Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozvod po bytě

mj007 (34)|27.7.2011 17:26
Zdravim chlopy
Asi budu za lamyci ,ale už mě to fakt sejří tak jdu pro radu.
Panelák - kabelovka (elsat) přivedena do bytu na konci klasika zásuvka TV+R.
Potřebuji poradit jak napojit 3 TV aby se na to dalo koukat.Teď je ve zdířce tv strčená taková ta obyč kovová rozdvojka a v ní podobná plastová rozdvojka (prostě harakiri) ale 3 výstupy na tv :-)
Já sice tv (jako vysílání) moc nedám ,ale už mě tu okolí bombarduje že se na to nedá koukat nějakej program zrní,nějakej ještě víc zrní .... a tak :-) (je i pár programů OK) takže jsem tu pro pomoc co koupit,napojit,propojit prostě dát to trochu do kupy aby to jelo a já měl klídek.
Předem děkuji a jen do mě do hňupa.
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 17:58
[quote]
strčená taková ta obyč kovová rozdvojka
[/quote]
To bude rozbočovač na 2 televize. Existuje i trojrozbočovač (defacto to samé, ale má 3 výstupy na TV). To mám např. já.
Pak jde o signál. Já mám kabelovku UPC a tři televize to utáhne (čtvrtou už nikoli - vyzkoušeno - slabý signál, kostičkování a podobné legrace u všech TV. Takový bývalý Karneval obsoužil i 4 TV). Nevím, jak silný signál pouští vaše kabelovka. Aby ty 3 přístroje vůbec utáhla.
mj007 (34)|27.7.2011 18:40
Takže nic extra??? Jen zaskočit do nějakého solidního krámu koupit troj rozbočovač??? Na signál se samo můžu přeptat,ale ono to jde špatně i když hraje třeba jen jedna. A co káble stačí normálně obyč co se daj koupit všude??? (délka cca 5m)
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 18:48
Trojrozbočovač, F-konektory (samce i samice), koax snad bude stačit obyčejný (já když jsem to doma dělal, tak jsem to bral "dost vážně" - ale to je profesní úchylka)
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 18:57
Co s těmi F-konektory a jejich montáž:
http://www.logicky.cz/document.php?id=6265
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 19:01
[quote]
ale ono to jde špatně i když hraje třeba jen jedna
[/quote]
Tady bude nejdříve dobré, odstranit ty rozbočovače a propojit jednu TV. Nesmí to zlobit. Jinak nemá smysl dál něco dělat. Musí být čistý signál pro jednu TV. teprve potom má smysl provádět další nadstavbu
Pitomec (10211)|27.7.2011 19:05
To vypadá na domácí bastl a ne rozvody pro kabelovku 9-) Radši ať na to zavolá nějakýho anténáře...
mj007 (34)|27.7.2011 19:46
Já vím že to bude v tej mej patlanici (co dům dal) já se ale nestydím zeptat a proto jsem tu u odborníků.Předpokládám že tohle bych měl po zdejších radách zvládnout sám. Jedna televize bez těch dvou krámů (rozdvojek) OK.
Koupím cajky a vrhnu se na to.
Pitomec (10211)|27.7.2011 20:41
V první řadě pořádnej kabel (Belden H125 nebo ekvivalent), rozbočovač na F konektory a do účastnický zásuvky a TV koupit nějaký kvalitnější IEC nebo rovnou použít všude F konektory a příp. kovovou redukci F<>IEC
Alf (888)|28.7.2011 07:16
Myslím, že řešit to pouze rozbočovači nebude to pravé ořechové. Toto řešení má podle popisu teď a jak píše, má na některých programech šum. (Ne)kvalita použitých dílů se na šumu příliš neprojeví, spíš by způsobovala duchy, popř. jiné chyby v obrazu. Osobně bych doporučoval vyzkoušet některou TV bez těch rozbočovačů, které jsou tam teď. Pokud nebude obraz na všech kanálech OK, tlačil bych na toho, komu za to platím. Pokud bude obraz dobrý, koupil bych zesilovač s potřebným počtem výstupů, třeba tento. Nevím sice, jestli má F-konektory (podle obrázku zřejmě ne), ale to se mně nezdá jako zásadní problém.
Ivo Mašek (10205)|28.7.2011 07:56
Zkoušel jednu TV bez těch "legrácek", co tam měl a šlape mu dobře. Ten trojrozbočovač by měl stačit (vlastní praxe). A jak jsem pochopil, tazatel má pouze 5-ti metrové rozvody., já je mám zhruba 20-ti metrové. Musí být samozřejmě dostatečný signál. A vzhledem k tomu, že to je kabelovka, měl by ten signál být stejně silný na patě každého domu stejně (tedy i na zásuvce). .... to je teorie, která např. u UPC funguje. Zda tomu tak je i u Elsatu, to nemůžu samozřejmě posoudit (to může pouze ten, co tam bydlí a ví o čem je řeč). Se zesilovačem na kabelovku bych uvažoval jako s poslední možností (která by ale vůbec neměla správně nastat)
mj007 (34)|28.7.2011 11:38
Tak jsem tu kolem toho ještě trochu laboroval a budu muset kromě té "roztrojky" pořídit ještě slušné káble protože tam je taky trochu zakopanej pes. Ještě pro upřesnění my máme kabelovku přivedenou do bytu normálně koaxem a na konci už zmiňovaná zásuvka,ale je volně po zemi ne ve zdi tam je společná. Ten koax je takovej ten silnější asi nějakej venkovní,ale tady problém nebude.Takže jsem všechno odpojil a dotáhl ten kabel se zásuvkou až k tv a zkoušel propojovat kabely co tu mám.
1. Bílý no name 2,5m (3c2v 75 Ohm) - obraz nečistý.
2. Bílý no name 1,5m (3c-2v 75 Ohm) -obraz nečistý.
3. Černý no name 1,4m (3c-2v 75 Ohm) - obraz OK (Kabel co byl kdysi asi u nejakého VHS nebo DVD
jako příbal už těžko říct.)
4. Černý Tachii japan 1,4 (bez popisu) - obraz Ok (také zřejmě příbal)
5. Bílý Hama 10m (bez popisu) - obraz nečistý.
Po těchto pokusech si říkám že koupit nějakej takovej hotovej kabel nebude to pravé ořechové,spíše nějakou slušnou ,metráž koncovky a vyrobit že???
Ivo Mašek (10205)|28.7.2011 11:46
[quote]
koupit nějakej takovej hotovej kabel nebude to pravé ořechové
[/quote]
Ne, to nebude. To jsou ty kabely "nitě", co mají umělohmotnou koncovku. nebrat. Vzít kabel, co radil Pitomec. Plus k tomu ty F-konektory a doma si to udělat. Jsou ovšem i takové odborné prodejny, kde ti to udělají na počkání a i před tebou.
mj007 (34)|28.7.2011 12:13
[quote=Ivo Mašek;359057]Ne, to nebude. To jsou ty kabely "nitě", co mají umělohmotnou koncovku. nebrat. Vzít kabel, co radil Pitomec. Plus k tomu ty F-konektory a doma si to udělat. Jsou ovšem i takové odborné prodejny, kde ti to udělají na počkání a i před tebou.[/quote]

