Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak prosím opravit v hotovém videu synchronizaci obrazu se zvukem

hi.fi.calvus (83)|15.7.2011 07:04
Předělával jsem z VHS kazet nějaká rodinná videa, dovolená apd. Dělal jsem to z VCR panasonic do PC přes program z mé winfast TV karty, mám z těch videi MPEG tuším 2, bohužel teprve když jsem kazety zneškodnil a videa nechal v PC zdigitalizované, tak jsem před zálohováním na DVD placky zjistil, že jsou videa rozhozeny v obraze se zvukem, cirka o skoro půl minuty mi jde zvuk v každém videu pozadu! Teď když už ty VHS kazety nemám, bych potřeboval poradit, nějaký jednoduchý software, kde ta videa opravím, třeba rozdělit obraz se zvukem do dvou souboru a pak je spojit na novo do správných míst, má někdo nějaký tip? Klidně je můžu i předělat do XVID (např.), nemusí zůstat ve stejném tvaru, hlavně ať ten obraz se zvukem srovnám.
Díky moc za tipy všem. Ještě by bylo dobré, kdybych měl i návod jak to provádět.
Saxel (2279)|15.7.2011 08:53
To zvládne snad každý video-editační software. Zkus třeba Womble Mpeg Video Wizard DVD. Dá se stáhnout 30-ti denní trial verze, která je plně funkční.
hi.fi.calvus (83)|15.7.2011 10:19
Jde to prosím v TMPEG Encoderu? Mám ho a když na čtu video se zvukem, nevím jak to posunout podle potřeby a následně uložit. Potřeboval bych nějaký program, který to takto umožní, prostě načíst, srovnat a zpětně uložit už v pořádku.
StD (8612)|15.7.2011 10:52
No já se za sebe obávám, že to jednoduše synchronizovat nejde, pokud jsi to digitalizoval na nekvalitním HW/SW (rozhodující je tam především čip MSP kodující audio...) - Mpeg2 stream má nativně při enkodování multiplexu "zámky" na paketech (Video Lock / Audio Lock) na klíčové snímky. Tudíž jako jedinou cestu vidím demultiplex a pokusit se nějak srovnat to audio na celkovou délku toho video streamu v audioeditoru, ale bude to dosti nepříjemná piplačka a osobně bych se na to raději vy***. To, že je to asynchronní jsi si měl zkontrolovat hned po převodu, ne až teď, když je "dítě vylité i s vaničkou". Příště raději pracovat na ověřeném zařízení a vždy vše kontrolovat (aspoň 2x). :-I
hi.fi.calvus (83)|15.7.2011 18:41
to StD: No to jsi mi moc nepomohl, s piplačkou počítám, už v minulosti když ještě byly DVD placky moc drahé, jsem se piplal až do mrťě s MPEG-4 soubory, které jsem si dělal na dvě až tři CD.
Trpělivosti mám na to dost, na druhou stranu, už jsem úplně všechno pozapomínal, vše co si pamatuji, je že jsem dělal ve virtual dub, nandub a gordian knottu, taky něco málo v TMPEG Encoderu, dneska když si něco z toho stáhnu, tak jsem úplně víš kde, něco vypadá úplně jinak a to co ne, jsem dávno zapoměl, teď jsem jen dneska strávil dopoledne tak tři hodiny s různými testy a nevymyslel jsem nic, no moje nervy.
Jinak s tím, že jsem si to měl dobře zkontrolovat samozřejmě souhlasím, já si to kontroloval tím stylem, že jsem první video vysmahnul na RW-čko a na celé se podíval a vůbec ničeho jsem si nevšiml! Ono se jednalo bohužel o VHS, kterou jsem si koupil kdysi na dovolené ve Spain, je to jejich akvárium v Barceloně, je to asi hodinové video, kde jen hraje hudba a mluví ženská anglicky a navíc je to dokument, takže žádná osoba tam nemluví, nevidíš nikomu na hubu, takže jsem si to ani nijak neuvědomil, myslím, ten fakt, že by se mi tohle mohlo stát, no tohle video samozřejmě ještě mám, protože je to originálka VHS, ale pak jsem dělal např. dovolenou v Egyptě před deseti lety, video dlouhé dohromady 4 hodiny! No a tu kazetu už nemám, stejně tak ženě tři videa promoce a ta mě chce teďka asi zabít o:) Prý ji to mám vypalit tak jak to je, ale to se mi prostě vůbec nechce, to spoždění je odhadem tak 20-30 sekundové (zvuk) takže když se zakoukáš, prostě o ničem. Takže radši bych se s tím sr.... až do mrtě a ani mě to nemine, to už vím.
StD (8612)|15.7.2011 20:31
No tak to halt demultiplexuj, např. v tom už zmíněném Womblu a uvidíš, jak se budou lišit délky samostatných A/V streamů. Tamtéž si to můžeš i průběžně zkontrolovat po celé délce, jak se to rozchází. Jestli je to do plus i minus místy, tak by to bylo total v pr**** a neřešitelné. I takové kousky už jsem viděl/slyšel. VitualDub Mod bych raději obešel obloukem (výsledky nejisté...)
Saxel (2279)|18.7.2011 09:40
Pokud jsou stopy jenom navzájem posunuté, úplně na srovnání postačí Womble, pokud jsou navíc rozdílně navzorkované (vzájemný posun se průběžně navyšuje nebo zmenšuje) bude potřeba nainstalovat nějaký video editor, nejlépe takový, který umí smart-rendering mpeg-2 (já bych použil Sony Vegas).