Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Alza.cz a jejich "schopnosti"

Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 11:45
Dne 21.7. jsem si zásahem do PC zrušil stroj (je to moje chyba - i mistr tesař se holt někdy utne). Takže týž den jsem si u velectěného Alzasoftu objednal motherboard (měli na skladě), procesor (běžně dodáváme do 3 dnů) a DDR3 paměti (běžně dodáváme do 3 dnů).
Dnes je 27.7. a u mé objednávky již chybí DDR3 paměti, u kterých se ale přesto stále nestydí uvádět velkým zeleným písmem: "běžně dodáváme do 3 dnů". Lžou jak když tiskne. O našich obchodnících se v zahraničí říká, že to jsou spekulanti. Tento příklad obchodního ducha firmy Alza.cz je toho jedním z mnoha důkazů. Mystifikovat, podvádět zákazníky a lhát - tak to umí na jedničku., ale dodržet to, co veřejně píšou, tak to ani omylem. Prostě spekulanti (a pěkně drahý).
Správný obchodník se nepozná podle toho, zda pošle zboží, které má na skladě., ale pozná se podle toho, zda je schopen dodržet ono "běžně dodáváme do 3 dnů", když už to tak suverenně píšou a zda je schopen rychle zboží sehnat (jak deklarují). Nechat se "upsat" firmě Alza.cz byl ukvapeným a rychlým krokem. byl to velký omyl. Toto je také poslední věc, kterou jsem si u této firmy zajišťoval. Už jim nedám vydělat ani halíř. ..... no mohlo mě to napadnout dříve, také pravda. Neb Alza.cz se všude cpe neuvěřitelným množstvím reklam - a toto podbízení o něčem hovoří. Škoda že vím, co tahle podbízení ve skutečnosti schovávají. Inu, nechal jsem se chytit.
Jsem jen zvědavý, do kterého kvartálu budou schopni dostát svým závazkům vůči mě a pošlou mi ony vytoužené tři položky. (já jsem totiž stále bez vlastního PC)
Za socíku se říkalo: Nechodíme nakupovat - chodíme shánět. Jak zjišťuji, beze zbytku to platí dodnes.

Píšu to sem jako varování. Pokud si objednáte u Alza.cz zboží, které není na skladě, ale píšou u něj, že běžně dodají do 3 dnů, můžete se ocitnout v šoku, a pokud ono zboží budete nutně potřebovat .... - obraťte se radši kamkoli jinam.
StD (8612)|27.7.2011 11:48
Na Alza jedině co je skladem a ještě si tam pro to okamžitě po potvrzení objednávky zajet... Být na tvém místě objednávku zruším.