Jooo přesně "nitě" :-) ale že ta jedna černá "niť" jde v poho? Ten druhej černej (tachii) je o malilinko silnější. No prostě roztrojka,káble a koncovky!!!
mj007 (34)|28.7.2011 12:26
Ještě jedna věc ,kdybych chtěl k jedné tv co má DVB-T tuner přifařit ještě společnou anténu. Lze aby to nedělalo zbytečnej brajgl???
Ivo Mašek (10205)|28.7.2011 12:39
Nejdříve udělej zamýšlenou operaci se zapojením třech TV na tu kabelovku. Pěkně jedno po druhém :-) . Teď mě napadlo, ty chytáš z té kabelovky jenom analog, nebo máš od nich STB pro digitální kabel (DVB-C)? Nebo co ten Elsat vlastně po tom kabelu šíří?
mj007 (34)|28.7.2011 14:45
Jo jo šíří ale já mám zatím bohužel pouze starší plazmu kde ještě DVB-C není takže pouze analog.Jasnačka že jedno po druhém já jen neudržel myšlenku. :-)
Pitomec (10211)|28.7.2011 20:05
Pokud myšlenku, tak je to v pohodě - horší až se bude jednat o stolici :D
Saxel (2279)|29.7.2011 17:16
Taky jsem před časem míval podobný problém. Na některých analogových kanálech byl po rozbočení šum. Několikrát jsem si nechal proměřit od kabelovky úroveň signálu na jejich přívodu, ale obvykle to při měření dopadlo tak, že úroveň signálu byla v normě, i když na tom nižším konci. Pořídil jsem si aktivní rozbočovač, který pokryl útlum vlastního rozbočovače a připojených kabelů a od té doby byl klid. Měl jsem to ještě trochu komplikovanější tím, že po stejném kabelu mám taky internet, ale to teď není podstatné. Doporučuji nejprve zavolat technika kabelovky ať přeměří úroveň signálu a podle toho se dál zařídit. Druhé co doporučuji je investovat do DVB-C settopboxu, rozdíl v kvalitě obrazu stojí za to, zejména u moderních TV.
tesla15 (505)|30.7.2011 11:51
Není rozbočovač jako rozbočovač. Menší ztráty má hybridní ( cca poloviční ). Ten by mohl vyhovět při 2 výstupech 3 - 4,5 dB, ovlivněno přijímací frekvenci - vyšší f i vyšší ztráty.. U 3 a více výstupů jsou ztáty násobky. V tomto případě bych vyzkoušel aktivní rozbočovač ( zesilovač ) s možností regulace výstupů. Obyčejný koax nejen vyšší ztráty, ale i náchylnost na rušení. Osobně uznávám dělat vše najednou v lepší kvalitě, nemám tolik času zbytečně jej marnotratnit. Něco jiného je, chceteli si sám sobě něco dokazovat.
Pitomec (10211)|30.7.2011 16:36
[quote=Saxel;359316]Taky jsem před časem míval podobný problém. Na některých analogových kanálech byl po rozbočení šum. Několikrát jsem si nechal proměřit od kabelovky úroveň signálu na jejich přívodu, ale obvykle to při měření dopadlo tak, že úroveň signálu byla v normě, i když na tom nižším konci. Pořídil jsem si aktivní rozbočovač, který pokryl útlum vlastního rozbočovače a připojených kabelů a od té doby byl klid. Měl jsem to ještě trochu komplikovanější tím, že po stejném kabelu mám taky internet, ale to teď není podstatné. Doporučuji nejprve zavolat technika kabelovky ať přeměří úroveň signálu a podle toho se dál zařídit. Druhé co doporučuji je investovat do DVB-C settopboxu, rozdíl v kvalitě obrazu stojí za to, zejména u moderních TV.[/quote]
U kabelovky bych se aktivnímu rozbočovači obloukem vyhnul, protože tam bývá zesílení jak noty na buben, nemluvě o nemožnosti korigovat náklon a pochopitelně o naprosto mizerné vybuditelnosti integrovanýho zesilovače.
tjurny (496)|20.12.2011 15:41
Jiz dlouho k naproste spokojenisti pouzivam toto

