Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic gt30

patriot (227)|21.7.2011 17:07
GT30 nemá vlastní vlákno a řeší se různě jinde, obvykle ve vláknu pro G řadu, nebo pro Panasonic 2011. Tak to tímto měním :-).

Recenze 50GT30E v angličtině:
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1300800238

Recenze 50GT30B v angličtině:
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-GT30-TX-P50GT30B-42GT30-46GT30-50-Inch-3D-Plasma-TV-Review.html

Recenze 50GT30E v němčině:
http://www.areadvd.de/hardware/2011/...-p50gt30.shtml


---------------------------------------------------------------------------
Aktuálně, mohu nabídnout 50GT30E za velmi výhodnou cenu (ani na internetu takovou cenu nenajdete ...). V případě zájmu, napište mi soukromou zprávu.
rowan71 (11)|22.7.2011 12:32
Také by mě zajímali zkušenosti majitelů TX-P42GT30 nebo TX-P42GT30, hlavně mě zajímá zda trpí stejným problémem s bzučením jako G20/G30 a zda jsou větráky opravdu tak slyšet jako je zmiňováno v této recenzi:

http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-tx-p42gt30-vyborny-obraz-ostudna/

Díky

R.
bavorak (1494)|22.7.2011 13:10
Aj mna zaujimaju skusenosti tychto "vyrazne rozdielnych" skupin majitelov :-) :-) :-)
jankech (3)|22.7.2011 14:22
No, ja mám 42GT30 asi 2 mes.a veľká spokojnosť.Žiadne pazvuky alebo nežiadúce zvuky- bzučanie, vetráky..atď
obraz perfektný, Skylink ide s dokúpeným modulom, internet tiež(adaptér Netgear certif.na Panasonic tv- je o 1/2 lacnejší ako panák)..,nenašiel som žiadnu chybu.
patriot (227)|22.7.2011 14:39
Ta recenze je očividně psána rychlou jehlou, bez rozvahy:
Např. si autor stěžuje na systém ladění, kdy pokud chcete dodatečně přidat stanice DVB-S (a do té doby jste SAT nepoužívali), musíte do menu DVB-T. Je to sice trochu nelogické, ale je to proto, že TV menu pro nevyužíté tunery sám schová, aby bylo menu přehlednější. Má to prostě svoji logiku i výhodu. Když tohle člověk ví, tak to není problém. Sám jsem měl podobný problém, kdy jsem úvodní ladění přeskočil, takže v menu byla pouze nabídka pro první (analogový) tuner. Pro naladění DVB-T jsem musel skutečně navštívit tuto položku ...
Co se týče EPG - tam si autor na jednu stranu libuje v tom, že se EPG sám aktualizuje, aniž by musel najet na daný multiplex, na druhou stranu si stěžuje, že při prohlížení EPG nejde obraz ani zvuk. Kdo umí napočítat do dvou, uvědomí si, že tohle od jednotunerového řešení čekat ani nemůže ...

Co se týče těch větráčků - ano, jsou slyšet. Při zapnutí se "profouknou" a pak se otáčky zmírní. Když se vypne zvuk, nebo je scéna bez zvuku, jsou samozřejmě slyšet. Mají docela uklidňující, na ucho příjemný šum. Mne osobně vůbec nevadí. Nějakému audiofilovi by to ale mohlo vadit, třeba kdyby sledoval operu apod. Proč ne. Ale normální člověk žijící v partnerském vztahu (tedy schopný nějaké tolerance) šum pouze zaregistruje, a tím to pro něj skončí.
Obraz je fantastický, zvuk dost dobrý na plochou TV (TV je totiž dole rozšířena na skoro dvojnásobek, takže se tam vlezou rozumné repro). Podpora multimédií není špatná, ale k dokonalosti má hoodně daleko, ale to +/- platí u všech TV, DVD přehrávačů atd. Prostě TV, DVD, BD playery nejsou na toto specializované a osobně nevěřím, že v dohledné době doženou v tomhle MMC.
moravák (1)|22.7.2011 16:37
Valibook (239)|23.7.2011 13:43
[quote=patriot;357984]
Obraz je fantastický, zvuk dost dobrý na plochou TV (TV je totiž dole rozšířena na skoro dvojnásobek, takže se tam vlezou rozumné repro). Podpora multimédií není špatná, ale k dokonalosti má hoodně daleko, ale to +/- platí u všech TV, DVD přehrávačů atd. Prostě TV, DVD, BD playery nejsou na toto specializované a osobně nevěřím, že v dohledné době doženou v tomhle MMC.[/quote]

