Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde v DVD Architectu 2.0 nastavit správné zobrazení v TV??

Cradle (38)|19.3.2005 11:59
Zdravím,
Mám vytořené video stopy pomocí Vegas Videa 5.0, teďka jsem ve fázy prace s DVD Architectem 2.0, kde mám přidané menu, Co se týče video stop a náhledů na vytvořený projekt je vše v pořádku, ale po vypálení (v NERU "jako DVD-video), televize obraz vyřezává(jak v menu,tak i video) (nezobrazuje okraje, a vypadá to, že usekává z části i horní a dolní okraj obrazovky).
Dozvěděl jsem se, že se to dá vyřešit tzv.funkcí "Sefe Areas. Přímo v Architectu je funkce "snap to safe areas", ale i po zaškrtnutí funkce, výsledek stejný. Vyzkoušel jsem o další věci,jako hýbání s rozliším projektu,ale bez výsledku. Můžete prosím někdo poradit?????
stayman (12393)|19.3.2005 12:04
Je rozdiel,v com ti to vadi, teda ci menu, alebo uz video... a to menu sa da nastavit ako vravis v pravom okne -> properties... a video si musis nastavit/spracovat este predtym (4:3, 16:9). Safe area ti ukaze, co na TV bezpecne uvidis a ak ti vadi ze nieco nevidis, bud si sprav vacsie menu, alebo si kup LCD. :-)
Cradle (38)|19.3.2005 12:17
No problém bude možná v tom, že video není čistý formát poměr 16:9, ani 4:3, je to něco mezi tím. Proporties menu maám nastavené kl. na PAT 720x576 což je v základu. Ten výřez přímo ve videu by se možná nechal překousnout, ale problém je v tom, že to video už mám vyrendrované s popiskem na začátku každé stopy (je umístěn v levém dolní rohu), a díky nomu špatnému zobrazení začátek slova chybí. Takže jednovětně řečeno, vadí mi to hlavně přímo u VIDEA, menu mám ještě možnost doupravit.
stayman (12393)|19.3.2005 12:23
Bohuzial Architect nevie zmenit a ani pracovat s inym aspect ratiom ako su u 4:3 a 16:9 a co je este horsie, nevie to zmenit bez rekompresie. :-( Takze to video si musis (podla tej safe=> podla toho co chces spravne zobrazit) upravit (resize, crop atd.) este pred spracovanim v Architecte.
Cradle (38)|19.3.2005 12:42
OKs, co se dělat. Bohužel, budu se na to muset vrhnout. Diky za užitečné rady
Cradle (38)|5.4.2005 09:21
tak mam aspect ratio videa na cls. 4:3, velikost 720x576, a porad stejny problem, nastaveni menu v Architectu je taktez na 720x576, v TV to dela porad to sema, jak v menu tak ve videu vrsky a okraje chybi
Fantas! (3016)|5.4.2005 09:32
Cradle - Mozna si Safe Area zapni uz ve vegasu v preview. Je nutne dodrzovat tyto omezeni...Teda pokud se na DVD nebudes divat jen na LCD sveho PC. Kdo to dodrzuje, tak problem nema... (Snad jsem tvuj problem dobre pochopil :o)
Cradle (38)|5.4.2005 09:49
OK, vyzkousim, uvidime jak se to projevy..... diky za radu