Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV-náhrada monit. k PC, kdo máte zkušenosti?

weber235 (47)|11.8.2011 07:32
Zdravim,
potřebuju poradit od těch kteří používají, nebo mají zkušenosti s LCD TV jako náhradou za PC monitor. Už hůř vidím, tak jsem chtěl 26" - 27" s 1920x1200 (1080). Použítí: NET, sledování TV, filmů, trochu hry, atd. .
Moje zjištění - v současnosti na trhu za přijatelné peníze (max. 15k Kč) žádný monitor není.
TNko z důvodu sledování TV a filmů, kvůli pozorovacím úhlům nepřipadá v úvahu.
Tak jsem uvažoval o nějaké 30"-32" TV s IPS panelem a dobrým input lagem.
Přečetl jsem dostupné diskuze na toto téma, kde většinou od LCD TV jako monitoru odrazují, ale mám dojem, že tito "odborníci" praktické zkušenosti nemají a jen si honí triko.
Většina diskuzí je starší (2008) a už nemají vypovídací hodnotu.
Předem díky.
donald66 (1)|12.8.2011 12:40
Čau, před cca rokem a půl jsem řešil jakou náhradu za 20" 1680x1050, nic menšího než 24" jsem nechtěl. Využití hlavně na filmy, prohlížení netu a hry. Vzal jsem 32" LG32LH4000 s fullHD obyčejné LCD ne LED, (odborníci v datartu/electroworldu,atd. dost nechápali že na tom normalní/digitální TV opravdu nepotřebuju a je mi šumák jest-li to má DVB-T,C nebo nevím co) Postavil jsem si několik modelů vedle sebe a porovnával obraz a jak mi bude vyhovovat na oči, je to přece jen větší záhul pro ně. 32" je naprostý optimum, u větších uhlopříček jsem už viděl pixely a to je dost nepřijemné pro prohlížení netu. Teď už ho používám jen na hry + net, na filmy jsem si pořídil něco lepšiho. Net - otevřený dvě stránky vedle sebe bezproblémů nebo stránka + video(Word/malováni) . Hry - sedím zhruba 1,3m od panelu a vyplňuje mi skoro celé zorné pole bez nežádoucího rozptylování kvůli kravinám kolem panelu (v noci se sluchátkama je to naprostý nářez). Únava očí je větší to je samozřejmé (6h+ v kuse). Jas mám na 50 ve dne (60 když svítí slunce) v noci 0 + podsvícení na 0. Kdo zažil první barevný 14" CRT a dělal na tom několik hodin v kuse tak se ničeho nemusí bát. Tohle je mnohem víc příjemný. Jako další plánuju zase 32" TV jako monitor. To původní jsem prodal a padlo mi do oka tohle LG http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91742, kdo jednou okusí už nechce nic jiného.