Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupě kamery v USA

Karell (45)|18.3.2005 11:29
Chci si koupit kameru (asi Canon 20i/Optura 30) a laka me moznost vyuzit podstatny rozdil v cene mezi EU a USA. Zatim jsem pochopil, ze se budu muset smirit s NTSC, coz ale zas tak moc nevadi a taky ze treba nabijecka nebude mit zastrcku pro CR, takze si ji musim upravit. S dopravou nebude problem, dovezl by mi ji znamy. Mel bych par dotazu:

1. Budu mit jeste nejaky jiny problem nez jinou normu a zastrcku do site? Chapu, ze jina norma mi neumozni prenest zaznam na VHS, ale vytvorit DVD prehratelne na beznych prehravacich snad vytvorit mohu, ne? Taky kdyz budu chtit pouzit kameru jako A/D prevodnik, tak mi vyleze NTSC.

2. Daji se koupit v USA i kamery PAL?

diky
Ivo Mašek (10205)|18.3.2005 11:43
V USA mají, tuším, jiné síťové napětí a určitě jinou frekvenci (v Evropě 50 Hz, v USA 60 Hz)
clee (6592)|18.3.2005 11:45
tady de vo adapter, z toho leze nakejch 12 nebo 6, tedka fuckt nevim a konektor je pokazdy stejnej, jinak palovy kamery jdou v usa taky sehnat ale ne v normalnich retail obchodech....
Karell (45)|18.3.2005 12:07
Tak to by mohl byt problem, protoze nabijecka je tusim vestavena v kamere u bude chtit sosat americky proud.

Clee: Nemas nejakej tip na www stranky, kde se daji sehnat PALovy kamery?
clee (6592)|18.3.2005 12:59
nabijecka jo, ale ne adapter ne, do kamery prece nepichnes rovnou drat ze zdi, proste a jednoduse si tady koupis trafo na 220V, 50Hz, ale na druhou stranu prepininani 220/110 uz umi ja prastara dobijecka pro video8



tak proc by podobnou ficurku nemoh mit modernejsi adapter, redukce na americky zdirky a naopak koupis snad v kazdym obchode s elektronikou
Karell (45)|18.3.2005 13:39
Takze to vypada pouze na problem NTSC/PAL. Mimochodem PAL je 720x540 coz je 4:3 a NTSC je 720x480 coz je 3:2. Budu mit teda obraz z NTSC v pomeru stran 3:2?
clee (6592)|18.3.2005 13:45
ne to je jen rozmer obrazu v pixelech, pomer stran je normalne 4:3, takze pohoda, ted uz vsechny dvd playery ntsc umej, vetsina videi taky takze nakej zasadni problem to neni
millos (111)|18.3.2005 16:27
tu co chces muzes v USA koupit v PALu treba tady:
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=341210&is=REG
8-)
ten obchod by mel byt naprosto OK
Vasut (1)|17.5.2005 16:26
Hlavně nekupuj NTSC kameru - kup jedině PAL. Není tak velkej problém ji v USA sehnat a koupit NTSC by byla dost velká blbost. Nemusíš řešit napájení a nebudeš mít kameru s nekompatibilním evropským formátem.
(pokud Ti stačí koukat na to v počítači,tak to stačí,ale v opačném případě budeš mít jen problémy)
Krtek (1279)|17.5.2005 23:06
Karell: Tobě nevadí NTSC jak píšeš ??? To jsi teda první. Vždyť ta kamera bude k ničemu.
Jinak v obchodech v USA koupíš i kamery v Palu. Stačí si vybrat. Oni mají přizpůsobený trh i pro evropu.
Já osobně bych od tama nic nekupoval, ale to už je Tvoje věc.
Jinak NTSC nemá jen jiný počet pixelů jak píšeš, ale taky úplně jiné snímkování. Pal má 25 snímků za sekundu a NTSC 29,97 snímku.

