Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pořízení DVT-T a problém s propojením zařízení

Eragonss (16)|3.7.2011 21:10
Zdravím, doposavaď jsem měl satelit od Digi TV propojený s DVD rekordérem a videorekordérem. Vše fungovalo bez problému ale teď jsem přešel na set top box a nevím si rady s propojením. Vyzkoušel jsem spoustu různých zapojení co jsme našel na internetu, ale bohužel při každém způsobu se našlo něco, co nefungovalo.

Na přiloženém obrázku jsou všechny zařízení a jejich vstupy a výstupy. Může mi tedy prosím někdo napsat, jak to vše správně propojit, aby fungovala televize, přehrávání a nahrávání u DVD a přehrávání a nahrávání u videorekordéru? Díky
propojení.jpg
Pitomec (10211)|3.7.2011 21:31
Zapojíš to stejně jako předtím u Digi, akorát místo jejich přijímače dáš svůj na DVB-T (a do přijímače musíš přivést signál z antény pro pozemní příjem).
Eragonss (16)|3.7.2011 22:40
Jak jsem psal, zkusil jsme ruzny zapojeni a jedno z nich samozrejme bylo to původní. Ale vždycky prostě něco nefunguje, tak bych byl rád, kdyby mi někdo to zapojení pořádně popsal.
interfernet422 (1575)|3.7.2011 23:36
Eragonss - tvůj problé je v tom, že TV má jen dva SCART vstupy a ty máš 3 zařízení. Pokud má videorekorder Akai modulátor, tak pak je to řešitelné bez nákupu. Propojíš dle prvního obrázku. Anténu nejdříve do Akai, pak výstup do set top boxu a následně výstup do TV. Na TV naladíš na kanál, na kterém vysílá Akai. Pokud ne, nebo chceš i nahrávat z stb, tak kup SCART přepínač, zapoj vše do něj a můžeš na rekordér nahrávat z libovolného vstupu, a třeba i tak digitalizovat amatérsky VHS kazety.

[ATTACH=CONFIG]19700[/ATTACH]

SCART přepínač třeba takový

http://www.krup.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=914
zapojeni1.gif
Eragonss (16)|4.7.2011 13:26
První způsob nejde, takže se přikloním k nákupu toho přepínače. Dnes jsem koukal po obchodech a viděl jsem nějaký, ale bez možnosti přepínání. Prostě jen 3 vstupy a jeden výstup pro scart... S tím by to také bylo možné zrealizovat a nebo musím koupit takový, jaký jste poslal?
Pitomec (10211)|4.7.2011 14:07
[quote=Eragonss;355188]Jak jsem psal, zkusil jsme ruzny zapojeni a jedno z nich samozrejme bylo to původní. Ale vždycky prostě něco nefunguje, tak bych byl rád, kdyby mi někdo to zapojení pořádně popsal.[/quote]Když to fungovalo předtím s Digi, tak to musí fungovat i se STB pro DVB-T (jedině by ten STB byl zmetek - což se nedá vyloučit - a pak to fungovat nebude. Ovšem nikde a se žádným zapojením).
Eragonss (16)|4.7.2011 14:18
s digi jsem jen propojil pomocí koaxiálních kabelů a naladil na televizi i dvd rekordéru jako kanál. U STB mi to ovšem tímto způsobem nefunguje, nic to nechytne, signál si prostě zobrazím jen přes AV.
interfernet422 (1575)|4.7.2011 14:40
Pak je to jasné, digi stb měl modulátor a nový jej nemá. SCART přepínač doporučuji s přepínači, zkoušel jsem kdysi jeden co přepínače neměl a signály se míchaly - SCARTy byly propojeny napřímo, ten bych určitě nedoporučoval. Z krupu se dá snad i objednat.
Eragonss (16)|4.7.2011 15:52
fajn, díky za rady ;) už mám objednaný ten přepínač.
Scorpion7 (200)|4.7.2011 19:14
[quote=Eragonss;355297]s digi jsem jen propojil pomocí koaxiálních kabelů a naladil na televizi i dvd rekordéru jako kanál. U STB mi to ovšem tímto způsobem nefunguje, nic to nechytne, signál si prostě zobrazím jen přes AV.[/quote]

