Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prevod Blu-Ray na DVD vcetne MENU

andrejo (5)|8.8.2011 17:16
Zdravim.

Svoje natocene videa si archivujem ako obraz ISO. Jednak s Blu-Ray strukurou, ale aj DVD.
Zacina byt toho moc a tak by som si ponechal iba Blu-Ray.
Potrebujem vsak program co by z Blu-ray urobil DVD vcetne menu a kapitol v pripade, ze by som v buducnosti potreboval urobit DVD.

Diky
666dia (476)|8.8.2011 22:04
to nejde, blu-ray a DVD jsou naprosto odlišné formáty, z pračky taky neuděláš ledničku....
Pitomec (10211)|8.8.2011 22:26
[quote=andrejo;361163]Zdravim.

[COLOR=red]Svoje natocene videa si archivujem ako obraz ISO.[/COLOR] Jednak s Blu-Ray strukurou, ale aj DVD.
Zacina byt toho moc a tak by som si ponechal iba Blu-Ray.
Potrebujem vsak program co by z Blu-ray urobil DVD vcetne menu a kapitol v pripade, ze by som v buducnosti potreboval urobit DVD.

Diky[/quote]Svoje natočené videa bych archivoval v nějakým NAS (RAID1) jako data a vůbec bych se nezabýval strukturama BD nebo nedejbože převodem na DVD...
andrejo (5)|9.8.2011 07:48
No aby som povedal pravdu jedna sa o svadobne videa, preto to menu a kapitoly. BD a DVD su identicke - zvukove stopy, design, kapitoly. . Akurat rozdiel v kvalite a kapacite DVD-DL a BD-25. Nakolko s tym bolo vela prace tak si to archivujem a je to aj zdovodu, ak by sa klientovy s DVD, alebo BD nieco stalo, mozem ponuknut kopiu... DVD potrebujem preto, lebo ludia stale doma nemaju BD prehravace.

Ale ak by to slo jednoducho previest BD-DVD, tak by som DVD zmazal a ked bude potreba, previedol z BD.

Stale tomu nechapem preco by to nemalo ist... no, ale ked sa to neda je to skoda.
Pitomec (10211)|9.8.2011 10:39
BD nepřevedeš na DVD tak jak si asi představuješ (jedním kliknutím myši v nějakým SW), ale pouze vypreparováním streamu z BD, jeho konverzí na 720x576, MPEG-2 a následným authoringem v nějakým softu na DVD-Video. Takže moc práce a zbytečný. Navíc pokud ty DVD ještě máš, tak není problém si nechat jednu kopii na DVD-R, ono to pár let vydrží a pak už si lidi třeba ty BD přehrávače nakoupí.
Pokud jde o klienta, tak když si poztrácí svoje kopie, tak si holt musí u tebe zaplatit vytvoření nových, tj. i práci s převodem z BD na DVD-Video, jinak to nejde.
vivid.sk (11472)|9.8.2011 10:40
Da sa to, ale bez menu (ale to vies), ak potrebujes kompletne menu, problem je v rozdielnej architekture (formaty nie su kompatibilne).
andrejo (5)|9.8.2011 13:17
Dakujem vsetkym za odpovede.

Zda sa, ze to nepojde tak, ako som si predstavoval, ale napadlo ma este jedno riesenie. V BD-strukture v adresary BDMV/STREAM su videa z MENU-v mojom pripade animovaneho, a samotny FILM-ten je ako posledny a najvecsi. Takze pokial si v buducnosti ulozim projekt v programe kde robim authoring, tak tam vlastne vlozim samotny FILM z BD a nanovo projekt vcetne menu a kapitol spocitam... Projekt zabera minimum a moj pripad je zrejme vyrieseny. Stare projekty uz neziskam, ale nove si budem ukladat :)
dedeky (37)|19.9.2011 14:23
[quote=andrejo;361163]Zdravim.

