Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE32D5000 s UPC

mrblack (15)|13.7.2011 22:04
Zdravim,
Dnes mi v Brne zriadili televiziu od UPC na TV Samsung ue32d5000, no obraz, ktory na nom mam je fakt grc :( Ked som si TV kupoval skusal som ju na SR v nekodovanom digitalnom prenose a obraz vyzeral ovela pekne. Mam pocit, obraz od UPC je otrasny hlavne kvoli set top boxu, ktory mi zdarma dali, je to mozne? Chcel by som sa spytat ci je tu moznost zbavit sa set top boxu od UPC a vyuzivat vstavany set top box, ktory je v TV (predpokladam ze obraz by mal byt lepsi).
Dakujem.
Pitomec (10211)|13.7.2011 22:18
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm

Mimochodem v sítích UPC se vysílá i nekódované DVB-T na kanálech 21-23 (pár programů), takže zkus a uvidíš.
mrblack (15)|14.7.2011 09:19
[quote=Pitomec;356722]http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm

Mimochodem v sítích UPC se vysílá i nekódované DVB-T na kanálech 21-23 (pár programů), takže zkus a uvidíš.[/quote]

Dakujem, objednal som si ten modul, ktory si mi odporucil (neviem ci mi to ale v UPC schvalia lebo momentalne mam od nich demo a zmluva je este iba na ceste ku mne postou). Skusal som tiez ako si pisal naladit DVB-T 21-23 a naozaj obraz tychto kanalov (nemyslim teraz HD kanaly ktore su tam, i ked na povodnom set top boxe vobec HD kanaly neboli) je uplne iny a ovela krajsi (predpokladam ze to bude tym ze set top box v TV je kvalitnejsi a kompatibilnejsi ako ten od UPC).
Dakujem za rady.
mrblack (15)|18.7.2011 12:50
zdravim, tak mi dnes prisiel ten modul, no vobec mi to ziadne programy nechce odkodovat :( ked mam pripojeny ten stary set top box tak mi vypise viacero programov, no na televizii ich nedokazem vobec naladit a zopar programov ktore sa mi zobrazili ako payTv1-8 mi nejde pustit lebo tam pise hlasku "no access" na ponuke CI.

Nevie mi niekto poradit som zufaly z toho :(
Pitomec (10211)|18.7.2011 14:48
V televizoru musíš naladit DVB-C (ideálně přes tovární nastavení), pak ti to najde cca 111 programů a když to necháš třeba na ČT, tak se karta po chvilce aktivuje a normálně to pojede (prvních 10 dní by mělo jet všechno, pak jenom zaplacená nabídka).

V DVB-T na k24 to najde placený programy, ale to není určený pro veřejnost.
mrblack (15)|18.7.2011 14:57
podarilo sa mi naladit cca tych 100 programov ale okrem CT24, CT1, CT2, CT4 mi nic nejde :( vsade mi to pise ze kodovany signal
Pitomec (10211)|18.7.2011 14:58
Nechej to běžet, ono to naskočí. Jedině pokud ne ani do zítřka, tak zavolat na klientské centrum.
mrblack (15)|21.7.2011 21:38
dakujem podarilo sa mi to ako si pisal treba to nehat bezat v mojom pripade to trvalo nieco cez pol hodiny. chcel by som sa este uistit ci to mam spravne naladene. v TV som prepol z terestrialu na kabel a pustil automaticke ladenie. tym sa mi podarilo naladit tych cez 100 kanalov no teraz som si vsimol ze napr. prima cool a prima love chybaju. nevie mi niekto poradit ako ich tam dostat, co robim zle pripadne existuje nieco ako zoznam kanalov ktore by tam mali byt a kanal na ktorom by som ich mal rucne naladit?
dakujem
jito (999)|21.7.2011 21:55
Při automatickém vyhledávání vyber možnost Síťové vyhledávání.
http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm
mrblack (15)|22.7.2011 20:02
asi som menej inteligentny :( ale neviem v tej mojej TV manualne doladit programy ako prima cool, prima love, nova cinema. nema niekto podobny samsung a nevie ako to tam doladit?
jito (999)|22.7.2011 20:25
A použil jsi to Síťové vyhledávání???
Zrovna teď jsem ladil kabelovku-bez problémů.
Pitomec (10211)|23.7.2011 11:18
[quote=mrblack;357868]dakujem podarilo sa mi to ako si pisal treba to nehat bezat v mojom pripade to trvalo nieco cez pol hodiny. chcel by som sa este uistit ci to mam spravne naladene. v TV som prepol z terestrialu na kabel a pustil automaticke ladenie. tym sa mi podarilo naladit tych cez 100 kanalov no teraz som si vsimol ze napr. prima cool a prima love chybaju. nevie mi niekto poradit ako ich tam dostat, co robim zle pripadne existuje nieco ako zoznam kanalov ktore by tam mali byt a kanal na ktorom by som ich mal rucne naladit?
dakujem[/quote]
Já to ladím vždycky manuálně, seznam frekvencí je zde: http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm