Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

co na střih HD videa MPEG4 - H.264

theedge (96)|28.7.2011 19:17
Ahoj. Chci si koupit tuto kamerku -> http://gopro.com/cameras/hd-helmet-hero-camera/

nahrává do tohoto formátu:

Video Format: H.264 compression, saved as Windows- & Mac-compatible MPEG4 (.mp4) file
1080p = 1920×1080 pixels (16:9), 30 fps, 15 Mbit/s data rate
960p = 1280×960 pixels (4:3), 30 fps, 12 Mbit/s data rate
720p = 1280×720 pixels (16:9), 60 fps, 15 Mbit/s data rate
720p = 1280×720 pixels (16:9), 30 fps, 8 Mbit/s data rate
WVGA = 848×480 pixels (16:9), 60 fps, 8 Mbit/s data rate
Ale umí i PAL 25/50fps.

Nikdy jsem žádné video nestříhal a chtěl bych poradit nějaký cenově dostupný soft na jednoduchý střih videa z této kamery. Nechci žádné složité efekty - jen sestříhat zajímavé části a ty slepit k sobě do jednoho klipu. Max. některé části zpomalit.
Fajn by bylo kdyby to umělo ještě připojit hudbu z nějaké mp3, popř vložit jednoduchý text.
Ze začátku bude ale úplně stačit to jen sestříhat a slepit k sobě :-)

Vůbec se ve video formátech neorientuji ale na webu výrobce je uvedeno že to ukládá do formátu MPEG4 / H.264 do souborů *.mp4.

S PC bych snad mít problém mít neměl -> CPU: Core i5 2500K@5GHz, RAM: 8GB DDR III, Grafika: AMD Radeon HD6950, SSD system disk.

Dík moc za každou radu.
dalizije (641)|28.7.2011 20:18
Corel VideoStudio Pro X4.
steviezah (272)|28.7.2011 21:25
Já bych Vám nedoporučil žádný program,ale radu:Zkuste si přečíst recenze, navštivte domácí stránky videoeditorů, podívejte se jaké vstupní formáty podporují, zjistěte si cenovou relaci videoeditorů a zvažte jestli je pro Vás důležité aby program byl česky.Pak si stáhněte trialy a zkuste co Vám bude vyhovovat a jestli Vaše video půjde bez problému načíst a editovat.Základ je ve všech programech stejný,takže se nemusíte obávat, že by jste se něco učil zbytečně.Pak se rozhodněte co si pořídíte, protože jinak se můžete dozvědět, že jedině program firmy X je to nejlepší, na to někdo bude oponovat, že jedině program firny XX je nejlepší a tak dokola:-)
mishkooo1 (137)|28.7.2011 21:26
Sony Vegas HD Platinum 11.
Vegas som videl za 80€.
Výhoda Corelu VideoStudio Pro je v tom, že ako jeden z mála vie aspoň čo som čítal smart render.
Stiahni si každý a kúp si ten, ktorý sa ti najviac bude páčiť a bude spľňať tvoje požiadavky. Trial verzie sú myslím k dispozícii bez problémov
steviezah (272)|28.7.2011 21:29
Platí co už jsem napsal,jenom bych doplnil,že smart render umí taky Edius Neo.
theedge (96)|28.7.2011 21:54
Dik za rady. No vzhldem k tomu že videu vůbec nerozumím a budu se tím těžce prokousávat, tak jsem chtěl alespoň nějaké nasměrování. Ve starších diskuzích jsme četl že tamten program neumí otevřít to a ten zas ono ...
Pokud ale poslední verze těchto editačních sofů už tyto HD formáty zvládají tak snad to nebude takový problém.
Co jsem různě četl, tak hodně lidí pracuje buď s tím Corelem a nebo Pinnacle Studio.
Vegas co jsem viděl za cca 8k je už mimo moje fnanční možnosti.
steviezah (272)|28.7.2011 22:50
Co mě se týče Pinnacle, to už bych nechal na Vaší úvaze.Poslední verze je 15, ale vyšlo Avid Studio s updatem 1.1 a to je nástupce PS.Takže není reálné,že by bylo nějaké PS 16.
Ale to je moje domněnka.
Pokud se chcete podívat doporučuji tady:
http://www.youtube.com/user/steviezah
Vyberte seznam PS 14 nebo Avid Studio CZ.Pinnacle verze 15 je z řady PS nejspolehlivější,Avid má chybu v titulcích.Nejsem si jistý,ale trial Avid Studio v první verzi neumožnil pracovat s formátem mp4,
což dnes nemusí být pravda, ale to nevím.
Je tam i seznam Edius 6,ale ten je drahý a není tam ještě tolik ukázek.
theedge (96)|29.7.2011 09:32
steviezach: Takže jestli to dobře chápu tak Avid Studio 1.1 je nástupce Pinacle Studio 15 ? Je to přece soft od stejné firmy ne ?

No asi vyzkouším trial verze Corelu a Pinnaclu (popř. Avidu ) a uvidím. Dají se k těm programům koupit nějaké knížky s tutorialem něco jako k Photoshopu ?
steviezah (272)|29.7.2011 10:24
Je to trošku jinak.Pinnacle Studio do verze 14 je Pinnacle Studio.Pak Pinnacla koupil Avid,nechal je dodělat 15,současně udělal Avid Studio a oboje ve velmi krátkém časovém intervalu pustil do světa.
Jestli se dá něco koupit ke Corelu nevím,k Pinnaclu existuje od 14 dost slušný český manuál,totéž pro Avid Studio.Jestli je něco v knižní podobě mi není známo,nepídil jsem se,stačil mi manuál,ale je pravdou,že jsem uživatel PS od verze 8 a ovládání se až tak markantně neměnilo,takže co jsem se naučil kdysi,mi s malým doučením vydrželo dodnes.

Podle mých zkušeností, když jsem někoho učil od PS 12 po15 se dá Pinnacl v základu naučit za dvě delší odpoledne.Pak mi nezbýval čas a začal jsem dělat návody.
theedge (96)|30.7.2011 13:06
Ještě mi byl doporučen Cyberlik PowerDirector 9 Ultra64 - má podporu W7 64-bit a má udělanou češtinu z cestiny.cz. Asi se budu rozhodovat mezi tím CyberLinkem a Corelem.
jarino1978 (8045)|30.7.2011 14:45
Corel Video Studio X4
Wolfsteen (33)|30.7.2011 21:03
Já bych měl podobný dotaz. Co na střih videa v H.264, ale bez toho aby se to video muselo přepočítávat? Video mám v určitém datovém toku a ten už nechci měnit, prostě to jen sestříhat a uložit jako jeden soubor např. MTS, TS, MKV, MP4... Díky
jarino1978 (8045)|30.7.2011 21:30
treba len čítať : Corel Video Studio X4
Wolfsteen (33)|31.7.2011 06:27
[quote=jarino1978;359539]treba len čítať : Corel Video Studio X4[/quote]

Díky, ale něco jednoduššího by nebylo? Chci je sestříhat (s náhledem videa) a uložit.
jarino1978 (8045)|31.7.2011 10:11
[quote=Wolfsteen;359603]Díky, ale něco jednoduššího by nebylo? Chci je sestříhat (s náhledem videa) a uložit.[/quote]

kumu niet rady, tomu niet ani pomoci.
mishkooo1 (137)|31.7.2011 10:38
[quote=Wolfsteen;359603]Díky, ale něco jednoduššího by nebylo? Chci je sestříhat (s náhledem videa) a uložit.[/quote]

jednoduchšie než Corel? uff..asi iba Windows movie maker..:D
Wolfsteen (33)|31.7.2011 11:57
[quote=jarino1978;359618]kumu niet rady, tomu niet ani pomoci.[/quote]

Ty seš chytrej jak rádio. Já to nepotřebuju pro sebe, ale pro člověka, který s počítačem moc neumí, tzn. že něco jednoduchého jako virtualdub nebo avidemux. Nepotřebuju dělat menu, titulky apod. A corel neznám...
steviezah (272)|31.7.2011 11:58
Já bych měl podobný dotaz. Co na střih videa v H.264, ale bez toho aby se to video muselo přepočítávat? Video mám v určitém datovém toku a ten už nechci měnit, prostě to jen sestříhat a uložit jako jeden soubor např. MTS, TS, MKV, MP4... Díky
treba len čítať : Corel Video Studio X4
Díky, ale něco jednoduššího by nebylo? Chci je sestříhat (s náhledem videa) a uložit.
komu niet rady, tomu niet ani pomoci.

Otázky jsou položeny bez znalosti editace videa.Odpovědi s prominutím o ničem.
Můj názor na videoeditory tu v tomhle vlákně máte,ještě tu chybí vzpomenout ještě NERO VISION
a už jsme je tu uvedli snad všechny(nechce se mi to znova projíždět).Ale k věci:
Pokud chcete něco na H264, bylo by dobré nejprve uvést v jakém kontejneru je zdrojové video.
Ale píšete, že video chcete sestříhat a pak uložit do některého formátu bez přepočtu.
To je nesplnitelný protichůdný požadavek.Program Corel se Vám jeví jako složitý.
Vzhledem k Vašim požadavkům je řešení, ale jak dalece vyhovující si musíte přebrat sám:
Doporučuji vyzkoušet některý z videokonvertorů.Např: konverter od ImTOO Studio umí náhled,včetně označení místa střihu a uložit do zvoleného souboru.Nastavení parametrů výstupního videa musíte zvolit sám podle zdroje.Jeden tu máte na ukázku,ale už je to starší verze.

Tento umí i spojovat soubory,ale jak už jsem uváděl,výběr converteru nechám na Vás.Upozorňuji Vás, že konvertory jsou sice jednoduché, ale nelze od nich očekávat nějakou komfortní editaci.Jěště existují jednoduché videoeditory namátkou třeba od AVS,ale co umí zjistěte u strejdy Googla.
converter.jpg
jarino1978 (8045)|31.7.2011 12:26
[quote=Wolfsteen;359638] A corel neznám...[/quote]

keď ho nepoznáš, čo tu skáčeš ?
steviezah (272)|31.7.2011 12:33
[quote=jarino1978;359649]keď ho nepoznáš, čo tu skáčeš ?[/quote]

Neočekával bych takovou odpověď od uživatele, který je tady pořád.Ale tak samo bych neočekával podrážděnou reakci od tazatele.Vyserte se na vzájemné invektivy a přečtěte si co píšu, než to zanikne v hejnu zbytečných příspěvků.
jarino1978 (8045)|31.7.2011 12:36
[quote=steviezah;359650]Vyserte se na vzájemné invektivy a přečtěte si co píšu,.[/quote]

snažíš sa pomôcť, OK. Ale on chce editor, čo vie smart rendering H.264/AVC a to vie spoľahlivo len Corel Video Studio X3/X4.
Lenže jemu sa už neoplatí radiť, pretože sa tvári ako najmúdrejší na svete, popritom je totálne vedľa. Tak nech si teda poradí sám.
theedge (96)|31.7.2011 12:50
Dá se zvládnout Corel i se slabší znalostí angličtiny ? Jde mi o nějakou intuitivnost ovládání. Ale co se tak dívám na youtube tak ty softy (Corel, Pinnacle, Cyberlink ) jsou ovládáním asi dost podobný ...
steviezah (272)|31.7.2011 12:55
[quote=jarino1978;359652] Ale on chce editor, čo vie smart rendering H.264/AVC a to vie spoľahlivo len Corel Video Studio X3/X4.
[/quote]
To ale tvrdíš ty a sorry ještě blbě.Smart rendering umí taky Edius 6,včetně proxy,včetně convertu
a pár dalších featurek začátečníkům nic neříkajících.
Existují jednoduché videoeditory, víceméně jednouúčelové a konvertory.
Navíc Wolfsteen otázku doplňuje,jestli neexistuje něco jako virtualdub na DV,ale pro h 264.Na to mám jednu odpověď:Ne.
Spíš by mně zajímalo,co je zdrojové video a co si představuje ve výsledku,popřípadě jestli chce soubory spojovat.Pak je teprve možno korektně poradit.Protože na nějakou jednorázovou editaci může vyhovovat např:Format Factory,ale ten myslím zrovna neumí merge(spojit),.
jarino1978 (8045)|31.7.2011 13:04
[quote=steviezah;359656]To ale tvrdíš ty a sorry ještě blbě.Smart rendering umí taky Edius 6,včetně proxy,[/quote]

