Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D TV

intago (255)|22.7.2011 09:08
Možná špatně vidím, ale chybí mi tu podrobná debata o 3D. Přece by si to zasluhovala, ne? Rozbory, zkušenosti, tipy atd atd. Chopte se toho někdo, please.
Já jsem v tom zatím laik, jen koukám na předváděčky výrobců v Praze a říkám si stále-Tak tohle je budoucnost, sláva! I přepočet 2D na 3D mi připadá docela povedený. Obyč.HDTV je nic moc přínos. Pardon, pokud jsem někoho urazil
jozef1605 (105)|22.7.2011 18:33
intago (255)|25.7.2011 07:41
no, moc toho nepíšete o 3D. škoda.
Na 3D je možno koukat z mnoha pohledů. Proberu ted ten, o kterém se skoro nepíše ač je hlavní. Nač vlastně 3D? Prostě proto, že zdokonaluje vnímání děje. Kdysi v době mého mládí kdesi vpředu blikala malá obrazovečka. Přes hlavy sousedů jsem ji sotva viděl, natož abych se ponořil do děje.
V tom je to, ponořit se do děje, zesílit prožívání. Je to vlastně hypnoza, nebot do ní dělám. Ale nepodezřívejte mne z něčeho nekalého, souseda chirurga také nepodezříváte, že vás bude v nestřežené chvíli operovat.
Prostě děj filmu bude mít na nás daleko větší vliv, tedy i reklamy a politika. Když jsem viděl Avatara, slzel jsem, říká si-tohle je nejlepší film dějin. Mnoho nových věcí najednou, i to telepatické řízení Avatara. Není to umělecký film, ale zcela reálná vize doby za 100-200 let, až budume umět chodit do paralelních světů. Kvantové částice, např. i velký stoatomový fulleren to umí.
Prostě 3D je budoucnost filmu, at se to někomu líbí či ne.
Ivo Mašek (10205)|25.7.2011 08:22
[quote]
V tom je to, ponořit se do děje, zesílit prožívání
[/quote]
Pokud patříš k těm šťastlivcům, které po 20 minutách nerozbolí oči a po další chvíli neucítí tupou bolest hlavy, jseš šťastným člověkem. My ostatní se sice také ponoříme do děje, ale trochu jinak a i to zesílení prožíváme také jinak.
Pokud 3D nebude skutečným 3D, tedy tím, v čem se celý život pohybujeme v realu., tak to pro určitou nezanedbatelnou množinu lidí bude k ničemu.
intago (255)|25.7.2011 10:50
no, 3D telku zatim nemám a z IMAXU jsem odcházel trochu otřesen, ale čekám, že se to spraví. Je to věc zvyku. Navíc je celý systém 3D ještě v začátcích. Ani se neví, zda jsou lepší aktivní či pasivní brýle....
A jak jinak to prožíváte vy jinak?
Ivo Mašek (10205)|25.7.2011 12:00
Tak já za sebe. Po 20 minutách jsem musel opustit produkci. A vrátit se do realného 3D. Z důvodu, jak jsem uvedl výše.
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 12:12
Tohle je přesně to téma, kde nemám co dělat :))).
jarino1978 (8045)|25.7.2011 12:36
[quote=intago;358302]V tom je to, ponořit se do děje, zesílit prožívání. [/quote]

na to ale nepotrebuješ 3D obraz, stačí kvalitná 2D telka a kvalitný 2D obraz.
intago (255)|25.7.2011 12:38
ivo- v Imaxu či v telce? Koukám jen v předváděčkách a zatím nic, ale dlouho to nezkouším. Optici říkají, že oko to vlastně nutí šilhat, ale já nevím, zda je to problém i v Imaxu.
Ale tolik lidí 3D telky má a nic. Měli by se tu ozvat.
intago (255)|25.7.2011 12:40
[quote=jarino1978;358362]na to ale nepotrebuješ 3D obraz, stačí kvalitná 2D telka a kvalitný 2D obraz.[/quote]