http://www.omko.cz/aktivni-rozbocovac-3x-vystup/

UPC DVB-C
Lucio9999 (140)|27.12.2011 01:40
prosim vas kde dostat 3-rozbocovac? Nikde to nemaju.Ale myslim taky nasúvací,nie rozne úchytkové,šrobovacie,atd.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 08:07
Mrkni sem:
http://www.ges.cz/cz/domaci-elektronika-tkr/komponenty-pro-televizni-kabelove-rozvody/XQT.html?vp-page=6
je to pro kabelovku (pracuje v jiném pásmu, než terestial, či satelit - ber tuhle maličkost na vědomí)
Lucio9999 (140)|27.12.2011 22:50
Ivo Mašek--ale tento zosilovač co máš ty https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=368301&postcount=10 má konektory F? Ako tam "zasuniem" klasicke zasúvace koaxialne kable? Na novu TV som kupil tie najdrahšie,pozlatené,a aj stary crt ma po byte rozvod kablu z klasickym koaxialom.
bastlir (3245)|27.12.2011 22:57
[quote=Lucio9999;386878]prosim vas kde dostat 3-rozbocovac? Nikde to nemaju.Ale myslim taky nasúvací,nie rozne úchytkové,šrobovacie,atd.[/quote]

Pokud to je pro DVB-T nemusíš nutně shánět rozbočovač, nýbrž slučovač a jen jej otočíš. Ale pozor! Pokud anténa má zesilovač, musíš dát výhybku mezi anténu a rozbočovač. A mimochodem ... kup si raději ten šroubovací na F-konektory. Je to sice pracnější, ale spolehlivější. Zaprvé se to samo nerozpojí a zadruhé je zde jistota, že průměry plechů stínění a středních vodičů jsou stejné. Totiž rozbočovače s odlitou (nikoliv plechovou) krabičkou mají jiné rozměry konektorů, které mívají nejistý kontakt se zasunutými konektory. Zkušený technik si to však ošéfuje.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 22:59
Já jsem si ty koncovky udělal. To jsou ty F-konektory



Ten červený přípravek nahraď nožem
f1.jpg f2.jpg F_konektor_montaz.jpg
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 23:00
[quote=bastlir;387074]Pokud to je pro DVB-T nemusíš nutně shánět rozbočovač, nýbrž slučovač a jen jej otočíš. Ale pozor! Pokud anténa má zesilovač, musíš dát výhybku mezi anténu a rozbočovač. A mimochodem ... kup si raději ten šroubovací na F-konektory. Je to sice pracnější, ale spolehlivější. Zaprvé se to samo nerozpojí a zadruhé je zde jistota, že průměry plechů stínění a středních vodičů jsou stejné. Totiž rozbočovače s odlitou (nikoliv plechovou) krabičkou mají jiné rozměry konektorů, které mívají nejistý kontakt se zasunutými konektory. Zkušený technik si to však ošéfuje.[/quote]
Kolega to má pro DVB-C
bastlir (3245)|27.12.2011 23:01
[quote=Ivo Mašek;387075]Já jsem si ty koncovky udělal. To jsou ty F-konektory....[/quote]

Jo to je pro mnohé lidi dobrá pomůcka. :-)
bastlir (3245)|27.12.2011 23:02
[quote=Ivo Mašek;387076]Kolega to má pro DVB-C[/quote]

Aha, to mi nějak uniklo.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 23:12
[quote=Lucio9999;387073]Ivo Mašek--ale tento zosilovač co máš ty https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=368301&postcount=10 má konektory F? Ako tam "zasuniem" klasicke zasúvace koaxialne kable? Na novu TV som kupil tie najdrahšie,pozlatené,a aj stary crt ma po byte rozvod kablu z klasickym koaxialom.[/quote]
ten zesík se dělá i s IEC konektory (to jsou ty, co máš)
http://www.omko.cz/domovni-zesilovac-televes-5528-1xvstup-3xvystup-iec/

(takže o tom všem, cos nabyl za novinky popřemýšlej :-) , já jdu do hajan)
Lucio9999 (140)|28.12.2011 23:21
niekedy by som chcel byt čechom(alebo asi vzdy),pretoze tento "zesík" si asi na Sr neobjednam nikde,a cez česky int.obchod by to bolo asi drahé. Skusim v januari navstivit nejakych antenarov. V tychto dnoch vsetci siestuju, na obchodoc maju vylepene odpocinkove listy,ktore oznamujú,že zatial majú asi zarobené,a otvoria az v januári :-)
Ivo Mašek (10205)|29.12.2011 09:20
OMKO je velká a zavedená firma a posílají i na Slovensko:
http://www.omko.cz/informace/doprava-na-slovensko/
Lucio9999 (140)|29.12.2011 10:33
super..
A tak asi idem objednať,takže ako hovoríš, ked kupim ten z IEC vystupmi,tak bude to vzdy lepsie ako rozne premýšlania o roznych 3-rozbocovacoch,a priechodných stboxoch?
Ivo Mašek (10205)|29.12.2011 11:38
Bude to lepší (vzhledem k tomu, že ty máš na koaxech koncovky IEC, tak musíš tu verzi s IEC. Já mám verzi s F), používám to na tři TV a jsem spokojen.
Pepino100 (45)|15.1.2012 12:09
Ahoj
Taky prosím o radu nebo spíše jen informace možná oboje. :)
Začnu tím jak to mám teď. Bydlím ve čtyřpatrovém bytovém domě. Na střeše máme společnou satelitní parabolu + klasickou anténu. Do bytu mám vyvedený zdí jen jeden kabel zakončený klasickou zásuvkou. TV a R a na ten chytám jak pozemní tak satelitní signál. Na ten jsem si musel dokoupit novou zásuvku TV+R+SAT. Signál je celkem v pohodě ale to jen do doby dokud jsem nechtěl v jedné místnosti koukat na SAT a ve druhé na DVB-T. V té chvíli mi nešel signál ze SAT. Signál šel až ve vedlejší místnosti DVB-T.
Nyní nám budou náš areál napojovat na UPC kabel. Dle infa z UPC bude využit stávající rozvody satelitu. Znamená to že teď budu moct na jeden kabel chytat pozemní satelitní i kabelový signál? Jakým způsobem to teď zakončují? Mají zásuvky do zdi a nebo pořád ty bílé krabičky? Dál by mě zajímalo jak je to vedený dál. Kdysi dávno jsme měli UPC kabel v bytě(klasický panelákový byt) tam šel kabel z chodby do obýváku a do té jejich krabičky. Pak už si ale nepamatuji jak to bylo vedený dál.(jde mi o internet a tv) jestli šel kabel přímo do STB a nebo nejdřív do routru a pak až do tv a jak je to dělaný teď. Jestli to musí nejdřív do routru nebo může rovnou do tv. Jde mi o to zda budu moct využít stávajících rozvodu co máme ve zdi tzn. V dalších místnostech dát jen koax do zásuvky a do tv a bude to ok nebo budu muset vést kabely podél stěny a tím pádem použít krycí lišty? A pokud to půjde vést zdí přes stávající rozvody nebude mi to dělat stejný problém se signálem jako to dělá teď když si pustím tv v jedné místnosti tak nemůžu koukat v další?
Nebo pomohla by výměna vnějšího kabelu za nějaký lepší?
Vím že by ten dotaz měl nejspíš směřovat přímo na UPC ale věřím že mi tady taky někdo poradí.

