Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

poraďte prosím levný komplet HDTV pro 1TV

Solverino (54)|28.7.2011 20:59
Pročetl jsem to trochu, ale nepotřebuji nic speciálního - stačí mi kvalitní a levný komplet HDTV příjmu pro jednu fullHD TV. Chtěl bych sledovat primárně volně šířené CZ (event. SK) programy v HD kvalitě a s dobrým zvukem.

Podle mě by mi stačil např. Ferguson Ariva 200 + 80cm parabola + karta HD (nevím jestli Skylink nebo CS link - vím jenom že končí Cryptoworks a musím mít tedy Irdeto) - můžete mi prosím poradit?

Zatím neplánuju dokoupení nějakých dalších placených programů. Nepotřebuju ani nějaké super funkce, stačilo by event. nahrávání pořadů na flasku - to by měla mít ta Ariva.

Chtěl bych komplet abych ho nemusel za rok/dva vyměňovat za jinej, dobrý obraz a zvuk v HD a přijímač musí být černý (požadavek manželky :) nevím jestli je něco lepšího než ta Ariva 200 za podobné peníze (tedy komplet včetně karty za cca 4 - 5.000,-) Kde koupit v Praze nebo kolem Prahy?

Něco jako třeba tohleto by bylo OK?

http://www.meveric-elektronic.cz/satelitni-komplety/ferguson-ariva-200-combo-hd-parabola-80cm-lnb-mono-skylink-karta-hd

V Datartu mi nabízeli komplet s Topfieldem za 7.000,- koukal jsem, že přijímač nic moc a celkově dost předražený. Ariva 200 se mi líbí víc, ale nejsem odborník, tak snad někdo poradí.

Díky všem předem. Solverino
sirdo (1320)|28.7.2011 21:12
tak to toho vela nenapozeras, lebo volne siritelne CZ/SK HD programy su "az" 4 a aj tak je to len upscale. NOVA HD, CT HD (Skylink/CSlink) a PRIMA HD, BRAVA HDTV (CSlink)....
vivid.sk (11472)|28.7.2011 21:16
[quote=Solverino;359152]... a s dobrým zvukem. ...
[/quote]

k tomu si budes musiet prikupit nejake to repro, STB totiz "nehra", ale len posiela digitalny signal dalej.


Ak nepozadujes nejake specialne rozsirene funkcie, ale postaci ti PVR, Timeshift (nekoduje zapis na disk), skus sa pozriet na toto:
http://www.parabola.cz/clanky/4192/optibox-pony-maly-ale-sikovny-ponik-v-akci/

maly, cierny, certifikovany pristroj Skylinku len na Irdero karty na v komplete za nejakych ~160-170e (STB+parabola+LNB+HD karta Skylink Irdeto)
sirdo (1320)|28.7.2011 21:33
[quote=vivid.sk;359156]k tomu si budes musiet prikupit nejake to repro, STB totiz "nehra", ale len posiela digitalny signal dalej.


Ak nepozadujes nejake specialne rozsirene funkcie, ale postaci ti PVR, Timeshift (nekoduje zapis na disk), skus sa pozriet na toto:
http://www.parabola.cz/clanky/4192/optibox-pony-maly-ale-sikovny-ponik-v-akci/

maly, cierny, certifikovany pristroj Skylinku len na Irdero karty na v komplete za nejakych ~160-170e (STB+parabola+LNB+HD karta Skylink Irdeto)[/quote]

o chvilu tu mas pitomca a ten ti hned vysvetli aky je to SHIT:D...
vivid.sk (11472)|28.7.2011 22:04
nema to ziadne extra funkcie, ale tie co ma funguju korektne. (pri mojom testovani nevytuhol ani raz :D, co sa o inych STB neda povedat). Pacil sa mi celkom fajn DO a male rozmery.

