Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle studio 15 - spomalování videa

plac (39)|4.7.2011 18:55
Ahoj, potřeboval bych poradit, když spomaluji video tak se nepřehraje celý klip ale jenom kousek, nevíte čim to je? předem děkuji
steviezah (272)|4.7.2011 21:27
Co jsi použil ke zpomalení videa?Je to základní efekt RTFX rychlost nebo jiný?Nastavoval jsi nějak klíčové snímky?Jedná se o klip samostatný nebo klip vsazený mezi ostatní?Je dokončen render na pozadí?Nezobrazil se ti během přehrávání modrý vykřičník nebo otazník na černém pozadí?Na čem provozuješ PS 15?
Těžko jednoznačně poradit,příčin problému může být více.Mimo jiné pokud se používá místo originálu nějaký crack,nelze někdy chybu určit a najít nápravu.Pak je třeba se poohlédnout po jiné verzi.Tím se zároveň vysvětluje i to,že co chodí jednomu uživateli už nefunguje druhému.
plac (39)|4.7.2011 21:54
ke spomalování videa jsem použil efekt rychlost, videoklip byl v PS vystřižen a pak spomalen, ale spomaluje se mi začátek toho videoklipu, vlastně to má stejnou dobu jako před spomalením, co s tim?
steviezah (272)|4.7.2011 23:32
Snad jsem Tě pochopil.Klip jsi nejprve upravil(ostřihal=trimoval) a pak jsi použil efekt rychlost.Napadá mně jestli nemáš zatrhlou volbu použít klíčové snímky.To by znamenalo,že jsi sice zadal zpomalit,ale jenom na první klíčový snímek a druhý je v původním nastavení to je na původní rychlost.Proto se ti jeví,že zpomaluješ jenom na začátku a konec se jeví jako normální rychlost.Při tom dochází k určitému natažení klipu,ale pokud nemáš roztaženou časovou osu tak si toho prodloužení nemusíš všimnout.Musel by sis poznačit délku klipu před použitím efektu a po.Pak zjistíš rozdíl,protože v PS 12,14 ale i 15 se klip při zpomalení roztáhne.Doporučuju nejdříve použít nabídku Vymazat dočasné soubory aktuálního projektu.Po vymazání dojde k jejich obnovení a možná se Tvůj projekt začne chovat tak jak má.
Další možnost je poškozený projekt a v tom případě je řešení udělat nový.Různé laborování je ztráta času a nervů.
Dále doporučuju zkusit tento postup:
Udělej si nový projekt,do něj vlož jeden klip a ten zpomal.Nepoužívej volbu Použít klíčové snímky.
Pokud bude vše v pořádku klip se v závislosti na zvoleném zpomalení protáhne a zpomalí v celé délce klipu.Pak efekt odstraň a klip uprav trimováním(ostřižením)Znova použij efekt.Pokud bude vše v pořádku,projekt ve kterém si dělal je poškozen.Pokud nic z toho nepomohlo najdi si jinou verzi PS 15,protože Tvoje není originál.
Nakonec si nechávám možnost,že něco děláš nevědomky špatně a v tom případě bych dodělal videonávod a přidám ho k ostatním na youtube.
steviezah (272)|5.7.2011 10:39
