Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr projektoru a ozvučení

DennyZuko (6)|25.7.2011 21:37
Zdravím, mám záludný amatérský doraz. Jde mi hlavně o filmy, po lehkém brouzdání netem jsem došel k názoru, že i když mám relativně hluboko do kapsy, krví si vydřu na projektor Benq W1000+ narozdíl od původně plánovaného W600+. Otázkou je ale ozvučení. Byl jsem dřívě rozhodnutý pro Logitech Z-5500 (nový je model Z906) a očekával bych perfektní zvuk (jsem milovník masivních basů), ale stačilo jen kouknout do pár recenzí a nestačím se divit. Jde prý o nehorázný shit. Když už bych chtěl i pořádný zvuk ale s cenou do 10 000, něco jsem zaslechl o Teufel Concept E 400, jaké by byly vaše doporučení ?
vivid.sk (11472)|25.7.2011 22:44
Když už bych chtěl i pořádný zvuk ale s cenou do 10 000,,,

Pri tej cenovke len so zvukom zacinas.
V tejto cene najdes ale slusne ONKYO HTX-22HDX+ SKS22X, nic lepsie za tu cenu (pravdepodobne) nezozenies (na fore najdes aj link na recenzie a vlastny thread).
Kombinacia AVR + repro pri tejto cene nema moc vyznam, pretoze za tu cenu kupis len AVR nizsej triedy.
mishkooo1 (137)|26.7.2011 11:02
Poprípade set ONKYO HT-S3405 Cena okolo 340€ aj s daňou
DennyZuko (6)|27.7.2011 21:28
No ono ještě.. Pozůstatek, doma mám vlastní basový měnič (ozvučnice tvar krychle, vystužená dřevotříska + vnitřní vzpruhy a vystýlka) eminence 15" s výkonem 350W RMS.. Jenže to byly mé začátky a stupidní pokusy tím nahradit subwoofer na reprákách Genius SW 5.1 (netřeba tohle dál rozebírat). Jenže u tohohle měniče nemám nic "před ani za", zkrátka jen natvrdo drát (vzhledem k původnímu plánu). Proto teď i uvažuju, jestli nekoupit nějáký kvalitní receiver (zase max do 10k), nahodit případně k basáku nějákou eletroniku (ví někdo přesně co a jak ohledně toho ?) a jako zbytek repro použít původní Geniusy. Středy a výšky zvládají obstojně, zbytek je hlavně na receiveru.

p.s.: S tým Teufel conceptem je jaký problém ?
mishkooo1 (137)|27.7.2011 22:01
[quote=DennyZuko;358954]No ono ještě.. Pozůstatek, doma mám vlastní basový měnič (ozvučnice tvar krychle, vystužená dřevotříska + vnitřní vzpruhy a vystýlka) eminence 15" s výkonem 350W RMS.. Jenže to byly mé začátky a stupidní pokusy tím nahradit subwoofer na reprákách Genius SW 5.1 (netřeba tohle dál rozebírat). Jenže u tohohle měniče nemám nic "před ani za", zkrátka jen natvrdo drát (vzhledem k původnímu plánu). Proto teď i uvažuju, jestli nekoupit nějáký kvalitní receiver (zase max do 10k), nahodit případně k basáku nějákou eletroniku (ví někdo přesně co a jak ohledně toho ?) a jako zbytek repro použít původní Geniusy. Středy a výšky zvládají obstojně, zbytek je hlavně na receiveru.

p.s.: S tým Teufel conceptem je jaký problém ?[/quote]

O Teufel concept som ešte nepočul. Ak chceš reciever tak sa neboj toho onkyo setu čo som ti navrhol. Mám ho doma. Kúpil som ho v decembri 2010 za 280€ v jednom eshope. To by malo byť podla kalkulačky "z hlavy" v CZK niečo okolo 6800CZK. Reciever aj so základnými repro. Reciever môžeš použiť s akýmkoľvek repro s impedanciou 6-8Ohm. Ak zasa niečo našporíš, spravíš upgrade repro ..:) Takto som zmýšlal aj ja..na tieto vianoce sa chystám si zakúpiť repro od Jamo, alebo ak mi výplata dovolí možno pôjdem do B&W najnižšej rady.
4pepe (96)|28.7.2011 14:21
ja som si kúpil onkyo 608 no mal som doma základné(predné) repro, predtým som mal stereo zosik sony, a ako efekty som si kupoval mission m72 tieto repráky sa dajú zohnať bazárové za cenu cca 100€ pár, a kľudne ich môžeš použiť aj ako predné stĺpi. Bol som si ich vypočuť keď som ich bral a hrajú ozaj super. Tu je odkaz na bazár http://elektro.bazos.sk/?hledat=mission&rubriky=elektro&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=H%C4%BEada%C5%A5&kitx=ano Ja som s nimi nadmieru spokojný mám ich ako efekty, no jednu dobu som rozmýšlal že kúpim ešte jedny a vymením ich za moje diy stĺpi.
DennyZuko (6)|6.8.2011 10:51
Díky moc za rady chlapi :).. Pořád ještě přemýšlím co a jak a zas mě napadlo...
Proč kupovat receiver i s reprákama a vlastně platit i za repráky, když už solidní bassák mám že ?
Začnu tedy s další dotazovou palbou, kterou ale možná uvítají mnozí další, co uvažují o pořízení domácího kina.
Asi bych tedy pořídil holý receiver bez repráků...
Zajímavé mi přijdou tyto...

http://www.elektrocr.cz/product/av-receiver-onkyo-tx-sr-508-cerna
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/pioneer-vsx-421-k
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/pioneer-vsx-821-k

Dokážete říct, který z nich ma nejlepší poměr kvalita/cena ?