Předem diky
Ivo Mašek (10205)|15.1.2012 18:50
Máš to sakra komplikovaný :-)
UPC ukončuje zásuvkou, kde je výstup na TV, další výstup na R a další výstup na inet. Co se týče TV, tak pokud má tvůj televizor uvnitř kabelový tuner (DVB-C), tak se s UPC dohodni na dekodovací kartě a modulu přímo pro tvůj televizor. Oni ti to spárují a nemusíš mít kabelový STB. Pokud nemáš v televizoru kabelový tuner, budeš potřebovat jejich kabelový STB (v threadech označených "důležité" o nich cosi píšu).
Co se týče DVB-T, tak UPC po kabelu šíří i DVB-T. Lze vlastně chytat po jednom kabelu jak DVB-C, tak i DVB-T.
Jak do toho vmotat satelit - tak to už je na mě moc :-). To nevím
Radio po extra kabelu, inet také po extra kabelu
Pepino100 (45)|15.1.2012 19:21
Diky
tv mám s DVB-C tunerem.(jedna je Samsung LE32c570 a duha Panasonic TX-P46ST30) O signál DVB-T/S mi nejde. To jsem zmiňoval proto že teď je to tak udělané. Do bytu prostě jeden kabel na který chytám DVB-T i DVB-S tak jestli na ten samý kabel budu chytat i DVB-C nebo jestli natáhnou kabel nový. Jestli to dobře chápu tak to upc ukončuje nějakou takovouhle zásuvkou http://www.elektrosidlo.cz/cs/detail/5200-TV+R+SAT-zasuvka-prubezna-.html a zvlášť půjde kabel pro tv a pro internet?
je to tak nebo jsem to blbě pochopil?
Ivo Mašek (10205)|15.1.2012 19:33
Ano, podobnou zásuvkou, pouze místo SAT je inet. Inet + TV + R je v jednom jejich kabelu. Oni to pouze rozešijí v té koncové zásuvce. Takže budeš mít extra koncovku pro TV, extra koncovku pro R a extra koncovku pro inet. Vše na té zásuvce od UPC.
Pepino100 (45)|15.1.2012 19:45
Tak to je skvělý, to je to co jsem chtěl vědět. Tedy předpokládám že tyhle zásuvky mají taky průchozí a koncové a tudíž mi nebude nic brátit k tomu abych tv signál dál šířil stávajícím rozvodem do další místnosti. Ale bude ten signál pořád dost silný? Já když měl SAT v obýváků (tady začíná zásuvka ze které je rozvedený kabel do dalších dvou místností) a v další místnosti byl puštěný DVB-T tak satelit nešel. Nebude to dělat stejnou neplechu? Nebo to bylo způsobené tím že byly přijímány současně 2 různé signály?
Ivo Mašek (10205)|15.1.2012 19:52
Normálně dávají jednu koncovou zásuvku. (měli by ti dodat na inet modem) Ty si to pak po bytě roztáhneš jak chceš.
Já na UPC mám zapojeny 3 televize - síla i kvalita v pohodě (ovšem pouze filmové kanály FilmBox ztrácely sílu a kostičkovaly - ne pravidelně. Vyřešil jsem zesilovačem https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=368301&postcount=10 ). Co se týče příjmu - spokojenost (problémy mám ohledně STB - to sem ale nepatří). Na 4 TV byl už ale problém s kvalitou - rapidní snížení.
Já krabici nepoužívám. Konec jejich kabelu mám v zesilovači (inet beru od jiného poskytovatele)
Pepino100 (45)|15.1.2012 20:02
No já budu vděčný i za ten internet. Teď mám O2 a jelikož jsme daleko tak nedosáhnu na vyšší rychlost jak 5Mb. Takže to rozhodně uvítám.
Já budu nejdříve přijímat jen na 2 tv a pak až někdy v budoucnu si koupíme možná i do ložnice. Teď mi stačí v obýváku a v dětském pokoji kvůli pohádkám.
Jinak tedy mockrát díky za rady.
Lucio9999 (140)|16.1.2012 20:46
[quote=Ivo Mašek;391487]Ano, podobnou zásuvkou, pouze místo SAT je inet. Inet + TV + R je v jednom jejich kabelu. Oni to pouze rozešijí v té koncové zásuvce. Takže budeš mít extra koncovku pro TV, extra koncovku pro R a extra koncovku pro inet. Vše na té zásuvce od UPC.[/quote] no u nas mám koncovu zasuvku UPC na R(rozhlas),a TV(televizia). Internet UPC ťahá UPC zvlášť.
miro285 (47)|16.10.2012 13:33
Nechcem zakladať novú tému, tak svoje otázky budem smerovať tu. Priateľka býva v dome a pred pár dňami sa prerábala jej izba, pričom prívod TV signálu som riešil cez rozdvojku. Kupoval som presne tento 15 m kábel http://datacomp.sk/kabel-antenny-typ-m-f-75-ohm-15m-prepojovaci_d10804.html . Problém je v tom, že som si v tú chvíľu vôbec neuvedomoval možné straty na kvalite signálu a kábel som ťahal v lištách pre laminátovú podlahu. No a samozrejme signál je nie celkom dobrý. Markíza, JOJ, STV 1, STV 2 idú v pohode, ostatné programy však kostičkuje. Keďže priateľka býva v Štrbe, majú zavedenú obecnú televíziu. Signál do TV ide cez set top box.