to je právě to, že ne. Zkus si pustit HD, pak přepočet 2D na 3D a pak origoš 3D. Tvoří to takové docela pravidelné schody. Jinak by se lidi na Imaxu tak nehnali.
Ale asi to chce silnější náturu. Mám letité zkušenosti s tranzovními stavy, vodil jsem lidi i sebe po minulých a budoucích životech, hodně vydržím :-)
patriot (227)|25.7.2011 12:44
Mne osobně 3D nebere. Zvuk ve 3D je tu dávno a myslím, že mu krom kinosálů holduje mizivá menšina posluchačů. A není to o ceně, ta po první vlně nadšení dávno spadla.
Stejně, ba asi ještě hůře, dopadne i 3D obraz. Je to hlavně pro kina, tam to beru.
Doma jsi stejně vždy limitovaný - těžko rozmístníš ideálně reproduktory, kabeláž, malá úhlopříčka obrazu a velkou (aspoň 100"), zas kam ji dát, nosit nějaký brejle atd.
Jedinému domácímu 3D , kterému do budoucna věřím, je přilba. Ale o takové se zatím jen debatuje, do 10 let se asi ještě neobjeví. Je to sci-fi, které ale jednou přijde a zvítězí.
Do té doby hledám to nejlepší 2D, co si mohu dovolit, pro zvuk i obraz.
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 12:47
Cituji: "nosit nějaký brejle atd." ... "Jedinému domácímu 3D , kterému do budoucna věřím, je přilba." :) :)
jozef1605 (105)|25.7.2011 12:47
V sobotu bol u mna kamarat a rozbehly sme 3d play na nvidii ja mam ATI. OO sme kukali hrali sme world of warcraft, Borderlans, a na konec lahodku Crysis 2, UUUplne iny pohlad nez na lcd bez 3d. A co sa tyka bolenia oci ziadne ani v mojom okoli sme nikto nepocitovali, skusane na 15 ludoch cca 20-60 min. Nonstop pozerania.
Ivo Mašek (10205)|25.7.2011 12:48
[quote]
ivo- v Imaxu či v telce?
[/quote]
Přímo v 3D kině. Synovi to např. nevadí (jenže jemu bude 14 let), mě to dělá potíže.
geronimoh (2327)|25.7.2011 12:52
[quote=patriot;358367]
Jedinému domácímu 3D , kterému do budoucna věřím, je přilba. Ale o takové se zatím jen debatuje, do 10 let se asi ještě neobjeví. Je to sci-fi, které ale jednou přijde a zvítězí.
Do té doby hledám to nejlepší 2D, co si mohu dovolit, pro zvuk i obraz.[/quote]

Ideální pro oči by asi byl nějaký 3D projektor, který by promítal 3D obraz třeba ze stolu, nebo ze země, jako ve sci-fi filmech. Já ač mám nově 3D televizor, tak beru 3D jen jako zpestření, a nevybíral jsem 3D televizor, ale televizor s co nejlepším 2D obrazem. Kvalitní 2D obraz a adekvátní zvukový doprovod vtáhne do děje zcela spolehlivě a já s tím vystačím.
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 12:52
Jako jakákoli jiná technologie i 3D je ve vývoji a podle mě to není slepá ulička. Vždy bylo touhou autorů přiblížit dojem ze sledování filmu skutečnosti a 3D vnímání je toho součástí.
[quote]
Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
na to ale nepotrebuješ 3D obraz, stačí kvalitná 2D telka a kvalitný 2D obraz.
[/quote]
To jako venku koukáš se zalepeným jedním okem? :) :)
persson (299)|25.7.2011 12:55
[quote=patriot;358367]Mne osobně 3D nebere. Zvuk ve 3D je tu dávno a myslím, že mu krom kinosálů holduje mizivá menšina posluchačů. A není to o ceně, ta po první vlně nadšení dávno spadla.
Stejně, ba asi ještě hůře, dopadne i 3D obraz. Je to hlavně pro kina, tam to beru.
Doma jsi stejně vždy limitovaný - těžko rozmístníš ideálně reproduktory, kabeláž, malá úhlopříčka obrazu a velkou (aspoň 100"), zas kam ji dát, nosit nějaký brejle atd.
Jedinému domácímu 3D , kterému do budoucna věřím, je přilba. Ale o takové se zatím jen debatuje, do 10 let se asi ještě neobjeví. Je to sci-fi, které ale jednou přijde a zvítězí.
Do té doby hledám to nejlepší 2D, co si mohu dovolit, pro zvuk i obraz.[/quote]