Omlouvám se nic z toho co jsem Ti napsal neplatí,spletl jsem si popis efektu s efektem,který není v PS obsažen.
Můj popis platí na externí plugin.Efekt,který používáš je součástí PS a patří do kategorie
Studio HD RTFx a má velmi jednoduché ovládání.Normální rychlost se nastavuje posuvníkem na procentuální přímce,doleva se nastavuje až na 10% původní rychlosti.Posunem doprava zrychluješ až na 500% procent původní rychlosti.Úměrně k tomu se prodlužuje nebo zkracuje klip.Dále lze jenom nastavit volbu hladké přechody a pozpátku,to není třeba více rozebírat.Pokud se Ti to chová jinak je možné zkusit udělat nový projekt a otestovat samostatně a tím zjistíš vadu projektu.Pokud ani to nepomohlo,zkus ještě vymazat pomocné soubory projektu.Když nepomůže ani to,je mi líto,sežeň si jinou verzi PS.
Ještě jednou se omlouvám za původní příspěvek,hrubě jsem se spletl.
plac (39)|5.7.2011 20:35
už to funguje, díky za rady :)
Edtason (8)|6.7.2011 14:12
Stejnej problém.
Dám příklad.Mám fotbalovej zápas a chci z celého zápasu např. pouze branku,kterou chci zpomalit.Takže vložím celej zápas do pinnacle.Vystřihnu pouze branku,ostatní dám odstranit.Takže mám filmeček cca 10 sec.Tak a ted dám RTFx-rychlost nastavím třeba 50%.Filmeček se sice roztáhne na dvojnásobnou velikost,ale inkriminovaný okamžik s brankou je fuč.Je tam uplně jinej filmeček s fotbalu.Prostě mě připadá,že to zpomalí celej fotbalovej zápas.
Když dám kousek ze začátku přenosu a ostatní odstraním,tak i po zpomalení je vše O.K.Ale jak chci zpomalit část z prostředka,tak to zlobí.
Dočasné soubory jsem samozřejmně smazal i restartoval počítač,ale vždy to je na nic.
Jedná se určitě o kravinku,ale rád bych na to přišel
Díky
steviezah (272)|6.7.2011 23:25
Tvůj postup je v pořádku a tak to skutečně funguje.Zkus si ještě otevřít úplně nový projekt a nech si zobrazit i překryvnou stopu.Do ní vlož fotbálek.V místě,kde začíná situace která tě zajímá ji řízni žiletkou.Tam kde chceš nebo kde končí akce opět řízni žiletkou.Vyříznuté video chytni a přenes do hlavní stopy.Použij zpomalení.Pokud se ani teď nedobereš výsledku,je problém v PS a je třeba se poohlédnout po jiné verzi.
Edtason (8)|7.7.2011 00:39
[quote=steviezah;355788]Tvůj postup je v pořádku a tak to skutečně funguje.Zkus si ještě otevřít úplně nový projekt a nech si zobrazit i překryvnou stopu.Do ní vlož fotbálek.V místě,kde začíná situace která tě zajímá ji řízni žiletkou.Tam kde chceš nebo kde končí akce opět řízni žiletkou.Vyříznuté video chytni a přenes do hlavní stopy.Použij zpomalení.Pokud se ani teď nedobereš výsledku,je problém v PS a je třeba se poohlédnout po jiné verzi.[/quote]

