Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber receiveru 5.1

Commanche (51)|20.7.2011 12:55
Zdravim vespolek,
chtel bych koupit 5.1 AV receiver, pouziti tak padesat na padesat - HD filmy a poslech sterea (rock, metal).
Zdroje budou notebook, NAS, xtreamer a casem mozna nejaka ta herni konzole, mistnost 5m x 4m v panelaku.
Bedny mam ZATIM jen stereo - postavene na zakazku, 300 litrove boxy, ani nevim, co je tam za repro, uz je mam asi 15 let :-)

Uvital bych: (ale predpokladam ze toto budou umet dnes jiz vsechny modely)
- kalibraci mikrofonem
- 'pruchozi' HDMI
- univerzalni DO

Co neprekousnu:
- rusive svetelne efekty (jako napriklad silne svitici modre LED a podobne)
- nesmi byt uvnitr ZADNY ventilator

Seznam favoritu:
- DENON AVR-1612 (12k)
- HK AVR-165 (11k)
- ONKYO TX-NR509 (10k)
- YAMAHA RX-V471 (9k)
- PIONEER VSX-821 (9k)

Ktery byste vybrali / doporucili vy? Popripade bych uvital i jine navrhy, ovsem strop tak kolem tech 15k.
Vim (z procteni tohoto fora), ze se pohybuju ve velmi nizke cenove relaci, tak je mozne, ze z techto staci vybrat jen podle dyzajnu :).

Diky za odpovedi.
jarod72pm (841)|20.7.2011 14:28
Seznam favoritu:
- DENON AVR-1612 (12k)
- HK AVR-165 (11k)
- ONKYO TX-NR509 (10k)
- YAMAHA RX-V471 (9k)
- PIONEER VSX-821 (9k)
---
Za sebe pro tvrdší muziku doporučuji Yamahu má pro mě nejlepší výšky a basy,
rovnou škrtni Denon a Onkyo jsou více universální a mají měkčí podání frekvencí a spíš vhodné pro vážnou muziku nebo popík či běžný film.
Pioneer je kvalita tam nic nepokazíš.
HK je pro mě dost předražená značka na to co nabízí.(v nižších verzích a cenách)
Ladys (1829)|20.7.2011 15:31
Dobry receiver je jiste kvalitni zaklad, ale nezapomen, ze nemene dulezite budou kvalitni repro.Bez nich muzes mit sebelepsi receiver a bude ti k nicemu.
konecnyvopa (45)|20.7.2011 16:28
Za sebe mohu říci následující: YAMAHA je moje oblíbená značka ale: Vlastnil jsem řadu RX-V3xx,/řada 4xx je v podstatě to samé jen s HD/ a šla pryč. V současné době mám doma řadu RX-V750 a RX-V1400. Na stereo se dá bohužel poslouchat jen RX-V1400 v režimu Puredirect. Ještě dodám, že pouštím hudbu také z digitálních zdrojů a po dlouhém poslouchání a obracení peněz v kapse jsem došel k závěru, že D/A převodník je nezbytností. V mém případě CA Dacmagic cca 9900.
Commanche (51)|22.7.2011 09:18
Diky moc za reakce...
To ja jsem si myslel, ze se vyplati si krapet priplatit za znacky jako jsou DENON nebo HK, coz tedy asi v teto cenove hladine neni potreba :-)
konecnyvopa (45)|23.7.2011 05:44
v této cenové kategorii je to asi opravdu jedno. Já bych osobně se budu v budoucnu spíš zaměřovat na značky Cambridge audio, Rotel, Vincent. Ale to je věc osobních preferencí a ceny ... Např. Cambridge audio se dá přímo v Anglii koupit za velmi zajímavé ceny.