Musim s tebou nesuhlasit, pre mna 3D film, je troska zazitok, ale velmi to zalezi aj ako je film urobeny, videl som napriklad film od imaxu perla oceanu, a to som mal ryby plnu obyvacku, ale taky saw7 to bolo natocene asi ako 2D film a capli tam znacku 3D...:) odpad.... A s bolestami hlavy alebo oci nemam problem
Ivo Mašek (10205)|25.7.2011 12:59
[quote]
To jako venku koukáš se zalepeným jedním okem?
[/quote]
Jenomže reálné 3D, v kterém se pohybuješ 24 hodin denně po celý život je úplně neco jiného, než ten "med" co nám nabízí. kdyby tomu tak nebylo, tak bych měl po celý život (a nejenom já) ohromně velký a neřešitelný problém.
To 3D v kině, či TV prostě není skutečné 3D. Takové je jenom a pouze jedno - v reálu.
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 13:03
Tak to nepopírám, že to není úplný ideál ... nicméně TV taky dřív byly ČB a dnes jsou v barvě, přesto jsme si je kupovali :).

Nicméně třeba Avatar je natočen perfektně a dojem z toho filmu ve 3D je prostě úžasný! Ve 2D to celé vypadá fakt jak render, ale ve 3D je to o tolik věrnější, fakt o velký kus. Těžko se to popisuje, chce to vidět.
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 13:04
Limitem je hlavně velikost projekce, kdyby se film promítal kolem diváka a nebyl by vidět kraj obrazu, pak by byl zážitek mnohem silnější a zase věrnější.
intago (255)|25.7.2011 13:29
problém je i s kamerami, zatím nic slušného za slušnou cenu. Hlavní problém je ale s filmy, těch je jak šafránu a koukat na 3D opery v nizozemštině na Bravy
http://www.onastra.cz/226927/channelfinder/tv/search?name=Brava+3D
mi nesedí, já bych raději o přírodě, takový 3D BBC nature, ale nic :-(
A jaké zkušenosti máte s přepočtem 2D-3D?
-=Ice=- (414)|25.7.2011 16:06
nechal jsem si zapnout přepočet 2D na 3D v několika prodejnách na těch nejvyšších modelech tv napříč všema zančkama a dojem no něco tam jakože bylo ale spíš dohoubky ne ven z tv. Ale osobně se mi to vůbec nelíbilo. jako ukázat to navštěvě na 5 min jo ale použitelné akoukat na to fakt nee. A dojem z 3D jako takového furt to není ono. Nenašel jsem TV na které by to bylo fakt s příjemným pocitem koukatelné. Na "kvalitní TV a podání 3D" si budeme muset ještě počkat. Pokud někdo chce kupovat novou tv jen kvůli 3D tak bude zklamaný. Jinak jako SD a jako bonus 3D na sem tam kouknutí na jeden film proč ne. Ale je potřeba mít větší uhlopříčku min 60" a větší :-(
jarino1978 (8045)|25.7.2011 16:34
[quote=intago;358365]to je právě to, že ne. [/quote]

na plastickosť a dojem z priestoru mi stačí moja TV, nepotrebujem 3D a žiadne vyskakovacie zvieratká z obrazovky. pravdepodobne nepoznáš pojem kvalitná TV + kvalitný obraz. Dojem z priestoru sa potom dostaví aj sám a bez 3D.
jarino1978 (8045)|25.7.2011 16:36
[quote=geronimoh;358373]Kvalitní 2D obraz a adekvátní zvukový doprovod vtáhne do děje zcela spolehlivě a já s tím vystačím.[/quote]

podpisujem sa pod toto...
Karel72 (428)|25.7.2011 16:39
Pro mě je 3D další dimenze filmu která prožitek filmu prohlubuje.Moc se mi líbí a jsem rád že se konečně začíná prosazovat.
jarino1978 (8045)|25.7.2011 16:41
[quote=Jarda.Bar;358374]To jako venku koukáš se zalepeným jedním okem? :) :)[/quote]

to, čo vidím vonku sa nazýva realita. to, čo vidím v 3D sa nazýva očný klam = nikdy neexistujúca realita. Film, alebo dokument nebude nikdy vyzerať v 3D ako v reále !