Chcel by som sa opýtať na najefektívnejšie a pokiaľ možno na čo najlacnejšie riešenie, ktoré by mohlo pomôcť k zlepšeniu signálu. Výmena kábla zrejme nepripadá do úvahy, zrejme ani zosilnenie signálu od poskytovateľa televízie, čítal som o aktívnych rozbočovačoch, bolo by to vhodné riešenie? Prípadne viete poradiť niečo efektívne a čo najlacnejšie? Vopred ďakujem :-)
Ivo Mašek (10205)|16.10.2012 13:49
[QUOTE]zrejme ani zosilnenie signálu od poskytovateľa televízie, čítal som o aktívnych rozbočovačoch[/QUOTE]
O to zesílení signálu si technikům řekni. Jde to udělat pro každého individuelně, ovšem i toto má své hranice a pokud technici změří na onom kabelu, že by to nic pozitivního nepřineslo, ba možná naopak uškodilo, tak ti zesílení neprovedou. Ale v každém případě je informuj a dohodni se s nimi.
Co se týče rozbočovače, tak každý má útlum.
Ono ti možná na konec (pokud neprojde to zesílení signálu) nezbyde nic jiného, než natáhnout nový, kvalitní s dobrým (alespoň dvojitým) opetením kabel. Bohužel

- - - - doplněno - - - -

Můžeš si to i případně zesílit sám (zkusit to)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23365-Informace-ze-siti-DVB-C?p=368301&viewfull=1#post368301
miro285 (47)|16.10.2012 14:04
Ďakujem, vyskúšam teda najprv navrhnúť to zosilnenie signálu, potom by som to vyskúšal s tým zosilňovačom, resp. nie je zosilnenie 20 dB málo? Našiel som napr. aktívny rozbočovač so zosilnením 36 dB..
Ivo Mašek (10205)|16.10.2012 14:12
To, co jsem postoval (a doma také používám) není rozbočovač, ale přímo zesilovač. A těch 20dB opravdu není málo. Ono také pak může hrozit přebuzení a opačný efekt.
miro285 (47)|16.10.2012 14:41
Ďakujem Ivo, dám na tvoje slová :)