Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Led projektor Acer K11

Petrcep (75)|10.8.2011 14:36
Narazil jsem na tento velmi malý projektor Acer K11 a jelikož je na něj velmi dobrý ohlas, tak bych rád založil o něm téma. Přemýšlím, že bych do něj šel, láká mě jak nízká cena cc 7,5tis, malé rozměry, ale hlavně dlouhá životnost lampy až 30 000 hod. Bohužel rozlišení je nic moc 858x600, takže na filmy to asi nebude nejlepší volba, snad jen na cesty, ale např. na hry to nemusí být špatné.
Ivo Mašek (10205)|10.8.2011 18:04
ferrda (162)|3.10.2011 18:24
Zdravim, mohol by prosim niekto kto vlastní tento projektor, zmerať aká uhlopriečka obrazu sa dá dosiahnuť pri vzdialenostiach projektoru od plátna:
a) 290cm
b) 190cm

Vopred ďakujem. ferrda
jarino1978 (8045)|3.10.2011 20:51
290 cm - 170 cm
190 cm - 85 cm

Ak to chceš na video, tak nie tento model.
ferrda (162)|4.10.2011 07:03
[quote=jarino1978;369951]290 cm - 170 cm
190 cm - 85 cm

Ak to chceš na video, tak nie tento model.[/quote]

Daj svojho favorita v cene do 400€, so životnosťou lampy 30 000 hodin. Ak taký je, a je lepši ako tento tak ho hneď beriem. Viac som neni ochotný utratiť za projektor. ferrda
4pepe (96)|4.10.2011 14:23
všetko sa dá v mojom podpise P2, ale je to o kompromisoch, mňa vyšiel cca 300€ za 400 už by bol full hd panel. životnosť lampy je síce len polovica z tvojej deklarovanej ale za cenu 20€ to nie je žiaden overkill. Samozrejme rozmermi sa nemôžu porovnávať. Ak chceš aj rozmeri odporúčam toto fórum http://forum.allinbox.com/ sú tam aj s led http://www.allinbox.com/GohtanBox3/GohtanBox3.htm môj obľubený projekt
jarino1978 (8045)|5.10.2011 20:42
[quote=ferrda;370026]Daj svojho favorita v cene do 400€, so životnosťou lampy 30 000 hodin. Ak taký je, a je lepši ako tento tak ho hneď beriem. Viac som neni ochotný utratiť za projektor. ferrda[/quote]

ok ferino, beriem, nechceš naviac utratiť. ale... na životnosť 30 000 h zabudni, reálna je okolo 5-8 000 h, keďže predpokladám použite na video, naviac 200 ANSI nie je vhodné na video, nanajvýš tak na obrazovú kulisu niekde do krčmy, alebo baru. A pozor na obrazový raster, uhlopriečka vie zväčša uchvátiť , ale sklame hneď , ako si to doma zapneš.
+ pozor na strop 1080i !

Ak už projektor, tak aspoň 2 000 - 3 000 ANSI a min. 720p, nech to aj vyzerá. A keď už, čo už, radšej priplatím 90 Euro a kúpim toto :

http://projektory.heureka.sk/epson-eh-tw-450/


A taká moja rada : projektor nie je a nikdy nebude plnohodnotná náhrada za veľkú HDTV kravu. Jednak na to nie je prispôsobený a na druhej strane by bolo takéto používanie neekonomické.
Marketingové hovadiny o výdrži lámp, alebo tých led atráp nebudú nikdy zodpovedať realite, vždy si výsledné číslo vydeľ piatimi a dostaneš ako tak reálny údaj.
Ak chceš týmto získať niečo, čo nahradí HDTV, tak na to zabudni !
ferrda (162)|6.10.2011 07:20
Nazdar Jardo, neviem či to budeme rozoberať tu, keď my dvaja si o tomto môžeme pokecať hocikedy medzi štyrma očima. Ale musim napisať, že v žiadnom pripade nechcem týmto projektorom nahradiť HDTV. Ono, ja už na to slavne HDTV celkovo akosi prdim. Keď to tak zo beriem tak aj to HDTV je len ťah výrobcov ako z ludí neustále ťahať peniaze.
Ten projektor proste podľa mňa vychadza čo sa týka pomer cena/výkon veľmi dobre. A pozrieť si staré vinetuovky ako kedysi v našom starom dobrom kine, ešte za čias socializmu, tak na to mi to hádam bude stačiť. :-))
Takže ešte raz HD ma netrápi. Keď ten obraz bude aj troch mazly, určite to prežijem. Ja už nemám taký sokolí zrak aby som lúštil každý pixel.
KamilZ (10277)|6.10.2011 21:01
Nechápu, jak tomu vůbec s těmi parametry mohou říkat projektor :-(. Ta svítivost, to je tragédie, to bude použitelné tak v zatemněném atomovém bunkru do úhlopříčky 1m. O rozlišení (a schopnostech vstupního signálu) ani nemluvě. Ale ta životnost lampy je fantastická, Acer to asi bere doslova - prostě dokud neprdne, bez ohledu na to, jestli se na to bude dát dívat, nebo ne (což nebude ani u nového :D).
Ruce pryč od něj!
jarino1978 (8045)|6.10.2011 21:37
ferino, OK, beriem. Ale pýtam sa, ako chceš riešiť zvuk ? Bude stačiť ten chrapot z toho interného ? či to má aj audio out ? Pokiaľ by si mal AVR s HDMI, tak potom OK, alebo AIO. Či máš ?
ferrda (162)|7.10.2011 07:24
Neviem aky zmysel má toto obkecávanie niečoho, čo ziavne nikto z nás čo sme sa zapojili do tejto diskusie doma nevlastní a ani nemal tú možnosť doma otestovať. Som v kontakte s ľudmi čo vlastnia tuto krabičku a nevedia si vynachváliť. Z mojej strany považujem za zbytočné sa ďalej k tejto teme vyjadrovať.
janforman (215)|11.10.2011 20:57
hele ten obraz asi bude dost slabej, nejvíc se bojím barev a špatné optiky.
jas taky nic extra, nicméně tvrdit že na filmy musí bejt vysokej je nesmysl i 1000lumenů je až až.
vtip je v tom že pokud už to je víc jak 2000 tak se všechno to světlo odráží zpátky od ostatních zdí a snižuje se dynamickej rozsah projektoru navíc to působí blbě protože všude okolo všechno svítí.
jelikož už jsem měl doma projektorů několik tak vím o čem mluvím :-)
na poklad na stříbrném jezeře promítanej někde v chatce v horách nebo u vody to asi nebude špatný :-D kvalitu ale nečekej.