Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod z *.mkv do *.avi

Bolec (4)|19.3.2005 14:31
POtřeboval bych poradit v jakém programu lze převést video z *.mkv do *.avi. Chtěl bych si ho přehrat v DVD přehrávači,ale ten mi Matroshku nepodporuje. Víte někdo?
stayman (12393)|19.3.2005 18:55
Pockaj si na Vladu :-D
pavelpt (2713)|20.3.2005 10:41
A do té doby než vstane :-) to převeď pomocí VirtualDubMod.
Bolec (4)|20.3.2005 14:05
ok diky. :-D
Bolec (4)|21.3.2005 23:00
Kdyz to ale zkousim,tak mi to neprevadi audio....
Dam v menu file Information... a tam stoji
Tag: 0xFFFE, Not decodable, Extensible wave format (or Ogg Vorbis)

Nevite nekdo co s tim?
pavelpt (2713)|22.3.2005 10:20
To není tragedie, určitě se tu sejde několik návodů, nejsem si jistý, jestli VirtualDubMod vyextrahuje Wav (Streams-stream list - demux nebo wav)

Já to dělám pomocí dbPowerAmp (ať na to plivá kdo chce), vyextrahuji zvuk do wav, VirtualDubModem převedu do AVI, a jako poslední operace je přidání zvukového streamu opět ve VirtualDubMod (Streams -Stream list-Add - Compresion-LameMP3).

Jde to.
Bolec (4)|22.3.2005 21:47
ok. vyzkousim.snad to pujde... dik za radu
vlada (3470)|27.3.2005 17:28
StayMan by €RikŁ€> Jak už jsem psal, byl jsem teď osm dní na lyžích ve Francii, takže odřízlej od internetu.
Jinak k tématu: Stolní přehrávače chtějí většinou DivX/XviD bez GMC+QPEL v AVI kontejneru a se zvukem MP3 CBR. Takže do tohohle formátu je nutný to video převést. Video i zvuk by mělo jít vyextrahovat ve VDM nebo v programu MKVToolnix. Potom se musí zkouknout co je to za zvuk a případně ho převést do MP3 CBR (některý přehrávače umí i VBR) a potom už nezbejvá než to zase ve VDM spojit, uložit jako AVI a doufat, že přehrávač zkousne video.
Dobrou pomůckou, kterou vždyzky doporučuju, je GSpot, kterej toho dost napoví.
Vláďa