Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage 1100S a karta Irdeto

Petrcep (75)|29.7.2011 21:00
Zdravím
Vyměnil jsem starou kartu Skylink CryptoWorks za novou CsLink Irdeto a bohužel mi nyní ve čtečce přístroje nefunguje.(Stará karta tam šla v pohodě.)Nahrál jsem nejnovější firmware ale bohužel i toto nepomohlo.Proto by mě zajímalo jestli vůbec někomu jde ve čtečce přístroje nové Irdeto karty.Jestiže ne jaký doporučujete CA modul k přístoji Vantage.
geronimoh (2327)|29.7.2011 23:20
Příjímač : Vantage HD8000S
Firmware : Jepssen 02.55.01
Karta : CSLink čisté IRDETO

Funkční kombinace. Firmware by měl být stejný i pro Vantage HD 1100S. Mám odzkoušený také CAM modul Mascom ( bezproblémový chod, ale pomalejší přepínání programů, oproti Irdeto kartě v uničtečce ).
( https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27784&page=7 )
Petrcep (75)|30.7.2011 09:59
Tak jsem tam nahodil Firmware : Jepssen 02.55.01. Vše proběhlo v pořádku ale pořád u českých kanálů stojí "Kodovany program" Jelikož karta je nová tak jsem myslel že aktivace karty bude chvíli trvat a pak to naskočí ,ale nic.ted babo rad :-(
geronimoh (2327)|30.7.2011 10:46
Zkus nechat minutu puštěný program ČT1 s vloženou kartou. Jestli se nepletu, zápisy chodí jen na některých programech ( ČT, STV ), alespoň mi to tak kdysi říkali na podpoře Skylinku. Pokud by jsi se chtěl vrátit k původnímu firmwaru, tak musíš použít návratový FW, to asi víš. Pokud ti ta karta nepojede v uničtečce, tak budeš muset pořídit CAM modul, všem funguje nejlépe Mascom. Neuspěchej to, ještě mrkni na : http://vantagefunclub.cz/
Petrcep (75)|30.7.2011 11:59
Tak bohužel nic nezabralo a pujdu teda do CAM modulu Mascom.Dám vědět jak to dopadlo.
geronimoh (2327)|30.7.2011 12:13
Zajímavé. Na vantagefunclubu někdo psal, že mu Vantage nepouští zápisy na Irdeto kartu. Možná je to i tvůj případ. Zároveň už jsem na různých fórech četl, že to mnoha lidem na Vantage přijímačích funguje ( všichni s FW Jepssen ).
jarino1978 (8045)|30.7.2011 14:41
[quote=Petrcep;359396]Tak jsem tam nahodil Firmware : Jepssen 02.55.01. [/quote]

ty si nahodil do HD1100 Jepssen FW ? No tak to ti gratulujem. Radšej si teraz zisti kontakt na nejakého servisáka.
geronimoh (2327)|30.7.2011 16:09
Záleží, jaký FW tam nahrál. Na vantagefunclubu je i verze upravená pro Vantage HD 1100S .
jarino1978 (8045)|30.7.2011 17:55
tak to som nevedel. viem, že do HD1100 Jepssen nesmel, inak hrozilo re-flash.
geronimoh (2327)|30.7.2011 18:03
Já nevěděl, že neupravený Jepssen nesmí do HD1100S. Normálně jsou ty FW stejné. Na vantagefunclubu jsem viděl FW Jepssen ořezaný, aby ho mohli vyzkoušet i majitelé HD1100S. No jsem zvědav, který tam dal "Petrcep", aby se mu nesekl. Problém kvůli absenci sériového rozhraní RS232.
Petrcep (75)|30.7.2011 18:08
[quote=jarino1978;359475]tak to som nevedel. viem, že do HD1100 Jepssen nesmel, inak hrozilo re-flash.[/quote]

No trošku se v tom zamotávám, ale ten Jepssen jsem oddělal a je tam ted původní Vantage menu.O co tam vlastně šlo s tím re-flash?
geronimoh (2327)|30.7.2011 18:14
[quote=Petrcep;359481]No trošku se v tom zamotávám, ale ten Jepssen jsem oddělal a je tam ted původní Vantage menu.O co tam vlastně šlo s tím re-flash?[/quote]

Na vantagefunclubu se můžeš dočíst, že se několika lidem sekl přijímač po pár dnech používání Jepssena, nebo při nahrávání návratového FW. Je tam ke stažení ořezaný Jepssen vhodný pro Vantage HD1100S. Re-flash - potřeba přepsat flash paměť v STB.
Je mi divné, že ti to s Jepssenem nejede, a mě v HD8000S ano.
Petrcep (75)|30.7.2011 18:17
Hm, tak doufám že se mi to vyhlo a vše bude fungovat normálně po koupi CAM modulu.
geronimoh (2327)|30.7.2011 18:20
Taky doufám, protože to už by ti teď přijímač asi "nenabootoval". S CAM modulem by neměl být problém, jak s modulem Mascom, tak s Neotion. Já mám svůj STB odzkoušený s Mascomem. Ale měl jsem pomalejší přepínání programů. Teď ho mám v televizoru s DVB-S2 tunerem.
Pitomec (10211)|30.7.2011 18:48
[quote=geronimoh;359405]Zkus nechat minutu puštěný program ČT1 s vloženou kartou. [COLOR=red]Jestli se nepletu, zápisy chodí jen na některých programech ( ČT, STV ), alespoň mi to tak kdysi říkali na podpoře Skylinku. [/COLOR]Pokud by jsi se chtěl vrátit k původnímu firmwaru, tak musíš použít návratový FW, to asi víš. Pokud ti ta karta nepojede v uničtečce, tak budeš muset pořídit CAM modul, všem funguje nejlépe Mascom. Neuspěchej to, ještě mrkni na : http://vantagefunclub.cz/[/quote]
Kecali, zápisy chodí na všech transpondérech.
Petrcep (75)|2.8.2011 08:32
Tak jsem dokoupil CAM modul Mascom a již je vše v pohodě.Sice je pravda že přepínání kanálů je pomalejší ale co už.Jediný co moc nechápu je že i když jsem naladil program ČT2 tak mi nejde spustit.Pořád to psalo program kódovaný.Je zajímavý že všechny ostatní jsem naladil a jdou normálně.Ale je pravda že zrovna v tu dobu když jsem to testoval program ČT2 běžel na HD,tak snad to bylo tím.
geronimoh (2327)|2.8.2011 11:46
Tak ten program ČT2 nejel od včerejška ani mě, a znovu ho karta odkódovala až dnes 11:30. Nevím proč, kontaktoval jsem i podporu CSLink, ale ještě se neozvali. Mrkni, jestli ti už nejede.