Tak kamaráde,víš kde byl problém?Já jsem ty kousky co jsem nechtěl dal odstranit/nebo vyjmout/. Ono se musí dát VYMAZAT! Pak už vše šlo O.K.
Díky za odpověd.
p.s. Koukal jsem na tvoje videa na youtube.Super.Ještě budou nějaká?Přivítal bych menší tutoriálek na nějaké efektivní titulky.
p.s.s. A ještě bych se chtěl zeptat.Viděl jsem,že jde to,aby se ořízla čistě jenom nějaká postava např. z filmu.A poté se přenesla do jiného filmu.Jde to i v Pinnacle?
steviezah (272)|7.7.2011 05:32
No tak to mě nenapadlo.Pokud chci odstramit nějaké části videa v PS 15,označím je a automaticky klapnu po klávese delete.V současné době se učím dělat v Edius 6,ale PS 15 jsem si nechal,protože na některé moje home projekty je Edius kanon na vrabce.Něco mám rozdělané pro PS 15,tak to pověsím až to budu mít.
Vyříznout postavu z nějakého filmu a přemístit ji do jiného v PS dost dobře nejde,nemá to track motion movie nebo rotoscoping či jak se ta funkce v After effectu jmenuje.Zkoušel jsem a je to pracné jako prase,vyexportovat část filmu jako AVI,to vrazit do Photoshopu CS4 a jednotlivé snímky videa obřezat.Pak to z Photoshopu vyexportovat jako video s alfa kanálem a to vrazit zpět do PS.
No a pak jsem to jenom narouboval do jiného filmu.V podstatě jsem udělal rotoscoping.Ale už bych to nedělal,strávil jsem u 6s slovy u šesti sekund 2 týdny každý den po 3 hodiny.Vyřezával jsem pohybující se postavu ze 180 snímků.
Edtason (8)|7.7.2011 08:14
Tak jsem 1,5hod hledal ten klip..)) No ale našel jsem to.Je to v čase 1:05

