Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe premiere a Úprava sekvence

Karffe (28)|20.7.2011 21:58
Zdravím, nevíte někdo jak postupovat když mám FULL HD video a sekvenci chci mít jen s HD rozlišením tak abych nemusel naimportovaná videa v časové lince zmenšovat manuálně všechny po jednom??? Nějak tak aby se například video importované do časové osy zmenšilo proporcionálně, je to stejný poměr 16:9 takže by to nějak jít mohlo... Díky
josefíka (651)|20.7.2011 22:39
A co tak založit projekt na výslednou velikost. 720 a dávat tam 1080. V Edovi to tak funguje. Jestli jsem pochopil ten Tvůj dotaz.
dalizije (641)|21.7.2011 07:03
Jestli máš sekvenci nastavenou na HD, tak prostě označ první klip pak ctrl+a, klikni pravým a dej Scale to Frame Size - hotovo.
Karffe (28)|21.7.2011 12:42
Teď nevím zda si to přesně pamatuji ale takto to myslím nešlo - zkoušel sem, změním velikost pouze jednoho videa... ne všech označených. Díky
dalizije (641)|21.7.2011 21:22
Jde to, vyzkoušeno! Stačí označit všechny klipy v sekvenci.
Karffe (28)|21.7.2011 22:32
Ano to mi jde, ale není to uplně ono co bych potřeboval, já totiž potřebuji udělat výřez scény ručně ale na způsob jak to udělat s označením více kusů střihu si nevím rady, prostě označím stejný způsobem všechny části a když kliknu na video pro transformaci označeí se to označené a né ostatní, nevíte jak se takto transformuje v premiéře?

A ještě drobná otázka, lze změnit již existující sekvenci? Například rozlišení? Potřeboval bych abych nemusel projekt předělávat zmenšit rozlišení. Děkuji
dalizije (641)|22.7.2011 08:20
Na výřez by šel použít efekt Transform - Crop, ale ten ořez, budeš muset udělat jednotlivě. Rozlišení v sekvenci nezměníš, stačí ale založit novou a přetáhnout do ní tu původní.
Karffe (28)|22.7.2011 09:27
Ok, takže se musejí dané střihy transformovat ručně. Efektem jsem to nedělal - stačí označit střih v sekvenci a kliknout do master panelu na video a lze jej transformovat, s kombinací s funkcí auto scale to frame s tím lze takto pracovat. Sekvenci jsem si již novou založil a tak jak píšete vy - přetáhl do nové videa ze staré sekvence... Díky
Karffe (28)|22.7.2011 11:30
Otázka: Jak ztransformuji video tak by nebylo transformované proporionálně?

Toto se mi povedlo přez efekt transformace... Tak ok
KrocanX (243)|26.7.2011 08:10
normalne pres effect controls... odskrtnout uniform scale
staci chvilku hledat, nez se hned ptat
Karffe (28)|28.7.2011 08:46
Nenapadlo mě hned že se transformace v premiéře řeší přez panel effect...