Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Kde v DVD Architectu 2.0 nastavit správné zobrazení v TV??

Nováček Avatar uživatele Cradle
    Registrace
    Mar 2005

Zdravím,
    Mám vytořené video stopy pomocí Vegas Videa 5.0, teďka jsem ve fázy prace s DVD Architectem 2.0, kde mám přidané menu, Co se týče video stop a náhledů na vytvořený projekt je vše v pořádku, ale po vypálení (v NERU "jako DVD-video), televize obraz vyřezává(jak v menu,tak i video) (nezobrazuje okraje, a vypadá to, že usekává z části i horní a dolní okraj obrazovky).
    Dozvěděl jsem se, že se to dá vyřešit tzv.funkcí "Sefe Areas. Přímo v Architectu je funkce "snap to safe areas", ale i po zaškrtnutí funkce, výsledek stejný. Vyzkoušel jsem o další věci,jako hýbání s rozliším projektu,ale bez výsledku. Můžete prosím někdo poradit?????
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Je rozdiel,v com ti to vadi, teda ci menu, alebo uz video... a to menu sa da nastavit ako vravis v pravom okne -> properties... a video si musis nastavit/spracovat este predtym (4:3, 16:9). Safe area ti ukaze, co na TV bezpecne uvidis a ak ti vadi ze nieco nevidis, bud si sprav vacsie menu, alebo si kup LCD.

Registrace
    Mar 2005

No problém bude možná v tom, že video není čistý formát poměr 16:9, ani 4:3, je to něco mezi tím. Proporties menu maám nastavené kl. na PAT 720x576 což je v základu. Ten výřez přímo ve videu by se možná nechal překousnout, ale problém je v tom, že to video už mám vyrendrované s popiskem na začátku každé stopy (je umístěn v levém dolní rohu), a díky nomu špatnému zobrazení začátek slova chybí. Takže jednovětně řečeno, vadí mi to hlavně přímo u VIDEA, menu mám ještě možnost doupravit.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Bohuzial Architect nevie zmenit a ani pracovat s inym aspect ratiom ako su u 4:3 a 16:9 a co je este horsie, nevie to zmenit bez rekompresie. Takze to video si musis (podla tej safe=> podla toho co chces spravne zobrazit) upravit (resize, crop atd.) este pred spracovanim v Architecte.

Registrace
    Mar 2005

OKs, co se dělat. Bohužel, budu se na to muset vrhnout. Diky za užitečné rady

Registrace
    Mar 2005

tak mam aspect ratio videa na cls. 4:3, velikost 720x576, a porad stejny problem, nastaveni menu v Architectu je taktez na 720x576, v TV to dela porad to sema, jak v menu tak ve videu vrsky a okraje chybi

Je tu pořád Avatar uživatele Fantas!
    Registrace
    Mar 2004

Cradle - Mozna si Safe Area zapni uz ve vegasu v preview. Je nutne dodrzovat tyto omezeni...Teda pokud se na DVD nebudes divat jen na LCD sveho PC. Kdo to dodrzuje, tak problem nema... (Snad jsem tvuj problem dobre pochopil )

Registrace
    Mar 2005

OK, vyzkousim, uvidime jak se to projevy..... diky za radu

Podobná témata

1. Jak správně nastavit KMPlayer
    Od kadett v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-11-2010, 21:15
  2. LCD: Jak nastavit správné rozlišení ?
    Od fox171 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 02-11-2010, 17:19
  3. DVBViewer - jak spravne nastavit ladeni kanalu
    Od Brin v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 10-09-2008, 19:30
  4. Jak spravne nastavit pocitacovy (CRT) monitor?
    Od cuaron v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 14-08-2008, 08:45
  5. jak spravne vyrendrovat MPEG2 pro editaci v Architectu
    Od cyber_kaktus v sekci Editace videa
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 11-01-2007, 18:57