Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): propojeni TV s minivezi, oboje Philips

Neregistrovaný (0)|14.7.2011 00:07
Tazatel: karlita

Znění dotazu: Potrebuji dostat zvuk z Tv do sluchatek, TV na to nema tu normalni sluchatkovou "diru", da se s tim neco delat?
Vymyslela jsem moznost, ze propojim vez, ktera vstup na sluchatka ma, s TV. Ta vez umi prehravat i DVD, tohle propojeni se mi podarilo, obraz i zvuk fungovaly, tj. v telce byl obraz a z bedynek veze sel zvuk.
Ted bych rada postoupila dal, do bedynek bych rada dostala zvuk z normalniho provozu TV (rusim zvukem telky okoli a tohle mi prisla jako jedna z moznosti, jak nerusit) - jenze ten zvuk do veze nemuzu dostat, at propojuju jak propojuju .... poradi nekdo? Na te vezi se nastavuje, co bude hrat, jestli CD, DVD, radio, USB ... co mam nastavit, aby to jen prenaselo ten tv zvuk?
A kabelu mam doma furu, cely okoli jsem uz vykoupila ...
A taky jsme naprosty laik, rozeznam jacka od cinche, ale vic opravdu ne :-)
DEKUJU

Technika, které se dotaz týká: TV je 32PFL3404H/12
ver Philips MCD 183
píďa_m (716)|14.7.2011 19:58
... na straně 29 návodu k této TV je to popsané i s obrázky.

- na zadní straně TV je čtvereček označený AV OUT.
- stačí propojit L a R /kabelem 2x cinch-cinch/ ze vstupem na věži který se jmenuje LINE-IN
- navolit dálkovým ovladačem na věži tento vstup

a musí to hrát.
pokud nemáte návod k těmto přístrojům tak strýček google ho našel hned i v čj.
karlita25 (0)|15.7.2011 08:27
[QUOTE=píďa_m;356834]... na straně 29 návodu k této TV je to popsané i s obrázky.

Dekuju, jenze on n azadni strane neni zadny ctverecek AV out, protoze ten televizor ma uhlopricku 32", a tedy se na nej vztahuje popid propojeni na strane 32 (nebo 31?, ted to z hlavy nevim). Kdyz jsem na to koukala, jako jedine mi vychazi scart, je to mozne? Ma vystupy i po strane, tim jsme do nej dostala do DVD, ale to je asi jedniosmerne, ne?
píďa_m (716)|15.7.2011 11:08
použij třeba toto:
http://www.alza.cz/redukce-scart-3x-cinch-d44986.htm

- přepni přepínač na out
- a propoj to jak jsem psal nahoře
karlita25 (47)|15.7.2011 13:57
Promin, psala jsem, ze jsem laik:-), takze znovu:
ja doma tenhle prepinac nahodou mam, takze jsem ho zasunula do scartu Tv, prepla na out, cinche jsem zapojila do veze, audio-in, na vezi jsem navolila jako zdroj AUX, zasunula sluchatka do veze a ono to nehraje, resp. televize ma stale zvuk i obraz a ve sluchatkach nic ...

Jedine, co me ted napada, ze bych mela tu vez pripojit k tv (pres "source" na tv), ale kdyz tam je zasunuty ten scart, ja zvolim na telce pripojeni zarizeni a zvolim ten vstup se scartem, tak se mi ztrati obraz a objevi hlaseni- zadny signal.
Nevim, jestli to ma ale logiku - ta vez nema byt zdrojem, jen reprodukcnim zarizenim :-).
Ach jo, diky za prazdniny :-)
píďa_m (716)|15.7.2011 15:21
- navol na věži ten vstup
- vohul hlasitost
- šáhni prstíkem na takovej čudlík ve předu na cinchy
- mělo by zavrčet v reprácích, při doteku prstíku
- pokud to v reprácích nezavrčí, máš špatně navolenej ten vstup na té věži.

na tv nepřepínej na scart, po dobu testu tam musí hrát nějakej program, takhle si jen přepla vstup (IN) na scart, takže scela logicky to napsalo žádný signál.