Samozrejme, ak niekto hlada nieco s rozsirenymi funkciami, treba sa obratit inde. Toto je naozaj len zakladny HD STB bez moznosti "tuningu".
Solverino (54)|28.7.2011 22:06
[quote=sirdo;359164]o chvilu tu mas pitomca a ten ti hned vysvetli aky je to SHIT:D...[/quote]

:) njn, to je život .) jinak zvuk nejni problém, ze satelitu (nebo stb nebo jak to tady jmenujete) to vyvedu HDMI do TV na to extra repro nepotřebuju, pokud budu chtít poslouchat sat-rádio (což asi ne) nebo potřebovat lepší zvuk, mám u TV i kombo od DENONu s reprákama, takže žádnej problém, dokonce má i myslím optický vstup.
Solverino (54)|28.7.2011 22:13
[quote=sirdo;359154]tak to toho vela nenapozeras, lebo volne siritelne CZ/SK HD programy su "az" 4 a aj tak je to len upscale. NOVA HD, CT HD (Skylink/CSlink) a PRIMA HD, BRAVA HDTV (CSlink)....[/quote]

takže víc HD programů, těch volnejch, má CSlink? co je lepší - kvalita a dostupnost - CSlink nebo Skylink?
sirdo (1320)|28.7.2011 22:15
[quote=vivid.sk;359172]nema to ziadne extra funkcie, ale tie co ma funguju korektne. (pri mojom testovani nevytuhol ani raz :D, co sa o inych STB neda povedat). Pacil sa mi celkom fajn DO a male rozmery.

Samozrejme, ak niekto hlada nieco s rozsirenymi funkciami, treba sa obratit inde. Toto je naozaj len zakladny HD STB bez moznosti "tuningu".[/quote]

moja reakcia bola ovplyvnena faktom, ze tesne pred tym ako som "vhupol" do tohto vlakna som na vedlajsom cital toto pitomcovo vyjadrenie: "S tou frekvencí je to možný, já to měl předvolený v přijímači Optibox Pony (pro případné zájemce: je to totální šrot, kterýmu se obloukem vyhněte)." je to proste klasik:D...
vivid.sk (11472)|28.7.2011 22:24
[quote=sirdo;359175]...je to totální šrot...[/quote]
Da sa na to pozriet aj inac... najdi iny box v cene okolo 80-100e, co srot nieje ?
Urcite je ich na trhu viac (pricom Ariva nema certifikovanu Irdeto citacku), myslim, ze ak zacneme porovnavat nove solo "Irdeto" boxy v tejto cenovke, dospejeme k tomu, ze je to vsetko detto.
sirdo (1320)|28.7.2011 22:25
[quote=Solverino;359174]takže víc HD programů, těch volnejch, má CSlink? co je lepší - kvalita a dostupnost - CSlink nebo Skylink?[/quote]

dostupnost je rovnaka, ked dokazes zamierit parabolou na ASTRA 3, tak chytis Skylink aj CSlink. kvalita je porovnatelna, takze si skoc na weby oboch poskytovatelov a pozri si, ktoreho programova skladba ti viac vyhovuje. za skutocne HD (nie tie upscalovane parodie) si budes musiet aj tak priplatit a tam je jasna volba Skylink, lebo CSlink nic take ako platene HD kanaly neponuka (aspon som sa k ziadnym na ich webovej stranke nedopatral)...
sirdo (1320)|28.7.2011 22:27
[quote=vivid.sk;359178]Da sa na to pozriet aj inac... najdi iny box v cene okolo 80-100e, co srot nieje ?
Urcite je ich (okrem arivy) na trhu viac, myslim, ze ak zacneme porovnavat nove solo "Irdeto" boxy v tejto cenovke, dospejeme k tomu, ze je to vsetko detto.[/quote]

ja to neriesim, cele to bolo z mojej strany len podpichnutie. v tejto cenovej subkategorii som ja svoj STB nevyberal, takze nemam prehlad :)...
vivid.sk (11472)|28.7.2011 22:30
Ved to je ok... ja tiez nie som predajca, ktory ma moznost testnut/porovnat 10 pristrojov.
Vzhladom, k tomu, ze tento pristroj "je v rodine", s kludnym svedomim mozem povedat, ze pre nenarocneho uzivatela, ktory potrebuje len prepinat kanaly a obcas nieco nahrat, je urcite nadmieru vhodny.

