Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV se SAT tunerem

vomic (671)|9.7.2011 10:21
Zdravím, řeším TV do ložnice. Jelikož se již nevyrábí 37" plasmy a 42" se mi už nevejde tak musím jít do LCD a jeliko chci využít druhé karty od Skylinku a dát si do ložnice tedy i SAT jako jediný zdroj TV vysílání + mediální centrum XBMC.
Jelikož jde o ložnici řeším samozřejmě co nejméně ovladačů, představa, že budu mít více ovladačů mě nějak děsí. Rád bych tedy TV se SAT S2 přijímačem. Poradíte? Máte někdo zkušenost?

Požadavky z kterých nelze slevit:
- 37-40" (TV se stojanem nesmí být větší než 97x67cm)
- HD S2 tuner
- musí umět naladit ručně jen ty kanály jaké chci (Skylink) a smazat ty co nechci (nechci prohrabávat stovky kanálů a dělat z nich nějaké oblíbené)
- musí umět ty SAT kanály srovnat za sebou tak jak chci já :)
- přepínání kanálů musí být svižné jako u DVB-T (facht nechci čekat X sekund než se přepne kanál)
- co nejlepší obrazové podání SD kanálů ze satelitu
- rozumně řešený a příjemný ovladač (v ložnici je tma :))


příjemné bonusy:
- jediný bonus co bych chtěl mě napadá je aby TV uměla nahrávat na USB HDD pořady bez nutnosti zapnuté obrazovky případně sledovat jiný program a nahrávat další (vítaný bonus)
- mít možnost smíchat S2 a DVB-T kanály spolu bez nutnosti přepínat tuner (netrvám)

Mám několik tipů ale vůbec se v LCD se S2 tunerem nevyznám ...

SAMSUNG LE37D570 --- cenově v pohodě, bojím se kvality obrazu v SD
SAMSUNG UE40D6530 --- cena na mém maximu, bojím se doby přepínání kanálů (někdo píše 3-4 s)
PHILIPS 40PFL6606K --- Philipsy prý mají příšerné meny a ovladač, ale nic o nich nevím - pro mě nejvíce neznámá
LG 37LV570S --- zajímavá cena, super výbava, nic víc nevím ... můj lehký favorit
LG 37LV375S --- cena super, bojím se kvality SD obrazu, jen 50Hz

poradíte?

v případě doporučeného odděleného řešení SAT+TV bych chtěl ale ovladač co umí ovládat SAT + umí vypnout a zapnout TV ... a má hlavně vyvýšená tlačítka abych to mohl vše bezmyšlenkovitě vypnout ve fázi polospánku :))
icdesoft (6)|9.7.2011 11:04
Zkuste se podívat také na:
Panasonic TX-L37DT30 nebo TX-L37DT35
Sony 7.řady - neznám ale přesný model (Sony podrobněji nesleduji), ale některá určitě satelitní tuner má a vejde se do vašeho rozpočtu
eldorado09 (1441)|9.7.2011 11:19
[quote=icdesoft;356130]
Sony 7.řady - neznám ale přesný model[/quote]

Sony KDL 40EX725 (EX525 a CX525 tiež majú sat. tuner, ale sú len 50Hz).
vomic (671)|9.7.2011 11:40
Ty Panasonicy jsou asi pro mě ideální, ale obávám se ž euž nad cenový limit.
díky oboum za tip na SONY ale tuto značku vylučuji, její menu je pro mě nepřekonatelně nepříjemné i když jsem ho viděl na nějakém levném LCD co má tchyně ... ale podle mě struktura s většinou u značky nemění.
zatty (1215)|9.7.2011 12:40
z toho co je tak nejlepší univerzální cestou je

LG 37LV570S

obraz dobrý,multimedia taky,přehledné grafické menu a dobře rozdělený přehledný ovladač

725 od sonyje velmi podobná těžké rozhodování mezi nimi..

P.S. philips má opravdu strašný ovladač a složité menu
Dagy2 (3153)|10.7.2011 21:49
eldorado, skôr než super obraz do spálne a špičkové menu, multimedia a neviem čo ešte by som radšej riešil kompatibilitu TV s kartou SkyLink ICE. Toto je ďaleko najpodstatnejší problém pre TV v spálni.

