Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

xvYCC, x.v.Color

noaid (284)|19.7.2011 10:21
http://en.wikipedia.org/wiki/XvYCC
http://www.sony.net/SonyInfo/technology/technology/theme/xvycc_01.html

Nevěděl jsem, kam to strčit, ale prvotní zdroj jsou kamery, tak to dám tady.

Mám kameru, BDP i TV které toto zvládají. Jenže - používat to? Jaké jsou s tím praktické zkušenosti?

Zkoušel jsem stejné záběry s x.v.Color i bez, přehrávat přímo z kamery Panasonic SD900 do TV Panasonic 42G20, takže přístroje by se měly umět domluvit správně.

Můj dojem je, že oproti zkutečnosti je obraz bez x.v.colour o malinko méně saturován oproti skutečnosti (ale koukal jsem za denního světla), zato s x.v.colour jsou obzvláště syté barvy podle mne saturovány až moc. Teoreticky by to mělo být lepší, ale mi to ani nepřijde. Bral bych tak něco mezi...

Je chyba ve mně nebo v systému?

Jak to zvládají linuxové přehrávací krabičky WD TV live apod.?
noaid (284)|19.7.2011 20:16
Nikdo nic? U Panasonicu se to jmenuje Digital Cinema Color, jde o rozšíření barevného rozsahu jiným kódováním jednotlivých barevných složek. Laicky řečeno obraz má větší šťávu :-)
Já zkusil ještě pár záběrů, Vegas se s tím nějak popral. Zdá se, že na ledacos by se to docela hodilo.
janforman (215)|21.7.2011 11:34
[quote=noaid;357518]Nikdo nic? U Panasonicu se to jmenuje Digital Cinema Color, jde o rozšíření barevného rozsahu jiným kódováním jednotlivých barevných složek. Laicky řečeno obraz má větší šťávu :-)
Já zkusil ještě pár záběrů, Vegas se s tím nějak popral. Zdá se, že na ledacos by se to docela hodilo.[/quote]

docela divný je že většina kamer vůbec informace o barevném kódování neukládá (spokojí se s 4:2:0) atd... nicméně záznam např. z Canon 5D Mark II tohle normálně obsahuje.
Taky přesnost barevného podání u běžných kamer (tím myslím i HDV Canon XHA1) je hodně špatná. Při sledování televize bych řekl že skoro příšerná - vyjma reklam a některých nových filmů a seriálů.
Největší zmatek v tom všeobecně nadělal TV průmysl. Doteď je pořád nutné převádět barevné prostory, dynamiku jasu, saturaci dle typu záznamu (SD/HD/NTSC/PAL/FILM - některej SW i HW to prostě hádá protože ta informace ve zdroji prostě není).
MONYS (460)|21.7.2011 16:48
[quote=noaid;357518]Nikdo nic? U Panasonicu se to jmenuje Digital Cinema Color, jde o rozšíření barevného rozsahu jiným kódováním jednotlivých barevných složek. Laicky řečeno obraz má větší šťávu :-)
Já zkusil ještě pár záběrů, Vegas se s tím nějak popral. Zdá se, že na ledacos by se to docela hodilo.[/quote]Zdravím, v příspěvku zminujete Vegas chci se zeptat jakou verzi máte jestli tu ořezanou ver.premium11 pokud ano zda už tento soft zvládá 50P?Ještě se zeptám pokud to VEG. neumí zvládá to přehrát bez konverze do50í alespon nějaký multimed. přehrávač?Předem díky za odpověd.
mawerix (20)|21.7.2011 18:58
[quote=noaid;357469]Mám kameru, BDP i TV které toto zvládají. Jenže - používat to? Jaké jsou s tím praktické zkušenosti?[/quote]

Zkušenosti sice nemám, ale já jsem se rozhodl, že tuto možnost využívat NEBUDU. Mám kamču Canon, která x.v. colour má a plasmu Panasonic, takže bych to využívat mohl. Ale jak dlouho? 5 let? pak přijde zase něco jiného a televizi s x.v. color přehráváním už neseženeš. Je to všechno oblbovák na spotřebitele. Po zkušenostech s překotným vývojem techniky v posledních 15 letech, kdy jsem kupoval kvalitní a drahý videomagnetofon, potom drahý DVD a teď zase musím investat do Bluray, jsem pochopil, že nejlepší je KVALITNÍ, ALE SYROVÝ A NEPŘIKRÁŠLENÝ ZÁZNAM, který nevyužívá žádné speciální firemní filtry, nastavení nebo kodeky. Případnou úpravu bych nechal až na střižnu. Ale je to jen můj názor, dělej si samozřejmě co chceš.
mishkooo1 (137)|23.7.2011 15:19
[quote=mawerix;357831]Zkušenosti sice nemám, ale já jsem se rozhodl, že tuto možnost využívat NEBUDU. Mám kamču Canon, která x.v. colour má a plasmu Panasonic, takže bych to využívat mohl. Ale jak dlouho? 5 let? pak přijde zase něco jiného a televizi s x.v. color přehráváním už neseženeš. Je to všechno oblbovák na spotřebitele. Po zkušenostech s překotným vývojem techniky v posledních 15 letech, kdy jsem kupoval kvalitní a drahý videomagnetofon, potom drahý DVD a teď zase musím investat do Bluray, jsem pochopil, že nejlepší je KVALITNÍ, ALE SYROVÝ A NEPŘIKRÁŠLENÝ ZÁZNAM, který nevyužívá žádné speciální firemní filtry, nastavení nebo kodeky. Případnou úpravu bych nechal až na střižnu. Ale je to jen můj názor, dělej si samozřejmě co chceš.[/quote]

Úplne súhlasím
janforman (215)|30.7.2011 12:48
[quote=mishkooo1;358142]Úplne súhlasím[/quote]

Myslím že to vůbec není tak jednoduché, protože žádná kamera nenahrává v nativním formátu.
Vždycky je tam nějaká transformace barev, x.v.Color je prostě další trhlej způsob jak do už stávajících "broadcast" nesmyslů narvat víc/vymlátit víc.
Nejlepší by bylo kdyby se všechny ty Broadcast blbosti (prokládání, šizení barev) prostě zahodily.
Což bohužel není teď možné (ale v blízké budoucnosti bude) - zatím je to jedna berle vedle druhý.
Viz film urychlenej z 23,976 na 25fps a následně uloženej do 50i vysílání. Barvy zatím nikdo zásadně neřešil i když jsou u TV vysílání naprosto strašný (jediný co cca sedí jsou reklamy).
Jenže TV vysílání jako takové umírá a pravděpodobně přežijou jen ti silnější, kteří nabídnou HDTV/3D možná 4K vysílání a na zbytek zbude IP distribuce.
jarino1978 (8045)|30.7.2011 14:43
[quote=janforman;359424]Jenže TV vysílání jako takové umírá a pravděpodobně přežijou jen ti silnější, kteří nabídnou HDTV/3D možná 4K vysílání a na zbytek zbude IP distribuce.[/quote]

no to sú silné slová. Ešte je HDTV v plienkach a už píšeš o 4K, alebo 3D.