steviezah (272)|7.7.2011 10:31
Jo to je ono,rozumíme si.Tohle vypadá z After Effect,který je k tomu určen a má na to nástroje.
Trvá to asi 2 sekundy,to není moc, maximálně 60 snímků při 30 sekundách.Tohle Pinnacle sám o sobě neumí.Až nebudu mít co dělat,něco na to téma vylopotím.
plac (39)|7.7.2011 11:20
teď na to koukám a i když dám vymazat tak mi to přehrává jenom začátek :(
steviezah (272)|7.7.2011 22:24
To není normální.Pověs někde kousek videa z fotbalu nebo celé podle možností Tvojeho připojení.Podívám se na to,udělám ukázku.

Tak už jsem na přišel co Ti to dělá.Opět jedna chyba Pinnacla,která nejenže unikla výrobci a programátoři to ojebali.A to jsem si myslel,že už jsem všechny chyby objevil a že vím jak na to.
Popis když to funguje a musí být splněny tyto podmínky:
Video PS musí umět zpracovávat bez přepočtu.To znamená,že po vložení se pásek nad timeline nezmění v zelený ve kterém se pohybuje světlezelený,který jakmile doběhne na konec se změní ve standartní oranžovou.Tohle Ti indikuje,že máš zapnuté ve vlastnostech projektu Renderování na pozadí.Někteří doporučují při silném PC vypnout a pak se diví.Takže pokud vložíš video do timeline a PS ho umí zpracovat,je jedno,kde se rozhodneš klip zpomalit a jestli máš klipy umístěné za sebou.prostě to funguje.
Popis když to nefunguje:
Tu část klipu kterou chceš zpomalit musíš vyexportovat do souboru a ten vložit zpět do timeline.Pak si to zpomal,zrychli podle libosti.
Není-li Ti něco jasné,nebo Tě něco bude zlobit,napiš,udělám návod.
plac (39)|8.7.2011 14:32
ok, díky za rady
steviezah (272)|11.7.2011 17:12
pro Edtason:
tady máš ukázku na Tvůj dotaz,je to pracné,ale jde to v Pinnaclu.
http://www.youtube.com/user/steviezah?feature=mhee#p/c/3DA4AB4C70CFAD2E/0/Teu8kZemUkc
Edtason (8)|12.7.2011 08:26
[quote=steviezah;356413]pro Edtason:
tady máš ukázku na Tvůj dotaz,je to pracné,ale jde to v Pinnaclu.
http://www.youtube.com/user/steviezah?feature=mhee#p/c/3DA4AB4C70CFAD2E/0/Teu8kZemUkc[/quote]
Kamaráde,nejsem takovej odborník,abych to hned pochopil,trochu mě popostrč. Jestli jsem to pochopil dobře,tak si prostě filmeček rozdělíš v Gimu na snímky,uděláš na každém snímku zelené pozadí a pak to zase dáš do kupy?
steviezah (272)|12.7.2011 10:02
Částečně máš pravdu,ale v podstatě to znamená upravit každý snímek filmu.Photoshop CS4 umí načíst video v avi a rozhodí je na jednotlivé snímky.Ty pak postupně zbavíš pozadí a vyexportuješ s průhledným pozadím,neboli přidáš tzv. alfa kanál.Otevřeš to v PS a funguje to jako titulek,co je černé je průhledné.
Taky to lze udělat takto:video si vyexportuješ snímek po snímku,nebo vložíš do nějakého programu,který ti z videa udělá sérii číslovaných snímků ve formátu,který ti zpracuje jakýkoliv grafický editor.Já používám Gimp je to free a to co potřebuju umí.V něm jednotlivé snímky upravím,že vyřežu pozadí a nahradím zeleným,na které v PS požiju chromakey.V ukázce jsem zkombinoval oba postupy,což je v timeline vidět.

