi
nasiel som Zoom H1 za 99e ak by sa dal nejako pripojit cez xlr na kameru tak by som ho aj zobral :)
kameranp (322)|17.8.2011 21:30
ma niekto negativne skusenosti so zaznamom zvuku na Zoom H1? (koncert a pod..)
ak nie tak ho teda zoberiem
Jarda.Bar (1238)|17.8.2011 21:37
Jedině linkový výstup Jack -> XLR do kamery, ale nezkoušel jsem to.
kameranp (322)|17.8.2011 21:41
tak ho zoberem nasiel som aj kabel 3,5 to 2XLR L a R
1hroch (865)|17.8.2011 22:03
[quote=Pytkin;362462][COLOR=red]kapelu treba nahravat na recorder[/COLOR] [COLOR=red].. ale nie z pultu[/COLOR] ale priamo na mikrofony v sale .. dost sa osvedcili ludom Zoom H2/H4 ..[/quote]

Co je to za blbost!!
Za jakym ucelem nahravat na Zoom?
Vsak ruchy si muzes dohrat z toho Zoom.
Ale kvalitni zvuk dostanes jen z mixu - samo za predpokladu, ze zvukar neni hluchoun. A zvuk je treba vytahnout pred korekcemi pro sal.
Pytkin (7947)|18.8.2011 00:49
kvalitny zvuk z mixu nikdy nedostanes .. teda zavisi od toho , ci sa jedna o sportovu halu , kde je 10.000 ludi .. tak tam budes mat dobry zvuk z pultu .. ale ak si zoberies zvuk od zvukara z klubu, kde je 100 ludi , tak ten zvuk bude uplne zly ..

Tazatel tu nepisal , ci ide nahravat Karla Gotta , alebo nejaky garazovu kapelu ..
Jarda.Bar (1238)|18.8.2011 08:56
Částečně souhlasím s Pytkinem, v malých prostorech jsou třeba bicí občas mimo mix. Takže taková nahrávka (z mix) by byla k ničemu.
kameranp (322)|18.8.2011 12:01
v podstate mi islo o to aby som mal na svadbe v nahravke kvalitne nahratu hudbu
a nie to ako niekto pocas tanca riesi ci zamkol byt a odpojil zehlicku

ale kazda rada dobra
kvalitny stereo mikrofon stoji dost a nieje na skodu mat zo sebou kvalitne externe nahravatko
stereo zvuku hlavne ak sa jedna o zaznam HDV kde môze dojst k vypadkom nielen obrazu

zoom h1 som objednal a kazdopadne ho umiestnim na kameru ci uz samostatne alebo rovno ako nahradu mikrofonu
takze este raz dakujem za cenne rady
Pytkin (7947)|19.8.2011 00:30
zoom H2 (mozno aj H4?) ti nahra dokonca 4 kanalovy surround .. takze potom na DVD , mozes spravit 5.1 AC3 :)
kameranp (322)|19.8.2011 14:42
do kamery mozem zapojit max stereo takze 5.1 by som asi moc nevyuzil
mishkooo1 (137)|19.8.2011 15:32
[quote=kameranp;362857]do kamery mozem zapojit max stereo takze 5.1 by som asi moc nevyuzil[/quote]

Rekordéry Zoom H1;H2;H4 nahrávajú zvuk aj bez kamery...;-) čiže je jedno aký máš vstup, záznam na kamere. Surround z ZoomH4 zosynchronizuješ pri strihu. Je to fajn hračička:) len škoda že ZoomH4 je taký drahý..
kameranp (322)|19.8.2011 15:45
to mi je jasne ale ked nahram svadbu tak zoom pouzijem aj ako nahradu za mikrofon na kamere
bolo by asi troska komplikovane keby som musel ku kazdemu videu dopasovat zvlast stopu
zoom H1 je za99e co je dobra cena
a ked xlr nema tak som objednal kabel 3,5 na XLR
3,5toxlr.jpg
miro232 (2)|25.4.2013 13:49
Prepáčte, že otváram skoro 2 roky starú tému, ale chcel by som sa spýtať ako to dopadlo s tým Zoom H1 , či sa dá použiť na kameru namiesto externého stereo mikrofonu ? . Na snímanie nenáročných hudobných vystúpení - Deň matiek, Školská akadémia...atď.
Kameranp tu spomínal lacný mikrofón RH sound HST-02A , má s ním niekto skúsenosti, dal by sa použiť namiesto Rode NTG1?