Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pořízení UPC direct

hopikCZE (3)|14.7.2011 10:57
Ahoj, potřebuju poradit s pořízením UPC Direct, ale co se satelitů týká, jsem úplný začátečník :-(
Chtěl bych UPC direct, ale jsem zmatený z věcí, ktré musím pořídit. Prý si musím pořídit vlastní parabolu, máte tip jakou? Jak moc musí být viditelná obloha, repsektive, nemusí být viditelnost třeba jenom na některou světovou stranu? Kupuju byt v bytovce, na oblohu viditelnost díky vynálezu jménem okno mám, ale jenom na dvě světové strany :-(
SlavoF (834)|14.7.2011 11:49
[quote=hopikCZE;356762]....nemusí být viditelnost třeba jenom na některou světovou stranu? Kupuju byt v bytovce, na oblohu viditelnost díky vynálezu jménem okno mám, ale jenom na dvě světové strany :-([/quote]
ak v čase oběda vidíš sluníčko tak by to malo byť ok ;)
sirdo (1320)|14.7.2011 12:02
[quote=hopikCZE;356762]na oblohu viditelnost díky vynálezu jménem okno mám, ale jenom na dvě světové strany :-([/quote]

ty chces instalovat parabolu za okno? :D

UPC Direct vysiela cez druzicu THOR 0,8W(zapadne), cize to by malo odpovedat na tvoju otazku ci mas priamu viditelnost z niektoreho okna, balkona...
hopikCZE (3)|14.7.2011 12:06
[quote=sirdo;356768]ty chces instalovat parabolu za okno? :D

UPC Direct vysiela cez druzicu THOR 0,8W(zapadne), cize to by malo odpovedat na tvoju otazku ci mas priamu viditelnost z niektoreho okna, balkona...[/quote]

Neee, ale díky oknu vím že mám viditelnost na oblohu :-D

ok,mrknu na to. Máte typ na nějakou parabolu, nebo to je úplně jedno a musí mít jenom průměr min 80 cm ?
sirdo (1320)|14.7.2011 12:25
[quote=hopikCZE;356769]ok,mrknu na to. Máte typ na nějakou parabolu, nebo to je úplně jedno a musí mít jenom průměr min 80 cm ?[/quote]

dobre odozvy su tu na znacku Gibertini. priemer 80cm bude stacit a pokial mozno ber hlinikovu...
interfernet422 (1575)|14.7.2011 12:27
hopiku vlez sem http://www.dishpointer.com/ zadej svou adresu, požadovanou družici a hned zjistíš jestli je družice v tvé viditelnosti. Pokud jde o velikost tak jak koukám po barácích, tak talíře s nápisem UPC Direct mají něco přes 60 čísel, 80 cm parabolou určitě nic nezkazíš. Jinak myslím, že stačí železná, hliníková je zbytečně drahá. Má smysl hlavně pro motor, protože je lehčí. Taky samozřejmě měkčí než Fe, což se může projevit při silném větru.
sirdo (1320)|14.7.2011 12:31
[quote=interfernet422;356773]hopiku vlez sem http://www.dishpointer.com/ zadej svou adresu, požadovanou družici a hned zjistíš jestli je družice v tvé viditelnosti. Pokud jde o velikost tak jak koukám po barácích, tak talíře s nápisem UPC Direct mají něco přes 60 čísel, 80 cm parabolou určitě nic nezkazíš. Jinak myslím, že stačí železná, hliníková je zbytečně drahá. Má smysl hlavně pro motor, protože je lehčí. Taky samozřejmě měkčí než Fe, což se může projevit při silném větru.[/quote]

ale hlinikova hlavne nezhrdzavie a ta Gibertini sa urcite nezdeformuje pri prvom silnejsom vetre...
golfLC (1941)|15.7.2011 17:18
[quote=sirdo;356774]ale hlinikova hlavne nezhrdzavie a ta Gibertini sa urcite nezdeformuje pri prvom silnejsom vetre...[/quote]

Sirdo, kolko parabol (typov) si uz nahodil, ze mas taketo skusenosti??? :-)-
sirdo (1320)|15.7.2011 19:56
[quote=golfLC;356988]Sirdo, kolko parabol (typov) si uz nahodil, ze mas taketo skusenosti??? :-)-[/quote]

nenahodil ziadnu, ale zhrdzavenych som uz videl dost...

na to, aby som 100% vedel, ze bugatti veyron "vytiahne" 400+km/h ho nemusim fyzicky vlastnit, staci mi na to youtube video. rovnako je to aj s parabolami, tiez nemusim mat firmu na montaz sat techniky, aby som vedel, ze Fe paraboly hrdzaveju :) ...

golfLC (1941)|15.7.2011 23:11
Tak to pravdu nemas!!! Zalezi od povrchovej upravy, mam FE jednu pomaly 20 rocnu a ani kusok hrdze, druhu vyše 10 rocnu a tiež ani naznak hrdzavenia... No a hlinik sa v globale horsie upravuje na povrchovu upravu, skor Ti farba zlezie, ale ano, nezhrdzavie :-)- Montujem hlinikove len na motor z dovodu nizsieho zatazenia na motor, iny vyznam nema...

S tym bugatti veyron si to trochu "prehnal" na porovnanie, ale poviem Ti, keby si mi poslal tento link, ak by som si ho chcel kupit, tazko by som Ti doveroval ako hodnotnemu radcovi, co je to za auto, len z informacii z netu a ze si si o tom nieco precital :-)-
sirdo (1320)|16.7.2011 01:15
[quote=golfLC;357032]S tym bugatti veyron si to trochu "prehnal" na porovnanie, ale poviem Ti, keby si mi poslal tento link, ak by som si ho chcel kupit, tazko by som Ti doveroval ako hodnotnemu radcovi, co je to za auto, len z informacii z netu a ze si si o tom nieco precital :-)-[/quote]

ale tu nikto nehovoril o kvalitach auta a ci by ti ako zakaznikovi "sadlo" na zaklade mojho odporucania. pre prirovnanie som tu hovoril len o jeho maximalke a v tom videu je profesionalne a hodnoverne zmerana. ci jedine predajcovi bugatti by si uveril, ze ma maximalku 400km/h a to videjko povazujes za nehodnoverny fake?...

ano mas pravdu, ze u Fe paraboly je to aj o povrchovej uprave. ale tiez si musis uvedomit, ze moje vizualne "skusenosti" s tymto druhom parabol su asi preto take zle, ze co som mal moznost vidiet tie hrdzavejuce, tak tie asi spadali do skupiny do 14EUR (aspon tak mi v nasom meste specifikoval specializovany predajca sat techniky najziadanejsiu cenovu uroven tejto komodity). tvoje Fe paraboly urcite budu z trochu ineho sudka:)...
Pitomec (10211)|16.7.2011 11:16
Taky nemám s Fe parabolama problém, navíc se nehodí ani k ukradení, narozdíl od Al, kterou by někdo mohl event. šlohnout a hodit do sběru.
sirdo (1320)|16.7.2011 12:54
[quote=Pitomec;357072]Taky nemám s Fe parabolama problém, navíc se nehodí ani k ukradení, narozdíl od Al, kterou by někdo mohl event. šlohnout a hodit do sběru.[/quote]

tak dufam, ze miestni zberaci kovov nie su taki telesne a sportovo zdatni, aby sa im podarilo mi corknut AL parabolu z balkona na 4. poschodi panelaku :D...