Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak přehrát Mpeg2 z SD karty

stavitel.vsb (4)|24.7.2011 14:13
Dobrý den,
mám problém s přehráváním videí z SD karty. Mám plazmu PANASONIC TX-P42CX3E. V návodu je uvedeno že "Video režim podporuje formáty souborů SD-Video (MPEG2) a AVCHD."

Co a kde v informacích o souborů teda musím mít napsané aby šel přehrát?

Zatím se mi nepovedlo přehrát ani jedno video. Zkoušel jsem i převod pomocí programu "Avi to Mpeg" s tím, že jsem soubor převedl na všech 5 formátů co program umožňoval a stejně se nepovedlo přehrát-TV soubor na kartě vůbec nenašla (fotky tam najde, hudbu taky).
Převod jsem provedl tak že jsem jako výstupní formát nastavil postupně:
1) MPEG1 Format (*.m1v)
2) MPEG1 Format (*.m2v)
3) VCD compartible MPEG1 Format (*.mpg)
4) SVCD compartible MPEG2 Format (*.mpg)
5) DVD compartible MPEG2 Format (*.mpg)
A TV stejně nenašla ani jeden soubor

Poradí někdo?
Pitomec (10211)|24.7.2011 14:44
Mám takový neblahý tušení, že přehrávání z SD karet je u Panasonicu možný akorát z kamer téže značky...
stavitel.vsb (4)|24.7.2011 15:36
aha, to mě moc nepotěšilo, ale děkuju.
Zkusil jsem podle toho teda hledat a našel jsem, že video soubory musí být umístěny ve zvláštní adresářové struktuře, TV očekává video z videokamery.
...no a po přečtení pár dalších článků s tímhle problémem jsem zjistil, že tomu vůbec nerozumím, tak na to asi kašlu a bude se muset koupit nějaký DVD přehrávač...ten už snad panasonic být nemusí :-)
EditorPO (261)|24.7.2011 16:01
skúšal si AVCHD ?
stavitel.vsb (4)|24.7.2011 22:20
Tak jsem stáhl ten multiAVCHD...podle toho návodu od uživatele "Estefano" na tvém odkazu jsem to zkoušel, ale už v tom programu UncropMKV to dvakrát hodilo chybu (Part of delimited text not found-Line 323). (EDIT-ta chyba byla tím že jsem bral soubor s českými znaky-teď už je to jako ty ostatní=0bajtů)
Zkusil jsem teda jiný film, ale dvakrát měl výsledný soubor 0 bajtů. Měl se objevit soubor uncropped.mkv, ale je tam jen původní soubor a u toho ten s nulovou velikostí a názvem "původní.264". (myslím že chybu jsem neudělal-dal jsem resize 1920x1080, fps 25,000 a pak queue a start).
Zkoušel jsem i přesto pokračovat, ale ten nový nulový program multiAVCHD neregistruje...
vivid.sk (11472)|24.7.2011 22:27
Kup si nejaku mudru krabicku (multimedialny player) a mas pokoj. Aj keby si to rozbehal, nemusis stravit polku zivota neustalou konverziou na nejaky format, ktory uraci prehrat tato TV.

Cas su peniaze.
stavitel.vsb (4)|24.7.2011 22:29
no, asi budu muset :-)
Tak díky a už to chlapi teda neřešte ;-)