Svoje natocene videa si archivujem ako obraz ISO. Jednak s Blu-Ray strukurou, ale aj DVD.
Zacina byt toho moc a tak by som si ponechal iba Blu-Ray.
Potrebujem vsak program co by z Blu-ray urobil DVD vcetne menu a kapitol v pripade, ze by som v buducnosti potreboval urobit DVD.

Diky[/quote]

Od doby, co jsem si pořídil multimediální přehrávač (MMP) eGreat a zabudoval doňho hadr 2GB, žádný přehrávač placek nepotřebuju. Hravě si poradí s všemi možnými formáty a video soubory .iso. Pan "pitomec" radí dobře. Podle mého jsou placky a jejich přehrávače přežitek. Jakmile máš MMP, nemáš žádné problémy s archivem. Pro lenochy ideální. Můžeš si na telce prohlídnout cokoliv a kdykoliv (fotky, domácí videa, filmy nebo pustit muziku aniž bys musel vstát s kanape). Pokud máš domácí síť, tak doňho vlezeš z počítače jako na externí disk. Jo, a taky si můžeš pustit i pořady TV z archivu. Samozřejmě všechno vleže. No nekup to!
Kdo by měl zálusk na některé video, rád poskytnu iso soubor, ať si to vypálí na placku sám.
golfLC (1941)|19.9.2011 14:56
[quote=dedeky;367270]..... zabudoval doňho hadr 2GB...[/quote]

asi bolo myslene 2TB, giga je dost malo na archiv :-)-
bastlir (3245)|19.9.2011 17:50
Myslím, že pokud budou BD média stále tak drahá, tak se vypladí opravdu vše ukládat na HDD, protoře cena 1GB na HDD je stále levnější. Kdo by mě chtěl chytat za slovo - nemyslím tím samozřejmě serverové HDD apod.
Pytkin (7947)|19.9.2011 18:11
len blazon archivuje na opticke media ..
bastlir (3245)|19.9.2011 19:25
[quote=Pytkin;367320]len blazon archivuje na opticke media ..[/quote]

Můžeš mi písnout, kolik BDéčko běžně na Slovensku stojí?
Pytkin (7947)|20.9.2011 01:15
netusim .. v zivote som nekupoval BD medium .. nemam na to ani mechaniku , ani prehravac ..
bastlir (3245)|20.9.2011 10:06
[quote=Pytkin;367405]netusim .. v zivote som nekupoval BD medium .. nemam na to ani mechaniku , ani prehravac ..[/quote]

Hmm, i tak dík. :-)
golfLC (1941)|20.9.2011 11:18
Média BD-R Imation 25GB 4x, Normální box, 5ks cena 8,87€
Média BLU-RAY DL SONY 50GB přepisovatelné, 1ks 14,20€
VERBATIM BD-R DL(10-pack)50GB/6x/spindle 90,80€ - to už máš v tej cene Externí HDD 3.5" WD MyBook AV 1TB USB2.0/ eSATA, na objem dát ešte raz taký úložný priestor
bastlir (3245)|20.9.2011 12:08
Tak to už není tak hrozné, co? Ještě jsem BD nevypaloval, ale pokud by se mi (jako u DVD) vypalování úspěšně nedokončilo, tak to by mě asi zamrzelo. :-) Vždycky jedno DVD ze 25spindlu vyhodím jako vadné. A to i u Verbatimu.
Pitomec (10211)|21.9.2011 13:30
To úplně poslední, průhledný, ne? :D
mirekv (7169)|21.9.2011 14:57
[quote=Pitomec;367668]To úplně poslední, průhledný, ne? :D[/quote]
:D
Mně Verbatimky hrajou všechny a to už je let! Kdežto Pitomcovy Multidiscy ani jeden! :D:D
Pitomec (10211)|21.9.2011 18:34
Tak to kecáš, protože "moje" Multidiscy fungují v pohodě a ty bez dat už nebyly moje a nikdy jsem je nikomu nedoporučoval 8-)
bastlir (3245)|21.9.2011 18:38
[quote=Pitomec;367668]To úplně poslední, průhledný, ne? :D[/quote]

