Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chystá se nějaká bomba mezi DVB-S přijímači?

mxpx4 (92)|8.8.2011 11:07
Po prostudování tohoto fóra jsem se konečně rozhodl, který pořídím satelitní přijímač. Hledal jsem něco kvalitnějšího s diskem a řadou funkcí, ale s dobrým poměrem cena/výkon. Ve finále jsem volil mezi Vantage HD 8000 a Technisat Digicorder ISIO S1. Nakonec volím dražší ale novější Technisat.
Než koupím, nemáte někdo informace, že by se v nejbližších měsících dostala na trh nějaká novinka, která by mohla mou volbu změnit? Že by třeba Vantage přišel s nějakou bombou, když už se jim VT-1 moc nepovedl?
golfLC (1941)|8.8.2011 11:47
Mozem Ti odporucit aj DIGIT ISIO S1, k tomu externy HDD 3.5" WD MyBook AV 1TB USB2.0/ eSATA a funkciami si uplne narovnako, ako na DIGICORDERI, len cenou si niekde uplne inde.... Ale ak neriesis financnu stranku a chces to mat One in All, nie je co riesit :-)-
mxpx4 (92)|8.8.2011 14:53
Děkuji moc za dobrou radu. Proč vyhazovat 5 tisíc zbytečně. Máte ozkoušené, že to skutečně rychlostně i hlasitostí je úplně shodné jestli je disk interní nebo externí?
sirdo (1320)|8.8.2011 18:46
[quote=mxpx4;361137]Děkuji moc za dobrou radu. Proč vyhazovat 5 tisíc zbytečně. Máte ozkoušené, že to skutečně rychlostně i hlasitostí je úplně shodné jestli je disk interní nebo externí?[/quote]

ked tvoj otec nebol netopier, tak ti externy HDD versus interny HDD bude za jedno :)...
golfLC (1941)|8.8.2011 21:25
Mam to odskusane a maximalne to aj vyuzivam, vid info v mojom podpise.... Ten hdd vobec nie je pocut, mas ho pripojeny cez esata kabel dodavanym s hdd v baleni, cize vsetky usb mas volne napr. na usb kluc na prehravanie divx-ov, mkv-ciek, pripadne na bezdrotovu klavesnicu k web prehliadacu.

Nehovoriac o tom, ak v oboch typoch zanedbame zvuk hdd, ci uz ext., alebo vnutorneho, ze digicorder ma este chladiaci ventilator, ktory casom moze byt pocut... vid foto odzadu

Digicorder jelen vo verziach HDD 160GB, 250GB, 500GB, s mojou kombinaciou mas 1000 GB :-)
link na ten hdd, ktory je priamo vyrobeny pre tento typ puzitia je uz naformatovany na fat32 mas tu http://datex.shop.ekatalog.biz/zbozi_detail.aspx?zbozi=185396
digicorder.jpg technisat-digit-isio-s1.jpg
golfLC (1941)|8.8.2011 21:45
Mas o tom pisane aj tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27716&page=14

A ak nemas problem, ze budes osobitne napajat prijimac a ext.hdd, odtazis aj zdroj prijimaca, nakolko hdd ma vlasty :-)
Hornet F-18 (1328)|8.8.2011 23:21
Ja som ho kupoval cez Epicon.sk
http://www.epicom.sk/detail-produktu/externi-hdd-35-wd-mybook-av-1tb-usb20-esata/15611/
nieco som tam este pridal a mal som to bez postovneho, tento obchod mozem vrelo doporucit :-)
Neberte to ako reklamu :-)
Dagy2 (3153)|9.8.2011 09:04
Len malá oprava: Digicorder ISIO je len vo verzii 500GB, 1TB, 2TB, do česka dovoz 1TB. Takže rovnaká veľkosť ako golf.

V článku na parabole je napísané, že je niekoľko podstatných rozdielov medzi DIGIT a DIGICORDER, ale nakoniec aj keď som to čítal odpredu - odzadu 3x som našiel len jednu - interný HDD, resp USB HDD.
golfLC (1941)|9.8.2011 09:34
Ups sorry, ano Dagy, pomylil som si to s TechniSat DigiCorder HD S2 v tej rychlosti :-)-
mxpx4 (92)|9.8.2011 09:34
Děkuji všem za odpovědi. Sám teď řeším jestli radši Digit + externí disk přes eSata, nebo rovnou Digicorder. Ale od této diskuze jsem si spíše sliboval, jestli někdo nemáte informace, že má tento Technisat nějakou podobnou konkurenci (bez linuxu) již v prodeji, nebo v nejbližším období plánovanou ... ikdyž možná se taková informace těžko zjišťuje....
sirdo (1320)|9.8.2011 09:37
[quote=Dagy2;361308]Len malá oprava: Digicorder ISIO je len vo verzii 500GB, 1TB, 2TB, do česka dovoz 1TB. Takže rovnaká veľkosť ako golf.

