Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: Viete aky zvukovym odpadom nas televizie krmia?

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Rozmyslal som, do akeho vlakna dam tento prispevok, pretoze to plati pre vsetky druhy vysielania, no vysledok je rovnaky:

Pred par dnami som v inom vlakne prezentoval originalnu kvalitu zvuku z Markizy (DVB-S/Astra 23.5) (neviem ako by dopadli ine televizie) vs. original song z CD. Dnes k tomu pridavam aj porovnanie s vysielanim UPC Direct (0.8W)

Tu je povodna sprava:

Vzhladom k tomu, ze audio bitrate, ktorym vysielaju TV na Astre (mp2, prevazne 192kbs / stereo) je o 50% vyssi, akym vysiela UPC/Digi TV (128kbit), nestacil som sa divit, ked som v markize pocul uputavku na 15 rokov.

nedalo mi a z timeshift archivu som vytiahol a vystrihol to, co lezie z markizy a potom original nahravku (zdroj audioCD).

Vypocul a skonstatoval, ze je to hroza. Po prehnati vsetkymi kompresormi a kurvicmi zvuku, nasledne este prekomprimovane to znie oproti originalu na ......

updated:
    doplnene o UPC Direct

ved porovnajte (flac*):
    Alexandra STAN - Mr. SaxoBeat

Markiza / Skylink:
    http://www.edisk.sk/sk/stahni/84942/...ac_7.97MB.html

Markiza / UPC Direct:
    http://www.edisk.sk/sk/stahni/74917/...ac_5.34MB.html

Original:
    http://www.edisk.sk/sk/stahni/05936/...ac_7.83MB.html

Vsetky 3 subory v jednom archive (rar):
    http://www.edisk.sk/sk/stahni/55575/...r_20.04MB.html

P.S:
    Subor z TV bol normalizovany aby bola zachovana rovnaka hlasitost a uz stratovo nekomprimovany koli transparentnosti. Taktiez original bol upraveny na rovnaku dlzku a ulozeny ako wav (nasledne -> flac).

UPC direct ma kompletne odstrihnute frekvencne pasmo nad 11.2 khz! To je hnus, velebnosti.
    Ku kompletnemu porovnaniu este chyba DigiTV, ak by mal niekto zaujem, nech mi posle povodny mp2 track, doplnim tento prispevok. Podla toho, ako vsak vysielali pred rokom a pol, to bolo adekvatne kvalite UPC.

Tomu sa vravi prava digitalna kvalita!

*Bezstratovo komprimovane zvukove subory flac prehra kazdy dobry hudobny prehravac (Foobar2000, Winamp, MPC-HC, VLC a dalsie ....)
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 27-07-2011 v 21:27
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Někdy si poslechni AXN Crime, to je jak z monofonní stopy na VHS po 5 kopii

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

U DIGI to bude podobný. Když jsem ji měl, tak i hudební kanály měly audio s bitrate 128 kbps. Ovšem ještě horší bývalo Óčko, kvůli tomu hroznému zvuku ho už několik let ignoruji. Retro Music Tel. má taky dost hrozný zvuk, což je škoda, protože klipy pouští pěkné.

Registrace
    May 2009

Ovšem ještě horší bývalo Óčko

Ano, este stale to je zvukovo najhorsia stanica, ktora existuje.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

otoč na 13E, kukni IT hudobné stanice.

Registrace
    May 2009

Mame tu novu referenciu v oblasti zvuku (aj ked zatial len v ramci testu, upravim ak by sa nieco zmenilo po oficialnom starte).

TV Dajto (cize Markiza III) s audio bitratom 112kbs / stereo kodovanie, mpeg layer 2 = 56kbit/kanal. Zvuk jak z hajzla, orezany na 10 (desat)! khz. (nachadza sa na frekvencii povodnej TV Patriot).
    To je uz nepocuvatelne aj na chrchlakoch v TV.

OT: Chcel by som fakt vidiet nazivo tychto "umelcov", ktori o specifikacii bitratu rozhoduju. Lebo snad takto dementny clovek ani nemoze existovat (snazit sa usetrit na kapacite smiesnych 80kbit chce uz naozaj poriadne vypatlaneho cloveka). Donedavna to na Astre vyhravala Nova Cinema so 128kbs, ale uz aj tam pochopili, ze koli smiesnym par kb, ktore mozu ubrat z videa, sa im neoplati kurvit zvuk.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 18-08-2012 v 10:07

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

mpeg audio layer2 ? ja vysielam v aac 96kbps a pohoda

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Co a kde vysielas?

Registrace
    May 2009

Pytkin> aac ale nemozes porovnavat To je podstatne novsie a dokonalejsie kodovanie ako mp2. To akoby si zrovnaval video kodeky MPEG1 vs MPEG4/AVC. Zadalsie urcite nevysielas v mode dual-mono. AAC pri bitrate 128-160kbit hra uz celkom obstojne (bodaj by tak hrali vsetky satelitne TV)

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Hornet : mam to v podpise ..

vivid : jo ved ja viem .. ved preto sa pytam , ci to je MP2 ..

Registrace
    May 2009

jj, mpeg 1 layer 2, rovnako ako pre vsetky ostatne SD kanaly (dokonca aj tie, ktore sa vysielaju v H264).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 19-08-2012 v 22:39

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

je to fakt odpad, včera som to tiež skúšal a pozeral ten bitrate na dajto. Brrr

Registrace
    May 2009

A dnes tu mam opat porovnavacku, tentokrat to dopadlo asi najlepsie, a ako uvidite, audio bitrate nie je vsetko (t.j. ked je zdroj nanic, ani bitrate 256kbit tu nic nezmoze).

Remake starsieho "hitu" povodne od Vaya-Con-Dios asi pozna kazdy. Pred malou chvilkou to slo na MTV CZ s povodym bitratom 256kbit/s; full stereo (zdroj: Skylink).
    Ako je vsak vidno na prilozenych screenoch, audio je urezane niekde okolo 12-13khz, prehnane cez kompresor (odstrani dynamiku) a vysedok si mozte vypocut. Kopa informacii chyba (a to ide o elektronicku sracku, co potom pri akustickych skladbach).

Zial, ide o hudobnu televiziu, kde by malo ist o jej kvalitu v prvom rade. Ako vidno, nie je zo psa slanina, na youtube casto najdeme podstatne lepsiu kvalitu. Neverite? (prepnut na 720p)

[audio zo skylinku je normalizovane na rovnaku hlasitost ako je v originale a uz viac nekomprimovane. Ukazky, cca 50sekund]
    Připojené soubory Připojené soubory
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 16-09-2012 v 20:01

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Ty se divíš? To dělají běžně i komerční hudební rádia, přeborník je asi E2, před optimodem kmitají modulometry normálně, za ním stojí prakticky na místě.

Registrace
    May 2009

Radia su kapitola sama o sebe. For je v tom, ze kompresia mala pomoct zvuku. Vysledok je zial opacny (a casto katastrofalny). Obzvlast, ked sa pouzivaju eqvalizery s neskutocne hnusnym nastavenim krivky. Ceske radia nepoznam, ale u nas to "vyhrava" radio Express, ktore neznesiem ani sekundu. Ten hnusny zvuk sa da slepo poznat uz v prvych tonoch. Ostatne radia maju tiez svoj specificky zvuk, v tomto pripade doslova plati: menej je niekedy viac.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Poradte - co viete o TV karte INNO SMART TV
    Od Csaba v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 16-01-2007, 07:39
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 13-07-2006, 17:10