Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Televizory (CRT, LCD, PDP): Po zapnutíje obrazovka zelená s uhlopříčným šrafováním

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: Bob

Znění dotazu: Po zapnutí je obrazovka zelená s uhlopříčným šrafováním a podél svislé levé strany je vertikální pruh cca 5cm široký(není ostře ohraničen) barevně je nejblíže růžové. Po přiřazení kanálu,ať SAT nebo DVB, je obraz, jakoby s přetaženým kontrastem( kontrast i jas lze regulovat) a s barevností jakoby by byl obraz snímání proti slunci. Regulací lze pouze snížit svítivost obrazu, jak kontrastem, tak i jasem, ale výsledkem je, že na obrazovce není nic vidět. Má cenu volat odborníka, nebo ji mám rovnou vyhodit. Je to první závada tohoto televizoru.

Technika, které se dotaz týká: FD Trinitron Colour Television KV-29FX30K

Neregistrovaný
    Guest

Televizor se vzpamatoval poté, co jsem jej odpojila od sítě(přibližně na 4 hodiny). Ukazuje zase dobře. Můj laický názor je, že se v televizi nahromadilo hodně statické elektřiny(je stále v režimu standby).
    Děkuji za prostor na vašich stránkách. Bob

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

To vypadá jako zmagnetizovaná obrazovka. Známému to kdysi provedli děti, které přiložili reproduktor k obrazovce. Musel si nechat obrazovku odmagnetizovat. Po 4 hod. odpojení od el.sítě se televizor pravděpodobně odmagnetizoval sám.

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Mi to taky dělal starý Thomson. Jednou za čas bylo nutno vypnout hlavním vypínačem a po novém zapnutí (většinou přes noc, ale stačí na 15 minut) byla obrazovka odmagnetizovaná. Bývala to standardní funkce CRT televizorů.

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-10-2007, 07:28
  2. ZELENA OBRAZOVKA PRI STREAME
    Od kukolarik v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 15-11-2006, 16:36
  3. zelena obrazovka na TV
    Od UmbroR v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-03-2006, 09:34
  4. Zelená obrazovka při přehrávání filmů na TV