Nevyhoda je dlhsi start pristroja, no je to vyvazene <1W spotrebou v standby.
Solverino (54)|28.7.2011 22:45
[quote=vivid.sk;359181]Ved to je ok... ja tiez nie som predajca, ktory ma moznost testnut/porovnat 10 pristrojov.
Vzhladom, k tomu, ze tento pristroj "je v rodine", s kludnym svedomim mozem povedat, ze pre nenarocneho uzivatela, ktory potrebuje len prepinat kanaly a obcas nieco nahrat, je urcite nadmieru vhodny.

Nevyhoda je dlhsi start pristroja, no je to vyvazene <1W spotrebou v standby.[/quote]

To budu asi já - ten nenáročný uživatel :) mě stačí krásnej obraz v HD se super zvukem, aby to nešumělo a nekostičkovalo, aby to bylo černý pro manželku. Budeme stejně koukat na zvířátka a dokumenty na ČT2, seriály a ty sračky co tam normálně jdou na Nově nesledujeme. Možná by nás zajímal placenej kanál s živejma koncertama a s vážnou hudbou... nějaká historie a cestopisy, tedy pokud by šlo vybírat kanály co chci, ne nějaký hloupý baličky s HBO nebo rapujícíma černochama :(
sirdo (1320)|28.7.2011 22:55
[quote=Solverino;359187]To budu asi já - ten nenáročný uživatel :) mě stačí krásnej obraz v HD se super zvukem, aby to nešumělo a nekostičkovalo, aby to bylo černý pro manželku. Budeme stejně koukat na zvířátka a dokumenty na ČT2, seriály a ty sračky co tam normálně jdou na Nově nesledujeme. Možná by nás zajímal placenej kanál s živejma koncertama a s vážnou hudbou... nějaká historie a cestopisy, tedy pokud by šlo vybírat kanály co chci, ne nějaký hloupý baličky s HBO nebo rapujícíma černochama :([/quote]

no neviem ci ten "ponik" produkuje krasny obraz, ale to uz posudis sam. CSlink ma plateny balicek "Mých 6" kde si mozes naskladat svoje programy a nie si nuteny kupovat uz zostavene balicky, z ktorych o polovicu programov nemas zaujem...
erik555 (776)|28.7.2011 23:52
Ak by platil mesacne mojich 6 SD stanic za 10 Eur, tak na Skylinku za 12,50 Eur je balicek HD Plus s 15 HD stanicami http://www.skylink.sk/web/structure/26.html
Momentalne medzi CSlinkom a Skylinkom nie je co riesit...CSlink sa musi este prebrat z dlhotrvajuceho zimneho spanku
Solverino (54)|29.7.2011 00:24
díky za nápady, šmejdím po webu a našel jsem Ariva 220 HD Combo - asi půjdu do tohodle :)

http://www.prijimace.cz/satelitni-komplety/komplet-ariva-220-hd-combo-skylink-ice-80-fe-monoblok-singl?vypis=popis

možná vyměnit Fe parabolu za dural, jinak se mi to zdá OK, co myslíte kluci?
erik555 (776)|29.7.2011 00:39
Moze byt...karta sa potom jednoducho registruje cez ich web. Pisu do 20 dni, takze zaregistruj na 19 den od vlozenia, takto budes mat 19 dni vsetky stanice volne na pozeranie. Od zaregistrovania by mali byt 2 mesiace balik multi (ak je karta oznacena HD, tak aj HD balik) + HBO (HBO HD), Cinemax...
drto (341)|29.7.2011 08:52
to Solverino:
ja by som ti odporucil Amiko SHD 8900 Alien + monoblok na A1+A3 (urcite vyuzijes neboj). mam tento box a mozem povedat ze obraz je vynikajuci ako na SD tak aj na HD programoch. ma sice len jednu citacku ale bez problemov zvlada ICE kartu skylink. komplet aj s parabolou aj s kartou by sa dal kupit za cca 220 - 230€ co zodpoveda cca 5280 - 5520 Czk :)
sirdo (1320)|29.7.2011 11:13
[quote=Solverino;359196]možná vyměnit Fe parabolu za dural, jinak se mi to zdá OK, co myslíte kluci?[/quote]

