Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Amiko 7800 - soubor s příponou TRP

Pitomec (10211)|16.7.2011 14:37
Nahrávka ze SAT přijímače Amiko 7800, přípona TRP a nic to nepřehraje (kromě toho Amika). Soubor zde: http://elnc.sweb.cz/Kino_002.TRP. Kdyby se to někomu náhodou povedlo, tak ať dá vědět, předem díky.
sirdo (1320)|16.7.2011 14:44
Pitomec (10211)|16.7.2011 14:53
Mně se moc nechce zkoušet všechny přehrávače, co jsou na trhu. To spíš kdyby měl někdo tentýž SAT a už odzkoušený čím to lze přehrát. Bohužel ani VLC si s tím neví rady. A ani ten GOM ne :-(
geronimoh (2327)|16.7.2011 14:54
Taky se mi to nepodařilo.
Vantage HD8000S nahrává také do souborů s příponou "trp" a sem tam se mi stane to samé, totiž že to nejde přehrát v přehrávačích (KM Player, MPC), ani otevřít ve VideoReDo TV Suite. Vypisuje mi to hlášku, že nelze najít žádnou kombinaci filtrů a podobně. Můžu se jen domnívat, že při zápisu na HDD dojde sem tam k nějaké chybě. Vantage Player v STB ty soubory někdy umí přehrát, někdy taky ne. :-?
Pitomec (10211)|16.7.2011 15:04
Takže jiný přijímač, to jsem tušil :-G
geronimoh (2327)|16.7.2011 15:08
[quote=Pitomec;357094]Takže jiný přijímač, to jsem tušil :-G[/quote]

Proč nový přijímač ? Nejde přehrát žádný z nahraných souborů ?

PS : Zkusil jsem nainstalovat GOM Player a přehrát soubor. Vypsal mi, že pro přehrátí nemám potřebný kodek. Možná je to jen otázka doinstalování kodeku. GOM Player sám ho ale nenašel.
Pitomec (10211)|16.7.2011 15:19
Přehrát to lze jenom v tom Amiku, žádný jiný soubor (zkoušel jsem jich asi 10) ne.
vivid.sk (11472)|26.7.2011 23:41
Dany subor je kryptovany (zrejme nejaky xor) aby to fungovalo len v danom prijimaci. Mozno pomoze nejaky modifikovany fw, kde by sa to dalo odstranit.
kovarjos05 (69)|27.7.2011 01:28
Samozřejmě že jsou kriptované (kodované) to už píšou v samotném manuálu, návodu k použití. Já mám Technisat SIR a tam je to přímo napsané že nahrávku jinde než v tomto receiveru nepřehraje, ani v žádném PC a různých media playerech. To samé je např. u HD boxu od UPC který mám zatím ještě v pronájmu. Toto já vůbec neřeším, stahuji si HD filmy z netu a můj přehrávač E-great všechny formáty přehraje, tak že v tomto směru nic podobného neřeším a je my to vcelku jedno.
Pitomec (10211)|27.7.2011 08:21
[quote=vivid.sk;358707]Dany subor je kryptovany (zrejme nejaky xor) aby to fungovalo len v danom prijimaci. Mozno pomoze nejaky modifikovany fw, kde by sa to dalo odstranit.[/quote]
Bohužel jiný - modifikovaný - FW zatím neexistuje
StD (8612)|27.7.2011 08:30
[quote=Pitomec;358730]Bohužel jiný - modifikovaný - FW zatím neexistuje[/quote]

No rozhodně to je argument proti pořízení přístroje Amiko, pokud chci s nahrávkami dále pracovat... :p
Pitomec (10211)|27.7.2011 11:58
Tak to určitě. Ale já ten přijímač mám stejně jenom dočasně (než se objeví TechniSat TechniStar SIR, https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=351638&postcount=1) a nahrávání ani moc neřeším.
jaros1 (8)|27.7.2011 14:22
Pre tych co uvazuju nad tymto aparatom, nieco malo mojich postrehov po mesacnom uzivani Amiko IRD7800 s kartou ICE.
S velkou pravdepodobnostou sa jedna o funkcne a hardwarovo orezany klon Showboxu Vitamin od korejskeho Winixu a je to ten isty aparat ako Steiner Irdeto, Orion Irdeto a Alma T1000.
Nahravanie a prehravanie trp nekomentujem, neskusal som.