Provokuješ, co?! :D
Pitomec (10211)|21.9.2011 18:40
Trochu srandy musí být :D
jarino1978 (8045)|21.9.2011 20:23
[quote=bastlir;367340]Můžeš mi písnout, kolik BDéčko běžně na Slovensku stojí?[/quote]

2 Euro / ks , ak kúpiš 10, tak 1,50 Euro / ks ( 25GB ).
bastlir (3245)|21.9.2011 22:47
[quote=jarino1978;367743]2 Euro / ks , ak kúpiš 10, tak 1,50 Euro / ks ( 25GB ).[/quote]

Tak to už jde. Že bych si pořídil BD vypalovačku? Hmmm!
ai (2993)|22.9.2011 00:44
[quote=bastlir;367808]Tak to už jde. Že bych si pořídil BD vypalovačku? Hmmm![/quote]

no, spis ne, kdyz tak nejakou ctecku, pokud ti prochazi rukama BD disky kvuli "zaloham" , usetrene penize vrazit do NAS
bastlir (3245)|22.9.2011 02:28
[quote=ai;367820]no, spis ne, kdyz tak nejakou ctecku, pokud ti prochazi rukama BD disky kvuli "zaloham" , usetrene penize vrazit do NAS[/quote]

Ne to ne, NASy mám dva. Ale pro video, které sám točím. Mám někdy dost problém vejít se v ještě "důstojné" kvalitě na DVD DL.
ai (2993)|22.9.2011 02:47
pro sebe palit nema cenu, asi souhlas v tomto,

blizskym znamym dam dvd video, pokud to je delsi nez 1 hodina je to muceni, moc dlouhe, proste SD video,

pokud znamy jede uz v HD , tak ma vetsinou schopnosti zkopirovat me veci z usb flash nebo hdd pasport atd.
bastlir (3245)|22.9.2011 02:53
[quote=golfLC;367438]Média BD-R Imation 25GB 4x, Normální box, 5ks cena 8,87€
Média BLU-RAY DL SONY 50GB přepisovatelné, 1ks 14,20€
VERBATIM BD-R DL(10-pack)50GB/6x/spindle 90,80€ - to už máš v tej cene Externí HDD 3.5" WD MyBook AV 1TB USB2.0/ eSATA, na objem dát ešte raz taký úložný priestor[/quote]

Ale jo, ale přeci když někdo chce ode mne natočit např. celý sportovní den a chce BDéčko a ne balíček DVDček, nedám mu harddisk, že? :D
ai (2993)|22.9.2011 03:45
no jo, to mas rict hned, ze davas video ven , jak to, ze tu vypalovacku jeste nemas ... :-)
bastlir (3245)|22.9.2011 09:33
[quote=ai;367832]no jo, to mas rict hned, ze davas video ven , jak to, ze tu vypalovacku jeste nemas ... :-)[/quote]

Vše má svůj vývoj. Navíc se tím neživím, to já jen pro okruh svých kolegů a přátel. A pokud si o to řekne jen jeden, kvůli němu BD vypalovačku kupovat nebudu. Nicméně majitelů přehrávačů již pomalu přibývá.
Ivo Mašek (10205)|27.9.2011 19:12
Tak já mám pod TV Blu-Ray přehrávač, tak o té vypalovačce BR v PC vážně uvažuji. Umí samozřejmě i DVD, ale tak není špatný, ji mít. Místo to nežere.
StD (8612)|27.9.2011 21:10
[quote=Ivo Mašek;368818]Tak já mám pod TV Blu-Ray přehrávač, tak o té vypalovačce BR v PC vážně uvažuji. Umí samozřejmě i DVD, ale tak není špatný, ji mít. Místo to nežere.[/quote]

