Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zapojeni zasuvky TWO 340/L

badaFreak (3)|6.8.2011 18:38
zdravim,
muze nekdo poradit jak spravne zpet pripojit UPC TWO 340/L zasuvku? Pri rekonstrukci bytu mi ji borci jednoduse ucvakli, to jsem je na to upozornoval...
kabel od UPC ma 2 samostatne zily - jedna klasicka koax, ta se zrejme zapojuje klasicky zespodu do stredu zasuvky, a potom jeste v druhe je - ted si uvedomuju ze jsem se nepodival presne - ale bud kroucena dvoulinka nebo proste nekolik tenkych izolovanych vodicu... co s nimi? s UPC technickym bych to nechtel resit, to si nechavam jako posledni moznost, jsou neskutecne arogantni a nerad bych se s nimi zase pohadal o "vecnych bremenech" apod., i kdyz tentokrat mam maslo na hlave ja...
Pitomec (10211)|6.8.2011 20:08
Do zásuvky zapojuješ jenom středový vodič a stínění z koaxiálu. Nic jinýho tam ani není kam dát.
|Mio| (350)|6.8.2011 22:13
Ta koucena dvoulinka 2 pary je u toho kabelu navic, proste ji ignoruj, koaxila ohol 7mm cisty drat, 7 mm pouze svrchni pvc aby bylo viditelne kovoce stineni.

Zacistit, vlozit do vstupu zasuvky, dotahnout sroubek pro stredovy vodic pokud je a dotahnout zaverku stineni, staci lehce, nikoliv na doraz.

Jeste muzes ze stredoveho vodice ostrou hranou seskrabnout lak ze tri stran.
badaFreak (3)|8.8.2011 23:25
diky za pomoc, vse vypada ze je zapojeno jak ma, stredovy vodic z koaxu do stredni svorky, stineni do vnejsi svorky... na modemu sviti receive, ale send stale blika. kabel od zasuvky do modemu je fungl novy ( puvodni padnul take pri stavbe ), ale mel by byt slusny - je to belkin ( nebo hama ). Zkusim jeste zitra overeny funkcni kablik, jinak uz nevim..
Pitomec (10211)|9.8.2011 10:14
http://192.168.100.1/ - dostaneš se do menu modemu a podívej na signál. Pak hned zjistíš, jestli tam vůbec nějaký jde.
|Mio| (350)|14.8.2011 21:59
Pokud nepomuze odpojit to od napajeni a po znovupripojeni nezustane do 2h svitit send, tak je nekolik moznosti:
1.) Je do bytu pustena pouze televize, nikoliv internet
2.) Je chybne pripojeno, analogovy tv signal by zrnil, nebo by mohl byt v modemu Receive Power Level mensi nez -12, muze byt problem v miste napojeni kabelů
3.) Zasuvka je vadna, zkus privodni kabel do bytu pichnout primo do vstupu modemu a podrzet v kontaktu i stineni.
badaFreak (3)|15.8.2011 14:54
tak zrejme jsem byl prilis netrpelivy. zkusil jsem i jiny overeny kabel, take send pouze blikal, po cca 15min cekani jsem usoudil ze bude porusena zasuvka popr. privod k ni. pak jsem se venoval jinym rekonstrukcnim dodelavkam a po cca 3hodinach jine prace jsem chtel vse odpojit - a modem byl online a vse funkcni.
Diky vsem za rady!