Máš Evolve DT 1205 alebo 1505? To znamená že už žiadny Sat.program?
Daj vediet dám Ti tip ako to celé zapojit,bez toho SCART ručného prepinača.Pokial budeš mať SCART kable s plne osadeným 21 pinovým konektorom,tak to nie je žiadny problém.
Ahoj.
Eragonss (16)|4.7.2011 19:37
Měl jsem na digi STB se dvěma tunery. Hlavní tuner byl u jiné tv a ja mel z druheho tuneru vedený koaxial ke své tv, což bylo pár desítek metrů kabelu, takže propojení scartem nemožný. Koaxial jsem měl z STB do VCR, z VCR do DVD a z DVD do TV. Do TV potom Scart z DVD rekordéru a druhý Scart z z VCR rovněž do TV.

A ano, mam DT 1205.
Scorpion7 (200)|4.7.2011 19:53
[quote=Eragonss;355372]Měl jsem na digi STB se dvěma tunery. Hlavní tuner byl u jiné tv a ja mel z druheho tuneru vedený koaxial ke své tv, což bylo pár desítek metrů kabelu, takže propojení scartem nemožný. Koaxial jsem měl z STB do VCR, z VCR do DVD a z DVD do TV. Do TV potom Scart z DVD rekordéru a druhý Scart z z VCR rovněž do TV.

A ano, mam DT 1205.[/quote]

Teraz maš všetko v jednej miestnosti?A išlo vtedy aj nahrávať aj prehrávať?DT 1205 máš nastavený,alebo ho treba nadstaviť?Ak máš čas možme to skusiť?To znamená na Tv sa daju pozerať programi,ked zatial vynechám VCR aj DVR?
Eragonss (16)|4.7.2011 20:34
Přesně tak... ano STB je nastavený, s TV problém není.
Scorpion7 (200)|4.7.2011 20:56
[quote=Eragonss;355384]Přesně tak... ano STB je nastavený, s TV problém není.[/quote]

Skus prepojenie SCART z VCR do VCR Evolve.Prepoj SCART EXT1 DVR do AV2 Tv,a SCART TV na Evolve do AV1 Tv.A odskušaj niečo z VHS kazety a z DVR neaké dvd či to bude fungovať.
Eragonss (16)|4.7.2011 21:37
Takže při tomhle zapojení video chytne signal na klasickem TV kanále, akorát bez zvuku... na AV1 jede normal STB, na AV2 jede DVDR, kterej taky chytne signal... prehravani jde u obou zarizeni.

Takže akorát ten zvuk, to bude tim kabelem že?
Scorpion7 (200)|4.7.2011 21:47
[quote=Eragonss;355403]Takže při tomhle zapojení video chytne signal na klasickem TV kanále, akorát bez zvuku... na AV1 jede normal STB, na AV2 jede DVDR, kterej taky chytne signal... prehravani jde u obou zarizeni.

Takže akorát ten zvuk, to bude tim kabelem že?[/quote]

Ten zvuk pri VCR bude skor zvuková norma,nepoznám tak AKAI,ale nie je tam možnosť prepnuť na inu normu?A zvuk pri DVDR je okej?Prívod antenného zvodu máš v Evolve RF in.Kedže to je už digitalny signál nemože ist ako prvé pripojenie do RF AKAI vstupu,tak ako to bolo v tom nákrese.
Aký kábel si mal na mysli?Ak myslíš SCART kábel tie musia byť všetky kable s plne osadeným 21pinovým konektorom.To znamená všetky pini/kontakty,kolíky/musia byt v tom scart kábli zapojené/prepojené/.Zistíš to meracím prístrojom,ked na jednej aj druhej strane konektorov prepískaš ohmetrom.Ked nepípne ten kolík zapojený nie je.To prehrávanie cez SCART misí fungovať,tak že príklad pozeráš program na Tv,bez toho aby si niečo prepínal dáš do DVDR dvd a dáš play a musí sa automaticky prepnuť na ten vstup,a pozeráš dvd.Bez prepnutia dialkovým.
Stretneme sa ešte zajtra,ja si zatial trochu naštudujem ten AKAI.
Eragonss (16)|4.7.2011 22:16
zadne prepinani norem jsem nenašel... jinak koaxialy jsou tak jak pisete, to je v pohode, ale bojim se tech scartu, jeden jsem zkusil zmerit a nic to nenamerilo... pravda je ze byly dost levné

