Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

A.C.Ryan Playon! DVR HD (ACR.PV76120)

Pomerancak (12)|17.7.2011 21:18
Dobrý den,

zakoupil jsem výše zmíněné zařízení. Při používání jsem však narazil na problém. Při veškeré činnosti (přehrávní z disku, sledování TV, ale i při pouhém brouzdání menu přístoje) vychází z reproduktorů TV rušivý brum. Jeho intenzita je závislá na úrovni hlasitosti televizoru. Rozumějte, hlasitost stoupá pokud zvýším hlasitost televizoru, nikoli přehrávače. Pokud vypnu na přehrávači zvuk brum se ozývá dále. Propojení přístroje s TV jsem realizoval pomocí A/V Jacků. Použil jsem tento kabel: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61355 Televizor je staršího data a plánje se jeho výměna. Jako zdroj pro tunery slouží společná paneláková anténa. Použit tento kabel: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=86113

Aktualizoval jsem firmware a před prvním použitím zformátoval disk. Budu vděčný za každou radu.

P.S.: Předem se omlouvám pokud jsem téma vložil do nesprávné sekce.
KamilZ (10277)|18.7.2011 08:30
[quote=Pomerancak;357251]Při veškeré činnosti (přehrávní z disku, sledování TV, ale i při pouhém brouzdání menu přístoje) vychází z reproduktorů TV rušivý brum[/quote]
Podle popisu to vypadá na problém s vyrovnáváním potencionálů. Zkus celou aparaturu odpojit od STA apod., nech ji pouze v elektrice a ideálně na jedné prodlužovačce (jedna fáze). Pokud to přestane, tak je to ono a použij pro připojení k STA něco takového:

http://shop.olmi.cz/zbozi/730-galvanicky-oddelovac-ground-breaker-5-1000mhz
Pomerancak (12)|18.7.2011 18:54
Ahoj,
to jsem zapomněl zmínit v prvním příspěvku: pokud odpojím anténí kabel tak brum zmízí. Čili se mám shánět po tom galvanickém oddělovači?
Ten v odkazu, co jsi uvedl, stačí připojit do anténího vstupu přístoje a pak normálně kabelem do společné anténí zásuvky?
Také by mě zajímalo jestli to, že jsem přístroj použíl bez toho oddělovače nějak škodí? Popřípadě jestli "víc oddělovačů" má nějaký praktický význam?

Já se omlouvám za mé zcela laické dotazy a velice děkuji za pomoc.
KamilZ (10277)|18.7.2011 19:43
[quote=Pomerancak]Čili se mám shánět po tom galvanickém oddělovači? Ten v odkazu, co jsi uvedl, stačí připojit do anténího vstupu přístoje a pak normálně kabelem do společné anténí zásuvky? [/quote]
Přesně tak, prostě někde mezi televizní zásuvku a TV. A pokud máš kvůli rádiu do STA připojený A/V receiver propojený s PC nebo TV, tak tam samozřejmě také.

[quote=Pomerancak]Také by mě zajímalo jestli to, že jsem přístroj použíl bez toho oddělovače nějak škodí?[/quote]
Pokud to neodešlo, což bys poznal :-), tak OK.

[quote=Pomerancak]Popřípadě jestli "víc oddělovačů" má nějaký praktický význam?[/quote]
Nerozumím. Jestli tím myslíš "preventivně" zapojit do série dva a více oddělovačů, tak to smysl nemá.
Pomerancak (12)|18.7.2011 21:19
[quote=KamilZ;357413]Přesně tak, prostě někde mezi televizní zásuvku a TV. A pokud máš kvůli rádiu do STA připojený A/V receiver propojený s PC nebo TV, tak tam samozřejmě také.[/quote]
To je právě matoucí, protože tu mám k ruce ještě starší pouze jednotunerový přístroj značky Sencor (nějaké DVD, DVB-T mix s Dolby Digital dekodérem kvůli přehrávání těch pár DVD, co tu mám) připojený Scart <-> Scart, který žádné bručení neprodukuje.