V článku na parabole je napísané, že je niekoľko podstatných rozdielov medzi DIGIT a DIGICORDER, ale nakoniec aj keď som to čítal odpredu - odzadu 3x som našiel len jednu - interný HDD, resp USB HDD.[/quote]

tiez sa mi na technitasackej stranke nepodarilo najst nejaky signifikantny rozdiel a priplacat si 300EUR za to, ze HDD je vnutri pristroja je trochu proti mojej logike :)...
Dagy2 (3153)|9.8.2011 13:21
mxpx4, je to jednoduché - to nemá konkurenciu.... To musíš zažiť :) :) :)

Samozrejme je to úplne vec osobného pohľadu. Napríklad Amiko SSD za 50EUR má možnosť vyhľadávať programy v zozname podľa textového reťazca. Takúto funkciu žiaden technisat nemá. Na druhej strane, neviem si predstaviť, že by som používal takúto funkciu a napríklad chcel prepnúť na program DUBAI SPORT HD, ktorý mám na predvoľbe 587. Neviem či by som si spomenul presne ako sa ten program volá.
Na druhej strane Amiko pri každom prepnutí načituje EPG, dokonca ani počas zapnutia nevie uložiť EPG do nejakej pamäti. Po prepnutí na iný program sa tento stratí.
Takže je to o prioritách čo komu vyhovuje.
mxpx4 (92)|9.8.2011 13:28
[quote=sirdo;361312]tiez sa mi na technitasackej stranke nepodarilo najst nejaky signifikantny rozdiel a priplacat si 300EUR za to, ze HDD je vnutri pristroja je trochu proti mojej logike :)...[/quote]

Akorát mám trochu obavu, že pokud bude disk externí, že může být problém se zapínáním/vypínáním případně uspáváním. Když už jsme u externího disku, doporučujete 2,5" s USB, nebo raději vzít 3,5" palce s eSata a vlastním napájením?
golfLC (1941)|9.8.2011 14:04
[quote=mxpx4;361342]Akorát mám trochu obavu, že pokud bude disk externí, že může být problém se zapínáním/vypínáním případně uspáváním. Když už jsme u externího disku, doporučujete 2,5" s USB, nebo raději vzít 3,5" palce s eSata a vlastním napájením?[/quote]

Sorry, ale sakra a sme zase na zaciatku :-)-

Ved som Ti dal link na temu zameranu priamo na tebou kladene otazky.... S prebudzanim a uspavanim disku pri WD problem nie je ziadny... Neviem inak ineho vyrobcu, ktory by sa zameral na takyto segment zodpovednejsie a vyrobil externy HDD s esata pripojenim priamo pre PVR zariadenia.
Jedina rada a to ta ako pisal Dagy to nemá konkurenciu.... To musíš zažiť :) :) :)
Ja uprednostnujem zasadne pri takychto zariadeniach externe napajanie, ci uz z dovodu nahodne zle zapisanych dat pri ukonceni nahravky, pri mensich 2,5 WD My passport sa mi to stalo a disk uz bol necitatelny, musel som ho naformatovat nanovo a prisiel som o cely archiv na nom, este ze som mal zalohu... S mnou uvadzanym HDD pocas 3 mesacnej doby pouzivania zatial ziadny zadrhel, ani škubnutie, pripadne nekorektny zapis pri ukonceni sposobujuci naslednu nefunkcnost disku. A to mam uz na nom vyse 500GB nahravok, polozkovite vyse 120 nahravok a nahravam dennodenne v predstihu s posuvanim reklam bez ulozenia nahravky na konci, niekedy aj sucasne s inym filmom na HBO HD :)
mxpx4 (92)|9.8.2011 14:47
to GolfLC: vím že si mi dával link na ten 3,5" disk. Na druhou stranu na skoro oficiálním videu http://www.omko.cz/technisat-digit-isio-s1-premiumline/ používají 2,5" disk, tak jsem se chtěl zeptat na názor i ostatních :)
Hornet F-18 (1328)|9.8.2011 22:58
mxpx4,
vo vedlajsom vlakne o Technisat Isio som to pisal. Mam uplne rovnaku skusenost s tym externym hdd WD My book eSata 1TB. Ide to super, ziaden problem :-) Priplacat za interny hdd 300€ je aj podla mna blbost, tento kupis za cca 80-90€, je elegantny, tichy, spolahlivy, za usetrene peniaze si mozes kupit dalsie skoro tri, takze by si mal 4TB :-) alebo si mozes predplatit na rok HD balik a aj HBO HD :-) a to by som uz nad tou investiciou uvazoval.
A Isio je myslim vysoko postacujuci pristroj, novy Digicorder je totalne predrazeny :-( jedine plus u neho vidim, ze je elegantnejsi, ma klasicky rozmer, pekny displej a to je vseko...
golfLC (1941)|10.8.2011 08:12
[quote=mxpx4;361354]to GolfLC: vím že si mi dával link na ten 3,5" disk. Na druhou stranu na skoro oficiálním videu http://www.omko.cz/technisat-digit-isio-s1-premiumline/ používají 2,5" disk, tak jsem se chtěl zeptat na názor i ostatních :)[/quote]

Vacsina externych 2,5" HDD Ti bude fungovat.... Je to hlavne o ich spotrebe.... Zatial co som pouzil aj 2,5-ku s technisatom, slapalo to, ale je tam velke ALE, bol niekedy problem pri ukonceni nahravky s jej ukoncujućim zapisom... tym padom sa HDD stal necitatelnym. Niektore typy prijimacov priamo v navode mali danu max spotrebu v mA, do akej sa externy HDD bez vlastneho napajania moze pripojit z hladiska zatazenia zdroja prijimaca. Na technisatoch som takuto informaciu nenasiel, no ani na ziadnom z externych malych HDD, ze kolko spapaju uz len na nastartovanie... Preto uprednostnujem externe HDD s vlastnym napajanim, ESATA je v pripade WD uz ako bonus pre ozaj ovela, ovela rychlejsi datovy tok v porovnani s USB2 :)