[quote=persson;358375]videl som napriklad film od imaxu perla oceanu, a to som mal ryby plnu obyvacku[/quote]
to som videl aj ja a je to presne to, čo nikdy nechcem. Nereálny dokument, ktorý len zmätočne chce navodiť pocit niečoho, čo môj mozog nedokáže pochopiť = ako môžu rybičky v reále plávať cez teba ???
jarino1978 (8045)|25.7.2011 16:43
[quote=intago;358391]problém je i s kamerami, zatím nic slušného za slušnou cenu. Hlavní problém je ale s filmy, těch je jak šafránu a koukat na 3D opery v nizozemštině na Bravy
http://www.onastra.cz/226927/channelfinder/tv/search?name=Brava+3D
mi nesedí, já bych raději o přírodě, takový 3D BBC nature, ale nic :-(
A jaké zkušenosti máte s přepočtem 2D-3D?[/quote]

problém nie je s kamerami, veď to je len prihlúply posun obrazu, na to ti stačia 2 identické kamery, alebo 1 kamera s 2 očami.
problém je len v tom, že nikto nevie robiť normálne 3D !
Ladys (1829)|25.7.2011 17:11
Taky se pridam k tem, kteri spise oceni kvalitni 2D HD + kvalitni zvuk a kdyz se k tomu prida jeste povedeny film, tak neni co resit.

3D neodsuzuji, ale spis to beru jako bonus a koukam na to tak jednou za mesic.Taky uz to neni takovy ten halo efekt jako kdyz to kazdy videl poprve.Kouknu se doma na nejaky dokument ve 3D, ale cloveku by stacilo klidne 10min, bo je to velmi cilene na dany 3D vjem a uz to neni takove ze by se z toho clovek posadil na zadek.

A ohledne budoucnosti si take nemyslim, ze domaci 3D udela nejaky mega prulom.Vzdyt si lide jeste poradne nezvykli koukat na HD.
patriot (227)|25.7.2011 18:02
[quote=Jarda.Bar;358368]Cituji: "nosit nějaký brejle atd." ... "Jedinému domácímu 3D , kterému do budoucna věřím, je přilba." :) :)[/quote]

No poněvadž sám nosím dioptrické brýle, tak ti řeknu, že mít na nose pověšený 2 brejle - nic moc. Plus špatné optické vlastnosti takovéto "kombinace". S přilbou (aspoň motocyklovou :-) problém nemám).
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 18:08
[quote=jarino1978;358414]to, čo vidím vonku sa nazýva realita. to, čo vidím v 3D sa nazýva očný klam = nikdy neexistujúca realita. Film, alebo dokument nebude nikdy vyzerať v 3D ako v reále[/quote]

A já se ptám, proč by nemohl vypadat jako v reálu?
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 18:12
[quote=jarino1978;358414]ako môžu rybičky v reále plávať cez teba ???[/quote]

Oni přeci plavou ke kameře stejně jako ve 2D, kde ale neodhadneš, jak blízko jsou. Ve 2D vidíš nereálný pohled do moře, vidíš jen plochý obraz toho co jsme zvyklí vnímat v TV. Ve 3D vidíš, jak daleko od tebe rybyčky jsou. Tebou určitě neproplují, kamerou by těžko propluly :). Vidíš to co by si viděl, kdyby si byl pod vodou, to vidí i kamera.
patriot (227)|25.7.2011 18:18
[quote=Jarda.Bar;358380]
Nicméně třeba Avatar je natočen perfektně a dojem z toho filmu ve 3D je prostě úžasný! Ve 2D to celé vypadá fakt jak render, ale ve 3D je to o tolik věrnější, fakt o velký kus. Těžko se to popisuje, chce to vidět.[/quote]

Jak říká Ivo Mašek, je to nereálný med kolem huby. Měkde jsem četl, že pro zvýraznění 3D efektu používali vydálenost renderovacích kamer u některých scén Avataru až 75cm. Kdežto člověk má oči jak daleko ? 7cm ?
Takže nakonec tě 3D ala Avatar stejně realitě nepřiblíží, spíš naopak tě posouvá do jiného světa :-).

Mne do děje mnohem více vtáhne třeba kvalitní scénář, kvalitní výkony herců, střihačů, maskérů, techniků atd. Zrovna právě ten Avatar mi moc kvalitní nepřipadne, byť samozřejmě film jsem shlédnul rád, ale mimo krásnému fantasy snění mi toho příliš nenabídnul. Ale to jen tak na okraj. Nebudeme tu dělat kritiku filmů.
Chci jen říct, že Avatar zrovna není příklad reálného 3D.
jarino1978 (8045)|25.7.2011 18:35
[quote=Jarda.Bar;358429]A já se ptám, proč by nemohl vypadat jako v reálu?[/quote]

pretože to technicky nie je možné a to vlastne vyplíva aj s princípu stereoskopie. vždy sa jedná len o posunutý obraz, ktorý si náš mozog spojí. nikdy tento spôsob nedokáže reálne nahradiť reálne vnímanie danej scenérie. ono to vlastne ani žiadnou technológiou nejde.