Zajímavé je, že se na svůj televizor díváte úplně jinak než já na svůj Standard.
Právě proto, že je šasi PDP dole rozšířeno na decimetr, zažijete o to větší zklamání z nedotaženého ozvučení nedodělku. Zvuk je takový, že i člověk, kterému do té doby postačovala na ozvučení místnosti filmem běžná CRT bedna, si začne uvědomovat existenci přístrojů zvaných A/V receivery, byť je do té doby považoval pro televizní stereo vysílání za naprosto zbytečné. Vybaví se mu hi-fi kombinace se sloupovými reproduktory, anebo začne uvažovat nad pořízením aktivní reprosoustavy.

Takto se dělá upoutávka na ostatní výrobky Panasonic, kterým je zapotřebí dát šanci. Vzbudit zájem
o řadu samostatných reprosoustav a neméně kvalitních AV přijímačů k vytvoření domácího kina Panasonic. Co na tom, že pokud by byly reproduktory kvalitní alespoň jako u 20 let staré Tesly, nebylo by zapotřebí "rozšiřovat zvukové pole v horní přední části TV obrazovky samostatným zvukovým projektorem SC-HTB520 samozřejmě zn. Panasonic, dodávajícímu díky režimu Clear mode jasné dialogy a který navíc působí dojmem, jako by hlasy přicházely ze středu obrazovky. Toto daleko přesněji spojuje obraz se zvukem, takže dialogy scén a vokály doprovodné hudby jsou čistší. Tenký, stylový design domácího kina se perfektně doplňuje s televizorem VIERA a funkce VIERA Link vám umožní ovládat vaše domácí kino jediným dálkovým ovladačem televizoru VIERA." Vždyť oni s tím zvukovým projektorem pouze dělají reklamu na to, co jsem dostával u klasické CRT bez příplatku.


[quote=patriot;357984]
Co se týče těch větráčků - ano, jsou slyšet. Při zapnutí se "profouknou" a pak se otáčky zmírní. Když se vypne zvuk, nebo je scéna bez zvuku, jsou samozřejmě slyšet. Mají docela uklidňující, na ucho příjemný šum. Mne osobně vůbec nevadí. Nějakému audiofilovi by to ale mohlo vadit, třeba kdyby sledoval operu apod. Proč ne. Ale normální člověk žijící v partnerském vztahu (tedy schopný nějaké tolerance) šum pouze zaregistruje, a tím to pro něj skončí..[/quote]

Pánové, přiznejme si, někomu by holt to pasivní chlazení mohlo být na závadu, aktivní chybět a zcela tichý televizor dokonce překážet. Nevím jak ostatní, ale já se u sledování televizoru nepotřebuji za každou cenu nechat ukolébávat šuměním větráčku. Každopádně Vaše vysvětlení mě dostalo, hlavně když jsem si představil všechny ty stavitele htpc toužící po klidu.
geronimoh (2327)|23.7.2011 13:52
Pro "Valibook" : mě tedy ke kvalitnímu sledování nestačily už ani ty o poznání lépe hrající reproduktory na CRT Nokia (případně projekčním televizoru). Kvalitní ozvučení je neoddělitelná součást sledování čehokoliv na televizoru. Méně náročným postačí jakákoliv minivěž s AV vstupem.

