Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

APremiere 2 Pro zlobí

dedeky (37)|4.8.2011 10:20
Videa z miniDV kamery stahuji na disk pomocí WinDV. Po importu potřebných klipů do AP2 se spustí jakýsi generating peak files, který trvá poměrně dlouho (záleží na velikosti importovaných dat) a dost zatěžuje procesor (dual core AMD Athlon 64 X2 3800+). Procesor na dnešní dobu nic moc, ale to není normální. Navíc přehrávání v klipů v obou oknech AP je trhavé a najíždí se zpožděním. Nevím co se vlastně děje, protože to premča nikdy nedělala. Poradíte ? Díky.
dalizije (641)|5.8.2011 13:47
A proč natahuješ video přes WinDV ? Neukládá se ti to do jiného formátu ? V AP se to přece natahuje přes okno Capture - F5.
dedeky (37)|6.8.2011 10:39
[quote=dalizije;360653]A proč natahuješ video přes WinDV ? Neukládá se ti to do jiného formátu ? V AP se to přece natahuje přes okno Capture - F5.[/quote]

WinDV je jednoduchý prográmek bez nutnosti instalace, který umí detekovat klipy a hlavně stažené klipy mohu poté snadno přejmenovávat a tématicky třídit. Při stahování videí z více pásků najednou je to optimální způsob. Klipy jsou ve formátu avi, takže by neměl být problém. Navíc WinDV umí nahrávat výběr klipů zpět do kamery (tedy na pásek). To je zhruba důvod, proč nepoužívám Capture přímo ve střižně. Přesto Tvoje pochybnosti beru na vědomí a pokusím se to ještě ověřit.
BEPE (539)|6.8.2011 11:35
No, taky již léta stříhám v Premiere (v současnosti APP CS3) a jak capturing tak zpětné nahrávání na pásek dělám přes APP a naprosto v pohodě a bez problémů. Pokud vím tak WinDV byl napsán z důvodu že některé první střihové SW neměly implementovaný capturing, např. práve Premiere ve verzi 5.1.
dedeky (37)|6.8.2011 16:17
[quote=BEPE;360771]No, taky již léta stříhám v Premiere (v současnosti APP CS3) a jak capturing tak zpětné nahrávání na pásek dělám přes APP a naprosto v pohodě a bez problémů. Pokud vím tak WinDV byl napsán z důvodu že některé první střihové SW neměly implementovaný capturing, např. práve Premiere ve verzi 5.1.[/quote]

Začínal jsem s AP v.6 a protože její capturing ještě neuměl detekci scén, začal jsem s WinDV, který mi vyhovuje dodnes. Holt zvyk je železná košile a navíc moje důvody se zdají být opodstatněné. Pokud se pokusy prokáže, že za mými problémy stojí právě WinDV, dám mu asi vale.
ai (2993)|6.8.2011 18:07
WinDV ti stahne preci do DV avi obalky stejne video jako pred 10 lety, problem je urcite jinde,

nepises jak ti Premiera prehrava DV stahnute jejich DV capture modulem , to by byla prvni vec, kterou bych zkusil ......... .a pak samozrejme bych lovil v pameti co podstatneho se instalovalo od posledniho fungujiciho preview v Premiere........ pokud nic mel bys udelat backup image systemu te doby kdy to jeste slo, klasicky postup
arkij (540)|6.8.2011 18:57
[quote=dedeky;360822]Začínal jsem s AP v.6 a protože její capturing ještě neuměl detekci scén, začal jsem s WinDV, který mi vyhovuje dodnes. Holt zvyk je železná košile a navíc moje důvody se zdají být opodstatněné. Pokud se pokusy prokáže, že za mými problémy stojí právě WinDV, dám mu asi vale.[/quote]

Nevím jak se chová Premiera (mám Edius, předtím UMSPro), nicméně by mohl být problém ve zvoleném formátu DV - Type1 versus Type2.
Některé SW berou korektně jen jeden z nich, nepřehodil jsi to oproti minulosti a teď si to Premiera přechroustává? Jinak ve WinDV už toho moc přenastavit nejde.
dedeky (37)|15.8.2011 11:00
[quote=arkij;360867]Nevím jak se chová Premiera (mám Edius, předtím UMSPro), nicméně by mohl být problém ve zvoleném formátu DV - Type1 versus Type2.
Některé SW berou korektně jen jeden z nich, nepřehodil jsi to oproti minulosti a teď si to Premiera přechroustává? Jinak ve WinDV už toho moc přenastavit nejde.[/quote]

Type 2 ve WinDV grabuje video+audio, tedy jasná volba. Navíc detekované scény (klipy) mají časový údaj přečtený z time code, což je pro mne velice důležité (tohle totiž Premiera a možná ani Vegas neumí). Po instalaci poslední verze FfdShow s defaultním nastavením se již klipy ve střižně přehrávají plynule. A nakonec to nejdůležitější - při zkušebním grabování videa z kamery do střižny probíhá současně i generating peak file (podle Foolproofa z TV Freak.sk si střižna převádí audio do wav). Protože grabování videa trvá stejně dlouho jako jeho snímání, převodu audia si ani nevšimneme. Kvůli perfektnímu přehledu o jednotlivých klipech zůstávám nadále u WinDV a generating peak file pří importu videa do střižny holt musím brát jako daň z většího komfortu.
Za připomínky všem děkuji.