[quote=Jarda.Bar;358430]Oni přeci plavou ke kameře stejně jako ve 2D, kde ale neodhadneš, jak blízko jsou. Ve 2D vidíš nereálný pohled do moře, vidíš jen plochý obraz toho co jsme zvyklí vnímat v TV. Ve 3D vidíš, jak daleko od tebe rybyčky jsou. Tebou určitě neproplují, kamerou by těžko propluly :). Vidíš to co by si viděl, kdyby si byl pod vodou, to vidí i kamera.[/quote]
práve že oni neplávajú rovnako v 3D, ako v 2D. v 3D režime ide už o optický klam a nie o realitu. a už vôbec nedokážeš rozlišovať, ako ďaleko sú od seba tie rybičky = to sa ani nedá. žiadna 3D kamera nedokáže vidieť to, čo vidíme očami , ona len sníma 2 posunuté obrazy. A podotýkam, že dva 2D obrazy ! Ak príde nejaká technológia, ktorá bude v 1:1 zaznamenávať obraz ľudských očí, tak budiš.

[quote=patriot;358432]
Chci jen říct, že Avatar zrovna není příklad reálného 3D.[/quote]
presne tak. Nech mi dá niekto príklad nejakého reálneho 3D dokumentu, alebo hraného filmu a nie PC fikcie.
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 20:40
V 3D jde o optický klam?! Tak pak je klam vše co sleduješ reálně :).

Cituji: "ona len sníma 2 posunuté obrazy. A podotýkam, že dva 2D obrazy " ... a tvoje jedno oko vnímá 3D obraz?
jarino1978 (8045)|25.7.2011 20:42
[quote=Jarda.Bar;358446] ... a tvoje jedno oko vnímá 3D obraz?[/quote]

budeš prekvapený, ale samozrejme áno...
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 20:47
Tak si zkus umístit do prostoru na provázky několik kroužků a se zavřeným jedním okem se do nich trefuj prstem. ;)
jarino1978 (8045)|25.7.2011 21:21
čožeeeeeee ???? dokážeš jedným okom vnímať a rozpoznávať vzdialenosť predmetov ? áno alebo nie ?
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 21:29
Zkus si to a uvidíš.
tesla15 (505)|25.7.2011 21:36
V Americe a věřím že tomu bude i u nás existuje fa která vyrábí dioptricke brýle spojené ze 3 D.
tesla15 (505)|25.7.2011 21:41
[quote=Jarda.Bar;358446]V 3D jde o optický klam?! Tak pak je klam vše co sleduješ reálně :).

Cituji: "ona len sníma 2 posunuté obrazy. A podotýkam, že dva 2D obrazy " ... a tvoje jedno oko vnímá 3D obraz?[/quote]
Oči snímají od sebe cca 6°, ostatní si upravuje mozek. Můj názor: volil bych cca 4°, nebylo by to při rychlých pohybech tolik provokativní.
jarino1978 (8045)|25.7.2011 21:48
[quote=Jarda.Bar;358461]Zkus si to a uvidíš.[/quote]

čo si mám skúsiť ? nejaké mailové kvízy ? odpovedz ešte raz : dokážeš jedným okom vnímať a rozpoznávať vzdialenosť predmetov ? áno alebo nie ?
Ivo Mašek (10205)|25.7.2011 22:06
I jedním okem přece vidíš realitu, tedy to skutečné 3D. Nevidíš plochý obraz.
persson (299)|25.7.2011 22:26
pozeram, ze je dost tu ludi, ktory 3D nechcu a je tu dost ludi, ktorym sa 3D paci a ja patrim k nim, podla mna, nech si kazdy kupi svoju tv aku chce,,, ja mam 3D a som uplne spokojny a vyhovuje mi to
bavorak (1494)|25.7.2011 22:31
jednym okom samozrejme 3D nevidis. ked ti dam dva rovnake predmety do roznej vzdialenosti, tak rozoznas len ich rozdielnu velkost, ale postavenie voci sebe rozhodne nie. Myslim samozrejme na jednofarebnom pozadi, lebo podla okolia si mozok samozrejme zo skusenosti vie domysliet co kde asi je.
Ivo Mašek (10205)|25.7.2011 22:35
[quote]
lebo podla okolia si mozok samozrejme zo skusenosti vie domysliet co kde asi je.
[/quote]
A to je právě ta REALITA oproti 3D. Byl tady uveden příklad s rybičkami. Když se ponořím do moře a jedno oko si zakryji, tak mozek vždy zpracuje skutečnou realitu tak, že ty rybičky uvidím plavat kolem mě i tím jedním okem. Neuvidím je plošně na nějaké ploše. Jedním okem ale asi možná 3D v TV neuvidím. Protože to není skutečné 3D. A nikdy nebude. snad až holograf to vyřeší
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 23:08
[quote=jarino1978;358467]čo si mám skúsiť ? nejaké mailové kvízy ? odpovedz ešte raz : dokážeš jedným okom vnímať a rozpoznávať vzdialenosť predmetov ? áno alebo nie ?[/quote]

Jedním okem jen s velkou nepřesností, protože to mozek odhaduje na základě perspektivy. V případě použití obou očí se přesnost rapidně zlepšuje, díky vzniklému trojúhelníku mezi očima a sledovaným předmětem. Kdyby sis zkusil co jsem psal, nepsal by si tu takové hlouposti. 3D TV se chová stejně, dodá ti to pro každé oko extra obraz a mozek má k dispozici ten zmíněný trojúhelník pro lepší odhad vzdálenosti. Jedno oko ti tedy NIKDY nedokáže podat 3D obraz, jen mozek ti při použití jednoho oka dovolí částečně odhadnout hloubku.
Jak jsem psal, místo slov si to ověř.
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 23:10
[quote=Ivo Mašek;358477]I jedním okem přece vidíš realitu, tedy to skutečné 3D. Nevidíš plochý obraz.[/quote]

Ne, jedno oko vidí jen 2D obraz a mozek si vymýšlí (velmi hrubě odhaduje) jak který předmět leží daleko. Zkus si ten test s prstem, uvidíš sám. Zaráží mě, proč tady všichni teoretizujete a nezkusíte si to?!
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 23:11
[quote=bavorak;358487]jednym okom samozrejme 3D nevidis. ked ti dam dva rovnake predmety do roznej vzdialenosti, tak rozoznas len ich rozdielnu velkost, ale postavenie voci sebe rozhodne nie. Myslim samozrejme na jednofarebnom pozadi, lebo podla okolia si mozok samozrejme zo skusenosti vie domysliet co kde asi je.[/quote]

Přesně tak!
Jarda.Bar (1238)|25.7.2011 23:18
[quote=Ivo Mašek;358488]Když se ponořím do moře a jedno oko si zakryji, tak mozek vždy zpracuje skutečnou realitu tak, že ty rybičky uvidím plavat kolem mě i tím jedním okem. Neuvidím je plošně na nějaké ploše. Jedním okem ale asi možná 3D v TV neuvidím. Protože to není skutečné 3D. A nikdy nebude. snad až holograf to vyřeší[/quote]

Kdyby sis v té chvíli to jedno oko zavřel, a snažil se na rybku sáhnout, netrefíš se, protože ten odhad vzdálenosti z falešného 3D vjemu ti to neumožní. 3D TV zobrazují SKUTEČNÉ 3D!!! Jediný problém je, že tento prostor koliduje s prostorem kolem televize, který divák také vnímá, a je možné, že někomu to "vadí" více. Proto říkám, že na 3D je třeba velká projekce, když divák nebude tolik vnímat kraj obrazu TV. Ideální diváci jsou děti. Ty se hodně soustředí na samotný obraz v TV, takže je okolí neruší tolik jako dospělé a 3D si vychutnají mnohem lépe.
Ivo Mašek (10205)|25.7.2011 23:23
[quote]
3D TV zobrazují SKUTEČNÉ 3D!!!
[/quote]
Já ti to neberu. Je to tvůj názor. Ale já tvrdím, že jediné skutečné 3D je to. co vidíš v běžném životě okolo sebe. Venku, doma, ve vlaku, autobuse, ..... prostě všude. My žijeme v 3D prostoru. TV, ani kino, takovou realitu neumí předložit. Je to šidítko.