ked uz mas Fe parabolu, tak ju zbytocne budes menit za Al, ked planujes nechat parabolu natocenu fixne jednym smerom. zmysel by kupa Al mala len pri instalacii motora na otacanie taniera...
vivid.sk (11472)|29.7.2011 11:35
[quote=sirdo;359191]no neviem ci ten "ponik" produkuje krasny obraz, ale to uz posudis sam...[/quote]
predajca mi tvrdil, ze ked ho porovnaval s Kathreinom - ktory maju na predajni, tak Optibox produkoval lepsi obraz! (nemam moznost overit, ci je to pravda alebo nie). Problemova byva vzdy kvalita upscalingu, HD kanaly su posielane "as is".
Marek71 (109)|29.7.2011 13:10
Toto možem potvrdiť. Zhodou okolností som dnes zadal dotaz na CS link ohľadom HD kanálov. Majú v ponuke len ČT HD, Nova HD, Prima HD a Brava HD. Nič iného v HD kvalite ani medzi platenými programami neponúkajú, čo sa mi v dnešnej dobe zdá byť až neuveriteľné...

[quote=sirdo;359179]dostupnost je rovnaka, ked dokazes zamierit parabolou na ASTRA 3, tak chytis Skylink aj CSlink. kvalita je porovnatelna, takze si skoc na weby oboch poskytovatelov a pozri si, ktoreho programova skladba ti viac vyhovuje. za skutocne HD (nie tie upscalovane parodie) si budes musiet aj tak priplatit a tam je jasna volba Skylink, lebo CSlink nic take ako platene HD kanaly neponuka (aspon som sa k ziadnym na ich webovej stranke nedopatral)...[/quote]
Pitomec (10211)|29.7.2011 13:28
[quote=Solverino;359196]díky za nápady, [COLOR=red]šmejdím po webu[/COLOR] a našel jsem [COLOR=red]Ariva[/COLOR] 220 HD Combo - asi půjdu do tohodle :)

http://www.prijimace.cz/satelitni-komplety/komplet-ariva-220-hd-combo-skylink-ice-80-fe-monoblok-singl?vypis=popis

možná vyměnit Fe parabolu za dural, jinak se mi to zdá OK, co myslíte kluci?[/quote]
A vyšmejdils... šmejd 9-)
Pitomec (10211)|29.7.2011 13:38
[quote=vivid.sk;359156]k tomu si budes musiet prikupit nejake to repro, STB totiz "nehra", ale len posiela digitalny signal dalej.


Ak nepozadujes nejake specialne rozsirene funkcie, ale postaci ti PVR, Timeshift (nekoduje zapis na disk), skus sa pozriet na toto:
http://www.parabola.cz/clanky/4192/optibox-pony-maly-ale-sikovny-ponik-v-akci/

maly, cierny, certifikovany pristroj Skylinku len na Irdero karty na v komplete za nejakych ~160-170e (STB+parabola+LNB+HD karta Skylink Irdeto)[/quote]Neuvěřitelně vylhanej PR blábol, v tom článku snad není nic pravda :-k a co jim ještě v tom OMKU vytknu, je tato nehoráznost:

"Na rozdíl od jiných přijímačů IRDETO nahrává tento přijímač nahrávky v nešifrovaném tvaru. Lze je tedy bez problémů zpracovávat v PC. Přípona souborů je „trp“, tedy klasický transportní stream (obsahuje video a všechny audio stopy)."

protože nahrávka je na tom stejně jako u Amika, tj. jinde než v přijímači nejde přehrát, natož zpracovat a bohužel nelze při nahrávání sledovat jiný program, a to ani ze stejného muxu. Další haluz je pak upgrade firmware, který když se udělá přes flash na USB, tak po restartu přijímače to začne hledat (a najde) jiný soft na družici, leč aktualizace skončí hláškou o nenalezeném datovém toku a nejde to nijak vypnout!, takže po každém zapnutí přiíjímače se musí napřed odkliknout "Zrušit". Taky teplota je dost hnus a při souběžném provozu 2 karet (ICE Skylink a Irdeto CS Link) se zasekávají programy. Jediný klad jsou hodiny na čelním panelu ve standby, ale to je asi lepší koupit nějaký budík s DCF...
vivid.sk (11472)|29.7.2011 14:11
protože nahrávka je na tom stejně jako u Amika, tj. jinde než v přijímači nejde přehrát

