Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 42pfl7665 a "auto-zoom" - nejde u HDMI...?

Lucifer (6)|6.7.2011 10:08
Takovy problemek s TV z nadpisu, bude se asi tykat vseobecne Philips placek s funkci "auto-zoom". Velmi uzitecne-automaticky roztahne obraz vysilany v "letterboxu" - teda, "wide" s pruhy nad/pod obrazem aby vyplnil max. plochu bez jeho deformace. Funguje to perfektne u prijmu integrovanym DVB-T tunerem, nebo kdyz je zdrojem signalu "SD" satelitni prijimac pripojeny pres scart.

...chtel jsem vymenit DVB-S prijimac za nejaky HD, a - pri pripojeni pres HDMI najednou "auto-zoom" nefunguje??? :( Docela me to stve, neb hlavne ruzne dokumenty na Discovery, Spektrum, Animal planet jsou vysilane v ruznych nesmyslnych paformatech s pruhy nahore-dole, takze bez zoomu je to na TV "obdelnik uprostred".

- ma tohle nejake reseni/resili jste to nejak? Zadne nastaveni sat. prijimace - jeho vystupu se nevyrovnalo "auto-zoom" funkci ktera dela PRESNE to co chci. A hlavne to '"nefungovalo samo" - drbat se s nejakym prepinanim formatu pri prepnuti na jiny program, smankote - leta pane 2011?

- se samotnym 42pfl7665 jinak maximalni spokojenost, nemam zadnych jinych vyhrad, vseobecne jsem byl s TV od Philipse vzdy spokojenej.

Diky predem za jakekoliv relevantni nazory a rady.
vivid.sk (11472)|6.7.2011 11:31
Podla mna to nepojde (obdobne je to pri inych TV). Predpokladam, ze dovod moze byt HW narocnost, Skus posielat zo STB 576i cez HDMI (na skusku). Pokial to pojde, tak je to tym. Pokial to nepojde - tak to tym nieje :D, v kazdom pripade si ale nepomozes.


P.S. Tato funkcionalita je naozaj fajn - z tohto by sa mohli korejci poucit.
zatty (1215)|6.7.2011 13:53
Nech si vynměnit HDMI na desce. Phlips se v tomdle pěkně kazí...měl sem v ruce a i bohužel doma phlipse a ten přes HDMI dělal takový bordel že moje nenávist k Televizorům philips narostla hodně vysoko...prostě jim ze setu ty HDMI nefungujou zprávně a je jedno jaký máš STB..

až po výměně HDMI fungovalo správně...

P.S: omlouvám se za zvýšenou intonaci ale Philips je pro mne u TV stejná značka jako sencor,gogen atd...ne nadarmo to prodali číňanům...žehličky,vysavače,holící strojky ale ovšem doporučuji všemi 10...
Lucifer (6)|6.7.2011 15:22
Ja s tim HDMI zadny jiny problem nemam, mam k tomu pripojen Xtreamer a jede vse jak ma, ve vsech moznych modech, i ten prijimac co jsem tady mel tak jel pred to HDMI normalne - jen neroztahne "letterbox" vysilani, a ze se v tomhle orezanem nesmyslu vysila docela casto. U Xtreameru to nevadi, filmy mam vseobecne bez prazdneho cerneho nic nad-pod, jen u DVB-S to vadi...

Byl jsem spis zvedav jestli tohle nekdo u Philips TV nejak resil a vyresil/nebo ne, jestli to skutecne neumi nebo jsem blbej ja... Napada me ze treba nektere sat. prijimace by mohli mit nejakou podobnou funkcionalitu - ale abych jich kupoval X a zkousel-vracel, to se mi fakt nechce...

Co se tyce samotne TV tak jsem spokojeny, v mezich moznosti "edge-led" ma obraz dobry, pri solidnim SD zdroji je to slusne (treba HBO je i v SD celkem OK) - u mizerneho samozrejme mizerne, kde nic neni ani ja neberu, to da rozum. Kvalitni HD je dobre (temer) na vsem, tam neni co resit. Ambilight mi prisel jako takova poutova kravina, ale je to nakonec docela fajn. Neni to nase prvni TV od pana philipse, a vzdy s nima byla spokojenost - uz od ery "PixelPlus" CRT. Tusim jsem ani u zadne nikdy neresil nejakou vadu/opravu, at v zaruce nebo po...
Ryan Giggs (688)|6.7.2011 16:53
[quote=zatty;355651]Nech si vynměnit HDMI na desce. Phlips se v tomdle pěkně kazí...měl sem v ruce a i bohužel doma phlipse a ten přes HDMI dělal takový bordel že moje nenávist k Televizorům philips narostla hodně vysoko...prostě jim ze setu ty HDMI nefungujou zprávně a je jedno jaký máš STB..

až po výměně HDMI fungovalo správně...

