Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV FM CARD Philips 7135

justif (5)|18.3.2005 07:46
Po sledování diskuse zde jsem taky skončil u:

Poslednou špecialitou je prepojenie zvukovej karty s tunerom - podľa informácií na rôznych diskusných fórach je interný audiovýstup neštandardný, a preto aj dodaný prepojovací audiokáblik je zapojený poprehadzovane. Na prvý pohľad sa pritom javí ako klasický audiokáblik. Problém opäť nastane pri zničení originálneho, keďže sa bežne nepredáva. Núdzovým riešením potom môže byť použitie klasického s vedomím, že ľavý kanál zostane hluchý.

Přestože mi prodejce dodal originální kablíček (teď o té originalitě začínám pochybovat), mám levý kanál hluchý. Nejsem tak zručný, abych začal bastlit uvnitř PC a hledal správné propojení R, L a GND na TV kartě s týmiž body na zvukovce. Může mi někdo poradit, jak popřehazovat kablík, abych slyšel oba kanály? Konektor na zvukovce je klasika (čtyři piny: L, GND, GND, R) v dokumentaci k TV kartě to nikde nemůžu najít...
Ivo Mašek (10205)|18.3.2005 07:58
Ten výstup je "jack", nebo také 4-pinový "DIN".
justif (5)|18.3.2005 08:29
Je to cosi 4-pinové, podlouhlé, nestandardní, velmi podobné konektoru na zvukovce, bez toho zaklapávacího zobáčku, ale o číslo menší, než na zvukovce.

Zkrátka "neštandardný", obrázek posílám mailem.
Ivo Mašek (10205)|18.3.2005 08:40
Poslal jsem ti již odpověď :-)
justif (5)|18.3.2005 09:20
Já mám ten kablíček trošku jiný. Jeden konec je ten s tím černým konektorem, dobře popsaný v dokumentaci od zvukovky, kamž jsem ho také připojil. Druhý konec má právě konektor o poznání menší,
taky má 4 piny, drátečky jsou (podle barvy) orientovány ve stejném pořadí, ten mám vetknut do TV karty, u níž si právě pochybuju o pořadí pinů, když by bylo stejné, jako na zvukovce, tedy L GND GND R, asi by zvučel i levý kanál.
Vypadá to asi strašně složitě, ale domnívám se, že dráteček z pinu L na TV kartě nevede na pin L na zvukovce, ne?
Ivo Mašek (10205)|18.3.2005 09:30
Složité to není. Musíš si změřit, zda z tv karty vychází oba signály a potom to samé učinit na druhé straně onoho kablíku. Je docela možné, že jsou prohozeny vodiče - toto lze změřit ohmetrem na samotném, nezapojeném kablíku. Pokud toto neuděláš s nějakým výsledkem, nelze pokračovat dále. Jedině systémem "pokus-omyl".
mirekv (7169)|18.3.2005 09:43
justif
Zapojení jsem nenašel, zkus lupou alespoň identifikovat živé vývody a země, L a R bys musel dodatečně zkusit pokus-chyba.
pozitron (18)|18.3.2005 10:53
Presne takýto problém mám so včera kúpeným ASUS TV FM 7135 https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/2854-likvidacia-ati-tv-wonder-len-za-49-90-kc. Nefunguje mi pravý reproduktor. Porovnával som audio kábel ASUSa s audio káblom ATI TV Wondera a sú tam nejaké zmeny. Ešte vyskúšam zapojiť ten káblik z Wondera a uvidím, čo sa stane. Ak to pôjde rovnako ako s tým ASUS káblom, tak príde čas na nejaké bastlenie.
pozitron (18)|20.3.2005 17:51
Tak moj problem so zvukom je vyrieseny. Stacilo do zvukovky zapojit namiesto bieleho kablika ten cierny. Napis prosimta, aky mas kablik na prepojenie zvuku.