sorry, ale nevie.
steviezah (272)|31.7.2011 13:06
[quote=jarino1978;359658]sorry, ale nevie.[/quote]
Asi si nerozumíme,s Corelem 4 nedělám,používal jsem naposled 3.Co máš na mysli pod pojmem smartrendering?
jarino1978 (8045)|31.7.2011 13:09
určite to isté, čo ty. výsledný render videa bez rekompresie ( samozrejme video, kde neboli prevedené úpravy = filtre, titulky a pod. ). čiže vstup H.264/AVC, výstup H.264/AVC ( m2ts ), formát 1920x1080/50i/50p.
steviezah (272)|31.7.2011 13:49
Tak to se shodnem.Ale pokud máš na mysli render bez rekomprese do souboru nebo na disk automaticky,tak to opravdu Edius neumí.Pokud máš na mysli render v timeline,tam je několik možnosti ,včetně renderu a vložení do timeline.Vše je v podstatě odvislé od nastavení projektu,na nějaké automatické nastavení projektu nelze pomyslet.
Takže Corel vymyslel nějaké automatické rozpoznávání zdrojového videa a přesně podle toho nastaví parametry výstupního videa a zobrazuje to jako,že video nepřepočítává a rovnou enkoduje?Včetně exportu na disk?Nebo jde o zobrazování na timeline?
Se přiznám,že pokud jsem správně pochopil funkci smartrenderu podle Corelu,tak mně nějak tahle funkce nebere.Nebo se mýlím,protože jsem rozežraný funkcema z Ediusa?
jarino1978 (8045)|31.7.2011 14:47
ten Corel enkoduje H.264/AVC bez prepočtu , čiže v kvalite 1:1 = zachováš kvalitu a pri encode si netrháš vlasy, koľko to trvá. Zvláda 50i a aj 50p. Myslené je samozrejme export na HDD a encoding bez prepočtu je myslený v častiach videa, kde nedošlo k žiadnej úprave.
Edius 5/6 používam aj ja, podobne aj Sony Vegas Pro 10 .
steviezah (272)|31.7.2011 17:30
Tak to jo.Akorát,že export včetně enkodu je mi jedno jak dlouho trvá.Neměřil jsem to a vzhledem k tomu,že většinou dělám video z několika zdrojů a každé s jinými vlastnostmi,tak pro mě smart render ztrácí význam.Co se týká kvality,o tom jsem tu svůj názor napsal,pro mě je směrodatné co vidím na výstupu,takže parametry vstupu a výstupu neporovnávám.Ale to už jsem moc odbočil od tématu.
Radit někomu co na střih HD videa je podle mně dost ošemetné,když nevím jak je tazatel pokročilý a co ví o zpracování videa.Taky když nevím jestli stačí jenom sestříhat,slepit a uložit.

Jěště bych odpověděl uživateli Theedge:
Corel ale nejen on, se dá zvládnout i s mizernou znalostí angličtiny,na základě nějaké intuity.
Ale radši se zeptej strejdy Googla,nebo si sežeň manuál v češtině,popřípadě si originál nějak přelož a pak se nějak důkladněji zabývej prací s videoeditorem.Základy jsou u všech editorů stejně:import videa do nějakého zásobníku nebo knihovny,popřípadě otevření složky s videem.
Pak naskládání do timeline,otrimování délky,vložení transition a export do nějakého video souboru nebo na nějakou placku.
Vodnikovic (10)|3.8.2011 10:41
Používám už delší dobu VideoStudio 11 pro střih z Digital8 kamery, teď po přechodu na HD kamerku zvažuju přechod na X4 - má to cenu?

Corel nikde žádné porovnání s touhle přece jen starší verzí neuvádí, předpokládám, že rozdíl bude hlavně u výstupních formátů, které jsou u v11 v HD oblasti přece jen poněkud omezené.
dalizije (641)|3.8.2011 14:07
[quote=Vodnikovic;360185]Používám už delší dobu VideoStudio 11 pro střih z Digital8 kamery, teď po přechodu na HD kamerku zvažuju přechod na X4 - má to cenu?

Corel nikde žádné porovnání s touhle přece jen starší verzí neuvádí, předpokládám, že rozdíl bude hlavně u výstupních formátů, které jsou u v11 v HD oblasti přece jen poněkud omezené.[/quote]

Rozhodně se ten přechod vyplatí, verze 11 už je celkem mimo.
Vodnikovic (10)|5.8.2011 09:34
Přechod jsem teda uskutečnil, s kvalitou SW moc spokojený nejsem (Corel to upřímně řečeno pěkně zprasil), ale to je vedlejší. Teď se hlavně pokouším video vyhnat ven ve formátu zkousnutelném mojí TV (Samsung P50B650) a tam moc úspěchů taky neslavím. TV umí přehrávat kdeco v H.264 kodeku včetně přímo transport streamu, ale zatím všechny pokusy skončily dost nekoukatelným obrazem, který se trhá a kostičkuje. V X4 toho bohužel moc nebo spíš nic nastavit nejde, vyzkoušel jsem MPEG4 a M2T (TS) export, oboje nanic.

