Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aktualizace softwaru přes satelit (OTA) pro starší SD přijímače TechniSat

golfLC (1941)|1.8.2011 10:18
Německá firma TechniSat Digital GmbH uvolnila dne 26.7.2011 nový software pro starší SD modely TechniSat Digit MF4S (exportní i neexportní verze) a TechniSat DigiPlus STR1
(neexportní verze - a.n. 0000/xxxx) prostřednictvím satelitu - služba OTA.

Tento softwaru řeší problém s kompatibilitou karet ICE Irdeto Skylink.

Na základě četných telefonických dotazů si dovolujeme upozornit, že pro exportní verzi přístroje
DigiPlus STR1X (a.n. 0006/xxxx - s českým menu) výrobce doposud aktualizaci softwaru nevydal!


Prosim zkontrolujte v menu přijímače následující parametry:

satelit: Astra 19,2° vých.
transpondér: 12604
přenosová rychlost: 22000
polarizace: horizontální
PID: 1809
Service ID: 12345
modulace: DVB-S

Doba stahování softwaru je cca 30 minut!! Pokud je povolena automatická aktualizace dojde ke stažení softwaru do přístroje v noci kolem třetí hodiny.

Po aktualizace softwaru je nutné provést tovární nastavení přístroje a kanály znovu naladit!!

Na softwarech pro další starší modely TechniSat výrobce intenzivně pracuje.


Zdroj: Internet
Pitomec (10211)|1.8.2011 22:18
.....
geronimoh (2327)|1.8.2011 23:06
[quote=golfLC;359830]
Po aktualizace softwaru je nutné provést tovární nastavení přístroje a kanály znovu naladit!!
[/quote]

U Technisatů se musí po aktualizaci software znovu ladit kanály ???
Pitomec (10211)|2.8.2011 09:49
Ne, proč? Ovšem doporučuje se to obecně u všech přijímačů, ale zrovna u TechniSatu to chodí i bez továrního nastavení.
golfLC (1941)|2.8.2011 09:59
[quote=geronimoh;359945]U Technisatů se musí po aktualizaci software znovu ladit kanály ???[/quote]

Vzdy nie, ale niekedy po upgrade fw, ak su tam zasadne zmeny, robi prijimac šarapaty (blbe znaky v menu, nespravna detekcia kariet, modulov...)... Mam to odskusane na HD8-Ske aj ISIU. Na HD8-S-ke bolo pri upgrade prvych fw tovarenske nastavenie hned po upgrade a restarte natvrdo, bez neho si sa dalej ani nedostal..... Na ISIU pri druhom upgrade z prveho fw, ktory bol v prijimaci od vyroby mi ani nezobralo uz mnou vytvorenu zalohu z pred upgrade, vsjo som ladil nanovo :-(
golfLC (1941)|2.8.2011 10:03
[quote=Pitomec;359936]Aktualizace TechniSatů vždycky chodila u ORF, tj. 12.692 horizontál, FEC 5/6 a SR 22.000, Astra 19,2° E[/quote]

Neviem presne preco, mozno mali len na nete preklep, nakolko tento uvadzany TP je na upgrade technisat modulov....

Ja som to este neskusal, nakolko mam STR1-ku verziu 0006/xxxx s CZ menu, kde este fw nebol vydany.....
Pitomec (10211)|2.8.2011 10:16
......
Dagy2 (3153)|2.8.2011 11:14
12604 je určite správne aspoň pre nové prijímače - je tu dátový kanál Technisat. Viď napr. kingofsat.
U mňa táto frekvencia ide 100% (HDS2X), ORF som nikdy neskúšal.
Pitomec (10211)|2.8.2011 12:49
Nejradši bych si nafackoval, protože na ORF se aktualizují CAM od Mascomu. Takže sorry za mylnou informaci, je to samozřejmě jak píše golfLC. Mně zmátlo to, že jsem měl TechniSata zaplýho na ORF a skočila tam automaticky aktualizace, ovšem důvod je samozřejmě ten, že v nastavení přijímače je sólo nastavená frekvence a nikoliv, že by se brala ta navolená, kterou sleduju.
geronimoh (2327)|2.8.2011 15:48
[quote=Pitomec;359972]Ne, proč? Ovšem doporučuje se to obecně u všech přijímačů, ale zrovna u TechniSatu to chodí i bez továrního nastavení.[/quote]