- pri nastaveni 1080p (1080i bez problemov) boli obcasne vypadky (<0.5s) v obraze pri sledovani vsetkych HD kanalov, niekedy sa vsak vobec neprejavili, pochybujem ze v tomto je mozna softwarova naprava, skor to vidim na slabsi procak, ale rad by som sa mylil..
- moj kus neprehraval wmv subory, prehral ts a mkv, ostatne neviem, plynulost je pri1080p zachovana do datovych tokov okolo 20-25Mbit/s (trochu v rozpore s vypadkami pri HD kanaloch kedy ide o cca 10Mbit/s), oceanic demo uz samozrejme neda ani nahodou
- nedopatral som sa k softwarovej podpore prijimaca, budem rad ked ma v tomto niekto vytrhne z omylu
- HDMI link mi nevypol telku (LG LE8500) len zapol, Technistar S1 vsak nevedel ani jedno.
- obcasne silne lupnutie vo zvuku pri prepinani kanalov (vplyv dekodovania?), Technistar S1 (Technicrypt CW+ICE) to robil tiez, ale len obcas.
- to, aku kvalitu upscalu do 1080i/p ma vlastne tento aparat, som zistil az nasledne, po tyzdni pouzivania "preslaveneho" Technistaru S1, AB IPBox 99HD (strasne), VU+Duo (v tesnom zavese, ale so zretelnymi artefaktmi pri SD), HDBox 9105PVR...
- dovod na vratenie bol totalne zamrznutie prijimaca (dovtedy bolo chovanie bezchybne), prebehlo to tak, ze sa cez noc zo stand-by sam zapol (zlta ledka) a nasledne nereagoval na manualne ovladanie ani dialkac, po odpojeni zo siete (aj na dlhsiu dobu) a zapojeni ziadna zmena (zlta ledka a ziadne reakcie), vraj software.

Momentalne si vyberam nahradu, k Amiku by som sa ale vratil len za predpokladu, ze novym softom sa urcite veci zlepsia (silne pochybujem).
vivid.sk (11472)|27.7.2011 16:50
- pri nastaveni 1080p boli obcasne vypadky

skusal si ponechat nastavenie 1080i(a nechal dopocet na TV)?
Pitomec (10211)|27.7.2011 18:58
[quote=jaros1;358830]Pre tych co uvazuju nad tymto aparatom, nieco malo mojich postrehov po mesacnom uzivani Amiko IRD7800 s kartou ICE.
S velkou pravdepodobnostou sa jedna o funkcne a hardwarovo orezany klon Showboxu Vitamin od korejskeho Winixu a je to ten isty aparat ako Steiner Irdeto, Orion Irdeto a Alma T1000.
Nahravanie a prehravanie trp nekomentujem, neskusal som.

- pri nastaveni 1080p (1080i bez problemov) boli obcasne vypadky (<0.5s) v obraze pri sledovani vsetkych HD kanalov, niekedy sa vsak vobec neprejavili, pochybujem ze v tomto je mozna softwarova naprava, skor to vidim na slabsi procak, ale rad by som sa mylil..
- moj kus neprehraval wmv subory, prehral ts a mkv, ostatne neviem, plynulost je pri1080p zachovana do datovych tokov okolo 20-25Mbit/s (trochu v rozpore s vypadkami pri HD kanaloch kedy ide o cca 10Mbit/s), oceanic demo uz samozrejme neda ani nahodou
- nedopatral som sa k softwarovej podpore prijimaca, budem rad ked ma v tomto niekto vytrhne z omylu
- HDMI link mi nevypol telku (LG LE8500) len zapol, Technistar S1 vsak nevedel ani jedno.
- obcasne silne lupnutie vo zvuku pri prepinani kanalov (vplyv dekodovania?), Technistar S1 (Technicrypt CW+ICE) to robil tiez, ale len obcas.
- to, aku kvalitu upscalu do 1080i/p ma vlastne tento aparat, som zistil az nasledne, po tyzdni pouzivania "preslaveneho" Technistaru S1, AB IPBox 99HD (strasne), VU+Duo (v tesnom zavese, ale so zretelnymi artefaktmi pri SD), HDBox 9105PVR...
[COLOR=red]- dovod na vratenie bol totalne zamrznutie prijimaca (dovtedy bolo chovanie bezchybne), prebehlo to tak, ze sa cez noc zo stand-by sam zapol (zlta ledka) a nasledne nereagoval na manualne ovladanie ani dialkac, po odpojeni zo siete (aj na dlhsiu dobu) a zapojeni ziadna zmena (zlta ledka a ziadne reakcie), vraj software.[/COLOR]