V originalnom fw. to funguje! Osobne som to odkusal. Nahravky som prehral normalne v PC (bez akychkolvek uprav ich islo prehrat v MPC-HC). Ostatne neviem potvrdit, kedze STB sa pouziva len s jedinou Irdeto Skylink kartou. FW je tam originalny, od vyroby (tusim 11/2010, ako je pisane v review).

bohužel nelze při nahrávání sledovat jiný program, a to ani ze stejného muxu
- ano, to je pravda.

Co sa tyka tych hodin, svietia prilis silno (v noci to taha oci), nebolo by zle moznost nastavit intenzitu podsvietenia, taku jednoduchu vec vedel uz lacny SD ShowBox.
Celkovo, co sa tyka nastaveni, je to bieda. Ale ako som pisal - je to urcene pre nenarocneho uzivatela, ktory chce len pozerat a prilezitostne nahravat.
Pitomec (10211)|29.7.2011 14:29
Měl jsem tam originál FW a ještě mám z toho pár souborů nahraných, můžeš zkoušet: http://elnc.sweb.cz/Film+_332E_20110728_1231.trp, http://www.ulozto.cz/9823363/ct-hd-36f6-20110728-1212-trp. U mě je to prostě Optišrot a už bych to nechtěl ani omylem.
drto (341)|29.7.2011 14:54
to Pitomec:
skus tento prehravac malo by to ist prehrat :)
http://www.dobreprogramy.sk/fantasydvd-player-platinum
Pitomec (10211)|29.7.2011 15:02
Teď už ten receiver nemám, takže je to bezpředmětný. Ale dík za tip :-)
Solverino (54)|29.7.2011 16:16
[quote=Pitomec;359273]A vyšmejdils... šmejd 9-)[/quote]

Poraď něco lepšího za stejný peníze, ale nehodlám do toho investovat víc než je nezbytně nutné. Nějaké další přidané funkce asi neocením, nebudu je používat. Občas zapnout, kouknout a zase vypnout. Nejvíc času jsem na internetu nebo na PC, ale čumět pasivně na TV mě moc nebaví. Třeba ale bude na co... :)
erik555 (776)|29.7.2011 16:31
Pitomec, Ariva srot nie je.(inak si nedal ziadne odporucenie, iba kritika!). Na normalne sledovanie ako to chce Solverino uplna pohoda, ako SD stanice, tak aj HD! Srot poniektori nazyvaju aj napr. IpBox 9900, ked maju s nim nejake problemy.
Solverino, na akom TV (model) budes pozerat?
vivid.sk (11472)|29.7.2011 17:10
Pitomec> Mas pravdu. Ten tvoj subor subor (ten mensi, vacsi som netahal), je kodovany. Pri zbeznom pohlade predokladam, ze by ho stacilo prexorovat 16 bajtami. Ak by mi to stalo za to, taky program sa da spravit za chvilku.

Co mi ale hlava neberie je fakt, ze som na 100% skusal nahrat a prehrat video z tohto STB a fungovalo to. Hned ako sa k nemu dostanem to opat odskusam. Chapem, ze sa to da spravit firmwarom, ale kedze mas povodny - nerozumiem.
drto (341)|29.7.2011 20:30
[quote=Pitomec;359294]Teď už ten receiver nemám, takže je to bezpředmětný. Ale dík za tip :-)[/quote]
tak som to nainstaloval a skusil prehrat ale nejde to :) pise ze je to nepodporovany format.
jarino1978 (8045)|29.7.2011 20:52
[quote=Solverino;359152]Chtěl bych komplet abych ho nemusel za rok/dva vyměňovat za jinej, dobrý obraz a zvuk v HD a přijímač musí být černý [/quote]