Dále jsem použil obraz v obraze,abych mohl dvojnici poodsunout od skutečné postavy mírně vpravo,protože jinak by se mi překrývaly,což v závěru je i vidět,ale není to na závadu.Ten filmek jsem dělal jen tak bez přípravy z toho co jsem natočil.Kdyby to mělo být pořádně,musel by se tomu pověnovat trochu čas.Minimíálně video netočit z ruky ale ze stativu,protože i když existují soft stabilizátory,mi se to nelíbí,zdá se mi,že obraz jakože dýchá.No a samozřejmě jiné kontrastnější pozadí,protože se to blbě odřezávalo.Dále bych to lépe osvětlil.
Jěště jsem opomněl dodat:Gimp umí taky obrázky s průhledným pozadím.
Edtason (8)|13.7.2011 08:50
Tak jo,díky moc.Až bude trošku času,tak se na to vrhnu a vyzkouším.
plac (39)|28.7.2011 23:14
Ahoj, ještě mě napadnul jeden dotaz, když ukládám video je možné ho uložit ve stejném formátu jako bylo v originále?
steviezah (272)|29.7.2011 00:54
Ano,za předpokladu, že při editaci nedochází k přepočtu.Kontroloval jsem to přes MediaInfo.
plac (39)|29.7.2011 08:22
a co tam máčknout aby to bylo ve stejném formátu?
steviezah (272)|29.7.2011 10:14
Ha,nalapal jsi mně:-)
Pokud se Ti jedná o video stažené z kamery,vždy doporučím ukládat v původním formátu bez toho aniž by se prohnalo videoeditorem a je jedno jaký videoeditor používáš.Nevidím žádný důvod proč zdrojové video prohnat videoeditorem a pak teprve ukládat.Platí to i o videu z páskové kamery,mám vyzkoušeno 39 minut DV videa, že vleze na DL DVD,ale to je zbytečné,tak dlouhou scénu beze změny nevytvoříš, ledaže bys natáčel ze stativu západ slunce.Já archivuju zdrojové video na DVD jako data a na HDD,který když zaplním vyměním za nový.Tolik o archivování.
Jestliže chceš uložit sestříhané video ve stejné kvalitě jako originál,musíš se podřídit originálu a tomu co ti dovolí Pinnacle.Z toho vyplývá, že např. neuložíš zdrojové video AVI/h264/Xvid úplně stejně jako originál.To jaksi Pinnacl neumí a pochybuju, že by to uměl i jiný soft.
Pinnacle ukládá ve standartních formátech.To by byla teorie jak uložit video aby mělo shodné parametry.
Skutečnost je podle mne zcela jiná a jestliže např:zdrojové video máš mts a v Pinnaclu,ale i v jiných videoeditorech uložíš jako m2ts,nebo mp4,či mov je důležitější výsledek než pachtění se za co nejvyšší bitrate videa a zvuku nebo druhem kodeku.Jestli se Ti líbí nebo ti vyhovuje výstupní video v MOV nebo Mkv či Mpeg je to pouze tvoje věc jaký formát zvolíš pro uložení.Já osobně nikomu nedoporučuju, který formát zvolit, protože je to subjektivní záležitost,každý má jiné oko.
Diskuzí jestli zvolit bitrate 28 MB/s nebo 22 MB/s se nezúčastňuju,protože rozdíl stejně nikdo nepozná.Totéž u mně platí v případě jestli používat kodek Mainconcept nebo WME 9 či kdovíco jiného.Mně zajímá co vidím ve výsledku na PC nebo TV.
plac (39)|29.7.2011 10:59
ok, nějak se s tim poperu :D a ještě jsem se chtěl zeptat jestli nevíš jak vyřešit ten problém z efektem rychlost, když chci něco spomalit tak to musim vyříznout a uložit a pak znova dát do Pinnacle, jinak mi to přehrává pomalu začátek videa a ne ten úsek co potřebuju
steviezah (272)|29.7.2011 15:06
Pokud se Ti to chová jak jsem popisoval,tak ano.Část určenou ke zpomalení je třeba otrimovat, vyexportovat a vložit zpět.Pokud problém přetrvá nejedná se o originál programu.
bastlir (3245)|4.9.2011 19:12
Ahoj, mám gr kartu ASUS EAH5870, Intel i7, 6GB RAM, Windows 7U a PS 15. Problém je v tom, že když se mi PS načítá, načte se do půlky a pak zhavaruje. Když však nainstaluji novější ovladač, obraz na monitoru je rozměrově k monitoru nekorektní, písmo špatně čitelné, ale PS spustím. Nemá někdo zkušenosti s konfliktem této karty s PS? Dík
steviezah (272)|4.9.2011 20:07
Tato karta není na seznamu nekompatibilních.Nejmenší rozumné rozlišení pro PS je 1280x720,ale už jsem zkoušel i menší.Nic se neděje,po stranách se objeví posuvníky.Měl jsem 4650,pak 6850 obě bez problému.5870 je slušná karta,vím o několika uživatelích co ji mají a funguje s PS.
V ní bych problém neviděl.Pokud se ti obraz nezobrazuje korektně, hledal bych problém v nastavení monitoru nebo se ti to někde hádá v BIOS.Měnil jsem 6850 za GTX 460GE Nvidia
a u ní jsem musel přeflashovat BIOS za novější verzi,protože se grafika nedetekovala korektně a nejvyšší rozlišení,které jsem mohl nastavit bylo 800x600.
Zaráží mně,že před změnou ovladačů PS zkolabuje,bez jakéhokoliv upozornění,to se mi nikdy nestalo.Vždy to najelo.