Ja som mal nasledovny:

Podmienky:
--------------
1. poradie kablov som urcil tak, ze som dal konektor zobacikom (vycnelkom) hore, kable som mal nalavo, konektor napravo, vymenovane poradie je odspoda nahor,
2. do zvukovky mam 2 vstupy:
a) CD1 (GND, CD IN P, GND, CD IN L) - biely konektor a
b) CD2 (CD IN L, GND, GND, CD IN R) - cierny konektor.

Moj ASUS audio kabel:
---------------------------
1. prvy koniec: biela koncovka, zapojeny do TV karty, kabliky: cerveny, cierny, nic, biely,
2. druhy koniec s dvomi koncovkami, zapojeny do zvuk. karty:
a. cierna koncovka, zapojena do CD2, kabliky: biely, nic, cierny, cerveny - zvuk OK!,
b. biela koncovka, zapojena do CD1, kabliky: cerveny, cierny, nic, biely - funguje len lavy kanal, pravy je hluchy!. (ASUS to zle zapojil).

Po prvykrat som zapojil do zvukovky ten biely a nefungoval pravy reprak. Dnes som namiesto neho zapojil ten druhy (cierny) a zvuk bol v poriadku (huraaa, ani som nemusel nic bastlit :)).

Pokial ty mas kabel, ktory je na jednej strane biely a na druhej cierny (bez druheho bieleho konektoru), tak to je kablik ku CD-ROM. Ten kablik ma cierny konektor (ktory si zapojil do zvukovky) zapojeny spravne, ale ten biely je zapojeny inak- kabliky: cerveny, cierny, biely, cierny (ASUS kabel ma ine poradie kablikov). V tomto pripade je nutne prehodit krajny cierny s vedlajsim bielym kablikom.

Ak mi napises poradie kablikov na oboch konektoroch (podla toho, co som napisal skor), tak to skusime spolu vyriesit.
justif (5)|25.3.2005 07:17
Už jsem to taky "vykostil".
Ten bílý konektor byl zapojen: červený, černý, bílý, nic.
Prohodil jsem nic a bílý a je to!
Teď mám pořadí: červený, černý, nic, bílý.

Potvrzuji, jak píše pozitron, že ASUS má špatně udělanej kablíček. To prohození nebylo jednoduchý, neměl jsem jinou možnost, než z konektoru ten bílej vodič "vyseparovat" kleštěma! Teď mi to tam visí jak bolavá noha, aby se mi ten bílej nevytřásl z konektoru (je to tam vzhůru nohama), obvázal jsem to páskou, no hrůza!!!!!!!! Bill by čumněl!

9-)

justif
vobluda (24)|8.4.2005 09:45
zaujimave, som tiez majitelom ASUS TV FM 7135 a moj kablik dodany ku karte bol ok. funguje aj lavy aj pravy kanal....., nemusel som vobec nic robit...
Ivo Mašek (10205)|8.4.2005 09:57
A nemáš náhodou motherboard také od ASUSe ?
vobluda (24)|15.4.2005 10:20
nie, dosku mam od MSI..... z tv karty mi to ide do zvukovky Manli....
vobluda (24)|15.4.2005 10:21
sorry, nie msi, od QDI
Ivo Mašek (10205)|15.4.2005 12:46
Proč jsem se ptal ? Protože ASUS je sice dobrý, ale "dělá" pro sebe. On nerad jiné komponenty. Takže bych se ani nedivil, kdyby měl "své" výstupy ze zařízení. (něco podobného má ve zvyku SONY)
najx (233)|8.9.2005 18:56
nazdarek,

tak ako citam v asuse tie kable sklada asi nejaky slepec lebo co.
takze ece jedna otazka: ake je presne zapojenie pinov na na asus tv fm card 7135. kusok vyssie som viedel obrazok tak podla toho.

podla mna na karte su kanaly krajne piny a zem stredne dva piny. tak som to aj zapojil a teraz hraju obidva repraky. No ale ci to je stereo netusim. ako zistim ci je to stereo?

s povodnym asusackym kablom som nic nerobil (zaruka), vyuzil som stary audio kablik z cdrom len som vyoperoval z plastu kolicky a tie som nasunil na piny na tv karte.

zatim bye. 9-)