Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: zapojeni zasuvky TWO 340/L

Nováček
    Registrace
    Aug 2011

zdravim,
    muze nekdo poradit jak spravne zpet pripojit UPC TWO 340/L zasuvku? Pri rekonstrukci bytu mi ji borci jednoduse ucvakli, to jsem je na to upozornoval...
    kabel od UPC ma 2 samostatne zily - jedna klasicka koax, ta se zrejme zapojuje klasicky zespodu do stredu zasuvky, a potom jeste v druhe je - ted si uvedomuju ze jsem se nepodival presne - ale bud kroucena dvoulinka nebo proste nekolik tenkych izolovanych vodicu... co s nimi? s UPC technickym bych to nechtel resit, to si nechavam jako posledni moznost, jsou neskutecne arogantni a nerad bych se s nimi zase pohadal o "vecnych bremenech" apod., i kdyz tentokrat mam maslo na hlave ja...
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Do zásuvky zapojuješ jenom středový vodič a stínění z koaxiálu. Nic jinýho tam ani není kam dát.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jun 2007

Ta koucena dvoulinka 2 pary je u toho kabelu navic, proste ji ignoruj, koaxila ohol 7mm cisty drat, 7 mm pouze svrchni pvc aby bylo viditelne kovoce stineni.

Zacistit, vlozit do vstupu zasuvky, dotahnout sroubek pro stredovy vodic pokud je a dotahnout zaverku stineni, staci lehce, nikoliv na doraz.

Jeste muzes ze stredoveho vodice ostrou hranou seskrabnout lak ze tri stran.

Nováček
    Registrace
    Aug 2011

diky za pomoc, vse vypada ze je zapojeno jak ma, stredovy vodic z koaxu do stredni svorky, stineni do vnejsi svorky... na modemu sviti receive, ale send stale blika. kabel od zasuvky do modemu je fungl novy ( puvodni padnul take pri stavbe ), ale mel by byt slusny - je to belkin ( nebo hama ). Zkusim jeste zitra overeny funkcni kablik, jinak uz nevim..

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

http://192.168.100.1/ - dostaneš se do menu modemu a podívej na signál. Pak hned zjistíš, jestli tam vůbec nějaký jde.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jun 2007

Pokud nepomuze odpojit to od napajeni a po znovupripojeni nezustane do 2h svitit send, tak je nekolik moznosti:
    1.) Je do bytu pustena pouze televize, nikoliv internet
    2.) Je chybne pripojeno, analogovy tv signal by zrnil, nebo by mohl byt v modemu Receive Power Level mensi nez -12, muze byt problem v miste napojeni kabelů
    3.) Zasuvka je vadna, zkus privodni kabel do bytu pichnout primo do vstupu modemu a podrzet v kontaktu i stineni.

Nováček
    Registrace
    Aug 2011

tak zrejme jsem byl prilis netrpelivy. zkusil jsem i jiny overeny kabel, take send pouze blikal, po cca 15min cekani jsem usoudil ze bude porusena zasuvka popr. privod k ni. pak jsem se venoval jinym rekonstrukcnim dodelavkam a po cca 3hodinach jine prace jsem chtel vse odpojit - a modem byl online a vse funkcni.
    Diky vsem za rady!

Podobná témata

1. Zapojení AVR s TV, BD a Satelitem
    Od Tomi71 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 19-10-2012, 13:44
  2. Výměna účastnické zásuvky
    Od *serafin* v sekci DVB-T
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 12-07-2012, 10:13
  3. Reakcí: 2