Trošku jsem hledal.Pokud je to tahle karta http://www.asus.cz/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH58702DIS1GD5V2/#specifications
je 2 roky stará a nenašel jsem,že by se prodávala.To jsi koupil od někoho starší?
bastlir (3245)|6.9.2011 17:44
[quote=steviezah;364948]Tato karta není na seznamu nekompatibilních.Nejmenší rozumné rozlišení pro PS je 1280x720,ale už jsem zkoušel i menší.Nic se neděje,po stranách se objeví posuvníky.Měl jsem 4650,pak 6850 obě bez problému.5870 je slušná karta,vím o několika uživatelích co ji mají a funguje s PS.
V ní bych problém neviděl.Pokud se ti obraz nezobrazuje korektně, hledal bych problém v nastavení monitoru nebo se ti to někde hádá v BIOS.Měnil jsem 6850 za GTX 460GE Nvidia
a u ní jsem musel přeflashovat BIOS za novější verzi,protože se grafika nedetekovala korektně a nejvyšší rozlišení,které jsem mohl nastavit bylo 800x600.
Zaráží mně,že před změnou ovladačů PS zkolabuje,bez jakéhokoliv upozornění,to se mi nikdy nestalo.Vždy to najelo.

Trošku jsem hledal.Pokud je to tahle karta http://www.asus.cz/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH58702DIS1GD5V2/#specifications
je 2 roky stará a nenašel jsem,že by se prodávala.To jsi koupil od někoho starší?[/quote]



Díky za odpověď. Ne, vše mám rok staré. Udělal jsem si radost a trochu jsem zainvestoval do nového PC se zaměřením na střih. A PC jsem si "postavil na dálku". Takže s nějakými problémy jsem vůbec nepočítal i proto, že karty s tímto chipem nemívají problémy. Nicméně karet s označením 5870 je víc, ale tato od Asusu je asi nějak jiná (EAH5870).
steviezah (272)|6.9.2011 23:53
Tak to neumím poradit.Mohu jenom teoretizovat.
Nevím co máš za OS,ale pokud je to poslední Win XP SP3,pravděpodobně ti chybí součást Windows, NetFramework a její aktualizace.Tohle mi kdysi dělalo tento problém.
Doporučuji všem co jěště mají XP,pietně odinstalovat,vzdát hold a přejít na Win 7 Ultimate nejlépe 64 bit.
Win Xp se opravdu k současným softům nehodí. Win Vista vynechávám, ten se opravdu nepovedl.
Jěště ho někde mám originál nezaregistrovaný,po 14 dnech testů jsem provedl format c: a návrat k XP.

Win 7 Ultimate doporučuji vlastnit z prostého důvodu:
Ať si Microsoft kafrá co chce o Win 7 Home, tento systém není až tak vhodný pro editaci a přehrávání videa.Nesčetněkrát mám ověřeno v přímém přenosu přes Skype:video,které uživatel nemohl přehrát na Home edici jsem já bez problému v Ultimate přehrál.Podotýkám,nemám nainstalovaný žádný kodecpack nebo jiný softplayer jako KM nebo ZOOM player.Používám WMP, PowerDVD od Cyberlinku a k tomu QuickTime.
Nejsem placeným agentem Microsoftu,ale ani provokatér od BSA.To že Vám kámoš bude tvrdit:
hele stáhl jsem Win 7 z netu a fachá mi to bez problému není až tak pravda.Nikdy nevíte o jakou kompilaci se jedná a co je do softu zabudováno.Obzvláště varuji před různými bootloadery a podobnými prasečinami.Na to stačí free firewal ZoneAlarm a nebudete se stačit divit,kde všude se Váš systém pokouší připojit a nebo kdo se chce připojit..O spolehlivé funkčnosti ani nehovořím.
Nebo nechte systém prověřit na originalitu,vypadá to viz příloha.

Na konec jsem si nechal samotné Pinnacle:
15.2.2011 Pinnacle uvolnil verzi 15.To,že to měl být neplacený upgrade,jsem přehryz.Ale ,že o dva měsíce později vydali Avid Studio jakožto nástupce Pinnacle a tím je 15 odsouzena k zániku,jsem nekousl a přešel jsem na Edius.

Doplnění:Avid mě hlavně krknul chybou v titulkovači,ta je už odstraněna.Sice ne v náhledu a při zaplém renderu na pozadí,ale v exportu se neprojevuje.O co šlo je zde: (zaměřte se na konci videa na změnu barvy trávy)
http://www.youtube.com/user/steviezah#p/c/8A2816B55E95F1F3/0/Q9C4PBuAUM8

S odstupem doby musím konstatovat,že na některé moje projekty je Edius kanon na vrabce.
Mezitím Avid vydal update,jednu opravu dll knihovny a já jsem Avid znova testnul.Musím konstatovat,že to je zcela jiný soft a moje výhrady téměř pominuly.Kromě titulkovače.Titulky v Avidu nejsou tak hladké jako v řadě PS,ale při troše snahy se to dá eliminovat.
Ač dlouholetý pináklista musím konstatovat, že Pinnacle je mrtvý soft a do budoucna nepoužitelný.Doporučuji ostatním pináklistům přejít na Avid Studio.