Edito: Příště koukej na Softcom nebo CZC - ty mám relativně u nosu a mohl bych ti to tam převzít + poslat.
geronimoh (2327)|27.7.2011 12:03
Chápu tvé rozhořčení, je opodstatněné. Alza.cz ale není jediný e-shop, který má u zboží napsánu dodací lhůtu, kterou není schopen dodržet. Nedávno jsem kupoval nový televizor a našel jsem hodně e-shopů, kde jej měli uvedený "skladem" a "dodání do 24 hodin" a podobně, ale když jsem tam zavolal, abych se nenapálil, tak ho nikde neměli ( jednalo se o model, který už se asi nevyrábí ). Na mé výtky k uvádění skladem, když ho nemají se vymlouvali, že nemají spárovaný sklad a e-shop, nebo že je to moc položek a nedá se to uhlídat a podobně. Tím můžou oblbnout někoho, kdo nedělal ve skladu a neví, že to "skladový" program umí.
"Alza" má spoustu reklam a ty je potřeba zaplatit, takže na co jsem se díval, tak měli mnohem dražší, než konkurence, a to o dost ( ten můj televizor asi o 5500 Kč). Ovšem u toho televizoru měli vzorově uvedený počet kusů skladem. Hodně lidí si stěžuje na reklamaci u Alzy, já dostal s papírem o neopravitelnosti ze servisu za 10 minut peníze zpátky na ruku.
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 12:19
Napsal jsem jim, že stornuji z toho kompletu ony paměti DDR3 (ráno jsem je bez potíží objednal u Czechcomputer a zítra by měly dorazit). Takže jim už nic nebrání v okamžitém dodání toho zbytku (motherboard a procesor). jsem zvědavý, jaké obstrukce vymyslí teď.
jarod72pm (841)|27.7.2011 14:10
Vzhledem k tomu že v oblasti hardware se pohybuji často a využívám služeb několika inet.obchodů s komponenty pak musím dodat že nejen Alza.cz má tyhle manýry ale přidal bych i tsbohemia.cz a czc.cz i patro.cz
Zde všude se už stalo v minulosti že zboží určitým způsobem slíbili ale nedodali.
Takže pokud to jde a nutně potřebuji tak volám přímo ,jinak hledám a nakupuji podle skladu.
Jinak s Alzou nejsou problémy jinak fungující obchod až na to že aktualizace dodání zboží je velmi laxní a mnohdy hodně náladová.
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 14:35
No tak já to vyřešil s konečnou platností.
Paměti jsem vzal u Czechcomputeru - dodání zítra
Motherboard a procesor u Mironetu - dodání v pátek (kdybych nemusel mít ten motherboard, tak procesor by byl k dodání zítra)
Že já vůl jsem toto minulý týden neudělal hned, už dávno bych mohl jet opět na vlastní mašině.
U Alzy provedeno storno (pro jistotu dvakrát). A v životě už mě tam neuvidí a jejich "chválu" budu šířit dál (což zde jsem začal).
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 14:51
[quote]
Jinak s Alzou nejsou problémy jinak fungující obchod až na to že aktualizace dodání zboží je velmi laxní a mnohdy hodně náladová.
[/quote]
Doteďka mají u těch DDR3 napsáno: Běžně dodáváme do 3 dnů. To tam mají minimálně od 21.7. Já bych snad opravdu čekal do konce "pětiletky". Neobjednali nic. To by se tam objevilo, kolik kusů mají na skladě. Pro ně je evidentně zákazník onuce. Pryč od nich!
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 15:03
Jo, a ještě mě to přišlo o 400 Kč levněji. A to platím dvojí poštovné (Czechcomputer + Mironet)
Ivo Mašek (10205)|27.7.2011 17:40
Jsou na Alze vůbec normální? Nejdříve jsem je nezajímal, bylo jim šumák, jestli budu čekat týden, 14 dní, měsíc, ...... A tak jsem stornoval ty paměti. Dlouho nic, nezájem, a tak jsem si to sehnal jinde. A nakonec stornoval celou objednávku. Z Alza mi přišla odpověď:
[quote]
Stav objednávky
Vaše zakázka byla stornována.
[/quote]
Před chvílí mi přišlo zase tohle:
[quote]
[FONT=Calibri][COLOR=#1f497d][COLOR=#1f497d][FONT=Calibri]Děkujeme za objednání zboží z našeho obchodu. Za opožděné dodání zboží se omlouváme. Zadal jste příkaz na storno objednávky, nyní tedy objednávku obnovuji a odesílám zboží, které máme skladem.[/FONT][/COLOR]
[/COLOR][/FONT][/quote]
To ten "obchodník" na to kašlal, a teď po mém dotazu u nich dostal od šéfa nůž na krk a tak se najednou může přetrhnout ? .........já tomu vůbec nerozumím. A proč sám od sebe obnovil něco, co jsem stornoval? Jde mu o život?
Fakt nevím, co teď. neměl jsem nic, kašlali na mě. Najednou se mi sem hrnou dva procesory a dvě desky.
jarod72pm (841)|27.7.2011 18:28
Řekl bych že se možná ukázala síla Fóra které má jistě už své jméno i reputaci a patří ke špičce!!!
Ale trvalo to nějak dlouho.I tak nepochopitelné jednání protože po stornu jako obchodník přeci prvně kontaktuji zákazníka zda jde o konečné rozhodnutí nebo ne - důvod = může být už objednáno jinde.
Pitomec (10211)|27.7.2011 19:19
[quote=Ivo Mašek;358864]Jsou na Alze vůbec normální? Nejdříve jsem je nezajímal, bylo jim šumák, jestli budu čekat týden, 14 dní, měsíc, ...... A tak jsem stornoval ty paměti. Dlouho nic, nezájem, a tak jsem si to sehnal jinde. A nakonec stornoval celou objednávku. Z Alza mi přišla odpověď:

Před chvílí mi přišlo zase tohle:

To ten "obchodník" na to kašlal, a teď po mém dotazu u nich dostal od šéfa nůž na krk a tak se najednou může přetrhnout ? .........já tomu vůbec nerozumím. A proč sám od sebe obnovil něco, co jsem stornoval? Jde mu o život?
Fakt nevím, co teď. neměl jsem nic, kašlali na mě. Najednou se mi sem hrnou dva procesory a dvě desky.[/quote]Nepřebral bych to a ať se jim to vrátí zpátky.
Connor (509)|28.7.2011 11:07
[quote=Ivo Mašek;358864]...Najednou se mi sem hrnou dva procesory a dvě desky.[/quote]

No vidíš, můžeš si postavit hned záložní mašinu aby sis ušetřil nervů příště. :-)

Jinak myslím, že tu trochu objevujeme Ameriku. Alza je v tom stejná jako jiné obchody, jakmile nemá zboží přímo na skladě, tak je třeba dodání vždy brát s rezervou, protože objednání z velkoobchodů se může z různých důvodů protahovat apod.
KrocanX (243)|28.7.2011 13:50
bejt v usa, tak je muzes zazalovat:) u nas nevim, ale chtelo by to se zeptat pravnika.. Rekl bych, ze kdyz ti to takhle slibi, musi to dodrzet, jinak je cekaj sankce..
Ivo Mašek (10205)|28.7.2011 19:20
U nás to nefunguje. Zde zákony chrání kohokoli a cokoli, jenom ne toho, koho by měly. V tomto případě to tak prostě je. Bohužel. Obchodní inspekce by s tím nic nemohla udělat. Maximálně to může být v rozporu s dobrými mravy. To samozřejmě každého podnikatele pouze rozesměje.
A co se týče právníka: Když bude svině a bude chtít vydělat, tak to požene k soudu, kde samozřejmě prohraju, maximálně se dozvím cosi o těch dobrých mravem. Ale hlavně to všechno zaplatím, hlavně toho právníka. A to se teda nedoplatím.
A nebo bude mít právník zrovna dobrou náladu a tak mě to bude tři čtvrtě hodiny vysvětlovat, že je to k ničemu, ten čas pak zaokrouhlí na jednu hodinu a vyinkasuje ode mě 5000Kč. Minimálně.
Tady pomůže jenom se zachovat tak, jak je v západní společnosti zvykem. Takovému obchodu se obloukem vyhýbat. Tady to ale nefunguje. Lidi tam polezou stejně. Proto se u nás dějí věci nevídané a neslýchané.
Ivo Mašek (10205)|14.1.2014 18:22
Včera jsem naposledy něco objednával z inet obchodu ALZA.cz
Objednal jsem si PC myši Genius NetScroll 200 Laser. Bral jsem dva kousky. Dnes přišla pošta a za oba kousky i s poštovným jsem platil 522.-Kč.
Doma jsem rozbalil balík, kde skutečně byly dvě originál krabice a v nich požadované myši. Jééénže - jedna krabice byla zalitá v celofánu (tak je to správně), druhá krabice ovšem v celofánu zalitá nebyla. Byla rozbalená.