Větráčky televizoru zatím při sledování neslyším a sluch už se mi asi nezlepší.
Valibook (239)|23.7.2011 14:34
Největší psí kusy s ozvučením, zdá se mi, dělá to přepínání s výběrem vzdálenosti do 30 cm nebo nad 30 od stěny. Pro kolemjdoucí a představu odrazů, se kterými počítají zvukové režimy televizoru, reproduktor směřuje dolů ke stolku a perforace je ještě dozadu. Náhražka vymýšlející veškerý zvuk pomocí odrazů v místnosti. Zatím jsem zvládl prostorový zvuk pouze Vypnuto a V-audio, na V-Audio Surrond nemám sílu.
Valibook (239)|23.7.2011 15:38
[quote=jankech;357975]No, ja mám 42GT30 asi 2 mes.a veľká spokojnosť.Žiadne pazvuky alebo nežiadúce zvuky- bzučanie, vetráky..atď
obraz perfektný, Skylink ide s dokúpeným modulom, internet tiež(adaptér Netgear certif.na Panasonic tv- je o 1/2 lacnejší ako panák)..,nenašiel som žiadnu chybu.[/quote]

Musel jste si dokoupit aktivní 3D brýle nebo televizor prodávají s brýlemi v nějakém zvýhodněném setu ?
jankech (3)|23.7.2011 17:30
okuliare som musel dokúpiť, boli súčasťou len modelu VT30, ktorý ešte vtedy na skladoch nebol.
Aby som pravdu povedal, ja žiadam od televízie slušný obraz, ostatné je čosi navyše.3D veľmi asi nevyužijem, tie okuliare som dokúpil viac zo zvedavosti.GT som zvolil preto, že má sat.tuner a nepotrebujem ďaľšiu krabičku a ovládač navyše.
eldorado09 (1441)|23.7.2011 17:45
Ahoj. Pozoruješ kolísanie jasu (okrem režimu THX)? Ako si spokojný celkovo s obrazom (SD, DVD, HD...)? Ďakujem
jankech (3)|23.7.2011 18:58
ja som asi hluchý, slepý :)
pokiaľ som sa o kolísaní jasu nedočítal na tomto fóre, tak som ani nevedel, že niečo také existuje.A už informovaný, nepozorujem to ani teraz. Väčšinou používam obraz normál, občas ak ma to napadne THX.
Zvuk mi stačí na bežné pozeranie, napojenú minivežu používam minimálne, resp. po vyskúšaní vôbec.
patriot (227)|25.7.2011 12:32
To kolísání jasu taky nepozoruji. Původně jsem si myslel, že jo, ale jak jsem zjistil, jednalo se o chybu na straně přijímače - kamery při Tour de France jsou většinou nějaký laciný reportážní automaty.
Myslím si, že to kolísání souvisí s volbou ECO v menu "Nastavení" (ne v menu "Obraz"). A tam to mám odpočátku deaktivované.
Obraz GT je prostě paráda. Zvuk je taky velmi dobrý, ale reprobedna prostě vypadá jinak, takže nechápu rozčarování Valibooka. Na plochý panel hraje GT dost dobře, ale nikdy to nebude ani náhodou HiFi, to je snad každýmu jasný.
Na zprávy, sport a vůbec běžné sledování mi to stačí a pořádný velkofilm zapínám ty Focaly.
Valibook (239)|26.7.2011 01:23
[quote=patriot;358360]To kolísání jasu taky nepozoruji. Původně jsem si myslel, že jo, ale jak jsem zjistil, jednalo se o chybu na straně přijímače - kamery při Tour de France jsou většinou nějaký laciný reportážní automaty.
Myslím si, že to kolísání souvisí s volbou ECO v menu "Nastavení" (ne v menu "Obraz"). A tam to mám odpočátku deaktivované.
Obraz GT je prostě paráda. Zvuk je taky velmi dobrý, ale reprobedna prostě vypadá jinak, takže nechápu rozčarování Valibooka. Na plochý panel hraje GT dost dobře, ale nikdy to nebude ani náhodou HiFi, to je snad každýmu jasný.
Na zprávy, sport a vůbec běžné sledování mi to stačí a pořádný velkofilm zapínám ty Focaly.[/quote]