Momentalne si vyberam nahradu, k Amiku by som sa ale vratil len za predpokladu, ze novym softom sa urcite veci zlepsia (silne pochybujem).[/quote]Toto sem za ten cca měsíc užívání nezaregistroval ani jednou, zřejmě měls vadný kus, takže vyreklamovat. Určitě to ale není vlastnost těch Amik jako taková, to už by mně prodejce řekl.
Pitomec (10211)|27.7.2011 19:00
[quote=vivid.sk;358854]- pri nastaveni 1080p boli obcasne vypadky

skusal si ponechat nastavenie 1080i(a nechal dopocet na TV)?
[/quote]
1080p je u satelitního vysílání blbost, takže se ani nedivím, že mu to Amiko stávkovalo...
StD (8612)|27.7.2011 20:08
[quote=Pitomec;358889]Toto sem za ten cca měsíc užívání nezaregistroval ani jednou, zřejmě měls vadný kus, takže vyreklamovat. Určitě to ale není vlastnost těch Amik jako taková, to už by mně prodejce řekl.[/quote]
Já bych to spíše viděl na docela prachsprostou závadu čínského svinského napájecího zdroje, který nedává dovnitř to, co je inzerováno... :-(( S tím mám své zkušenosti...
Pitomec (10211)|27.7.2011 20:47
Zdroj je u toho externí a nevypadá nejhůř. I když pravda je to Číňa: http://www.ktecpower.com/Contact.htm (ale co dneska není...)
kovarjos05 (69)|27.7.2011 23:52
pitomec, nevím proč si nepořídíš Technisat SIR kde je o jeden CI slot více a cena je podstatně nižší. Mám ho taky doma a je úplně v pohodě, obraz je brilantní a přpínání kanálů je též dost rychlé, navíc celí stroj je origoš German. Při registraci u Fa. Technisat ti prodlouží záruční dobu o 1 rok (tedy celkem na 3 roky) proto nevidím žádný důvod nejít do tohoto stroje...jinak zdravím
Pitomec (10211)|28.7.2011 12:41
TechniSat SIR je Golden Interstar a toho si můžu koupit ještě o tisícovku levněji a jako kombo S+T. Navíc TechniSat SIR je Korea (ostatní TechniSaty pak obvykle Poland nebo ty nejlepší mají být údajně Germany).
khradsky (12)|29.7.2011 11:59
Můžete někdo prosím poradit ... zakoupil jsem tento přijímač a k němu doporučovaný disk WD Essential 500GB, ale bohužel se tento disk vůbec na přijímači nedetekuje a píše to, „neznáme USB zařízení“. Zkusil jsem tento disk naformátovat na FAT32 a výsledek je stejný.

Nemátě někdo zkušenost jak na to?
Pitomec (10211)|29.7.2011 12:31
Opravdu máš ten HDD formátovaný FAT32?
khradsky (12)|29.7.2011 12:42
[quote=Pitomec;359251]Opravdu máš ten HDD formátovaný FAT32?[/quote]

Ano, mam ... ale jakmile ho ted pripojim okamzite to napise neni zadne USB. Asi jednou se chytil ... a vytvoril mi tam na disku adresar NAHRAVKY, ale trvalo to asi 15 vterin , hrozne se to kousalo a pak uz zase to zase psalo ... nezname USB ... ani opakovany format nepomohl ...