Zkusil jsem tedy obě myši a výsledek asi tušíte: Ta v celofánem zalité krabici funguje., ta druhá, v otevřené krabici si ani neškrtne. Bohužel - nelze to reklamovat, nemohu dokázat, že jsem si to nerozbil sám.
Na ALZA.cz pracují zaměstnanci zloději, podvodníci .... prostě slovanský český sajrajt, který se velmi rychle naučil způsoby nejzkorumpovanějšího státu v EU. Stížnost jsem samozřejmě napsal, a i upozornění, že na TVFreaku budou mít nádhernou reklamu. Stížnost mě samozřejmě bude houby platná.
Prostě nějaký jejich zaměstnanec pomohl svému kamarádovi, který měl rozbitou myš a zabalil ji do mého balíku. Svině - jinak těm panchartům nedá říci.
Tím jsem definitivně skončil s jakýmikoli nákupy na zlodějském inet obchodu, zvaném Alza.cz
Doporučuji: Nic si z Alza.cz nikdy neobjednávejte. Dopadnete jako já (a to s nimi mám už druhou velmi neblahou zkušenost). Do třetice už to ani omylem a náhodou zkoušet nebudu.
mirekv (7169)|14.1.2014 19:16
Nj, ono se doporučuje zkontrolavat si zásilku při převzetí, to je ovšem knížecí rada, už vidím někoho, jak rozbaluje krabici před dovozcem nebo pošťákem! Ale nárok na reklamaci je i tak!
Ivo Mašek (10205)|14.1.2014 19:27
Oni mě poslali odpověď na mojí stížnost. velice se omlouvají (to mě strašně pomůže, fakt) a požádali mě, zda nemohu udělat fotodokumentaci. proboha, jak?! Abych vyzkoušel a nakonec zapojil i tu druhou myš (co byla zabalená v celofánu), tak jsem celofán musel roztrhnout, .... atd., atd. Jak mám vrátit čas nazpátek? Nebo tu je snad někdo, kdo si fotí balík pří převzetí, pak si fotí balík po otevření doma, pak si fotí jak je co zabalené, pak si fotí jak co funguje ..... ? Já takovýho neznám - a pokud někdo takový je, tak už je v blázinci.
Prostě jejich zaměstnanec velmi dobře věděl, jak to udělat, abych nemohl nic dokázat a neměl nárok na funkční myš. Tohle bylo promyšlený dopředu, žádná náhoda.
tdlmarek (1566)|14.1.2014 19:48
No a opravdu to nejde po dobrém? Nemůžu si pomoci, ale celé to myšlení ve stylu "stala se chyba, ale nemám to jak prokázat, takže mám smůlu" mi přijde poněkud deformované. Já už si při nakupování docela zvykl na určitou míru důvěry na obou stranách - já věřím obchodníkovi, když platím předem (často tisícové částky naprosto neznámému člověkovi kdesi z USA, Číny, Taiwanu, Kanady, ...) a bez jakékoliv záruky, že mi zboží přijde. A obchodníci pro změnu věří svým zákazníkům, když nastane nějaký problém.