Protože vy mi to u STB vadilo, kdybych musel po upgrade firmware znovu ladit kanály. U Humaxu IRCI-5400 to nebylo nutné, u Golden Interstaru taky ne a u Vantage taky ne. Mám svůj "Setting" a nerad bych ho musel dělat znovu po upgrade FW.
StD (8612)|2.8.2011 16:20
[quote=Pitomec;360008]Nejradši bych si nafackoval, protože na ORF se aktualizují CAM od Mascomu. Takže sorry za mylnou informaci, je to samozřejmě jak píše golfLC. Mně zmátlo to, že jsem měl TechniSata zaplýho na ORF a skočila tam automaticky aktualizace, ovšem důvod je samozřejmě ten, že v nastavení přijímače je sólo nastavená frekvence a nikoliv, že by se brala ta navolená, kterou sleduju.[/quote]

On už nemá TechniSat na Astře 19,2 ten svůj vlastní kanál, co tam měl před cca 2 lety? Na starým STB jsem ho měl naladěný a běhaly tam nějaké instruktážní a reklamní pořady, ale pak to utnuli a byla tam už jen statická upoutávka... Předpokládal bych, že by UpGrade dělali přes něj.
golfLC (1941)|2.8.2011 16:37
No ale zase si zober, ze upgrade robis veeeelmi, veeelmi v malo pripadoch, ked uz kupis zabehany typ technisatu...nie je potrebny a ani novsi fw distribuovany nie je, no povedz naco? STR1 ma new fw po 4.-5.rokoch, HD8-Ska je uz tiez zabehana, posledny fw pred cca rokom, ISIO fw uz tiez bez sebemensich problemov. No a na vsetkych uvadzanych poslednych fw uz spravis zalohu settingu a nastavenia druzic na usb key jednym prikazom, uz je tu o tom pisane v sekcii technisat ISIO S1, takze aj v pripade potreby to naladujes po tovarku do prijimaca za 5 sekund!!! No a zober si to, ze technisaty nie su prijimace s laborovanim fw. S novym prijimacom ( myslim typom, ako bol napr ISIO S a S1) mas novy fw - prvy, ktory je na zaklade chybovych hlaseni od uzivatelov priamo do technisatu ich programatormi upraveny... Nasledny fw uz problemy riesi ich odstranenim a prijimac mas plne funkcny (bola to otazka mesiaca-dvoch od vydania do predaja). Tak ako vravim, technisaty nie su na prehravanie a laborovanie fw, ale na pouzivanie!!! Zapnes a pozeras... Tie fw su šité na mieru priamo na ich HW, takze tu sa zmenou fw riesia ozaj uz len nejake vazne zmeny, ako je napr. kodovy system, pripadne podpora externych usb zariadeni (HDD, usb klavesnica, pripadne novinky ako hbbtv...)
golfLC (1941)|2.8.2011 16:39
[quote=StD;360057]On už nemá TechniSat na Astře 19,2 ten svůj vlastní kanál, co tam měl před cca 2 lety? Na starým STB jsem ho měl naladěný a běhaly tam nějaké instruktážní a reklamní pořady, ale pak to utnuli a byla tam už jen statická upoutávka... Předpokládal bych, že by UpGrade dělali přes něj.[/quote]

Tento kanal uz nie je mozne naladit automaticky, ani podla TP, nabehne len po tovarku prijimaca, v pripade, ze je z tabulky programov rucne zmazany....
StD (8612)|2.8.2011 17:59
[quote=golfLC;360060]Tento kanal uz nie je mozne naladit automaticky, ani podla TP, nabehne len po tovarku prijimaca, v pripade, ze je z tabulky programov rucne zmazany....[/quote]

No já to měl na Silvercrestu (Medionu) z Lidlu (8-):BB:), než mu chudákovi chcípnul napájecí zdroj... :-(((
Pitomec (10211)|2.8.2011 18:04
[quote=StD;360057]On už nemá TechniSat na Astře 19,2 ten svůj vlastní kanál, co tam měl před cca 2 lety? Na starým STB jsem ho měl naladěný a běhaly tam nějaké instruktážní a reklamní pořady, ale pak to utnuli a byla tam už jen statická upoutávka... Předpokládal bych, že by UpGrade dělali přes něj.[/quote]
Já A19,2E skoro nepoužívám (leda, když tam je něco hodně zajímavýho), takže jsem to ani nějak nezaregistroval. Jinak je ale fakt, že nebýt těch ICE karet, tak byla aktualizace softu v TechniSatech úplně bezpředmětná. To jsou jedny z mála přijímačů, jenž se koupí a netřeba nikde nic řešit. Navíc ty aktuálnější softy se u TechniSatů týkaly hlavně Němců, tady to bylo o ničem. Až teď ty ICE karty...
geronimoh (2327)|2.8.2011 19:44
Pro golfLC :
Díky za vysvětlení. Technisatu fandím. Rozhodoval jsem se mezi Technisatem a Vantage a nakonec o prsa vyhrál Vantage. Kdyby nešel nahrát setting ze zálohy, to by bylo špatný.