ad prázdniny: asi jsme si vyměnili funkce, Já od rána peru,věším, povlíkám mandluju a uklízím a ty my fušuješ do řemesla. Pokud bydlíš v Západních čechách, tak přijeď a prohodíme si to.
karlita25 (47)|16.7.2011 15:53
Ahoj,
tak v repracich to prska, kdyz jsem do toho stouchla dle navodu, takze tam to je vyresene.
Jenze stejne nic - pritom ten scart musi fungovat, slo pres nej video, a ten prepinac taky, uz jsem ho pouzivala, takze kde je sakra problem?!?
Ted me napadlo, ze mozna v tom, ze na tom tv scartu bylo instalovano video, ktere jsem musela vypojit, a ze to proto nerozezna tu vez a je jako blokovane pro vstup videa, ale nevim, jestli to neni moc komplikovana uvaha na tak blbou televizi :-(

z Tvych koncin nejsem, a nemysli si, ja jsem taky varila, prala, navic luxovala a vytirala podlahu, a to nemam prazdniny ...k ty telce jsem si jen odskakovala, kdyz mi zbyl cas a prilezitost. Taky u toho funim, pamatuju doby, kdy jsem si koupila video, propojila dvema kabely a hralo to ...
Pekny vikend! Treba bude bez domacich praci :-). K.
píďa_m (716)|16.7.2011 17:07
hmm divné divnosti, ale jedeme dál

- v reprácích by mělo vrčet, pokud s moc nedržíš toho stínění (obal cinche)
- pohledej doma nějaký přístroj, který má výstup cinch (audio, aux), třeba to zmiňované video, nebo něco jiného co má třeba výstup scart a dej tam tu redukci a propoj to tím kabelem s tou věží.
- pokud to bude hrát je chyba v TV.
-nezoufej na to přídem, vždycky sme to tady na foru nakonec rozchodili.

Ad prázdniny, dneska sem musel dělat kytky do truhlíků (opruz), pak plejt záhon (ještě vetší opruz). Večer se možná pojedem vykoupat k nedalekému rybníku. Ale teď musím ještě vydrhnout sprchy a vyluxovat dole. Máme rekreační středisko, který moc nenaplňujem, ale teď máme dost hostů. jestě že tu mám spolužáky co mi pomáhaj...(chodím na základku).
geronimoh (2327)|16.7.2011 18:52
Nechci se vám do toho moc plést. Televizor má dva SCART konektory a analogový výstup zvuku bude pravděpodobně jen na jednom z nich. Pravděpodobně na druhém SCART konektoru. Je potřeba vyzkoušet oba.
32pfl3404h_12_cow_.jpg
Neregistrovaný (0)|17.7.2011 15:19
Ahoj, tentokrat se k tomu dostanu az v pondeli, ted nestiham, a diky. Preju nevopruzove cinnosti. k
karlita25 (47)|17.7.2011 15:26
Ahoj, pres ten druhy sccart mam vstup satelitu, mely by tedy smysl, kdybych to prohodila?
K.
geronimoh (2327)|17.7.2011 15:56
Satelitní přijímač může být připojen i do SCARTu EX1. Analogový výstup zvuku bývá u těchto televizorů většinou jen na jednom ze SCARTů a to většinou na druhém, čili EX2. Pokud bude satelitní přijímač zapojen do SCARTu EX1, tak pozor na na nastavení v menu televizoru i satelitního přijímače, u obou by mělo být nastaven výstup "RGB" pro nejvyšší možnou kvalitu obrazu při SCART propojení.

PS : Ještě nám tu zbývá možnost použít analogový výstup zvuku na satelitním přijímači, nevím ale, jestli můžeš přes satelit sledovat všechny programy, co chceš...
karlita25 (47)|17.7.2011 16:05
[quote=geronimoh;357210]Satelitní přijímač může být připojen i do SCARTu EX1. Analogový výstup zvuku bývá u těchto televizorů většinou jen na jednom ze SCARTů a to většinou na druhém, čili EX2. Pokud bude satelitní přijímač zapojen do SCARTu EX1, tak pozor na na nastavení v menu televizoru i satelitního přijímače, u obou by mělo být nastaven výstup "RGB" pro nejvyšší možnou kvalitu obrazu při SCART propojení.

