Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký HDMI kabel mezi přehrávač a televizi?

kennygenius (18)|5.8.2011 17:17
Ahoj, teď do konce srpna budeme pořizovat Panasonic VT30ku a budeme ho propojovat s blu-ray přehrávačem Sony (3D, tudiž hdmi 1.4 nutností) a tak bych se chtěl zeptat, bude nějaký rozdíl mezi drahými a levnějšímy kabely? lépe řečeno má cenu utrácet za kabely od značky monster apod.? díky moc :)
mistral (18)|5.8.2011 17:26
imho nikoli, pokud se tedy, jak predpokladam, bavime o kratke vzdalenosti propojeni. Osobne jsem to take pro propojeni PS3 s VT20kou neresil a pouzil noname 2m kabel. Vlastne mam k teto TV pripojen i PC a tam uz mam pouzit myslim kabel 5metrovy a taky noname. Ani v jednom pripade nemam s prenosem (i 3D) signalu vubec zadny problem...
kennygenius (18)|5.8.2011 17:30
Vzdálenost bude 1 metr, takže tam asi není co řešit, ale četl jsem právěže názory dva, a jeden že se může koupit ten nejhorší kabel a je to fuk a druhej že když si připlatili ze lepší kabel, že ten obraz byl uplně o něčem jiném :)
geronimoh (2327)|5.8.2011 18:08
U HDMI kabelu běžné délky není potřeba utrácet velké sumy. Například tyto mám odzkoušené a více lidí si je chválí :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75476
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75477
interfernet422 (1575)|5.8.2011 19:03
[quote=kennygenius;360687]... četl jsem právěže názory dva, a jeden že se může koupit ten nejhorší kabel a je to fuk a druhej že když si připlatili ze lepší kabel, že ten obraz byl uplně o něčem jiném :)[/quote]

Myslíš, že ty jedničky při průchodu tím dražším kabelem budou ostřejší a nuly kulatější?

Koupil jsem noname levný HDMI kabel 7m na propojení PC a AVR a no problem.
kennygenius (18)|5.8.2011 19:27
No tak já nevím proč se vyrábějí ty drahé kabely :D Myslíte že to je čiště a pouze jen marketing?
interfernet422 (1575)|5.8.2011 23:20
Pokud jde o přenos analogového signálu, tak tam má kvalita kabelu velký vliv na přenos. Při digitálním signálu je to už hlavně marketing. Vytáhnout z lidí peníze. Když jsem dal za TV, kino, BD disk takové peníze, přece to nepropojím kabelem za stovku. Cena kabelu musí korespondovat s cenou propojeného zařízení. Lze uvažova takhle. Pravda je ovšem taková, že i ten levný kus drátu s HDMI konektory přenese digitální signál úpně stejně jako drahý profi super mega gold kabel za cenu 10× vyšší. Pokud na korunu nehledíš, kup co je tvému srdci bližší. Pokud hledíš, tak kup levný. Hrát to bude stejně.
Lucio9999 (140)|19.12.2011 23:29
a paltí toto vsetko aj pri 3D signale? Teda pri 1-2 metrovej dĺžke? Alebo 3D signal vyzaduje uz naozaj drahšie kable?
Ivo Mašek (10205)|20.12.2011 07:56
[quote]
Pravda je ovšem taková, že i ten levný kus drátu s HDMI konektory přenese digitální signál úpně stejně jako drahý profi super mega gold kabel za cenu 10× vyšší.
[/quote]
No, tady bych polemizoval :-) . V některých kablíkách se ty nuly a jedničky prostě ztrácí. jenom chvilkově, ale je to nepříjemné (dochází ke kostičkování až zastavení obrazu na ten moment).