Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD architekt dve videa spojene do jedneho

Rabbit_ko (17)|18.7.2011 23:20
ahojte, mam vytvorene dva videosubory DVD1, DVD2 a DVD3. chcem ich pomocou DVD architekta napalit ale tak aby sa po skonceni videa DVD1 spustilo automaticky DVD2 a potom DVD3. Po skonceni DVD3 skoci do hlavneho menu.

Skusil som to spravit takto.



Vsetko ide OK cize po DVD1 ide DVD2 a potom DVD3. Aj pretacanie po kapitolach smerom dopredu je OK. ale ked chcem pretocit dozadu na predchadzajucu kapitolu tak ma to pusti len v ramci videa DVD1 alebo DVD2, cize z kapitoly ktora je v DVD2 sa nedostanem spat do videa DVD1.

Viete mi poradit aby sa mi to spravalo ako jeden celok.
Pytkin (7947)|19.7.2011 00:39
no .. architekt moc nepoznam .. v Maestre (alebo DVD studio) si to mergnes do kopy .. do jedneho videa .. spravis markre .. a potom to funguje ako chces .. take nieco by mohol vediet aj architekt .. alebo si to spoj napred vo vegase a skomprimuj do MPEGu ako jedno videno .
666dia (476)|19.7.2011 07:42
jo...škrabání levou rukou za pravým uchem...
MartasKP (710)|19.7.2011 09:01
Chapu to spravne,ze jsou to tri DVD struktury? ... pokud ano proc? ... to mas z vice zdroju? ... proc to neudelas jako jedno DVD s jednim menu a trema submenu?

Pokud to mas jako 3 MPEGy,pak staci udelat,to co ti radi Pytkin. Sice Architekt taky neznam,ale zakladny veci jako markery by tam meli jit nadelat ,tedy rozsekat ty MPEGy na jednotlivy kapitoly a pak uz je to jen propojovani a nastavovani ;)
Rabbit_ko (17)|19.7.2011 16:24
[quote=MartasKP;357457]Chapu to spravne,ze jsou to tri DVD struktury? ... pokud ano proc? ... to mas z vice zdroju? ... proc to neudelas jako jedno DVD s jednim menu a trema submenu?

Pokud to mas jako 3 MPEGy,pak staci udelat,to co ti radi Pytkin. Sice Architekt taky neznam,ale zakladny veci jako markery by tam meli jit nadelat ,tedy rozsekat ty MPEGy na jednotlivy kapitoly a pak uz je to jen propojovani a nastavovani ;)[/quote]

Ano su to 3 struktury, je to preto lebo povodne to bolo video na dve DVD-cka, ale traz som to vyrenderoval v HD kvalite na blu-ray disk.


for Pytkin
nedokazem to spojit vo Vegase lebo mam slaby komp a ked dam nacitavat DVD2 ako projekt ktory chcem vlozik ku DVD1 tam mi prestane reagovat Vegas
arkij (540)|19.7.2011 17:23
[quote=Rabbit_ko;357439]ahojte, mam vytvorene dva videosubory DVD1, DVD2 a DVD3. chcem ich pomocou DVD architekta napalit ale tak aby sa po skonceni videa DVD1 spustilo automaticky DVD2 a potom DVD3. Po skonceni DVD3 skoci do hlavneho menu.

Vsetko ide OK cize po DVD1 ide DVD2 a potom DVD3. Aj pretacanie po kapitolach smerom dopredu je OK. ale ked chcem pretocit dozadu na predchadzajucu kapitolu tak ma to pusti len v ramci videa DVD1 alebo DVD2, cize z kapitoly ktora je v DVD2 sa nedostanem spat do videa DVD1.

Viete mi poradit aby sa mi to spravalo ako jeden celok.[/quote]

DVD architekta neznám ale myslím, že ta struktura je ve všech softech obdobná. Máš v podstatě dvojí možnou volbu:

1) necháš tři samostatná videa a pak pomocí menu (playlistů) nastavíš, jak se mají přehrávat. Můžou jít po sobě, napřeskáčku nebo vždy jen to zvolené a vrátit se poté do menu. Pak samozřejmě zpětný rychlý posun funguje vždy jenom v tom zvoleném videu, pokud zrychluješ dopředu, drží se to playlistu a pokračuje podle něho na další video (alespoň takto to dělal DVD Workshop).

2) spojíš všechny do jednoho, pomocí menu (playlistů) můžeš adresovat místo, odkud se má přehrávat, pokračovat však bude vždy dál až do konce celého videa, nemůžeš se tedy například po přehrátí určitého úseku vrátit do menu, nebo nastavit přehrávání napřeskáčku, na druhé straně pak ale rychlý posuv vpřed i vzad je v celém souboru.

Takto to funguje i pro další vnořené kapitoly v rámci jednotlivého videa nebo úseku, mi se pak daří přímo na přehrávači přeskočit mimo návratu do menu DVD ještě pomocí vlastního menu přehrávače, kdy zvolím skok na ten který track a tu kterou kapitolu.
1hroch (865)|20.7.2011 07:05
Mas vice titulu, posun vzad je umoznen vzdy jen v ramci jednoho titulu. Alespon mne se nepodarilo prijit na to, jak s tim vydrbat. Pokud tuto funkci chci, nezbyva, nez pospojovat jednotliva videa v externim softu do jednoho, tak aby architect videl jen jeden titul.
666dia (476)|20.7.2011 07:44
jde to...ve scenaristu...