Snad jsem nějakou úvahou pomohl nastínit případné řešení tvého problému.
win_7_original.png
bastlir (3245)|7.9.2011 11:43
Dík, mám orig. Win7U 64bit se všemi aktualizacemi, jenže když startuju systém z druhého HDD s WinXP SP3, PS startuje a maká bez problému. Bohužel jen v 32b režimu. Nicméně WinXP už nebudu moci používat, protože sahají na HDD s Win7 a jak je známo, vůbec to sedmičkám nesvědčí.
Přemýšlím o tom, že přejdu na Movie Studio HD Platinum nebo na Adobe. Já to ale potřebuji na sestřihání filmů z TV, nebo co natočím na kameře.
steviezah (272)|7.9.2011 12:10
Můj názor:
pokud někomu vyhovuje joiner jako je Nero Vision nebo PowerDirector,AVS videoeditor a další proč ne.

Kdo chce komfortnější možnosti,použije editor Edius Neo 3(ENG) nebo Adobe Premiere Elements 9(CZ),Avid Studio(CZ),
Vegas Movie 11(ENG),Corel VideoStudio X4(ENG).

Ti nejnáročnější sáhnou po Edius 6(ENG)Adobe Premiere PRO CS5(u ní nevím jestli je i CZ) a Sony Vegas 10e(ENG)

Na výběr je toho dost,každému dle jeho gusta,kapsy,technického vybavení a znalostí.Nejsem zapřisáhlým zastáncem nebo odsuzovačem jakéhokoliv softu.
Pitomec (10211)|7.9.2011 12:14
[quote=bastlir;365319]Dík, mám orig. Win7U 64bit se všemi aktualizacemi, jenže když startuju systém z druhého HDD s WinXP SP3, PS startuje a maká bez problému. Bohužel jen v 32b režimu. Nicméně WinXP už nebudu moci používat, protože sahají na HDD s Win7 a jak je známo, vůbec to sedmičkám nesvědčí.
Přemýšlím o tom, že přejdu na Movie Studio HD Platinum nebo na Adobe. Já to ale potřebuji na sestřihání filmů z TV, nebo co natočím na kameře.[/quote]Je nějaký důvod tam mít i Win7?
bastlir (3245)|14.9.2011 00:10
[quote=steviezah;364948]Tato karta není na seznamu nekompatibilních.Nejmenší rozumné rozlišení pro PS je 1280x720,ale už jsem zkoušel i menší.Nic se neděje,po stranách se objeví posuvníky.Měl jsem 4650,pak 6850 obě bez problému.5870 je slušná karta,vím o několika uživatelích co ji mají a funguje s PS.
V ní bych problém neviděl.Pokud se ti obraz nezobrazuje korektně, hledal bych problém v nastavení monitoru nebo se ti to někde hádá v BIOS.Měnil jsem 6850 za GTX 460GE Nvidia
a u ní jsem musel přeflashovat BIOS za novější verzi,protože se grafika nedetekovala korektně a nejvyšší rozlišení,které jsem mohl nastavit bylo 800x600.
Zaráží mně,že před změnou ovladačů PS zkolabuje,bez jakéhokoliv upozornění,to se mi nikdy nestalo.Vždy to najelo.

Trošku jsem hledal.Pokud je to tahle karta http://www.asus.cz/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH58702DIS1GD5V2/#specifications
je 2 roky stará a nenašel jsem,že by se prodávala.To jsi koupil od někoho starší?[/quote]

Tak jsem už na to přišel. Odinstaloval jsem z PC všechny ovladadače, použil jsem specializovaný odinstalator, a nainstaloval jsem je znova, ale bez poslední verze aktualizace. No a Pinnacle funguje a obraz také v pohodě.
steviezah (272)|14.9.2011 09:51
V tom případě doporučuji udělat obraz disku a systém v případě nějaké havárie obnovit.Používám k tomu Acronis True Image 2010.V případě,že Vám PS15 vyhovuje a s videem z Vaší kamery nemáte problém, není důvod PS 15 nepoužívat.
Ale znova upozorním, PS 15 je poslední verze tohoto softu a podle Avidu je nástupcem Avid Studio.
Takže je docela možné,že pokud dojde k nějaké inovaci Win 7 popřípadě se změní ovladače jako ve Vašem případě nebude PS fungovat.Já už PS nepoužívám,přešel jsem,sice s výhradami na Avid.