P.S: omlouvám se za zvýšenou intonaci ale Philips je pro mne u TV stejná značka jako sencor,gogen atd...ne nadarmo to prodali číňanům...žehličky,vysavače,holící strojky ale ovšem doporučuji všemi 10...[/quote]
Ak by mal byť Philips podľa tvojho nazoru kvôli takejto "maličkosti" na urovni Sencora atd. potom tam patri aj ostatna konkurencia. Každy vyrobca ma to svoje...
Lucifer (6)|7.7.2011 17:12
k uvedenemu problemu nikdo nic, nikdo nijak neresil???
zatty (1215)|7.7.2011 17:33
[quote=Ryan Giggs;355694]Ak by mal byť Philips podľa tvojho nazoru kvôli takejto "maličkosti" na urovni Sencora atd. potom tam patri aj ostatna konkurencia. Každy vyrobca ma to svoje...[/quote]

to je letitá averze už od dob CRT a plazem kdy sem snima zažil hořké chvíle hlavně se servisem...prostě mne už léta v TV odvětví nepřesvědčuje o svých obrazových kvalitách...proto to taky zavřel a prodal čínanum....je to jen můj názor a za ním stojím a stát budu...a ano každá zanačka má svoje..pravda pravdoucí...
zatty (1215)|7.7.2011 17:44
[quote=Lucifer;355895]k uvedenemu problemu nikdo nic, nikdo nijak neresil???[/quote]

ono to řešit nikterak nejde..prostě jim to na ext. STB nefunguje
bano (5)|8.7.2011 08:46
> Lucifer
Mám typ 7695, autozoom nepoužívám, preferuji nastavení originální. Domnívám se, že na HDMI autozoom ani fungovat nebude - TV to zobrazí, "jak to dostane".
Discovery, Spektrum apod - taky mě to štve, naštěstí můj sat. přijímač umí jedním tlač. roztáhnout ořezaný obraz na plnou šířku obrazovky bez deformace.
Philips mě trochu zklamal - má znatelně nerovnoměrné podsvícení (zejména za tmy), hlavně levý dolní a taky pravý horní roh - daň za EDGE LED :-(
Jak je na tom ten tvůj?
Lucifer (6)|8.7.2011 14:16
Jak jsem psal - jsem fakt spokojenej, i s podsvicenim. S tim ze jsem si byl vedom jen "edge-led" a vim ze se od toho nedaj cekat zazraky a nemuze to byt nikdy dokonale - bez ohledu na znacku. Pri beznem obraze - normalnim sledovani je to v pohode, kdybych chtel byt hnidopich tak na jednolite svetle plose by se urcite neco naslo - taky mam pocit ze nekde pobliz obou rohu nahore. Neresim, pri realnych scenach to rozhodne nijak nerusi a nevim o tom. Divam se na film, ne na to jestli nekde v rohu je naprosto stejne podsviceni jako jinde. Zajimalo by mne jak by vypadal nejaky test rozlozeni jasu v klasickem kinu ;)

ad. DVB-S prijimac - jakou znacku/typ mas, jaky umi to co popisujes? Tohle by ne fakt zajimalo, bylo by to mozne (byt ne dokonale) reseni...
Ryan Giggs (688)|8.7.2011 15:50
[quote=zatty;355902]to je letitá averze už od dob CRT a plazem kdy sem snima zažil hořké chvíle hlavně se servisem...prostě mne už léta v TV odvětví nepřesvědčuje o svých obrazových kvalitách...proto to taky zavřel a prodal čínanum....je to jen můj názor a za ním stojím a stát budu...a ano každá zanačka má svoje..pravda pravdoucí...[/quote]
Veď ja ti neodopieram tvoju skusenosť. Len čo človek, to skusenosť ina.
Pokiaľ viem, nepredali to kvôli nekvalite vyrobkov, ale kvôli neziskovosti segmentu TV. Podobne stratovy je aj Sony.
zatty (1215)|8.7.2011 16:44
neziskovost je ruku v ruce s technologii kdybych měl technologie nikdy nemůžu krachnout bo je budou ode mne kupovat ostatní...co se týče sony tak ty nikdy extra netvrdili že telky jsou jejich no.1 dělá jim to pokud vím ani ne 20% z portfolia...to je ale vše najinou debatu
quapor (53)|9.7.2011 22:13
bohuzial, rocnik 2008 este funguje ok, rocnik 2009/2010/2011 uz nefunguje
philips to ignoruje, celkovo ich support je tragedia
snad to cinania co ich kupili zlepsia

tu je k tomu tema:
BUG: Auto-fill and auto-zoom feature doesn't work on HDMI after power cycle
http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?1040-BUG-Auto-fill-and-auto-zoom-feature-doesn-t-work-on-HDMI-after-power-cycle

funguje len jedna finta, ktora je popisovana aj v tej teme, mas napr. aktivny port hdmi 1, auto-zoom nefunguje, prepni tv na iny port hdmi, potom sa zase prepni na hdmi1, auto-zoom bude trochu opozdene reagovat ale zacne fungovat
je samozrejme nezmysel po kazdom zapnuti tv preklikavat hdmi porty, pouzivam to len obcas, ked dlhsie pozeram nieco orezane
Lucifer (6)|9.7.2011 22:34
Diky moc, to myslim vse objasnuje. Pokud to jde oje---kabatit tym prepnutim a pak to vydrzi az do vypnuti TV tak to je aspon nejake reseni. Treba to casem opravi updatem firmware, neb dle te diskuze to je logicky jen sw chyba... (naivni, ja vim)
bano (5)|11.7.2011 16:03
[quote=Lucifer;356036]
ad. DVB-S prijimac - jakou znacku/typ mas, jaky umi to co popisujes? Tohle by ne fakt zajimalo, bylo by to mozne (byt ne dokonale) reseni...[/quote]

VU+ duo; umí to i ostatní přístroje řady VU+ a některé další značky s Enigma 2..
Lucifer (6)|11.7.2011 20:52
diky, pocitam s necim co bude mit enigmu