...tak si hned vlez na Giveaway of the Day - je tam dnes zadarmo Ashampoo Burning Elements. To umí taky mj. vyrábět BR.
Ivo Mašek (10205)|27.9.2011 21:20
Už jsem tam :-) Dík
jarino1978 (8045)|27.9.2011 21:52
[quote=bastlir;367808]Tak to už jde. Že bych si pořídil BD vypalovačku? Hmmm![/quote]

aj keď môj avatar nosí logo blu-ray, tak nie. Pohodlnejší je HDD. Človek na to príde časom, keď každým rokom pošle do koša BD páličku a v skrini sa mu hromadí kopec bd kotúčov. Ale je to individuálne.
Inak vcelku dobrý SW na prevod BD-DVD Video je : Blu-ray Converter Ultimate
ai (2993)|27.9.2011 22:20
...ono ty ceny HDD jsou fakt nizko, a nema cenu zalohovat filmy, je to vetsinou k nicemu, jen par veci ..., pak je mista porad dost,
nebo staci si to BD pak doma sjet s Ripbot264 napr a vyrobit mp4 zalohu nebo mkv do 2-4GB na nejaky prenosne hracky a je klid ... :-)
romana51 (355)|28.9.2011 19:45
Faktem zůstává, že video vypálené na BD je nesrovnatelně kvalitnější než DVD. Kdo to jednou zkusil, dá mi za pravdu. Při dnešní ceně BD-R placky cca 30,-Kč není co řešit. Mně je ale nosí Ježíšek (synci) pod stromeček. Ve starším PC nám paličku LG ještě z doby kdy stála 5k (asi 3 roky) a ještě pálí, nemusím jí házet do koše, jak tu někdo napsal. Do nového PC už stála jen 2,5k a už je SATA.
Stříhám v Ediusu a jak BD tak DVD pálím rovnou z timeline.
Edius mi vytvoří i zálohy na HDD (BD je v .m2ts a ty zálohuji).
Někdy mi trvá déle než mám videa k zaplnění BD placky, tak si v Ediusu nechám vytvořit jen zálohu na HDD a po dosažení plné kapacity pálím z těchto záloh. Zálohy mám na 2 HDD, i HDD jdou časem, někdy dost brzy do pekel.
Pitomec (10211)|28.9.2011 20:02
[quote=romana51;368971]Faktem zůstává, že [COLOR=red]video vypálené na BD je nesrovnatelně kvalitnější než DVD[/COLOR]. Kdo to jednou zkusil, dá mi za pravdu. Při dnešní ceně BD-R placky cca 30,-Kč není co řešit. Mně je ale nosí Ježíšek (synci) pod stromeček. Ve starším PC nám paličku LG ještě z doby kdy stála 5k (asi 3 roky) a ještě pálí, nemusím jí házet do koše, jak tu někdo napsal. Do nového PC už stála jen 2,5k a už je SATA.
Stříhám v Ediusu a jak BD tak DVD pálím rovnou z timeline.
Edius mi vytvoří i zálohy na HDD (BD je v .m2ts a ty zálohuji).
Někdy mi trvá déle než mám videa k zaplnění BD placky, tak si v Ediusu nechám vytvořit jen zálohu na HDD a po dosažení plné kapacity pálím z těchto záloh. Zálohy mám na 2 HDD, i HDD jdou časem, někdy dost brzy do pekel.[/quote]Data vypálená na BD jsou v naprosto identické kvalitě jako data vypálená na DVD. Rozdíl v kvalitě může být leda ve formátech obrazu a zvuku, ve kterých je záznam pořízený a následně zpracovaný.
romana51 (355)|28.9.2011 21:03
Pitomec - tak jsem si schválně otevřel v Ediusu stejné video vypálené jako DVD a jako BD.
Údaje v Properties:
BD - Type Stream H.264/AVC 24,8 Mbps
DVD - Type Stream MPEG2 9,5 Mbps