Jinak sem nepochopil na co ma tenhle prehravac podporu MKV ... kdyz na disk formatovany FAT32 nejde nakopirovat vetsi nez 4GB soubor ... ?!



Pozn.
Jinak disk funguje super, kdyz ho naformatuju NTFS a pripojim k LG ... ale ta zase neumi nahravat z HDMI vstupu ...
Pitomec (10211)|29.7.2011 12:48
Možná to Amiko ten HDD neutáhne, zkusit nějaký s externím napájením.
kovarjos05 (69)|29.7.2011 12:53
Pitomec, jen malá poznámka, ten Technisat SIR co mám , tak není žádná Korea ale je to originál German, je to psáno na zadním panelu tohoto Technisatu s kodovým označením "4" což je kod made in Germany. Výrobce Technisat Teledigital Gmbh Nordstrabe 4...D-39418 Stabfurt. Nevím kde bereš tyto zavádějící informace..zdravím
jaros1 (8)|29.7.2011 12:54
[quote=Pitomec;358891]1080p je u satelitního vysílání blbost, takže se ani nedivím, že mu to Amiko stávkovalo...[/quote]

Nejak nechapu vyznam prvej casti citovanej vety, v navaznosti na jej druhu cast uz vobec nie.
Napadne mi to pripomina vseobecne platne pravdy predajcov low-endovej sat. techniky s odporucanim na nieco, co sa na policke ohrieva uz neprijemne dlho..
khradsky (12)|29.7.2011 12:56
No to me take napadlo, ze to muze byt napajenim ... musim nekde sehnat 3,5 disk ...


... jinak zkusil sem i posledni verzi firmware a nic nepomohlo ... navic jak sem psal, na co mi je podpora MKV, kdyz i 720p má cca kolem 5GB coz na FAT32 nikdo nedostane. Nechapu proc tomu nedali NTFS ... takhle, aby clovek mel dva disky, jeden na nahravani s PVR a druhy pripojoval k televizi na prehrani MKV ...

To mi hlava vazne nebere ...
Pitomec (10211)|29.7.2011 13:20
[quote=kovarjos05;359263]Pitomec, jen malá poznámka, ten Technisat SIR co mám , tak není žádná Korea ale je to originál German, je to psáno na zadním panelu tohoto Technisatu s kodovým označením "4" což je kod made in Germany. Výrobce Technisat Teledigital Gmbh Nordstrabe 4...D-39418 Stabfurt. Nevím kde bereš tyto zavádějící informace..zdravím[/quote]
To máš asi nějaký jiný model, než který je na trhu, protože SIR byl první typ s Irdetem a je to normální Korea, zcela shodná s přijímačem Dizipia. A taky MENU, stejně jako dálkové ovládání není "TechniSatovské", ale Golden Interstarové. Kdysi jsem ho chtěl taky brát (proto Goldenům nic nemám), ale naštvala mě absence hodin na čelním panelu.
Pitomec (10211)|29.7.2011 13:25
[quote=jaros1;359265]Nejak nechapu vyznam prvej casti citovanej vety, v navaznosti na jej druhu cast uz vobec nie.
Napadne mi to pripomina vseobecne platne pravdy predajcov low-endovej sat. techniky s odporucanim na nieco, co sa na policke ohrieva uz neprijemne dlho..[/quote]
Co na tom nechápeš? Že se 1080p u DVB-S nepoužívá kvůli tomu, že by byl datový tok neúměrně vysoký? Tak to bys snad pochopit mohl. A pokud se někdo snaží takový signál naprosto zbytečně tlačit na výstup přijímače, tak ať se pak nediví, že ten přijímač stávkuje nebo topí jak kamna (mimochodem mně teda netopil vůbec).
Jinak já to Amiko nikomu nenutím, ale z těch úplných shitů na trhu je to rozhodně lepší model. Například jsem nepozoroval tuhnutí, což u včera zkoušenýho Optiboxu Pony bylo snad každou minutu.
StD (8612)|29.7.2011 15:50
[quote=khradsky;359266]...má cca kolem 5GB coz na FAT32 nikdo nedostane. Nechapu proc tomu nedali NTFS ... takhle, aby clovek mel dva disky, jeden na nahravani s PVR a druhy pripojoval k televizi na prehrani MKV ...