Edit : zákaznická podpora CSLinku se mi ozvala, že prý bývají problémy se zápisy, že některé programy po nových zápisech stávkují a je potřeba provést zápisy na kartu znovu
Pitomec (10211)|2.8.2011 12:54
Teď už je jasný, proč dávají kartu za korunu - je to takový bezplatný testování přechodu na Irdeto.
geronimoh (2327)|2.8.2011 15:10
[quote=Pitomec;360010]Teď už je jasný, proč dávají kartu za korunu - je to takový bezplatný testování přechodu na Irdeto.[/quote]

S kartou za 1 Kč jim budu klidně dělat testovacího panáka ... :-)-
Valibook (239)|2.8.2011 15:25
[quote=Pitomec;360010]Teď už je jasný, proč dávají kartu za korunu - je to takový bezplatný testování přechodu na Irdeto.[/quote]

V očekávání zisků budoucích, prodloužení na časově neomezenou kartu stojí 1000,-Kč. Takže budou spoléhat, že během toho roku začne jejich exkluzivní PRIMA odbavovat pořady v nativním full HD rozlišení. Považuji za nehoráznost označovat klamavým logem HD i ty stanice, na kterých většinu dne narazíte na upscale.

Pořady v HD rozlišení na programu ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hd/

Ovšem Skylink kontruje, hlavně mě zaujal poslední odstavec a věta "Komerčním televizím se investice do satelitní kapacity pro HD šíření nevyplatí." Tak z toho nevím jakou cestou budou nové televize plánované do sítě DVB-T2 distribuovat signál k vysílačům, když se dosud říkalo, že satelit je levnější než optika a pokud by tomu tak již nebylo, hrozí že se nové stanice na satelitu ani neobjeví jako free view v souvislosti se spuštěním pozemního vysílání 2. generace.
http://www.parabola.cz/zpravicky/14743/skylink-barrandov-hd-asi-po-prazdninach-jojky-v-hd-s-otaznikem/
Pitomec (10211)|2.8.2011 15:47
Správně by mělo logo "HD" svítit v obraze jenom v momentě, kdy se skutečně jedná o HD a platí to pro všechny stanice.

Rozšíření HD bude asi otázkou hlavně kabelovek a pak samozřejmě i toho, který satelitní operátor nazná, že se mu šíření signálu na jeho náklady vyplatí. Ovšem úvaha o placených verzích je logická, ostatně pak se aspoň ukáže, jestli jsou fandové HD ochotni taky za to platit.
Valibook (239)|2.8.2011 16:35
[quote=Pitomec;360050]Správně by mělo logo "HD" svítit v obraze jenom v momentě, kdy se skutečně jedná o HD a platí to pro všechny stanice..[/quote]

S tím bych se ztotožnil, přesně.

[quote=Pitomec;360050]Rozšíření HD bude asi otázkou hlavně kabelovek a pak samozřejmě i toho, který satelitní operátor nazná, že se mu šíření signálu na jeho náklady vyplatí. Ovšem úvaha o placených verzích je logická, ostatně pak se aspoň ukáže, jestli jsou fandové HD ochotni taky za to platit.[/quote]

Dnes jsou lidé ochotni platit pouze za premiéru v kinech a mladší ročníky vše stahují z netu. České radiokomunikace toho mají asi nadhlavu a prodejci malomocní, když s Panasonicem nedojednají dodávky televizorů s tunerem DVT-T2 na český trh v modelové řadě roku 2011. Úplný opak toho jak lákali lidi na začátek digitalizace, kdy avizované spuštění trvalo několik let. Ještě hůře jsou na tom Italové, kde již od loňského roku vysílá DVB-T2 a přesto jim Panasonic prodává model E bez tohoto tuneru.
Petrcep (75)|6.8.2011 13:59
Tak já už vážně nevím co si myslet.Včera jsem vyzkoušel ve čtečce tu kartu Irdeto Cs link a ejhle ono to funguje.Resetnu vantage a pořád to funguje.Tak mám takovej pocit že jsem ten Ca modul kupoval zbytečně.Takže momentálně mám Ca modul ve skříni.Raději budu testovat aspon 14dní a pokad bude vše fungovat tak ten CA modul prodám.
geronimoh (2327)|6.8.2011 14:56
[quote=Petrcep;360793]Tak já už vážně nevím co si myslet.Včera jsem vyzkoušel ve čtečce tu kartu Irdeto Cs link a ejhle ono to funguje.Resetnu vantage a pořád to funguje.Tak mám takovej pocit že jsem ten Ca modul kupoval zbytečně.Takže momentálně mám Ca modul ve skříni.Raději budu testovat aspon 14dní a pokad bude vše fungovat tak ten CA modul prodám.[/quote]

Nabízí se možnost, že ti v uničtečce na kartu nechodí správně zápisy.