Otec má stolárnu a proto pro mě vlastně není problém stavět si vlastní bedny. Bohužel ale chybí jakékoli znalosti a zkušenosti z oblasti eletro, proto se jedná o surovou výrobu, bez jakékoli elektroniky... http://www.jentak.borec.cz/ s měničem http://www.speakershop.cz/reproduktory-prumer-15/521-eminence-beta-15-8-ohm.html
Zkrátka jsem na kontaktí části měniče jen tupě připojil tlusté dráty a vyvedl ven z ozvučnice a teď už začínám narážet na problémy, které vyvstávají..

1. Koukám, že většina receiverů ma jako výstup pro repráky klasické drátové, ale pro bassový vždy cinch. Víte tedy někdo, jak z tohodle dvoužilového drátu udělat cinch ?

2. Impedance měniče je 8 ohmů, u skoro všech receiverů koukám je 6 ohmů :-/. Bývá tam ale ještě údaj o 8 ohmech s tím, že pak asi je výstupní výkon nižší.. ? (údaj jako 130W na 6 ohm a 100W na 8 ohm). Nižší výkon mi samozřejmě až tak nevadí (když se nejedná o moc), ale hlavně ať nějak nedojde k poškození čehokoli (především tedy receiveru).

3. Tuším, že je ale třeba mezi surový bassový měnič a receiver prdnout nějakou elektroniku ? No už jsem ale měl jednou tenhle bassák napojený na starý školní receiver s nuzným výkonem a rozhodně to stálo za to, tak nevím, o co přesně jde. (kvalita bassů, rozsah... či co ?). Pokud by ona elektronika nebyla nějak zásadní, radši bych to neřešil :).

No a pokud už jsem s tímto tak nějak off-topic, víte prosím někdo o nějákém velkém fóru ohledně audiotechniky ?
vivid.sk (11472)|6.8.2011 18:57
1) ty mas pasivny reprak a potrebujes k nemu zosilnovac. AVR ti dava len regulovany nezosileny pre-out na SW, ktory potrebuje vybudit.

vzhladom k tomu co pises, by som ti radsej odporucal kupit hotove vyrobky (kludne aj z druhej ruky) a mas po starostiach.
DennyZuko (6)|6.8.2011 20:59
HMm díky. Na jedno dalším fóru psali vlastně to stejné :)... No náhodou, když jsem si ale procházel fotogalerii receiverů jsem si všiml, že receiver ONKYO HT-S3405 (http://www.audiovideohd.fr/i/imgs/11912-5.jpg) má klasický výstup na SW, proto tuším, že snad dokonce tento receiver má v sobě zabudovaný i zesilovač. Což by snad i odpovídalo, jak jsem popisoval, když jsem svůj pasivní SW připojil na školní 100 let starý receiver yamaha a hrálo to víc než solidně :). Proto teda zvažuju, že bych koupil todle domácí kino (je to set i s reprákama) a akorát místo původního SW napojil ten svůj.
vivid.sk (11472)|6.8.2011 21:11
Ano, tieto zakladne modely to maju vyriesene takto (zvukovo to ale nieje ziadna vyhra oproti plnohnodnotnemu SW zo zosilnovacom, trosku to vypecies a mas tam skreslenie). Samozrejme, ale porovnamame ine triedy (aj cenovo).

A co sa tyka toho onkya - ked kupis, daj vediet o kolko je tvoj sub lepsi ako ten povodny, obavam sa vsak, ze to onky bude na slusne vybudenie takeho velkeho repra slabe. Pri tichom posluchu to snad bude ok. Mozno ti spravi lepsiu sluzby povodny menic (vsak uvidis).
mishkooo1 (137)|10.8.2011 13:50
[quote=vivid.sk;360905]Ano, tieto zakladne modely to maju vyriesene takto (zvukovo to ale nieje ziadna vyhra oproti plnohnodnotnemu SW zo zosilnovacom, trosku to vypecies a mas tam skreslenie). Samozrejme, ale porovnamame ine triedy (aj cenovo).

A co sa tyka toho onkya - ked kupis, daj vediet o kolko je tvoj sub lepsi ako ten povodny, obavam sa vsak, ze to onky bude na slusne vybudenie takeho velkeho repra slabe. Pri tichom posluchu to snad bude ok. Mozno ti spravi lepsiu sluzby povodny menic (vsak uvidis).[/quote]

ten set Onkya mám doma. Som s nim spokojný. Máte ale pravdu s tým SW, pri vyššiom vybudení dochádza dosť k skreslovaniu. Ale v takých vysokých hladinách nemám pustený zvuk, takže mi to neprekáža. Za tú cenu si myslím že je to dobrý výber. A ak má už chalanisko doma SW určite nech ho vyskúša. Len nech ten jeho SW nemá moc veľký priemer membrány, bo výkon v zisíku má myslím len 100W a pri väčších membránach SW by mohlo dochádzať k deformácii prednesu basov, lebo by ho výkon zosíku nevedel riadne rozhýbať;-)