[quote=KamilZ;357413]Nerozumím. Jestli tím myslíš "preventivně" zapojit do série dva a více oddělovačů, tak to smysl nemá.[/quote]
Přesně to jsem měl na mysli :)

Oddělovač jsem objednal, tak doufám, že přijde, co nejdříve, abych měl jasno zdali budu přístroj vracet. Každopádně díky moc za rady.
peca (260)|19.7.2011 09:31
[quote]abych měl jasno zdali budu přístroj vracet.[/quote]
myslím že brum by dělal i jiný přehrávač...
KamilZ (10277)|19.7.2011 20:35
[quote=peca;357460]myslím že brum by dělal i jiný přehrávač...[/quote]

To mě taky trochu mate, na druhou stranu ten jiný přehrávač může mít galvanické oddělení přímo v sobě, je to otázka řádově v korunách. Má TV to např. má.
Pomerancak (12)|22.7.2011 21:24
Tak oddělovač dorazil a zřejmě zafungoval. Píši zřejmě, protože brum sice při všech situacích a při bežném nastavení hlasitosti zmizel, ale když jsem nastavil velmi nízkou úroveň hlasitosti na přístroji, a naopak vyšší úrověň na TV, tak reporoduktory stále vydávali jistý šum. Zvuk však bezpečně nebyl stejný (frekvenčně) a dalo by se i vyslovit podezdření zdali ho neprodukují reporoduktory samotné, pokud se jim "nedostává" dostatečně silného signálu.

Každopádně bych chtěl moc poděkovat za poskytnutou pomoc a ještě se zeptat. Co vlastně tento jev se kterým jsem se setkal způsobuje?
KamilZ (10277)|23.7.2011 09:34
[quote=Pomerancak;358059]když jsem nastavil velmi nízkou úroveň hlasitosti na přístroji, a naopak vyšší úroveň na TV, tak reproduktory stále vydávali jistý šum.[/quote]

Šum s brumem nemá nic společného. Je dán "kvalitou" všech prvků systému. Něco si "přisadí" přehrávač, něco zesilovač v TV apod. Není to aparatura za 200 kKč :-).
Reproduktory (pokud nemyslíš aktivní se zesilovačem) šum z principu vyrábět nemohou. Mohou různě zkreslovat apod., ale šumět ne.

[quote=Pomerancak;358059]Co vlastně tento jev se kterým jsem se setkal způsobuje?[/quote]

Typický "síťový" brum způsobený "zemní smyčkou", tj. rozdílným zbytkovým napětím mezi zemí (zemnícím kolíkem) síťové zásuvky 230V pro STB a zemí (pláštěm) kabelového rozvodu.

http://www.zesilovace.cz/view.php?cisloclanku=2004051803
Pomerancak (12)|25.7.2011 11:01
[quote=KamilZ;358091]Šum s brumem nemá nic společného. Je dán "kvalitou" všech prvků systému. Něco si "přisadí" přehrávač, něco zesilovač v TV apod. Není to aparatura za 200 kKč :-).[/quote]
Heh, to máš bohužel pravdu :) Postupně budu muset inovovat.

http://www.zesilovace.cz/view.php?cisloclanku=2004051803
Páni, to si budu muset vytisknout a o víkendu se do toho pořádně začíst :) Zatím jsem to zbežně prolétl, ale jestli to dobře chápu, tak tento problém se týká analogových propojení? Čili pokud bych zakoupil přístroj, který má přímo na těle SCART konektor, tak se brumu nezbavím? Jedinou cestou je propojení pomocí HDMI?

Edit: Ještě mě napadá - existuje nějaká cenově přijatelné možnost, jak zemní smyčku odstranit už v "zárodku"? Rozumějte zabránit jejímu vzniku již před zástrčkou?