Menu Sony je otrasné (mám v spálni starší V5000), ale v spálni? čo potrebuješ nastavovať? Zapnem nejaký program, párkrát precvakám tlačítkom +/- program než nájdem niečo na zaspanie a potom niekedy v noci ešte potrebujem nájsť vypínač. Ten je dostatočne veľký.
So Sony ale som nezaznamenal žiaden problém ani u DVB-S2 ani u DVB-C UPC vysielania.

A tým pádom by som jasne škrtal Pana.

Toť môj názor.
vomic (671)|12.7.2011 09:46
padla mě do oka rok stará telka Samsung LE37C670 za 13900 Kč s návodem na otevření PVR hackem TV, co myslíte je tato TV dnes pořád dobrá volba, nebo se vývoj posunul natolik aby kvalitativně tuto TV předčily letošní modely.
Za stejné peníze je v prodeji třebas LE37D570
ingr (3)|19.7.2014 10:44
Samsung TV jsem koupil hlavně pro funkce tuner SAT a SMART, ovšem projevuje se spíše jako JACKASS. Zkušenost se týká mnou zakoupeného typu UE46F5370 s doporučeným CI modul- em pro Skylink Irdeto, Fw: T-MST12DEUC 1120.0
To, že je pomalý při přepínání kanálů jsem strávil. Ale uživatelské funkce v EPG to nelze přijmout.
EPG ,a tudíž i nadstavba SMART, nezobrazuje aktuální informace ke zvolenému kanálu. Přijímám programy ze SAT Astra 1 a Astra 3 od Skylink.
Elektronický programový průvodce většinou po zapnutí TV ukazuje „Žádné informace“. Po krátkém shlédnutí programu se nic nezmění. Přepnutím na jiný kanál-program je info též nedostupné, vypíše na obrazovce vedle čísla kanálu „Bez názvu“. Po návratu na předtím krátce shlédnutý kanál se již již info ukáže. Aby bylo info kompletně zobrazováno musel bych projít postupně všechny kanály. Další nefunkčnost je v tom, že při zpětném přepnutí kanálu se vždy objeví info k posledně sledovanému programu, tedy ne k aktuálně vysílanému programu!
Reklamace po dvou měsících dohadů u Samsungu byla zamítnuta se sdělením, že funkce EPG je standardní, přesněji cituji: "Televize je s tímto parametrem běžně prodávána a je součástí produktu. Doporučujeme mít k dispozici vyjádření pověřeného jiného odborného subjektu (soudní znalec), že se jedná o výrobní vadu. V takovém případě posoudí společnost SAMSUNG případ znovu a bude Vás opět informovat o finálním rozhodnutí."
HLEDÁM SPOJENCE proti nadnárodní společnosti SAMSUNG. Má někdo podobnou zkušenost?
mysak85 (47)|20.7.2014 05:07
Takto EPG blbne i na tv Lg, takze by jsem v televizi zavadu nehledal, jde o to ze epg si nacita info ze satelitu a nejspise od skylinku, takze chyba bude tam.
ingr (3)|3.8.2014 09:27
Děkuji za váš poznatek. Jak si vysvětlit, že na druhém současně používaném TV se STB-S Ferguson Ariva 200 HD (stejné zařízení SAT příjem A1, A3 Skylink) funguje je vše bez problémů. Načítání EPG je okamžité a SW je velmi elegantní, rychlý a přehledný.
vivid.sk (11472)|3.8.2014 10:45
Další nefunkčnost je v tom, že při zpětném přepnutí kanálu se vždy objeví info k posledně sledovanému programu, tedy ne k aktuálně vysílanému programu!