tak to potom ten Ariva shit vyhoď z hlavy. Orientuj sa na Vantage HD alebo Technisat. Nič viac, nič menej.
erik555 (776)|29.7.2011 21:13
Mam silny dojem, ze chcel stb okolo 100€ :D
Inak ja s tym "shitnym" Ariva 200HD nemam problem 14 mesiacov.
jarino1978 (8045)|29.7.2011 21:16
[quote=erik555;359345]Mam silny dojem, ze chcel stb okolo 100€ :D
Inak ja s tym "shitnym" Ariva 200HD nemam problem 14 mesiacov.[/quote]

samozrejme, nikto s tým STB nemá problém...nikto...:D
erik555 (776)|29.7.2011 21:19
[quote=jarino1978;359346]samozrejme, nikto s tým STB nemá problém...nikto...:D[/quote]
Tak kde mas problem ty?
On chce iba pustit a nic ine neriesit ako to maju viaceri v naplni prace :D On chce pozerat stanice a neexperimentovat s stb. Aspon ja som to tak pochopil :D
jarino1978 (8045)|29.7.2011 22:08
zle si to pochopil. on chce STB, aby ho nemusel po roku, či dvoch meniť za iný. Čiže Ariva shit je týmto z kolečka VON. :D
erik555 (776)|29.7.2011 22:13
[quote=jarino1978;359364]zle si to pochopil. on chce STB, aby ho nemusel po roku, či dvoch meniť za iný. Čiže Ariva shit je týmto z kolečka VON. :D[/quote]
Tak mi este zostava to po druhom roku, prvy uz presiel a dam ti potom vediet. Ale mam obavu, ze s tvojim Vantage s 200€ a viac u neho neobstojis.
P.S. a inak, gratulujem ti, ze ty "shity" nemas vo svojej domacej vybave. Aspon sa tu mas cim pochvalit...
jarino1978 (8045)|29.7.2011 22:19
shity nekupujem.
erik555 (776)|29.7.2011 22:31
[quote=jarino1978;359367]shity nekupujem.[/quote]
Pre teba je Ariva za 100€ shit....pre nas ostatnych je na pozeranie uplne v pohode. A uz odomna tu staci, nechcem ti dvihat este viac ego, ze ty si ten naj siroko-daleko pod slnkom (aj ked je uz tma) :D Tak svetovy mier a...naozaj, co dobreho ides kupit v blizkej buducnosti? Nech vieme, na co si mame setrit, aby sme shity nekupovali...Ty JES(H)ITNY :D
:D :D
jarino1978 (8045)|29.7.2011 22:37
[quote=erik555;359368] co dobreho ides kupit v blizkej buducnosti? [/quote]

Arivu HD200 :D
erik555 (776)|29.7.2011 22:39
[quote=jarino1978;359369]Arivu HD200 :D[/quote]
Pisal som, ze aby sme nekupovali shity...chod uz spat, nevidis dobre na panel. Jesitnost je to prave pomenovanie pre teba. Nemas asi vela kamaratov, ze?
jarino1978 (8045)|29.7.2011 22:41
[quote=erik555;359371]Pisal som, ze aby sme nekupovali shity...chod uz spat, nevidis dobre na panel. Jesitnost je to prave pomenovanie pre teba. Nemas asi vela kamaratov, ze?[/quote]

ja sa dívam teraz na 2 monitory...
kamarátov mám veľmi veľa, najviac v sekcií o Ariva shite :D
Solverino (54)|29.7.2011 22:45
[quote=erik555;359307] Solverino, na akom TV (model) budes pozerat?[/quote]

FullHD LCD Samsung, 40". Větší se nevejde, je malá místnost. Mělo by to být OK.