Zvuk je při nastavení dle návodu zastřený a pokud dám druhou volbu pro vzdálenost od stěny méně než 30 tak je přebuzený. Pořad Noc s Andělem na ČT, kde byla v přímém přenosu živá hudba, už druhým rokem zrušen, takže nebylo ve fabrice na čem testovat režim hudba. Problém nebude ve velikosti a kvalitě reproduktorů, ale ve způsobu jeho šíření po místnosti. Logicky vzato, pokud se má odrážet od zadní stěny, musí při jeho přenosu k Vám vadit samotný panel. Když jste zmínil rozčarování, vybavil se mi zmíněný hudební pořad.
patriot (227)|27.7.2011 18:20
[quote=Valibook;358521]Aktivní 3D bych si ze zdravotních důvodů domů nikdy nepořídil a vůbec bych nevylučoval, že dojde i k jeho zákazu, neboť nutit členy rodiny, kterým působí zdravotní problémy k jeho sledování, ať už během společné návštěvy Cinestar na rodinnou vstupenku nebo doma s cik cak brýlemi považuji za týrání. Poznámka: Za současného stavu (seřízení) této aktivní 3D technologie a/synchonizované s LCD brýlemi.


Cinestar České Budějovice - Avatar 3D, naprostá devastace jinak nádherného filmu. Brýle ztmavují a vyšisují barvy a kontrast na úroveň nekvalitně podsvíceného LCD zobrazovače. V první polovině filmu nesynchronizovaný obraz - rozmazané postavy, nutně vedoucí k bolestem hlavy. V druhé polovině promítání pár (na prstech jedné ruky) spočitatelných stereo 3D efektů, předmětů jakoby vystupujících z plátna. Objevil se i novodobý nešvar známý z ukázek DirectX 11, umělá snaha o plastičnost objektů na rozostřeném pozadí v mlze - jakoby se ani nenatáčelo digitální kamerou. Jako ukázka možností 3D dobré, ale jak mám věřit, že to ve hrách s NVidia 3D Vision (active shutter glasses) bude fungovat lépe nežli v kině.[/quote]

Jakou relevanci má tento příspěvek k Panasonic řady GT30 ? Pro diskuzi o 3D technologii je tu samostatné vlákno
Zoli37 (30)|28.7.2011 15:43
Ahoj. Práve sa chystám kúpiť tento televízor. Len som na vážkach, či kúpiť 50" alebo mi bude stačiť 46". Budem pozerať zo vzdialenosti cca 2,5 - 3 m. Budem mať FullHD satelit. Priateľke sa zdá byť obrovská tá 50"...
Dopredu ďakujem za odpoveď.
bavorak (1494)|28.7.2011 15:53
obrovska je len prvy tyzden ......
neskor by si lutoval
eldorado09 (1441)|28.7.2011 16:09
Aj ja by som bral 50". :D Nechceš VT30E? V cene máš aj 2 brýle...
Harris23 (180)|28.7.2011 18:00
[quote=Zoli37;359107]Ahoj. Práve sa chystám kúpiť tento televízor. Len som na vážkach, či kúpiť 50" alebo mi bude stačiť 46". Budem pozerať zo vzdialenosti cca 2,5 - 3 m. Budem mať FullHD satelit. Priateľke sa zdá byť obrovská tá 50"...
Dopredu ďakujem za odpoveď.[/quote]
Treba zvážiť aká obrazová kvalita sa dá dostať z toho "full hd satelit" - neviem čo tým presne myslíš. Za seba Ti môžem povedať, že som kúpil 46tku a neľutujem ani po týždni :) Dvb-t je natom totižto také škaredé, že som rád že tá tv nie je väčšia. Sledovacia vzdialenosť 3m.
Samozrejme ak plánuješ sledovať len (alebo aspoň hlavne) blu raye, tak kludne aj viac ako 50, o tom potom. Tobôž ak sú filmy vo formáte 21:9.
patriot (227)|31.7.2011 17:03
[quote=Harris23;359127]Treba zvážiť aká obrazová kvalita sa dá dostať z toho "full hd satelit" - neviem čo tým presne myslíš. Za seba Ti môžem povedať, že som kúpil 46tku a neľutujem ani po týždni :) Dvb-t je natom totižto také škaredé, že som rád že tá tv nie je väčšia. Sledovacia vzdialenosť 3m.
Samozrejme ak plánuješ sledovať len (alebo aspoň hlavne) blu raye, tak kludne aj viac ako 50, o tom potom. Tobôž ak sú filmy vo formáte 21:9.[/quote]

