Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 41 z 41

Téma: Rozbočovač a koaxiální kabel na zesílení signálu kabelovky

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Já mám na kabelovce 3 televize. Používám zesilovač/rozbočovač:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showpos...1&postcount=10
    Ty máš 4 TV, takže pro ty nejbližší k centru ještě vložit rozbočovač.
    těch řešení je samozřejmě více, toto mnou popisované je jedno z nich. (u mě bylo důvodem občasné spadnutí kvality signálu u filmových kanálů)
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2015

Dobry den,

potrebuji poradit. Muj problem: pri vyssich venkovnich teplotach mi na tv vypadava signal, zacne to na nekterych programech a dale to postupuje. Pres zimu tento problem neni. Jsem napojeny na spolecnou domovni antenu. Soused tento problem nema, ale pouziva zesilovac/rozbocovac antenniho signalu DVBR-04. Kdyz jsem u nej na tv kontroloval silu signalu, tak on ma 95 % a ja pouze 25-26 %. Vyresi zesileni signalu muj problem? Jaky zesilovac koupit? Jsem z Chvaletic cca 25 km vychodne od Pardubic. Pokud by nekdo byl z okoli a byl ochoten pomoci. Zaplatim.

Preem dekuji za rady odborniku

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2012

Pokud se jedná o STA, pak apeluj na správce nemovitosti, ať objedná u odborné firmy, která má tuto STA na starosti její kontrolu. Situace, aby na ÚZ byly tak nízké hodnoty tv signálů svědčí, že něco není v pořádku. Bohužel neuvádíš, jestli se jedná o klasickou STA se stoupačkovou strukturou nebo o tzv. hvězdicový rozvod. Taktéž neuvádíš, jestli soused, který je s tebou v kontaktu bydlí pod tebou, nad tebou, případně je na jiné stoupačce (pokud je to tento typ rozvodu). Nejlepší řešení je (jak jsem psal výše) pozvat firmu, která STA udržuje a nechat vše zkontrolovat.

Nováček
    Registrace
    May 2015

Soused bydli podemnou. Bohuzel majitele STA nelze dohledat a tudiz ani kontaktovat. Spravce nemovitosi jsem ja /pouze par mesicu, predchozi se odstehoval/ a jaky je to rozvod opravdu netusim. Co napriklad vse zkontrolovat na TV?

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

STA bývá součástí nemovitosti, tedy majitel STA je majitel nemovitosti. Jinak předpokládám, že jako nájemní dům nebo společenství vlastníků jednotlivých bytů příspíváte a spravujete fond oprav. Z něj zaplať pozvanou firmu (samozřejmě po schválení všemi členy družstva/společenství) ať udělá revizi a případně opravu STA. To je to nejlepší co můžeš udělat, když STA takto hapruje.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

Jedná se o (nějaký, signál jde shora) rozvod STA, soused pod problém nemá, problém je (pravděpodobně) u tebe. Nejprve zkontroluj kabel mezi televizorem a účastnickou zásuvkou, případně kup nový. Účastnická šňůra bývá nejčastější příčinou problémů...

Nováček
    Registrace
    May 2015

soused ma zesilovac, nemuze mi to rusit on?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

Může, ale je to méně pravděpodobné... Pokud máš v pořádku účastnickou šňůru, pak jedině, jak radí RoPo a Lumca, pozvat odbornou firmu, která takové rušení prokáže...

Nováček
    Registrace
    May 2015

snuru vylucuju, kdyz je venku chladneji, tak bez problemu...

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2012

Možná je STA zásuvka (stoupačka) z nějakého důvodu nefunkční a to co ty a soused přijímaš se indukuje do účastnické šňůry mezi ÚZ a TV. Zvláště pokud máš tuto šňuru zakoupenou v nějakém super/hyper marketu. Nebo je celá STA v nefunkčním stavu a pokud jste někde v oblasti dostatečného signálu, pak dochází k příjmu díky tomu, co jsem popsal dříve. Jak jsou na tom se signálem jiní sousedé na ostatních stoupačkách? Pokud ses stal předsedou SVJ/BD, pak by v dokumentaci k domu, kterou ti předchůdce (který se údajně odstěhoval) zanechal mělo být i to kdo se o STA staral (servisoval). Pokud by jsi byl ze třetího největšího města v ČR, nebyl by problém domluvit se a uskutečnit místní šetření stávajícího stavu STA.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Chce to udělat revizi STA, zde hodně záleží na vlastníkovi bytů. Rozvody bývají v dezolátním stavu, píši z vlastní zkušenosti.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Zesílení signálu
    Od intel810 v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-06-2010, 08:08
  2. Jaký vybrat koaxiální kabel
    Od agnus v sekci DVB-S
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 11-09-2009, 15:47
  3. Reakcí: 8