Vizuální porovnání kvality videí - BD je prakticky stejné jako origoš z karty, DVD je nesrovnatelně horší.
Nějak mi uniká hodnověrnost tvého tvrzení že: "Data vypálená na BD jsou v naprosto identické kvalitě jako data vypálená na DVD"!
V obou případech bylo použito video natočené v AVCHD 50p (panák SD700).
Pitomec (10211)|28.9.2011 21:15
To ale není můj problém, že ti Edius degraduje kvalitu při nastavení vypalování na DVD, data jsou pořád stejná ať je uložíš na HDD, BD, DVD nebo třeba FDD...
StD (8612)|28.9.2011 21:53
[quote=romana51;368991]Pitomec - tak jsem si schválně otevřel v Ediusu stejné video vypálené jako DVD a jako BD.
Údaje v Properties:
BD - Type Stream H.264/AVC 24,8 Mbps
DVD - Type Stream MPEG2 9,5 Mbps

Vizuální porovnání kvality videí - BD je prakticky stejné jako origoš z karty, DVD je nesrovnatelně horší.
Nějak mi uniká hodnověrnost tvého tvrzení že: "Data vypálená na BD jsou v naprosto identické kvalitě jako data vypálená na DVD"!
V obou případech bylo použito video natočené v AVCHD 50p (panák SD700).[/quote]

No nějak mi uniká smysl takového srovnání, a hlavně v tomto threadu - datové toky jsou snad jasné. DVD-Video je standard pro SD. To je jako chtít srovnávat auta různých velikostních a cenových kategorií. Kdyby tam rozdíl nebyl, postrádalo by HD jakýkoli smysl existence. Jakože ho u mne nemá.
romana51 (355)|28.9.2011 22:43
StD - já jsem tady reagoval na dilema jestli pořídit vypalovačku BD a vypalovat v BD a uvedl jsem, že BD je podstatně kvalitnější než ten samý materiál vypálený jako DVD.
Naprosto souhlasím s tebou, že by HD jinak postrádalo smysl a tím i kamery HD.
Navíc mám subjektivní pocit, že i DVD vypálené v BD vypalovačce je kvalitněší než z DVD vypalovačky, tedy z té mojí.
Pitomec (10211)|28.9.2011 22:48
[quote=romana51;369014]StD - já jsem tady reagoval na dilema jestli pořídit vypalovačku BD a vypalovat v BD a uvedl jsem, že [COLOR=red]BD je podstatně kvalitnější než ten samý materiál vypálený jako DVD[/COLOR].
Naprosto souhlasím s tebou, že by HD jinak postrádalo smysl a tím i kamery HD.
Navíc mám subjektivní pocit, že i [COLOR=blue]DVD vypálené v BD vypalovačce je kvalitněší než z DVD vypalovačky[/COLOR], tedy z té mojí.[/quote]Ty zjevně zaměňuješ formát videa s datovým nosičem, protože pokud vypálím identický materiál na BD nebo DVD, tak je kvalita pořád stejná!

A to modře zvýrazněný snad radši ani nekomentovat 9-)
ai (2993)|28.9.2011 23:08
HD video je vhodne ulozit na centralni uloziste (streamer, NAS) originalniho rozmeru, mozna smart render,a zalohovat jej na neco jineho (zase NAS, externi HDD.... ), ..., a ODTUD SE TO VETVI >>>>>>>>

navic si kazdy dela co chce, jeden vypaluje DVD video, potrebuje je, jeden vypaluje Blu-Ray video, potrebuje jej, jeden si enkoduje treba 720p , nizsi datovy tok, z toho full HD , ulozi vedle originalu a ma ho k dispozici na tom NAS ke streamovani z celeho sveta , jeden se vyziva a uploaduje to na YouTube ........ fakt se to deli , nema cenu se dohadovat co je lepsi a co ne, proste ukladat original rendery a pak podle potreby co s tim dal, pokud zalohuju opticka media pouze, je to dost riskantni a neefektivni si myslim ...
StD (8612)|28.9.2011 23:16
[quote=romana51;369014]...Navíc mám subjektivní pocit, že i DVD vypálené v BD vypalovačce je kvalitněší než z DVD vypalovačky, tedy z té mojí.[/quote]