Neporadí někdo prosím jak to rozumně exportovat? V záloze mám variantu exportu do BD a rekomprese do MKV, což mi přijde jako prasárna, případně zakoupení BD vypalovačky, ale videa mám radši uložená pěkně na domácím NASu a ne furt někde hledat příslušnou placku :-(
ai (2993)|5.8.2011 14:23
[quote=Vodnikovic;360609]V záloze mám variantu exportu do BD a rekomprese do MKV, což mi přijde jako prasárna[/quote]
Proc je tohle prasarna ?

BD neni zadny format, je to H.264. A MKV udelas bez rekomprese v MKVMerge GUI.
theedge (96)|7.8.2011 08:59
Vodnikovic: Docela by mne zajímalo co ti na Corelu vadí a co zprasil ?
Vodnikovic (10)|7.8.2011 10:59
[quote=theedge;360937]Vodnikovic: Docela by mne zajímalo co ti na Corelu vadí a co zprasil ?[/quote]

Zhruba 4x pomalejší start aplikace, úvodní několika vteřinová obrazovka, která překreje všechno a nejde hodit na pozadí, v řadě případů mixování standardních Windows dialogů s značně nonWindows vypadající aplikací. Jen vizuální drobnosti, které ovšem dělají celou aplikaci pro mě lehce odpudivou

Když teda nepočítám, že ani po týdnu experimentů jsem z toho nevyexportoval přehratelné video v rozumné kvalitě, což mi u předchozí verze zabralo dvě kliknutí, ale to nevyčítám Corelu
ai (2993)|7.8.2011 15:46
Me se nechce verit, ze tam corel nema pri exportu volbu bit rate (datoveho toku).

Pokud to "ladis" , aby to prehrala ta tva TV, tak to neni taky dobre, ponevadz zitra muzes mit jinou nebo druzi maji taky jinou. Normalne enkoduj do vhodneho formatu, mp4 kontejneru, treba i nejaky BD preset. Solidni datovy tok, abys nevidel degradaci v obraze a prehravej video s nejakym prehravacem http://www.iboum.com/net-media-players.php , urcite nejaky sezenes i pod 2000,- . Ja vim, jeto rada jako blazen, koupit neco. Normalne to nedelam, ale v tomto pripade ano, protoze vyrobci TV nejsou vstricni vuci home userovi, tak dej penize jinym.

HD video a tuny dalsich jde klidne prehrat stare CRT, protoze ty prehravace maji HDMI, composite, component out.
Marek71 (109)|16.8.2011 23:02
Len poznámka k tej Samsung TV. Mám ju a kupoval som ju aj kvoli tomu prehrávaniu MKV z USB. Po roku som musel dokúpiť media player (Xtreamer), TV má spústu omedzení, s ktorými som nebol ďalej ochotný existovať. Od tej doby prehrám všetko a bez problémov a bez remuxovania v mkvmerge.
stanob (78)|20.8.2011 08:05
Po neuspechoch s Corel X3 aX4 kde video na konci vždy začne sekať posledných 5 minuť
a TSmuxer ktorý je velmi rýchli ale nedokažem zosuladiť obraz zvuk na začiatku a na konci

hladám další soft ktorý dokáže spojiť 50i H264 a uložiť bez renderovania

Prosim dajte nejaký typ
dakujem
jarino1978 (8045)|20.8.2011 08:26
ja si skôr myslím, že ten SW ani nenájdeš, keďže je chyba len na tvojej strane. Každému to ide, len tebe nie ???
Inak už som ti písal, že mám rovnakú kombináciu a nemám problém....
vivid.sk (11472)|20.8.2011 14:25
[quote=stanob;362999]
Prosim dajte nejaký typ
[/quote]

a odskusal si?

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=362110&postcount=14

updated: na disku mam zopar vzoriek od jarina a z webu z tohto fotaka (aj z roznych zdrojov, ale vsetko v 1920x1080@50p), tak som to nahadzal do TSmuxera, pridal tam ostatne streamy (join), dal demux. Nasledne zmuxoval v Mkvmerge (nastavil som korektne fps) a video - cuduj sa svete funguje perfektne, ziadne cukanie, ziadne trhanie, synchro zvuku korektne, ziadne problemy. To vsetko trvalo kratsie, ako cas, ktory pisem tento prispevok.

[quote]
TSmuxer ktorý je velmi rýchli
[/quote]
Ta rychlost je uplne normalna a presne taku ocakavam od kazdeho sw, ktory len muxuje streamy (presne tak rychlo pracuje aj mkvmerge a aj ostatne programy, ktore robia len remux, bez re-enkodovania). Pokial by mi nejaky soft muxoval 30 minutove video 30 minut a pritom sa tvaril, ze video nijako neupravuje, tak by som ho ihned vymazal.