Takže když jsem např. na podzim objednával několik triček z německého e-shopu a jedno z nich bylo nesprávné (co jsem si neobjednal), tak stačilo situaci popsat, nemusel jsem nic jinak dokládat. Odpověď? "Velice nás to mrzí, obratem zasíláme správné tričko, to spletené si nechte jako pozornost." Podotýkám, že se tu bavíme o značkovém zboží v ceně cca 500,- za kus.

Takových nepříjemně-příjemných zkušeností jsem měl víc. Ale možná jsem jenom upřímně naivní a do českých luhů a hájů tato internetová "etiketa" ještě nedorazila - přiznám se, že zde jsem ještě nic takového řešit nemusel :-I
StD (8612)|14.1.2014 19:48
Reklamovat můžeš první i druhou myš - bez rozbalení by jsi nepřišel na to, že nefunguje... BTW Alza hledá nové spolupracovníky na reklamační oddělení v Horních Počernicích, ale ani jsem na ten jejich inzerát neodpovídal, neb" nepasuji věkem do jejich "mladého kolektivu" a jako kuřák nemohu na nekuřácké pracoviště. Ne, vůbec to není DISKRIMINACE..., že?
Ivo Mašek (10205)|14.1.2014 19:57
[QUOTE]"Velice nás to mrzí, obratem zasíláme správné tričko, to spletené si nechte jako pozornost."[/QUOTE]
Tak tohle bude v ČR fungovat až příští generaci, ale spíše až tu druhou generaci. I když někde se už k západu přiblížili. Mám dobrou zkušenost od Mironetu. kdysi dávno jsem zakoupil CRT monitor AOC. Po dlouhém čase jsem se modernizoval a hledal nový, již LCD. A našel jsem si opět AOC, velmi rychlá odezva a poměr 4:3. ostatně to byla podmínka. Jenže v té době u nás AOC neměl zastoupení a jejich monitory zde nebyly k mání. A tak jsem oslovil několik inetových obchodníků (Alzu také), a všichni mě řekli, že bohužel - není, tak holt u nás není. Až Mironet.cz mi odepsal, že ho sežene, ale v zahraničí, protože u nás v té době nic od AOC nebylo k mání. Tak jsem souhlasil. Druhý den se omlouvali, že to bude trvat 14 dní, protože ho objednávají v Berlíně u výrobce. Po 14 dnech mi přišel můj vytoužený LCD monitor dle mých požadavků (pravděpodobně budu jediný v ČR, kdo má tento kousek).
THeBaNDiT (497)|14.1.2014 20:07
[QUOTE=Ivo Mašek;479465]Nebo tu je snad někdo, kdo si fotí balík pří převzetí, pak si fotí balík po otevření doma, pak si fotí jak je co zabalené, pak si fotí jak co funguje ..... ? Já takovýho neznám - a pokud někdo takový je, tak už je v blázinci.[/QUOTE]Ciastocne spadam do tejto kategorie, samozrejme pri preberani si balik pohladom skontrolujem, ci nie je poskodeny (to asi kazdy). A potom doma sportova kamera so 170-stupnovym zaberom na stativ (SONY HDR-AS15) a pekne na jeden zaber balik rozbalim a vybalim. :) Je to taka istota, ze ak by v baliku nieco nesedelo, alebo chybalo, mam to zaznamenane na videu a mozem tym argumentovat u predajcu ci dokonca na sude (bozechran!). :) Do blazinca sa zatial nechystam. :D

Ci uz vyrobok funguje, to uz nenahravam, pretoze ak by nefungoval (ako tvoja mys), tak klasicka reklamacia resp. dialog s predajcom o ciastocnom odstupeni od zmluvy.
Ivo Mašek (10205)|14.1.2014 20:12
[QUOTE=THeBaNDiT;479474]Ciastocne spadam do tejto kategorie, samozrejme pri preberani si balik pohladom skontrolujem, ci nie je poskodeny (to asi kazdy). A potom doma sportova kamera so 170-stupnovym zaberom na stativ (SONY HDR-AS15) a pekne na jeden zaber balik rozbalim a vybalim. :) Je to taka istota, ze ak by v baliku nieco nesedelo, alebo chybalo, mam to zaznamenane na videu a mozem tym argumentovat u predajcu ci dokonca na sude (bozechran!). :) Do blazinca sa zatial nechystam. :D

Ci uz vyrobok funguje, to uz nenahravam, pretoze ak by nefungoval (ako tvoja mys), tak klasicka reklamacia resp. dialog s predajcom o ciastocnom odstupeni od zmluvy.[/QUOTE]
Člověče, to už je hrozná nedůvěra :-D . Ale jo, asi je to v těchto zeměpisných šířkách nutný - bohužel
jarino1978 (8045)|14.1.2014 20:17
je to len o ľuďoch :-I

Ja som cez sk alzu objednával už niekoľko krát, vždy bolo všetko OK. Keď sa pri pred Vianocami podarilo objednať inú RAM, nebol problém, bola rozbalená, dal som na centrále bloček, peniaze vrátili, obratom som hneď kúpil tú správnu.
Ja si myslím Ivo, že sa dohodneš a tovar ti vymenia.
THeBaNDiT (497)|14.1.2014 20:18
@Ivo: Presne tak, v nasich zemepisnych sirkach clovek ide radsej na istotu. Rovnako sa kryju aj niektore firmy: objednal som si nejake veci na satelit a jedna v baliku chybala (aj ked na fakture bola). Vtedy som si este rozbalovania nenahraval, odvtedy idem na istotu. Kontaktoval som predajcu, ten si pozrel na zaznam svojej bezpecnostnej kamery (poslal mi aj foto, ale to uz asi nenajdem) a naozaj tam bola vidiet kopka tovaru pripravena pre mna a dana vec tam chybala. :) Takze som mal stastie, ze sa predajca takto kryl (kvoli ochrane pred niektorymi zlodejskymi zakaznikmi) a tym padom si sam overil, ze to zabudol pribalit. :)
Ivo Mašek (10205)|14.1.2014 20:29
[QUOTE=jarino1978;479478]je to len o ľuďoch :-I