Já mám 50" (viz podpis), obraz sleduji z 3-3.5m a musím říct, je to málo, bral bych rozhodně víc, nebýt finančního limitu. Dobrý film v PALu (DVB-T) může být i v dost dobré kvalitě. Kvalitní upscaling kvalitního TV si s tím ví rady. Ta kvalita záleží pořad od pořadu.
Jinak velmi velmi slušný PAL obraz, lepší než z DVB-T, poskytuje kvalitní DVD disk. Mám kvalitní BD přehrávač (viz podpis), který jej zresampluje tak, že obraz je fantastický. S obrazem DVD disků jsem opravdu spokojen i na 50" obrazovce. Už jsem stejný názor tady několikrát četl - dobře upscalingovaný DVD disk ukáže takový obraz, že full HD z BluRaye už není nijak výrazný skok kupředu.
Každopádně říkám - 50" je pořád citelně málo :-). Ale vyhledem k tomu, že větší úhlopříčkÿ jsou dnes o poynání dražší, pokládám 50" za reálné minimum, pokud na TV máte plac.
Harris23 (180)|31.7.2011 17:31
Aby som ale bol férový, písal som to čiste z môjho pohľadu. 46tku som mal za dosť dobrú cenu, ak by som chcel silou mocou trvať na 50tke tak by ma to vyšlo o 300E viac. Za tých 9cm do šírky a 5cm na výšku. (cca 10%tné zväčšenie v oboch smeroch) mi to nestálo, lebo ked už nič iné tak cenový nárast by bol 40%tný.
Samozrejme iní majú prepočty iné, iné prioritiy atd.
Súhlasím s patriotom že to je "porad" od "poradu" Častokrat som milo prekvapený kvalitou dvb-t, ale častejšie je to proste hnus. A to na 46tke.
Kvalitný prehrávač, ktorý obhospodári upscaling je samozrejme veľké plus, ale dvd ja vobec nepozerám, takže toto ide mimo mna.
Umna to je dvb-t v kombinácii s bluray ripmi.
Samozrejme bluray (ripy) zvládnu aj omnoho viac ako 50.
Túto otázku si ale musí každý vyriešiť sám, neexistuje naňu objektívna odpoveď, len subjektívne pocity majiteľov.
Zoli37 (30)|2.8.2011 15:57
Ešte neviem aký HD satelitný tuner budem mať, ale určite niečo kvalitné ... viete mi niečo doporučiť? Financie nie sú problém. Ďakujem za radu.
sirdo (1320)|5.8.2011 17:56
Zoli37 (30)|9.8.2011 14:37
Tak som ho kúpil. Konečne. Chcem sa spýtať, ak kúpim externý hard disk, u kamoša naň nahrám mkv fullHD filmy, stačí to len zapojiť do TV a ono to pôjde?
Karel72 (428)|9.8.2011 14:47
Gratuluju k nové TV.Ano mělo by to takhle fungovat :-) ale zpátky do reality počítej s tím že ne všechno ti tv přehraje do budoucna určitě popřemýšlej nad multimediálním centrem u toho nebudeš mít problém z žádným formátem.
Zoli37 (30)|9.8.2011 14:52
Určite chcem ešte kúpiť voľajaký XTREAMER multimediálny prehrávač...údajne už majú 3D, kammoš mi to dnes oznámil. Takže asi budem čakať. Alebo čo by ste mi poradili k tomuto TV?
Ladys (1829)|9.8.2011 15:06
[quote=Zoli37;361356]Určite chcem ešte kúpiť voľajaký XTREAMER multimediálny prehrávač...údajne už majú 3D, kammoš mi to dnes oznámil. Takže asi budem čakať. Alebo čo by ste mi poradili k tomuto TV?[/quote]

K cemu potrebujes u MMC 3D nebo jak jsi to myslel ?

3D MKV mas vetsinou half SBS, takze ti staci "obyc" MMC, 3D TV a jedes.

