Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE46D6530

Pepino100 (45)|8.8.2011 21:38
Zdravím
má někdo zkušenosti s touhle televizí. Kvalita obrazu a hlavně 3D? Chci si udělat radost a tenhle měsíc si chci koupit 3D TV. Ještě jsem se rozhodoval mezi GT30 ale je tam 5tis rozdíl a cena brýlí taky razantně rozdílná. Proto se raději přikláním k Samsungu. prosím o poznatky majitelů téhle tv.
Předem diky
Pitomec (10211)|8.8.2011 21:56
Nic ve zlým, ale jaký 3D tam chceš pouštět?
Pepino100 (45)|8.8.2011 23:22
[quote=Pitomec;361262]Nic ve zlým, ale jaký 3D tam chceš pouštět?[/quote]

Co se týká filmů tak to co se dá stáhnout. Ale převážně hry na PS3
Ladys (1829)|9.8.2011 07:14
3D obsahu je dost, takze kdo toho bych se nebal.

Otazka je, zda-li to stoji za to si kvuli tomu porizovat TV.

Kdo ma doma 3D, jiste mi potvrdi, ze po case to omrzi a je to jen jednou za cas.
zatty (1215)|9.8.2011 12:51
ani ho nezapiman...je to jen čistě doplnková funkce....ja chtel jen dobrý panel a ten dostanu s 3d a dalsima internetovyma blbostma
zatty (1215)|9.8.2011 12:53
[quote=Pepino100;361255]Zdravím
má někdo zkušenosti s touhle televizí. Kvalita obrazu a hlavně 3D? Chci si udělat radost a tenhle měsíc si chci koupit 3D TV. Ještě jsem se rozhodoval mezi GT30 ale je tam 5tis rozdíl a cena brýlí taky razantně rozdílná. Proto se raději přikláním k Samsungu. prosím o poznatky majitelů téhle tv.
Předem diky[/quote]

vem si gt30 je obrazově lepší...v 6530 máš loterii panelů a její přepočítaváná 400cmr se 100hz není dostačující...obraz je sice ostrý ale detaily mají tendenci kostkovat...ta gt 30 ti obrazově i na 2d signálů nabízí víc
Ladys (1829)|9.8.2011 13:31
[quote=zatty;361329]ani ho nezapiman...je to jen čistě doplnková funkce....ja chtel jen dobrý panel a ten dostanu s 3d a dalsima internetovyma blbostma[/quote]

Taky jsem v tom videl prvni dny velky halo efekt, ale uz jsem to taky asi mesic nezapnul a to mam hafo filmu a dokumentu.
bastlir (3245)|11.8.2011 10:18
[quote=Ladys;361343]Taky jsem v tom videl prvni dny velky halo efekt, ale uz jsem to taky asi mesic nezapnul a to mam hafo filmu a dokumentu.[/quote]

Ahoj, prosím tě kde stahuješ 3D ve slušné kvalitě? Také jsem "něco" už stáhnul, ale nedalo se na to koukat. Dík
Pepino100 (45)|11.8.2011 16:57
Diky za informace ale spíš jsem doufal že někdo kdo tuhle tv má napíše nějaké zkušenosti. Jak nejspíš vyznělo z mého původního příspěvku tak tv si nepořizuji kvůli 3D. Ale v současné době mám tv velikosti 32" kterou jsem si kupoval kvůli umístění ve stěně a posuďte sami že tohle je malá tv. Nyní nejsem omezený velikostí stěny a proto chci tv 46" koukám na to ze 2m a myslím že tahle vzdálenost je dostačující. 3D tam budu brát taky jako doplněk (je mi jasný že halo z toho budu mít jen ze začátku) ale když už tam tuhle funkci budu mít chci aby stála za to.A proto že tak různě čtu že na LCDtv je 3D horší tak mě zajímaly postřehy těch kdo tuhle tv mají jak to na ní vypadá.
bastlir (3245)|15.8.2011 01:29
Rád bych upozornil na nebezpečí, které na tyto TV číhá a na které jsem byl v prodejně upozorněn.
Zásadní nebezpečí prý spočívá v přepětí sítě (ochází údajně zdroje), a proto dopořučují zástrčku Tv zastrčit do přepěťové ochrany.
Jelikož už mám za sebou výměnu základní desky doporučuji:

1. Přepěťovou ochranu mezi zásuvku a zástržku od TV s odpovídajícími Ampéry. A to i přesto, že již máte přepěťovou ochranu v "hodinách".

2. Bleskojistky na koaxiály (kolem 100Kč) vedoucí k TV a zařízení k TV připojená (např. další satelit apod.). Tyto bleskojistky měděným drátem o průřezu asi 2,5mm uzemnit např. k topení. Trubky od topení ale musí být kovové. Laicky si vodivost trubek můžete ověřit tak, že vezmete nějakou zkoušečku na zásuvky a jeden hrot píchnete do zásuvky na fázi a druhý na trubku topení. Pokud vám to ukáže 220V, pak topení zemní.

3. Dále doporučuji přepěťovou ochranu i na síťový kabel (koncovka RJ45), která však bývá integrovaná v dražších přepěťových ochranách do zásuvky.

Rád bych ještě z nedávné praxe připomenul, pokud v blízkosti vašeho domu do nečeho uhodí blesk, i když se může jednat o "slabšího bratříčka", výboj se šíří všemi možnými cestami - antény, internet/telefon, síť a pak po scartech mezi přístrojema, po datových a audiokabelech - prostě po všech drátech. Z toho výplývá, že 100% jistota = při bouřce odpojit antény, telefon/internet a vypnout proud. Kdo nevěří, ať se v 02 zeptá, zda po bouřce 13.7 byl někde k sehnání xDSL modem.