Clee: Přehrávače sice NTSC rozpoznají, ale puze v playbacku, stejně jako některý videa, ale to je asi tak vše. S tím záznamem nemůže už nic víc dělat a jistě asi víš, jak vypadá konverze NTSC do Palu.
Karell (45)|20.5.2005 15:18
Krtek: Když by byl cenový rozdíl podstatný, tak by mi to nevadilo. Výsledek chci na hlavně DVD a tam NTSC nevadí. Měl jsem NTSC kameru půjčenou a bylo to v pohodě. Stáhnul jsem záznam do Vegasu, sestříhal a ProCoderem komprimoval na DVD formát, který bez problému ve stolním přehrávači přehraju. Tak jaký problém?

Nakonec to ale dopadlo jinak a mám Canon 20i koupený v ČR. Jen toho času je na všechno tak málo...
Krtek (1279)|22.5.2005 10:09
[quote=Karell]Krtek: Když by byl cenový rozdíl podstatný, tak by mi to nevadilo. Výsledek chci na hlavně DVD a tam NTSC nevadí. Měl jsem NTSC kameru půjčenou a bylo to v pohodě. Stáhnul jsem záznam do Vegasu, sestříhal a ProCoderem komprimoval na DVD formát, který bez problému ve stolním přehrávači přehraju. Tak jaký problém?

Nakonec to ale dopadlo jinak a mám Canon 20i koupený v ČR. Jen toho času je na všechno tak málo...[/quote]

Pořád lepší ten Canon, než jakákoliv kamera v NTSC. Vůbec nejde o to, jestli to přehrávač přehraje, ale jak to přehraje. \/
Pokud máš možnost, pujč si někde stejný film v Palu i NTSC a porovnej obraz. Pak pochopíš o čem píšu. Je to na blití.
Karell (45)|23.5.2005 10:04
Krtek: Nevím co máš na mysli, v čem se ti to zdá na blití. Viděl jsem jeden film (7 let v Tibetu) jak v českém vydání tak U.S., obojí na kvalitním projektoru. Všiml jsem si pouze rozdílu v mírném cukání U.S. verze při pomalých přejezdech kamery krajinou, a to jsem přičítal přepočtu z 25 (nebo 24) snímků na 30 při vytváření U.S. verze (nikoli tedy v přehrávači). Viděl jsem i další filmy NTSC, i když bez porovnání s evropskou PAL verzí, a ani tam bych si netroufl šmahem tvrdit že je to nekvalitní.
Zrovna tak jsem si promítal záznam z NTSC kamery a neviděl jsem tam žádný problém. Pochopitelně obraz nebyl žádný zázrak co do technické kvality, ale bylo to spotřebka samsung s 0,8 Mpx a mrňavým objektivem.

V čem tedy vidíš problém?
Krtek (1279)|23.5.2005 10:23
Na projektoru jsem to neviděl, ale stačila mi TV. Těch 100 řádků tam prostě chybí i když si to TV uzpůsobí na Pal. Čím větší uhlopříčka obrazovky, tím je rozdíl znatelnější. Obraz je míň barevnější a ztrácí kresbu. Pokud by jsi měl i TV a vše v NTSC, tak to bude OK, ale takhle ne.
Karell (45)|23.5.2005 13:33
Krtek: OK, chtěl jsem jen vědět v čem vidíš rozdíl, a teď chápu žes měl na mysli menší počet řádků a ne něco jiného. Zkusím se na to ještě někdy podívat u těch 7 let v Tibetu jestli to poznám.
harek (1)|26.3.2006 21:19
chcel som vediet nakoniec po vasej diskusii ci kamera kupena v USA v norme NTSC ktora nahrava priamo na DVD ci nahravku bude mozne prehrat na TV s normou PAL a ci je valastne lepsej kvality video nahrane vo formate NTSC alebo PAL a este nakoniec ake problemy sa mozu vyskytnut ohladom prehravania na tv s normou NTSC, dik za radu
clee (6592)|26.3.2006 21:37
snad kazdej lepsi dvd player ti prehraje NTSC dvdcka
Pitomec (10211)|26.3.2006 21:41
Bohužel na PAL TV je to při švenku vidět, že to není plynulý, ale trhaný :-I