Xtreamer je dobre MMC.
Ja bych ti mohl doporucit WD TV Live, s novym firmwarem neni problem rozchodit i 3TB HDD.
Roman66 (4)|19.8.2011 17:00
Zajímavé video

t0ncek (30)|26.9.2011 08:30
Zdravím, koupil jsem si tuto televizi a měl bych pár dotazů.

Prováděli jste nějaké "zahořování" nebo jak se tomu říká. Nebo je jedno, jaký obrazový režim ze začátku použiju. Dočetl jsem se tady, že nejčastěji lidi používají ten THX režim.

Další věc jsou 3D brýle. Ty nové od Panasonicu jsou tyto?: http://www.datart.cz/katalog/Bryle-pro-3D-televizory-PANASONIC-TY-EW3D2LE-3D-bryle-velikost-L.html

Taky by mě zajímalo, zda to musí být právě tyto nebo lze použít i brýle od jiných značek. Zkoušel to někdo?

Díky
Karel286 (73)|26.9.2011 10:43
Jako majitel 50GT30 to mám nastaveno dle:
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1300800238

Plazmy Panasonic mají lehký nazelenalý nádech, dokonce i THX režim se zdá nyní v porovnání s tímto nastavením mírně do zelena. Již se to zde několikrát probíralo.
Takže používám nastavení dle výše uvedených hodnot a jsem s barevným podáním obrazu velmi spokojen.

Pozor na L-kové brýle (velikost L)! Jsou na obří hlavy, hlavně mají širší nosní přepážku, tzn., že skla jsou dále od sebe než u velikosti M. Pro někoho to může být již hodně – doporučuji vyzkoušet.
Jiné výrobce jsem nezkoušel, ale kompatibilní by měly být až příští rok viz:
https://www.tvfreak.cz/vznikne-novy-standard-pro-3d-aktivni-bryle/4470
pekak (12)|27.9.2011 00:36
Zdravim,chci se zeptat majitelu GT30ek , vim ze 42"ka ma dva ventilatory 50"ka ma 4ventilatory ale nevim kolik jich ma ve velikosti 46" ma 4 nebo 2 ? A jeste me zajima bzuceni, ktere se hodne resilo u G30-tek ,je to u teto rady podobne nebo na lepsi urovni .....dekuji
t0ncek (30)|27.9.2011 08:16
Díky za info, televizi jsem teprve včera pověsil a zeď a zapojil. Přes víkend se k tomu dostanu, tak si zkusím pohrát s nastavením a případně nastavit podle tohoto návodu.

Plánuju ještě koupit nějaké multimediální centrum. Neví někdo, jak je to s podporou 3D u těchto krabiček? Zvládají přehrát 3D mkv?

Ještě dotaz k českým TV stanicím, které vysílají v HD (Nova HD, ČT HD), včera když jsem poprvé zapl TV, tak jsem normálně naladil TV stanice, které lze prostřednictvím DVB-T chytnout, kromě těchto dvou. Je potřeba někde v menu něco zapnout, aby TV našla i tyto stanice?
Karel286 (73)|27.9.2011 09:45
Byl jsem ovlivněn zdejší diskuzí. Po zapojení TV jsem s uchem nalepeným na bedně poslouchal pískání a vrčení větráků. Musel jsem odejít z místnosti ven, abych se ujistil, že nepíská TV, ale v mé hlavě!! Sugesce je potvora.
Vážně: TV (50GT30) mám naprosto tichou, nic nepíská a nehučí. Manželka, která má dokonalý sluch, nic nekomentovala a ničeho si nevšimla. TV ale nemám pověšenou (nalepenou) na zdi.
K obrázkům v TV si většinou pouštím zvuk, takže případných pár decibel hluku větráku zcela zanikne ve zvukovém doprovodu.