Ja som cez sk alzu objednával už niekoľko krát, vždy bolo všetko OK. Keď sa pri pred Vianocami podarilo objednať inú RAM, nebol problém, bola rozbalená, dal som na centrále bloček, peniaze vrátili, obratom som hneď kúpil tú správnu.
Ja si myslím Ivo, že sa dohodneš a tovar ti vymenia.[/QUOTE]
Já tu myš, která bez poštovnýho stojí asi 180.-Kč reklamovat (posílat zpět) nebudu. Protože: Zítra bych si musel vystát frontu na poště, abych koupil balík (posíláno to bylo originál v několikrát omotaným papírovým papundeklu a ten strčem do pěti bílých igelitú a to vše přelepeno izolepou Alza), tu myš zabalit a v pátek (ve čtvrtek jsem od 6 do 18 hodin v práci) si znovu vystát frontu na poště, zaplatit a poslat - to vše s nejistým výsledkem, protože je to tvrzení proti tvrzení. Pro mě je jednodušší se napříště spolku Alza.cz vyhnout a používat konkurenci (dobře, že existuje).
Syn u svého PC používá myš ještě na PS/2 a nejde mu kolečko. Kvůli tomu jsem tu myš objednával a vzal rovnou dvě.
sanchez13 (1071)|14.1.2014 21:12
Ja mam s Alzou (sk) tiez zatial len dobre skusenosti. Osobne som zatial nemusel nic menit, ale kolega ano a nerobili ziadne problemy. Mam ale to stastie, ze ak u nich kupujem, tak si tovar takmer vzdy vyzdvihnem osobne v Alza drive (BA). Tak vlastne tovar vidim hned pri preberani. Par krat mi tovar uz aj posielali. Pripadnu reklamaciu by som asi tiez riesil osobne na pobocke. Hold v tvojom pripade sa to asi neda. :-(
vivid.sk (11472)|14.1.2014 23:00
Mam rovnako dobre skusenosti (aj pri reklamacii DVB-S2 karty, ktora odisla po 23 mesiacoch, nebol problem, korektne jednanie a vyriesenie reklamacie).
Taktiez vyuzivam ALZA Drive, objednam veci cez web a osobne prevezmem, nakup trva par minut, veci hodim do auta, zaplatim kartou a vyriesene.
Alza nieje najlacnejsia, ale koli tomu pohodiu, rychlosti dodania, sirokemu vyberu komponentov to za to stoji.