To mi hlava vazne nebere ...[/quote]

Málo chápeš "soudruhu" - to zařízení ti v poho přehraje soubory rozdělené pod FAT32 do 4GB souborů pod stejným jménem a s příponami *.001, *.002 - *.00x plynule následně za sebou. Ovšem u rozumnějších krabiček podporujících HFS/ext2 formátování se to samozřejmě dá to dělení při ukládání vypnout...
khradsky (12)|1.8.2011 07:52
[quote=StD;359300]Málo chápeš "soudruhu" - to zařízení ti v poho přehraje soubory rozdělené pod FAT32 do 4GB souborů pod stejným jménem a s příponami *.001, *.002 - *.00x plynule následně za sebou. Ovšem u rozumnějších krabiček podporujících HFS/ext2 formátování se to samozřejmě dá to dělení při ukládání vypnout...[/quote]


Tak to mi prosím vysvětli ... přehrávač má podporu tj. přehrává MKV soubory ... mám 18GB MKV film a ted mi prakticky ukaz, jak ho tento prehravac prehraje tj. jak ho na disk nebo usb flash ... na FAT32 vůbec dostaneš.
khradsky (12)|1.8.2011 07:56
[quote=Pitomec;359262]Možná to Amiko ten HDD neutáhne, zkusit nějaký s externím napájením.[/quote]


Tak z tohodle přehrávače sem nějaký rozpačity:

Od patku mi nějak blbne ... Signal na 100, Q na 100 a obraz nikde , jen se zobrazuje EPG, za chvili to napíše ... Selhani SmartKarty ... jedine co pomohlo bylo zpet do tovarniho nastaveni a znovu vse naladit ... jenze jakmile zacnu prepinat kanaly ... uz zase jen tma ...

Jeste me napdalo, ze by to mohlo byt na strane Skylinku neco s tou Smartkartou ...
Nevite nekdo co s tim?
StD (8612)|1.8.2011 08:25
[quote=khradsky;359799]Tak to mi prosím vysvětli ... přehrávač má podporu tj. přehrává MKV soubory ... mám 18GB MKV film a ted mi prakticky ukaz, jak ho tento prehravac prehraje tj. jak ho na disk nebo usb flash ... na FAT32 vůbec dostaneš.[/quote]

Jednoduše ho v TotalCommanderu rozdělím na menší cucky, třeba 2GB, očíslované jak jsem uvedl, a zkopíruji na cílový disk.
Co je na tom složitého?
sirdo (1320)|1.8.2011 08:59
[quote=StD;359803]Jednoduše ho v TotalCommanderu rozdělím na menší cucky, třeba 2GB, očíslované jak jsem uvedl, a zkopíruji na cílový disk.
Co je na tom složitého?[/quote]

mozes prosim ta dat postup ako sa v TC "rozkuskovava" video subor na mensie casti?...
StD (8612)|1.8.2011 09:06
Vyberu soubor; jdu do Menu: Soubory -> Rozdělit soubor... Zadám do kastlíku velikost dílu v MB...
Stejným způsobem sloučení je volba Sloučit soubor...

Přiložen grafický příklad rozdělení jednoho 6GB souboru *.m2v na menší po 2 GB. My, co děláme s videem od dob WIN98SE a FAT32 tohle známe už věky. :-E:BB:
Commander_rozd?lení_souboru1.jpg Commander_rozd?lení_souboru2.jpg
sirdo (1320)|1.8.2011 09:33
vdaka...
StD (8612)|1.8.2011 09:50
NZ. Pro pozdější sloučení (nikoli přehrávání) je důležitý ten soubor *.CRC (kontrolní součet). Bez něj už se to zpět nesloží.
Pitomec (10211)|1.8.2011 12:12
[quote=khradsky;359800]Tak z tohodle přehrávače sem nějaký rozpačity:

Od patku mi nějak blbne ... Signal na 100, Q na 100 a obraz nikde , jen se zobrazuje EPG, za chvili to napíše ... Selhani SmartKarty ... jedine co pomohlo bylo zpet do tovarniho nastaveni a znovu vse naladit ... jenze jakmile zacnu prepinat kanaly ... uz zase jen tma ...