Větráky: nepovažuji je za zlo (pokud jsou tiché). Ono uchladit pasivně +/- 200W příkonu při dané tloušťce TV a velkém počtu miniaturních součástek uvnitř není opravdu legrace. Nucené chlazení zvyšuje spolehlivost celé TV, ale na druhou stranu může časem odejít třeba ložisko u větráku. Vše má své klady a zápory, hodně záleží, jak kvalitní větráky výrobce použil.
Karel286 (73)|27.9.2011 10:05
[quote=t0ncek;368720]
Ještě dotaz k českým TV stanicím, které vysílají v HD (Nova HD, ČT HD), které lze prostřednictvím DVB-T chytnout, [/quote]

Mám naladěn pouze satelitní příjem (Skylink). Kvalitní signál a HD příjem považuji u této velikosti TV za nutnost, bez toho bych do nové TV nešel. Sledování HD programů je hezké.
darik (27)|9.10.2011 11:56
[quote=Roman66;362876]Zajímavé video

TV model GT30 - Video od fanouška - YouTube[/quote]

Chcem podakovat za videjko,,,,dost mi pomohlo....mam GT cca 5 dni...velka spokojnost.
Dlho som vyberal aj vdaka tomuto portalu som mal dobry prehlad.Na vsetky nadhodene problemy-co tu boli spominane mam realnu odpoved-toto je TV-ktora splnila vsetky moje poziadavky.Este som neodskusal 3D,,,ale mam pocit,ze tak ako doteraz ma to nesklame.
Takze zatial super....
t0ncek (30)|9.10.2011 22:08
Tak jsem zkoušel více full HD filmů, všechny hrajou. Zkusil jsem porovnat jeden film, kdy jsem ho pustil nejdřív pouze přes TV a potom přes MMC, které jsem měl připojené přes HDMI do TV. Subjektivně mi přišlo, že přes MMC ten obraz byl ještě o pořádný kus lepší než když jsem ten film přehrával přímo přes TV, je to možné?

Problém byl pouze s externími titulky. Všechny jsem je měl ve formátu .srt a TV načetla pouze některé. Film i titulky měly stejný název. Stejné to bylo taky u MMC, načetl pouze některé - stejné jako v případě TV. Netuším však proč. Filmy jsou umístěny na síťovém NASu.
erik555 (776)|10.10.2011 13:18
[quote=t0ncek;370900]Tak jsem zkoušel více full HD filmů, všechny hrajou. Zkusil jsem porovnat jeden film, kdy jsem ho pustil nejdřív pouze přes TV a potom přes MMC, které jsem měl připojené přes HDMI do TV. Subjektivně mi přišlo, že přes MMC ten obraz byl ještě o pořádný kus lepší než když jsem ten film přehrával přímo přes TV, je to možné?
[/quote]
A preco by to mozne nemalo byt? Spracovanie obrazu zavisi od cipsetu...
t0ncek (30)|12.10.2011 10:43
[quote=erik555;370974]A preco by to mozne nemalo byt? Spracovanie obrazu zavisi od cipsetu...[/quote]

To já nevím, proč by to nebylo možné :-) Asi jsem žil v omylu, že fullHD je fullHD, tím pádem že obraz na jedné a té samé televizi bude vždy stejný a je jedno, jestli to přehraje přehrávač přímo v TV nebo nějaké "externí" multimediální centrum.
erik555 (776)|12.10.2011 13:22
[quote=t0ncek;371382]To já nevím, proč by to nebylo možné :-) Asi jsem žil v omylu, že fullHD je fullHD, tím pádem že obraz na jedné a té samé televizi bude vždy stejný a je jedno, jestli to přehraje přehrávač přímo v TV nebo nějaké "externí" multimediální centrum.[/quote]
Cize mas film vo fullHD, aj TV to tak zobrazi (1080p) a nezda sa ti obraz v poriadku? Nesmut, hlavne ze to zobrazuje kvalitne SD format, ako vsetky plazmy.
Zoli37 (30)|23.10.2011 22:22
Ahojte majitelia tohoto super plasma TV. Mal by som jednu prosbičku, keď zapnem satelit a potom GT30, tak potreboval by som, aby mi automaticky prešiel na tento satelitný vstup. Neviem to nájsť, kde sa to nastavuje. Prosím o pomoc a dopredu ďakujem za odpoveď.
Zoli37 (30)|23.10.2011 22:58
Ešte jedna prosbička. Mohli by ste mi poslať kalibráciu na tento TV. Dopredu ďakujem.
Kanape (125)|24.10.2011 13:48
[quote=Zoli37;373632]Ahojte majitelia tohoto super plasma TV. Mal by som jednu prosbičku, keď zapnem satelit a potom GT30, tak potreboval by som, aby mi automaticky prešiel na tento satelitný vstup. Neviem to nájsť, kde sa to nastavuje. Prosím o pomoc a dopredu ďakujem za odpoveď.[/quote]