To vyzera ako zle nastaveny cas v TV ... skus to skontrolovat.
V opacnom pripade ide opat o domrveny sw. Zial toto je jedna z veci, preco obecne odporucame externe STB, ako tie interne nedorobky. Tu plati len jedina rada. Po kupe stravit velmi intenzivne 14 dni s TV vsetko si odskusat a v pripade akychkolvek obtazujucich nedostatkov TV vratit a skusit stastie s inou znackou. Reklamacie byvaju vzdy boj na dlhe trate. Tvoj problem ide nastastie vyriesit externym STB, aj ked to nieje idealne.
bastlir (3245)|3.8.2014 23:43
Pokud se ti na SW respektive firmwaru TV něco nelíbí, mimo aktualizace s tím nic neuděláš. Kdežto STB s otevřeným Linuxem nabízejí mnoho alternativ. To jsou však prachy navíc.
Donic (51)|5.8.2014 10:47
Potřeboval bych poradit nějakou LCD televizi s vestavěným SAT tunerem, postačuje do 32", s držákem zeď nejlépe s horizontálním natáčením, bude umístěna ve výklenku jako by v "zimní zahradě", s nějakým nejlepším poměrem výkon/cena...Bohužel obávám se, že se s nižší cenou nedostanu na Full HD, ale pouze HD Ready (1366 x 768). Prostě myslel jsem okolo cca 7.tis.Kč, napadá mě např. tato: http://www.alza.cz/32-sony-bravia-kdl-32r415b-d1147733.htm
Určitě k tomu bych musel dokoupit Irdeto modul pro dekódovací karty SkyLink (999 Kč) + držák na zeď, tak ta cena se ještě "vyšplhá"...Případně mě napadla ještě tato telka:
http://www.czc.cz/lg-32ln570r-led-televize-32/125592/produkt?q-category-id=90sctvn0s6j5gaqckceah4l51a&q-c-1-f_1797009352=sDVB-S2&q-c-0-f_96259940=d32.0

P.S. Právě proto, že bude jako by mimo obytnou část domu, proto chci s vestavěným SAT tunerem a nikoliv TV+další krabičku=sat. přijímač vzhledem k problematickému umístění a 2 ks dálk. ovládání.
ingr (3)|7.8.2014 09:02
Čas je systémový, automaticky stavitelný. Máš pravdu v tom, že jsem si měl do 14 dnů od koupi vše vyzkoušet. Ale nebyl čas, ale od světové firmy bych nečekal takový "nepodarok šmejd".
Funkce SMART je na úplný h....
Zdravím.
monikash (13)|5.9.2014 12:16
A co tenhle GoGen: http://www.gogen.cz/televize-gogen-tvf-32257-sweb-cerna/z371272/ ? Podle toho, co všechno umí a za jakou cenu se prodává by to musel být kauf roku.

Ale zase si říkám, jestli není lepší nějakou tu funkci oželet (400 Hz - ale spíš se někdo upsal na klávesnici, HbbTv) a došetřit na LG 32LB561V http://www.lg.com/cz/televizory/lg-32LB561V nebo oželet FullHD a vzít jen Redy 32LB561U. IPS panel je přece jen +.

Co bych ale nechtěla, je lesklý panel. Ten mám teď a odrazy přes den jsou na něm za trest.
lafore (73)|15.9.2014 17:40
Do spalne je podla mna ips prave "-" a nie "+". Tv pozeram stale z jedneho uhla a v tmavej spalni by mi prekazala seda cierna.
monikash (13)|19.9.2014 14:51
Tak potom Samsung XXH5570.
camls (4)|26.9.2014 12:41
Tak ja tu tiez napisem skusenost so zabudovanym sat tunerom na TV Philips 42 6549.
Skusal som zatial iba volne kanaly bez vlozenej skylink karty kedze nemam modul..
Pri instalacii je na vyber ci instalovat urcity balik cize na astre 23.5 ponukne skylink SK alebo CZ, alebo nainstaluje vsetky programy co najde...
- rychlost prepinania programov je 1.9 az 2.4 sekundy, cize pomalsie nez na externom satelite kde to trva cca 1s
- EPG ciastocne funguje, ale treba mat nastaveny cas manualne, automaticky si nechcelo nacitat zo satelitu a nezobrazuje popis filmu o com je, co externy satelit dokaze...
- tv dokaze prehrat zo satelitu program ktory zrovna pozerate aj zaroven na mobile/tablete s androidom, program je oneskoreny oproti tv o 2-3sekundy, TV mozte vypnut a dopozerat to na mobile ale TV sa mi uz nepodarilo zapnut ( zamrzla), musel som natvrdo vypnut z elektriky kabel.... snad to vyriesi novsi fw...