Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak řešit nahrávání DVB-T + přehrávání DVD?

dawie (90)|8.8.2011 19:29
Zdravím,
dneska mě známý oslovil, jak vyřešit nahrávání DVB-T a přehrávání DVD. Zakoukal se v letáku Planeo do DVD-Recorderu (tuším DVD-SH895 - do setu k své LCD Samsung).
Sám budu řešit pro rodiče obdobný problém....tak se ptám na vaše názory (brát v úvahu, že to bude pro starší generaci a není předpoklad upravování a archivace nahrávek).
Samozřejmě zohlednění pořizovací ceny je taky nezanedbatelné :-D

Nabízené možnosti:
1. DVD-Recorder s HDD
2. Set-top box + ext. HDD + DVD/BluRay přehrávač
3. MMC s tunerem + ext. machanika (popř. DVD/BluRay přehrávač)


S DVD-recordery nemám žádné zkušenosti, ale nikdy mi k srdci moc nepřirostly (ani nevím, jestli z digitálu nahrávají přímo či s kompresí). Proto jsem mu spíš dopručoval variantu 2; navíc mi to přijde i levněji (BOX+DVD 2tis + 2,5"HDD cca1200=celkem okolo 3000) X DVD-Rec 5tis Kč :-o ALE jsou to dva! přístroje.

Sám půjdu asi cestou 3 (MMC+BluRay); sice dražší, ale nejlepší poměr cena/užitek (MMC s DVB-t + 2TB HDD...cca 5-6tis. , BluRay okolo 3tis.)

Po vybrání cesty bude samozřejměná sledovat výběr konkrétního přístroje...ale to je již na jinou diskuzi.

Předem díky za vaše názor a rady:cool:
Pitomec (10211)|8.8.2011 21:02
[quote=dawie;361218]Zdravím,
dneska mě známý oslovil, jak vyřešit nahrávání DVB-T a přehrávání DVD. Zakoukal se v letáku Planeo do DVD-Recorderu (tuším [COLOR=red]DVD-SH895[/COLOR] - do setu k své LCD Samsung).
Sám budu řešit pro rodiče obdobný problém....tak se ptám na vaše názory (brát v úvahu, že to bude pro starší generaci a není předpoklad upravování a archivace nahrávek).
Samozřejmě zohlednění pořizovací ceny je taky nezanedbatelné :-D

Nabízené možnosti:
1. DVD-Recorder s HDD
2. Set-top box + ext. HDD + DVD/BluRay přehrávač
3. MMC s tunerem + ext. machanika (popř. DVD/BluRay přehrávač)

S DVD-recordery nemám žádné zkušenosti, ale nikdy mi k srdci moc nepřirostly (ani nevím, jestli z digitálu nahrávají přímo či s kompresí). Proto jsem mu spíš dopručoval variantu 2; navíc mi to přijde i levněji (BOX+DVD 2tis + 2,5"HDD cca1200=celkem okolo 3000) X DVD-Rec 5tis Kč :-o ALE jsou to dva! přístroje.

Sám půjdu asi cestou 3 (MMC+BluRay); sice dražší, ale nejlepší poměr cena/užitek (MMC s DVB-t + 2TB HDD...cca 5-6tis. , BluRay okolo 3tis.)

Po vybrání cesty bude samozřejměná sledovat výběr konkrétního přístroje...ale to je již na jinou diskuzi.

Předem díky za vaše názor a rady:cool:[/quote]Zrovna dneska jsem byl u zákazníka, jenž si v prosinci koupil podobný zgarb, akorát made in LG a už je po smrti (ne zákazník - i když ten málem taky, ale ten zgarb). Tyto hybridy jsou úplně o ničem, kup normální PVR STB, do něho flash nebo USB HDD a k tomu nějaký DVD přehrávač a máš to.
dawie (90)|8.8.2011 21:37
[quote=Pitomec;361240]Zrovna dneska jsem byl u zákazníka, jenž si v prosinci koupil podobný zgarb, akorát made in LG a už je po smrti (ne zákazník - i když ten málem taky, ale ten zgarb). Tyto hybridy jsou úplně o ničem, kup normální PVR STB, do něho flash nebo USB HDD a k tomu nějaký DVD přehrávač a máš to.[/quote]

Jsem pro úplně stejné řešení...však jsem to i psal. Ale vysvětli to některým... :confused:
Pitomec (10211)|8.8.2011 21:48
Budeš muset 8-)