PS : Ještě nám tu zbývá možnost použít analogový výstup zvuku na satelitním přijímači, nevím ale, jestli můžeš přes satelit sledovat všechny programy, co chceš...[/quote]
Promin, ztracim se, nerozumim tomu P.S.
karlita25 (47)|17.7.2011 16:07
[quote=geronimoh;357210]Satelitní přijímač může být připojen i do SCARTu EX1. Analogový výstup zvuku bývá u těchto televizorů většinou jen na jednom ze SCARTů a to většinou na druhém, čili EX2. Pokud bude satelitní přijímač zapojen do SCARTu EX1, tak pozor na na nastavení v menu televizoru i satelitního přijímače, u obou by mělo být nastaven výstup "RGB" pro nejvyšší možnou kvalitu obrazu při SCART propojení.

PS : Ještě nám tu zbývá možnost použít analogový výstup zvuku na satelitním přijímači, nevím ale, jestli můžeš přes satelit sledovat všechny programy, co chceš...[/quote]
Jeste dodatek, prijimac mam Topfield, z hlavy nevim typ, jestli to hraje roli.
geronimoh (2327)|17.7.2011 16:11
Bez modelu mi to moc neřekne, ale analogový zvuk se musí dostat z každého. Zkus prostě ten SCART EX2 na televizoru, satelit můžeš dát zatím do SCARTu EX1, mělo by to šlapat ...
karlita25 (47)|17.7.2011 16:14
[quote=geronimoh;357215]Bez modelu mi to moc neřekne, ale analogový zvuk se musí dostat z každého. Zkus prostě ten SCART EX2 na televizoru, satelit můžeš dát zatím do SCARTu EX1, mělo by to šlapat ...[/quote]
jo, zkusim, ja to dala takhle, protoze jsou umistene blizko sebe a ten prepinac se tam blbe strkal, kvuli tomu prepinacimu "cudliku" ... dik. K
píďa_m (716)|17.7.2011 18:50
- joo v pohodě, zítra vraž ty cinche do toho Topfíldu a poslechni si zda to hraje
- pokud ne, tak je chyba na straně věže
- pokud jo, tak zkus na chvíli vyhodit SCART kabel od satalitu a místo něj zapoj tu svojí redukci a nalaď tam nějakej pozemní kanál (pokud přijímáš), prostě aby tam na tý TV něco hrálo..
...protože jak píše geronimoh mohlo by to být tím, že je zvuk pouze jen na tom jednom SCARTu označeném EX1.
geronimoh (2327)|17.7.2011 19:15
Jen pro upřesnění, na SCARTu "EX1" to právě nejelo (jestli jsem to dobře pochopil). Analogový zvuk by teoreticky měl být na SCARTu "EX2" - v návodu jsem se o tom nedočetl. Pokud by se to nepodařilo zprovoznit, tak je ještě možnost propojit satelitní přijímač a věž a zvuk brát ze satelitního přijímače. Co nevím je to, jestli chytáš přes satelit všechny programy, nebo jestli české programy chytáš jen na televizoru z pozemního vysílání, či kabelovky, nevím, co máš. Pokud by jsi chytala všechno přes satelit, tak je problém vyřešen a zvuk můžeš brát ze satelitního přijímače. Já to tak mám taky (ovšem optickým kabelem do AV Receiveru).
karlita25 (47)|18.7.2011 09:16
Tak jsem dala cinche rovnou do Topfieldu, zvuk jsem dostala do sluchatek, ale paralelne k televizi, pokud jsem ztlumila telku, zmizelo mi to i ze sluchatek .... ale uz i to je sakra pokrok :-)
A Topfield je TF 6000 CR ...
karlita25 (47)|18.7.2011 09:21
Jo, a jeste chytam vsechno pres satelit, a prohozeni scartu nic neprineslo :-(, sice mi to vrta hlavou, jak je to mozne, ale dobra. Ted jeste, jak umlcet tu televizi, kdyz to mam ve sluchatkach, pres ten satelit to funguje.
K
geronimoh (2327)|18.7.2011 09:38
[quote=karlita25;357326] Ted jeste, jak umlcet tu televizi, kdyz to mam ve sluchatkach, pres ten satelit to funguje.
K[/quote]