Ivo> Ja si skor myslim, ze sa stalo nedorozumenie (nejaky zakaznik s Alzou vy*rbal, vratil poskodeny tovar "ako neposkodeny" a Alza ho bez odskusania nanovo predala). Zial, taketo veci sa stavaju a myslim, ze to seriozny obchod vybavi bez problemov.
Pytkin (7947)|15.1.2014 00:56
preco to nemozes vratit ? jednak mas zaruku , jednak do 14 dni predsa mozes vratit tovar , bez udania dovodu .. ja mam s alzou dobre skusenosti co sa tyka reklamacie .. vsetko promptne vybavili .. servis a reklamacie v alze funguju vyborne ..
Ivo Mašek (10205)|15.1.2014 07:31
[QUOTE]Ja si skor myslim, ze sa stalo nedorozumenie (nejaky zakaznik s Alzou vy*rbal, vratil poskodeny tovar "ako neposkodeny" a Alza ho bez odskusania nanovo predala).[/QUOTE]
V balení byly dvě originál krabice s myší. Chtěl jsem 2 kousky - takže toto v pořádku. Jenže jedna krabice byla zalitá v celofánu (tedy fungl nová z továrny, nikdy neotevřená), druhá krabice nebyla zalitá v celofánu, takže ji někdo otevřel (a bylo to poznat i na papírovém zobáčku, který je u víka a zapadá do otvoru krabice - šla lehce otevřít, tudíž bylo manipulováno s obsahem). Takže se v žádném případě nejedná o náhodu, ale o úmysl poslat někomu již otevřený výrobek, kde došlo k manipulaci (výměně) za vadný kus.
Já mám za plnou cenu (ne slevu) nárok a právo obdržet fungl nový výrobek, nikdy nerozbalený, ale zabalený originálně z továrny. A každý, kdo tam v té firmě balí výrobky pro expedici, jasně pozná rozbalenou krabici od originální. Tady evidentně nemohlo dojít k žádnému nedorozumění, ale k úmyslu si pro sebe (nebo pro kamaráda) vyměnit nový funkční výrobek za poškozený a ten někomu poslat, a ať ten dotyčný se stará ve svém volném čase o reklamaci. Navíc, když řeknou, že jsem si tu myš poškodil sám, tak já nemohu dokázat, že mě poslali rozbalený výrobek, protože jsem si nepořizoval fotodokumentaci (to také po mě už chtěli - jestli nemám nafoceno, jak to balení (celý obsah) vypadal. A já se kvůli 180.-Kč za tu jednu myš s nimi nebudu dohadovat.
Já jsem to sem napsal z důvodu, aby každý věděl, jaké praktiky se tam používají a že se to bude stávat dál (protože dost dobře nejde odhalit tu svini mezi zaměstnancema). Pro mě to znamená, že Alza,cz u mě definitivně skončila (není to první průser s nimi).
robky (461)|15.1.2014 08:13
A ja sa ti Ivo divím, že si si takúto drobnosť radšej neskočil kúpiť niekde do kamennej predajne ....
Ivo Mašek (10205)|15.1.2014 09:12
To bych musel jet jinam (v našem městečku takový obchod není), a jinde (např. v Chomutově) na skladě myši pro PS/2 nemají a musel bych si je v tom obchodě objednat. Kamenných obchodů pro PC je v mém okolí dost málo a většinou tam nic nemají (nedrží už nic na skladě) a musíš si to přes ně stejně objednat.
Ivo Mašek (10205)|15.1.2014 09:56
Jinak mě zaujalo to, co popisoval tdlmarek. Ten rozdíl mezi "západem" a našimi zeměpisnými šířkami. Kdyby to tu fungovalo, jako jinde, kde nejsou minulým obdobím poškozeni v morálce, charakteru a chování, tak mi z Alzy pošlou novou myš s omluvným dopisem, zadarmo a ten vadný výrobek (zítra si tu myš beru do práce a prozkoumám ji) nebudou chtít nazpátek. Tohle se, vážení, od českých obchodníků (čest výjimkám, kterých je malinká hrstka) nedočkáme, počítám tak ještě 2 generace (neli déle)
Longerski (18)|15.1.2014 17:15
Oni te vyslovne napsali, ze pokud nemas fotodokumentaci pri rozbaleni, tak ti zaruku neuznaj??? To se mi nechce moc verit.
Ivo Mašek (10205)|15.1.2014 17:41
Citace z emailu:
[QUOTE]Je možné Vás požádat o zaslání fotodokumentace k vadnému zboží či jak byl produkt zabalen?[/QUOTE]
mirekv (7169)|15.1.2014 17:46
Tak to je docela poučení, ale pořád je to sporné.
Longerski (18)|15.1.2014 17:59
[QUOTE=Ivo Mašek;479577]Citace z emailu:[/QUOTE]