Jeste me napdalo, ze by to mohlo byt na strane Skylinku neco s tou Smartkartou ...
Nevite nekdo co s tim?[/quote]Zkusit kartu jinde. A jinou kartu zkusit v tom Amiku.
khradsky (12)|1.8.2011 12:34
[quote=Pitomec;359856]Zkusit kartu jinde. A jinou kartu zkusit v tom Amiku.[/quote]

Zkusil sem jinou kartu v tomto prijimaci a vysledek je stejný ... proste funguje je to jen po tom tovarnim nastaveni ... chvily to jede a jakmile ho vypnu nebo zacnu prepinat programy jen cerna obrazovka a sviti jen EPG.

Ted sem zkusil naladit jeste free programy z AStry (ZDF apod. ) a stejny vysledek, tak to asi kartou nebude ...
khradsky (12)|1.8.2011 12:36
[quote=StD;359812]Vyberu soubor; jdu do Menu: Soubory -> Rozdělit soubor... Zadám do kastlíku velikost dílu v MB...
Stejným způsobem sloučení je volba Sloučit soubor...

Přiložen grafický příklad rozdělení jednoho 6GB souboru *.m2v na menší po 2 GB. My, co děláme s videem od dob WIN98SE a FAT32 tohle známe už věky. :-E:BB:[/quote]



No jasny ... ja si koupim satelitni prijimac ... a k tomu jeste vykonny pocitac, aby me celou videoteku tj. 1TB filmu v MKV zacal prevadet na 2GB soubory ... :)
Nicmene reseni asi dobre, ale hrozne neprakticke ... nebo tedy alespon pro me
StD (8612)|1.8.2011 12:53
[quote=khradsky;359863]No jasny ... ja si koupim satelitni prijimac ... a k tomu jeste vykonny pocitac, aby me celou videoteku tj. 1TB filmu v MKV zacal prevadet na 2GB soubory ... :)
Nicmene reseni asi dobre, ale hrozne neprakticke ... nebo tedy alespon pro me[/quote]

Podle mne jsi spíše "nepraktický uživatel" - já jsem si pořídil sat-přijímač PVR (ne-Amiko), který mi umí už při nahrávání přímo rozdělovat soubory na menší kusy, tedy pokud mu to přímo nezakáži a ukládá souvisle na ext3-formátovaný interní hadr, který mám přístupný přes domácí síť. Co se týče terabajtů MKV ukradených kdesi na internetu - to je tvůj problem, to nikoho nezajímá. Na své sbírky jsi si měl pořídit nějaký multimediální přehrávač s NAS a mohlo to současně sloužit i jako "skladiště".

No a co se výkonnosti PC týče, to je pouhý výkřik - ukázka byla z WinCommanderu 4.54, který mi běhá na všech PC od staré 386ky výše - fungoval dokonce i pod WIN 3.1 :-E
Pitomec (10211)|1.8.2011 12:58
[quote=khradsky;359863]No jasny ... ja si koupim satelitni prijimac ... a k tomu jeste vykonny pocitac, aby me celou videoteku tj. 1TB filmu v MKV zacal prevadet na 2GB soubory ... :)
Nicmene reseni asi dobre, ale hrozne neprakticke ... nebo tedy alespon pro me[/quote]
Satelitní přijímač slouží primárně pro reprodukci satelitního vysílání. Takže jak píše StD, na MKV a spol. si pořiď nějaký mediální centrum.

A ten přijímač je na reklamaci, to je jasný.
khradsky (12)|1.8.2011 13:08
[quote=Pitomec;359866]Satelitní přijímač slouží primárně pro reprodukci satelitního vysílání. Takže jak píše StD, na MKV a spol. si pořiď nějaký mediální centrum.