Televizor se dá umlčet buď tlačítkem s přeškrtnutým reproduktorem na dálkovém ovladači televizoru ( ne satelitního přijímače), nebo stažením zvuku na "0", opět dálkovým ovladačem.
geronimoh (2327)|18.7.2011 09:43
[quote=karlita25;357325]Tak jsem dala cinche rovnou do Topfieldu, zvuk jsem dostala do sluchatek, ale paralelne k televizi, pokud jsem ztlumila telku, zmizelo mi to i ze sluchatek .... ale uz i to je sakra pokrok :-)
A Topfield je TF 6000 CR ...[/quote]

Předpokládám, že jsi zvuk ztlumila dálkovým ovladačem k Topfieldu, čili jsi ztlumila zvuk vycházející ze satelitního přijímače.

Pokud sleduješ vše přes satelitní přijímač, tak je to vyřešeno. Předpokládám, že to máš tedy zapojeno z Topfielda do věžičky a z věžičky do sluchátek. Když vypneš, nebo stáhneš zvuka na televizoru, tak můžeš poslouchat přes sluchátka, aniž bys někoho rušila a jako bonus máš lepší zvuk z věžičky k veškěrému televiznímu vysílání... :-)
píďa_m (716)|18.7.2011 09:55
geronimoh jenže ona psala v 9:16 toto: pokud jsem ztlumila telku, zmizelo mi to i ze sluchatek ....
divná divnota.

..až se probudím, tak něco vymyslím.
geronimoh (2327)|18.7.2011 10:30
[quote=píďa_m;357334]geronimoh jenže ona psala v 9:16 toto: pokud jsem ztlumila telku, zmizelo mi to i ze sluchatek ....
divná divnota.

..až se probudím, tak něco vymyslím.[/quote]

No právě proto předpokládám, že ztlumila zvuk na Topfieldu a ne na televizoru, jinak není možný, aby ztlumila zvuk na výstupu s STB ztlumením zvuku na televizoru. Prostě je zvyklá ovládat vše jednou dálkou a tak si koriguje i zvuk ne na televizoru, ale přímo na výstupu ze sat. přijímače (předpokládám).
karlita25 (47)|18.7.2011 14:19
Tak panove, musela jsem si odskocit na chvili do prace, ale mam pro vas prekvapko: ono to funguje!!
Takze ja tlumila poprve zvuk TV ovladacem, kdyz ho vypnu na satelitu, tak je jen ve sluchatkach a nikde jinde, takze to je parada a asi si to budu chvili uzivat i v momentech, kdy bych to normalne nedelala, jupi hura a vam dvema trikrat slava
.
Jenze - stejne by me zajimalo, proc to slo az tou moznosti se satelitam, a ne rovnou z televize ... nemate chut jeste chvili stourat? :-)
geronimoh (2327)|18.7.2011 16:24
B-)

Tak paráda. :BB:

Na dálku už ti asi víc nepomůžu. Podle mě to máš teď ideálně zapojené a pokud budeš chtít poslouchat třeba satelitní rádio přes věžičku, nebo do sluchátek, tak nemusíš mít puštěný televizor. Zároveň si můžeš užívat lepší zvuk přes věž při sledování televize. Nech to tak. :-)-

PS : mělo by to jít i z televizoru, ale žádný známý takový televizor nemá, takže to nemám jak vyzkoušet a v návodu jsem se nedočetl, jak dostat z televizoru analogový zvuk ( přitom u tvého modelu televizoru s menšími úhlopříčkami je analogový výstup zvuku (2xcinch) přímo na zadní straně televizoru).
píďa_m (716)|18.7.2011 19:18
.. no tak gero. mi předběhl.
Jo jak píše gero, nech to takhle, je to kvalitnější než z TV a navíc můžeš poslouchat sat. rádia (asi 300).
Samozřejmě by šlo najít v servisním manuálu zapojení SCARTů na tom TV, ale myslím že není nutné to řešit.
karlita25 (47)|19.7.2011 15:11
Panové, pekne jste se shodli, tak jeste jednou diky, vzhledem k memu technickemu potencialu se tu urcite jeste nekdy sejdem :-)
Karlita