To je nesmysl jak NOHA. Vypalovačka ani medium nemá na obsah vliv. Rozhodující jsou vlivy rukou a hlavy/mozku jedince a použitý software i formát. A jestli někdo používá pro konečné uložení BD/DVD/HDD je naprosto WURST.
To bychom se tady mohli také hádat, jestli jsou lepčí fotografie 10x15 nebo 13x18.
ai (2993)|28.9.2011 23:36
ja jsem se tedy ted podival na nazev temy.... :-) ...a napadlo me, ze se to uz probiralo nekde, ze pokud udelam DVD v DVD Architect tak se da vypalit jak BD , tak i DVD z toho sameho projektu, je to tak ? Myslim, ze to psal Hroch1.
ai (2993)|29.9.2011 00:05
tak funguje to
-rozjel jsem prvni Vegas a frame server export video.avi
-rozjel jsem druhy Vegas a frame server export , nazval jsem menu.avi
v obou pripadech je nutno pri exportu frame serveru zaskrtnout "Write audio as PCM samples in AVI"

rozjel jsem DVD Architect, DVD project, nacet jsem na backround menu menu.avi
nacet jsem video.avi , nalinkoval do tlacitka v menu

vyrobil DVD funguje
pak jsem prepsal projekt na Blu-Ray
a vyrobil BD
romana51 (355)|29.9.2011 08:04
ai -
vyrobil DVD funguje, pak jsem prepsal projekt na Blu-Ray a vyrobil BD.

Asi si nerozumíme. Stejně jako ty vyrobím v Ediusu z timeline DVD v max.kvalitě (v mém případě 9,58 Mbps) a následně BD z téže timeline a se stejným backround a menu (jen přehodím v Burn to disc z DVD na BD a v Bit Rate dat.tok na 26 Mbps). A Edius mi dokáže v případě potřeby "přežvýkat" BD video z .m2ts na DVD bez problému.
Při přehrávání z BD přehrávače na TV LCD Full HD je podstatný rozdíl mezi DVD a BD v detailech, v ostrosti obrazu. To snad uznáš ?
Nic jiného netvrdím. Proto si pálím BD, jinak jsem nepotřeboval HD kameru a mohl jsem zůstat u SD. Pravda je, že když přehraji DVD a BD na staré analogové TV, tak tam není rozdíl v kvalitě prakticky vidět. Proto jí používám pro přehrávání starých nahrávek v SVHS a z D8, na TV LCD Full HD se na to nedá koukat.
A protože se tím neživím, video dělám jako koníčka (už od doby 2x8 mm) jen pro sebe a své blízké (většinou BD přehrávač mají), tak není co řešit. Originální video soubory zálohuji na HDD a ty nejdůležitější na DVD-RAM.
ai (2993)|29.9.2011 14:33
romana51, ano, ale tu dochazi k slovickareni,Pitomec naznacuje, ze opticky nosic muze vypalit DATA a je jedno na jaky opticky disk
1hroch (865)|29.9.2011 21:18
[quote=ai;369031]ja jsem se tedy ted podival na nazev temy.... :-) ...a napadlo me, ze se to uz probiralo nekde, ze pokud udelam DVD v DVD Architect tak se da vypalit jak BD , tak i DVD z toho sameho projektu, je to tak ? Myslim, ze to psal Hroch1.[/quote]
Mas pamatovaka!
To funguje, ale musis mit PROJECT pro DVDA. A ten on asi nema, kdyz pise, ze ma ISO BD. Takze jedine znovu zfinalizovat a pak uz lze DVD udelat.
ai (2993)|29.9.2011 22:44
jj, ale pozdeji popisuje jak to bude delat, tedy ze si udela BDMV a z toho vytahne stream a dodela treba DVD, ovsem to bude uz druha konverze, je tu moznost si ukladat Vegas projekt s DVD A projektem a dodelavat oboje.

Ale nedelam si iluze, ze by to fungovalo s kazdym nejakym kameramanskym projektem, protoze videa, fotky, hudba atd. se "ztraci" na PC nebo premistuje a je tezke nekdy rozjet stary ulozeny projekt ...