A ten přijímač je na reklamaci, to je jasný.[/quote]


Ok. Zkusím si vypůjčit ještě jeden a ten samý a vyzkouším to v něm.
Konvertorem to asi nebude, že?
khradsky (12)|1.8.2011 13:11
[quote=StD;359865]Podle mne jsi spíše "nepraktický uživatel" - já jsem si pořídil sat-přijímač PVR (ne-Amiko), který mi umí už při nahrávání přímo rozdělovat soubory na menší kusy, tedy pokud mu to přímo nezakáži a ukládá souvisle na ext3-formátovaný interní hadr, který mám přístupný přes domácí síť. Co se týče terabajtů MKV ukradených kdesi na internetu - to je tvůj problem, to nikoho nezajímá. Na své sbírky jsi si měl pořídit nějaký multimediální přehrávač s NAS a mohlo to současně sloužit i jako "skladiště".

No a co se výkonnosti PC týče, to je pouhý výkřik - ukázka byla z WinCommanderu 4.54, který mi běhá na všech PC od staré 386ky výše - fungoval dokonce i pod WIN 3.1 :-E[/quote]


No a to ze ma nekdo filmy v MKV nutne nemusi hned znamenat, ze je nekde ukradl na internetu, ale mam HD kameru Panasonic a misto AVCHD formatu coz zrovna moc prehravacu neprehraje ... pouzivam pro prevod MKV ... ale proste sem linej to zase kouskovat, to bylo proc bych uprednostil NTFS pred FAT32.
Pitomec (10211)|1.8.2011 13:12
[quote=khradsky;359867]Ok. Zkusím si vypůjčit ještě jeden a ten samý a vyzkouším to v něm.
Konvertorem to asi nebude, že?[/quote]
To asi opravdu ne.
StD (8612)|1.8.2011 13:26
[quote=khradsky;359869]...proc bych uprednostil NTFS pred FAT32.[/quote]
To není o upředňostňování, ale o vzájemné čitelnosti... já mám v síti disky formátované FAT32, NTFS i NFS ext2/3 a přečtu/zkopíruji data navzájem jak chci - stačí k tomu jenom patřičný Router na propojení...
khradsky (12)|1.8.2011 13:58
[quote=StD;359872]To není o upředňostňování, ale o vzájemné čitelnosti... já mám v síti disky formátované FAT32, NTFS i NFS ext2/3 a přečtu/zkopíruji data navzájem jak chci - stačí k tomu jenom patřičný Router na propojení...[/quote]


Tak ona pointa byla, na co ma ten prehravac podporu MKV (tj. velikost jen do 4GB), kdyz me pak ceka nejake daslsi deleni souboru apod. ... ale neni sam ... Treba LG televize podporuji NTFS, ale zase neumi DTS zvuk ... kazdy ma asi neco ...
StD (8612)|1.8.2011 14:49
[quote=khradsky;359879]...[/quote]
Hlavně nečekej, že ti tyhle levný krámy budou podporovat všechno - v tom je licenční politika a ne každý výrobce je ochoten/schopen platit tučné poplatky držiteli patentu z každého prodaného kusu jenom proto, že jeho přístroj umí DTS, NTFS atd... Pokud to bude umět, bude řádově dražší.
vsvoboda (16)|3.8.2011 22:27
můj amiko vydává při přepínání programů rovněž nepříjemné zvuky a k tomu vždy na cca 1s.zamrzne obraz-někdy se úplně rozsype.posledním "hitem"je to,že po zapnutí 30min.zobrazí pouze informační lištu,ale žádný obraz ani zvuk! v tu dobu není ani dostupná funkce přehrávání z HDD.po této době se na obrazovce objeví údaj,že "mašinka"vzala na vědomí kartu a s výše uvedenými chybami začne fachčit! p.s.upscalink sd progr.nic moc-dvd rek.panasonic s dvb-t tunerem umí lepší, mám ho tři týdny.budu ho vracet.
kovarjos05 (69)|4.8.2011 01:28
nechci se přít, ale není tam lhůta jen 14 dní na vrácení výrobku bez udání důvodu?