Edit: ...se vám divím se hádat o blbostech, vždyť je to jedno... analog od Mascomu mi vydržel asi 5 let a pak jsem ho hodil do popelnice, žádný experimenty nebyly :) Teď chce manželka, zapnout a koukat, nic víc. A já vyrazím radši někam ven s foťákem, nebo na kolo...
Pitomec (10211)|30.7.2011 16:25
[quote=erik555;359307]Pitomec, Ariva srot nie je.(inak si nedal ziadne odporucenie, iba kritika!). Na normalne sledovanie ako to chce Solverino uplna pohoda, ako SD stanice, tak aj HD! Srot poniektori nazyvaju aj napr. IpBox 9900, ked maju s nim nejake problemy.
Solverino, na akom TV (model) budes pozerat?[/quote]
Normální prodejci už Arivu ani neberou, protože se jim cca 30% vrací jako reklamace zpátky (vadný zdroje apod.) - takže šmejd to bohužel je, ostatně jako všechno co pochází kdesi z Polska :-I
Pitomec (10211)|30.7.2011 16:26
[quote=vivid.sk;359315]Pitomec> Mas pravdu. Ten tvoj subor subor (ten mensi, vacsi som netahal), je kodovany. Pri zbeznom pohlade predokladam, ze by ho stacilo prexorovat 16 bajtami. Ak by mi to stalo za to, taky program sa da spravit za chvilku.

Co mi ale hlava neberie je fakt, ze som na 100% skusal nahrat a prehrat video z tohto STB a fungovalo to. Hned ako sa k nemu dostanem to opat odskusam. Chapem, ze sa to da spravit firmwarom, ale kedze mas povodny - nerozumiem.[/quote]
Spíš bych řekl, že alternativní FW dokáže nahrávat tak, aby nebyl problém s přehráním v PC...
Pitomec (10211)|30.7.2011 16:28
[quote=Solverino;359306]Poraď něco lepšího za stejný peníze, ale nehodlám do toho investovat víc než je nezbytně nutné. Nějaké další přidané funkce asi neocením, nebudu je používat. Občas zapnout, kouknout a zase vypnout. Nejvíc času jsem na internetu nebo na PC, ale čumět pasivně na TV mě moc nebaví. Třeba ale bude na co... :)[/quote]
Psal jsem tady o přijímači Amiko 7800. Pokud to máš na normální provoz (žádný sharing atd.), tak je to použitelný receiver.
erik555 (776)|30.7.2011 18:03
[quote=Pitomec;359460]Psal jsem tady o přijímači Amiko 7800. Pokud to máš na normální provoz (žádný sharing atd.), tak je to použitelný receiver.[/quote]
Amiko je kde vyrobeny? Uz je odskusana neporuchovost, ked je to novinka? :D
Solverino (54)|30.7.2011 18:17
[quote=Pitomec;359460]Psal jsem tady o přijímači Amiko 7800. Pokud to máš na normální provoz (žádný sharing atd.), tak je to použitelný receiver.[/quote]

Použitelný... no, co teda koupit? Staelitních kompletů je plnej internet, dá se celkem slušně vybrat v cenách do cca 5.000,- za celej komplet.

AMIKO IRD7800 - komplet do 4.000 - v čem je lepší? Koukal jsem, že nemá ani displej s názvem programu jen dvě diody - zelená/červená :(

Humax 5100S HD - v kompletu za podobnou cenu - Humax byla taky dobrá značka, ne?

Topfield SBI 2050 - jsem se dočetl tady, že nebrat... (hřeje + problémy)

Mascom MC 2600 IRCI - Mascom jsem měl analog a fungoval celkem pěkně

není nějakej žebříček třeba satelitů do cca 5.000,-? to by celkem pomohlo...
Pitomec (10211)|30.7.2011 18:26
[quote=erik555;359479]Amiko je kde vyrobeny? Uz je odskusana neporuchovost, ked je to novinka? :D[/quote]Nevím čemu říkáš novinka, ale faktem je, že se tento typ přijímače nevrací a ani netrpí chybným SW, kdy by přijímač tuhnul nebo se choval jakkoliv nestandardně. A vyrobený je to tuším v Maďarsku.
Solverino (54)|30.7.2011 18:29
[quote=Pitomec;359491]Nevím čemu říkáš novinka, ale faktem je, že se tento typ přijímače nevrací a ani netrpí chybným SW, kdy by přijímač tuhnul nebo se choval jakkoliv nestandardně. A vyrobený je to tuším v Maďarsku.[/quote]

ano a tady je recenze - celkem OK

http://www.digizone.cz/clanky/amiko-ird-7800-pvr-full-hd-prijimac/