Nevidim napsano, ze pokud nemas fotodokumentaci, zaruku neuznavaj.
Napis jim, ze fotky nemas. Urcite se s nimi bude dat domluvit.
Ivo Mašek (10205)|15.1.2014 18:00
Mirku, mě v tomto případě, kdy ta myš bez poštovnýho stojí zhruba 180.-Kč, nejde prioritně o reklamaci. Mě jde o princip. Já jsem si objednal fungl nové zboží, tedy zboží, které je originál zabalené od výrobce (platil jsem plnou cenu - nikoli slevu). Já jsem dostal jednu z myší v krabici, která byla rozbalená. Toto samozřejmě není náhodné jednání maníka v expedici, že se jako spletl. Toto je úmysl někomu poslat vadné zboží (a pravděpodobně sebe, nebo svého kámoše uchránit od reklamačních starostí) a hodit na něj starosti.
Já jsem zaplatil plnou cenu. Já jsem dostal závadné zboží, o jehož závadnosti v expedici moc dobře věděli, protože krabice s myší nebyla zabalena originál od výrobce (ta druhá byla). JÁ bych musel jít na poštu, JÁ bych tam musel vystát frontu na balík, v kterém bych závadné zboží poslal, JÁ bych si musel opět vystát frontu, abych to mohl odeslat, JÁ bych musel zaplatit poštovné za balík. A to vše VE SVÉM VOLNÉM ČASE. Viník by přitom ve SVÉM PRACOVNÍM ČASE seděl v práci na p*deli. Chápeš tu absurditu. A to nemám jistotu, že mi to uznají, protože toto nelze dokázat - je to tvrzení proti tvrzení, když nemám fotodokumentaci. Kvůli 180.-Kč tohle fakt nehodlám absolvovat. Pro mě to ovšem znamená, že Alza.cz pro mě přestala existovat. (a to jsem tam byl dlouhodobým zákazníkem - defacto věrným)
A pokud se v naší společnosti stalo normální, že se tu budou posílat závadové produkty a to ještě úmyslně a lidi budou držet pysk a jako ovce budou za jiné, za viníky, absolvovat ve svém volném čase reklamační procedury, tak je něco hodně moc špatně. No ale co chtít od společnosti, která žije v nejzkorumpovanějším státě EU a chodí k volbám volit jednoho zkorumpovance za druhým.
murder (46)|15.1.2014 18:13
Právě aby se podobné věci nestávali, je potřeba z principu trvat na vyřešení reklamace, můžeš požadovat i náhradu škody - proplacení nákladů na zaslání...
Tedy pokud jde o princip...
RoPo (6061)|15.1.2014 18:15
[QUOTE=murder;479589] - proplacení nákladů na zaslání...
Tedy pokud jde o princip...[/QUOTE]

Na to má samozřejmě dle zákona právo, tedy pokud reklamuje. Pokud by vracel ve 14-ti denní době, tak na toto poštovné nárok nemá.

Je vhodné toto řešit reklamací už právě z toho principu, že pokud si všechno necháme líbit, tak se nic nezmění. Jinak chápu, že Alza je pro něj již "mrtvá".
Ivo Mašek (10205)|17.1.2014 14:57
Asi si dám frťana :-) . Upřímně, tohle jsem vážně nečekal a kvituji to velmi kladně :-)
[QUOTE]Dobrý den, vážený pane Mašku,
Za komplikace, se ještě jednou omlouvám.
Rádi bychom Vám nabídli nějaké vstřícné řešení a zajistily nový kus na naše náklady a zaslali jej na Vámi potvrzenou adresu. Souhlasíte s návrhem daného řešení?[/QUOTE]
Že by se i u nás ledy pohly?
Každopádně - palec nahoru
mirekv (7169)|17.1.2014 15:24
No, ale co to dalo práce a času!
sanchez13 (1071)|17.1.2014 18:59
😄 Hovoril som... Treba s nimi len komunikovat, nie sa na to vykaslat a vopred si zamietnut reklamaciu. Aj zo skusenosti kolegov a znamych Alza zatial pristupovala k reklamaciam a problemom korektne. Prave koli rychlosti a vacsiemu vyberu ich casto uprednostnim aj ked nie su najlacnejsi.
Na zdravie :-)
Pavel_tempx2 (829)|1.2.2014 21:00
Alza? Alza? Alza?....jo to je ten jeden z nejdražších obchodů, je fakt že mají na skladě hodně věcí a dodání do druhého dne je super, ale.... ;) uvidíme, budu posílat UPSku na reklamaci :) dřív APC něco znamenalo, ale dneska mi to přijde jako šunt, tři nové a hned dvě půjdou na reklamaci, hlavně jak mají lístky z výstupní kontroly :)