Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Napojenie ext. HDD USB na mediaplayer a router

Tigerz23 (15)|21.7.2011 08:14
Zdravím Páni

Mam takú dilemu doma mám externý disk USB napojený na router WL500GP.
Mediaplayer mám ASUS O!play MINI USB.... Vždy ked si chcem pozrieť nejaký film musim disk vyťahnut z routra a napojiť ho na mediaplayer.

Chcem docieliť prepojenie USB disku jak na WL500GP tak aj na Mediaplayer cez USB bez prepajania, neexistuju na to nejake rozbočovače?
bez_názvu.JPG
Jasper White (19)|21.7.2011 09:42
[quote=Tigerz23;357695]Zdravím Páni

Mam takú dilemu doma mám externý disk USB napojený na router WL500GP.
Mediaplayer mám ASUS O!play MINI USB.... Vždy ked si chcem pozrieť nejaký film musim disk vyťahnut z routra a napojiť ho na mediaplayer.

Chcem docieliť prepojenie USB disku jak na WL500GP tak aj na Mediaplayer cez USB bez prepajania, neexistuju na to nejake rozbočovače?[/quote]

A co kdybys to udělal přes síť? Tedy nějak propojit router s Asusem. Buď wifi nebo LAN.
golfLC (1941)|21.7.2011 09:59
Existuje, vola sa to D-Link DIR-685 Wireless N Storage Router+LCD+4GLAN, mas na to link tu http://datex.shop.ekatalog.biz/zbozi_detail.aspx?zbozi=164615

Aj pekne vyzera, odzadu 4 pripojenia cez LAN, pripadne WiFi, dva externe HDD nan cez USB pripojenie viditelne v sieti a moznost vlozenia 2,5" 500GB HDD do vnutra s moznostou funkcie NAS, len to aj nieco stoji....
DIR-685_A1_ImageH(Front).jpg
Tigerz23 (15)|21.7.2011 10:22
Ja potrebujem mať router prepojený s diskom cez USB.... Nakolko mam s toho vytvorený sietový server a ide to nonstop.

Len rozmýšlam či by som vyriešil moju situaciu kupou ineho mediaplayera s LAN a prepojiť ho s routrom lankablom.

Bolo by take niečo možné?
interfernet422 (1575)|21.7.2011 11:04
Pokud nechceš přehazovat kablík, tak kup mediaplayer s LAN a máš to vyřešeno. Předpokládám, že ten router se chová jako NAS. Hledej mediaplayer, který z NASu umí přehrávat. Zde se jich diskutuje dost.
Tigerz23 (15)|13.1.2012 06:17
Tak prešla nejaká doba a som rozhodnutý ist do ineho mediaplayeru s LAN ktorý vie prehrávať z NAS konkretne routru ASUS RT-N16 v ktorom je napojený disk..... Zdielam ten RT-N16 s PC cez sambu a FTP....

Pozeral som po vela nových MP, ale sú na nich nedoladene firmware......

Takže poprosil by som vaše skusenosti....
Pytkin (7947)|13.1.2012 09:45
zo samby by mal vediet hrat kazdy player .. ja mam doma popcorn a funguje to jak vino ..