Nerozumím, proč zapínáš satelit, když ta TV ho má? To máš jako sat. přijímač navíc, nebo ten sat. tuner v TV nevyužíváš? Pokud zapojíš ext. zařízení a tedy i ten. sat. přijímač (pokud ho máš navíc) do vstupu HDMI 1, tak by se ti měl vstup TV přepnout sám. Alespoň u mé TV30 to tak funguje a doufám, že u GT30 je to stejné. Na ostatních HDMI vstupech to nejde. Jinak pokud ti to pomůže v hotelovém módu si můžeš zvolit, na který vstup se ti má televize přepnou po jejím zapnutí .
SlavoF (834)|24.10.2011 15:31
darik (27)|31.10.2011 19:59
[quote=Zoli37;373636]Ešte jedna prosbička. Mohli by ste mi poslať kalibráciu na tento TV. Dopredu ďakujem.[/quote]
Zoli,,,ja som to nastavil podla Karla,,,http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1300800238
a ulozil som to na poziciu Normal,,,,,a pozeram na tom vsetko:,,,SD vysielanie,DVD filmy,BD filmy,aj ripy z USB,,,a obraz je fakt dobry,,,,ale uprav si podla svojich ociiiii,,,to je urcite najlepsie,...
Chcem sa opytat,,,aky CI modul pouzivas na Sat tuner pri SKYLINKu,,,,,,mam ICE kartu,,,a rozmyslam,aky CI modul tam dat...hodil by sa taky- co este podporuje aj starsie CW kodovanie a aj nove Irdetto...pripadne ak to citaju znalci,,,tak co by ste doporucili za CI modul???,,,dakujem,,,
Kim10 (8)|7.11.2011 20:59
Mám také zájem o GT30 , chtěl bych vědět jestli při přehrávání videa z youtube se dá vybrat to nejlepší rozlišení ? A aktualizujete si nejnovější firmware u telky ?
darik (27)|8.11.2011 18:24
[quote=Kim10;376472]Mám také zájem o GT30 , chtěl bych vědět jestli při přehrávání videa z youtube se dá vybrat to nejlepší rozlišení ? A aktualizujete si nejnovější firmware u telky ?[/quote]

Ano,,,z youtube si vyberies cez search a natukas dialkovym ovl. podobne ako sms na mobile-ides podla toho co mas na obrazovke-samo Ta to naviguje,,,a po vyhladani daneho klipu si pohladas HD verziu-ak sa nachadza na nete....Treba mat vsak rychle pripojenie na net,,,aspon 10 MB/s,,,,tak pisu v navode. Ja mam optiku,,a tak to frci uplne plynule-super.A prepojene to mam kablom.
Novy firmware som aktualizoval,,,nezbadal som nijake zmeny,,,ale z predajne Ti pride so starou fm.verziou,,,a aby Ti chodil net,,,a DLNA,,,tak treba aktualizovat....ide to automaticky-ked to napojis na net. hned pohlada najnovsiu verziu a vyzve Ta aby si aktualizoval,,,je na Tebe- ci to spravis,,,ale ja som spravil-a vsetko slape normalne....
patriot (227)|16.11.2011 21:02
Já jsem nepřišel na možnost, jak si zvolit rozlišení obrazu na youtube. Co za rozlišení si TV pro přehrání klipu vybere, je mi záhadou ....
Jestli jste někdo na něco přišel, dejte vědět. Je to zajímavá zajímavost :-).
Kim10 (8)|21.11.2011 22:29
Koupil jsem si gt30 zapojil jsem koax do tv a dal jsem automaticky hledat DVB-T programy, nemůžu nic naladit pozemní signál je u mě dobrý stejnou anténu jsem měl v předchozí tv a v počítači mám tv kartu a anténu tam mám uplně pidi a chytám vše.když pustím analog naladím kanaly z polska, proč nejde dvb-t Zapoměl jsem něco zapojit ?