Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Funkce Recapture

wendy (260)|21.3.2005 08:51
Sony Vegas Movie Studio 4.0, build 42

Chtěl jsem si vyzkoušet funkci “recapture“, která umožní znovustáhnout chybějící videoklip z originální mDV kazety podle údajů TC (od-do)
z projektové editační soupisky (jakási obdoba EDL).
Mám stáhnutý manuál Vegas 4.0 a tam se na straně 42 (dole), v oddíle Capturing video, bod 3, (v posledním odstavci stránky) píše:
if any clips go offline, you can recapture … right click in Media Pool … choose Recapture from menu …

V mé verzi Vegas 4.0 se v timeline chybějící části s označením offline objeví, ale v rozvinutém menu se položka Recapture nevyskytuje !!!
Kde je příčina ???
Sony Vegas Movie Studio 4.0 je v tomto bodě odlišný od Sony Vegas 4.0 ???

Má někdo zkušenosti s funkcí “Recapture“ v některé z následujících videostřižen:
Ulead Video Studio 8, Adobe Premiere 7, Let’s Edit, AvidFree DV 1.6 ?
(případně upřesněte číslo verze)
wendy (260)|25.3.2005 09:10
Nikdo dosud nezareagoval. Funkci "recapture" ve Vegasu asi nikdo nepoužívá - šťastní to lidé.

Mezitím si odpovím sám.
Funkci "recapture" pro offline média jsem našel až ve Vegas 5.0d.
stayman (12393)|25.3.2005 13:26
a?
mirekv (7169)|25.3.2005 13:52
wendy
Ani já ji nepoužívám.
wendy (260)|29.3.2005 06:33
Ti, kteří funkci "recapture" nepoužívají, zřejmě ve svých projektech již nikdy nemíní pokračovat, proto všechny zdroje z HDD smažou a nechají si maximálně originální mDV kazetu.
Ti, kteří míní v projektech pokračovat, mají na HDD uložené stažené avi-soubory, tedy kapacita HDD roste do oblasti jednotek TB nebo si video sestříhají úplně znovu po novém stažení z kamery do PC.
Já jsem se svojí archivací projektů právě u těch velkokapacitních disků, ale funkce "recapture" mi dává naději, že bych další HDD již nemusel kupovat.

Mám jednu otázku:
Dá se ze staženého avi-souboru vypreparovat počáteční TC ???
stayman (12393)|30.3.2005 02:40
Ak to nevidis v media pool (detailed), tak skus pouzit na to Scenalizer.
wendy (260)|30.3.2005 09:59
Obě koncové hodnoty TC jsou "vidět" ve většině střižen během funkce Capture (Batch Capture) v detailních informacích k náhledům. Jakmile je režim stahování opuštěn a na disku je *.avi soubor, tak v media pool nebo na timeline už informaci o TC nikde nevidím.
Nemám to ověřené pro všechny dostupné střižny, takže každý pozitivní případ rád uvítám.

Díky za tip na prográmek Scenalyzer, ale zdá se, že je pouze pro stahování z DV zařízení. Doma si ho ze zvědavosti vyzkouším.

Takže můj problém trvá: Zjistit TC na *.avi souboru, který pochází z DV pásky, ale nachází se již mimo režim Capture v nějaké střižně.
wendy (260)|30.3.2005 10:26
Zjišťuji, že se svými dotazy ohledně detekce TC v *.avi souborech jsem zcela osamocený.

Co tedy děláte s mohutnými *.avi soubory po ukončení projektů ???
Jak často se stává, že se vracíte ke starším projektům ???

Mám naději, že za rok - za dva, zjistím, že návraty k projektům jsou zřídkavé a ukládání kompletních projektů je docela pitomost ???
Tak to bych měl po současných slamníkových starostech "kam s ním".

Pište, raďte, odpovídejte !!!
stayman (12393)|30.3.2005 11:55
Vzdy ries to, co potrebujes ty sam, ostatní ta len zblbnu... :-D

Zalohy? No ked si predstavím, ze som tocil prevazne vsetko pre druhych, a este v case (S)VHS, tak tych zaloh by bolo, ale myslim v studiu boli obalmi od kaziet oblepene steny a bola to dobra akusticka a aj tepelna izolacia... :-E

PS:_Svoje si robim 2x, necham na povodnom mediu (S-VHS, MiniDV) a potom este na DVD, aj tak to budem strihat tak za 20rokov. :-)
mirekv (7169)|30.3.2005 12:05
aj tak to budem strihat tak za 20rokov.

:-? To ještě budeš na živu? :-? :BB:
wendy (260)|30.3.2005 12:31
Asi se časem dostanu ke stejnému náhledu na věc.

Takže už jen z technického hlediska by bylo zajímavé zjistit, zda-li se ten zatracený TimeCode dá z avi-souborů nějak vypreparovat.
Fantas! (3016)|30.3.2005 16:06
Wendy -
"zda-li se ten zatracený TimeCode dá z avi-souborů nějak vypreparovat."

To uz jsem davno vzdal... :-(((
Jedine rucne prepisovat, nebo se stati programatorem... B-)
stayman (12393)|30.3.2005 16:15
mirekv

Bude mi tak ako tebe je teraz a ty zijes? :-?
:-E
Fantas! (3016)|30.3.2005 16:23
Tak a ted by me zajimalo kolik vam je... :-D
mirekv (7169)|30.3.2005 16:36
OT: StayMan je proti mně mladík.
stayman (12393)|30.3.2005 18:38
Tak veru :-)