//edit: Jeden scart jsem otevřel, zapojeno 9 pinů...
Scorpion7 (200)|4.7.2011 22:37
[quote=Eragonss;355414]zadne prepinani norem jsem nenašel... jinak koaxialy jsou tak jak pisete, to je v pohode, ale bojim se tech scartu, jeden jsem zkusil zmerit a nic to nenamerilo... pravda je ze byly dost levné

//edit: Jeden scart jsem otevřel, zapojeno 9 pinů...[/quote]

To je zle.To je menej ako polovica.Tam chýba kopu vecí.Zvlášt cesta videa tam aj spet to isté zvuk,spínacie napetie,napetie pre casovač,atd.Musí byt plne Full prepojenie.Ten 9kolíkový je len jednosmerná cesta,bez spínacieho RGB,a cesty spet a možno tu aj chýba ten zvuk.Je to ten čo prepájal VCR?Pre takéto prepojenie len a len Full.Tu by Ti nepomohol ani ten SCART prepinač ani keby bol elektronicky,prípadne na dialkové.Jaj a nevykaj mi v pohode tikaj.Ahoj stretneme sa zajtra.
Ivo Mašek (10205)|5.7.2011 06:44
SCART kabely se dělají ve dvojím provedení. U těch levnějších (a "obyčejnějších") nejsou zapojeny všechny piny. Je potřeba zakoupit plný SCART kabel. (a kupovat jenom tyto - oplatí se to)
scart_konektor.jpg
Eragonss (16)|5.7.2011 12:56
Tak jsem se za světla všimnul malinéjo přepínače na zadkní části VCR a najednou zvuk jde :-D takže jde už asi všechno, jediné co nejde je automatická úprava poměru stran u signálu přes DVDR a VCR, ale to zas tak nevadí.
Scorpion7 (200)|5.7.2011 20:07
[quote=Eragonss;355495]Tak jsem se za světla všimnul malinéjo přepínače na zadkní části VCR a najednou zvuk jde :-D takže jde už asi všechno, jediné co nejde je automatická úprava poměru stran u signálu přes DVDR a VCR, ale to zas tak nevadí.[/quote]

Som rád že si na to prišiel.Gratulujem.Tušil som,a dnes som to zistil aj na manuale toho VCR že je tam taká možnosť,len som si včera nebol istí či v menu alebo mechanicky.
Ešte by som rád vedel,či si SCART prepojovacie káble vymenil za plne funkčné,alebo momentálne ideš stím čo si mal?
Napíš mi čo všetko máš,a ako prepojené RF-kablom.Začni od zvodu od antény.
Mám ešte jedno prepojenie pre Teba pripravené/to som mal aj včera/.Potom ho sem dám a možeš ho niekedy odskušať a nechať si to,čo Ti najviac bude vyhovovať.
Eragonss (16)|6.7.2011 12:59
Ty scarty zůstali původní. Z antény jde koaxiál do STB, z STB do VCR, z VCR do DVDR a následně do TV.
Scorpion7 (200)|6.7.2011 19:59
[quote=Eragonss;355645]Ty scarty zůstali původní. Z antény jde koaxiál do STB, z STB do VCR, z VCR do DVDR a následně do TV.[/quote]

To RF perfekt.No škoda tých SCART,je tam viacej možností.Až nemáš zapojený 8pin na SCART kábli,tak možeš mať ten problem s automatickou upravou pomeru strán.Snád by sa to malo dat aj v nadstaveniach VCR+DVR upraviť.Neviem čo máš presne za SCART káble.Ja mám Full pin,a ešte su aj pozlatené a všetko šlape ako má.Ale tom je fuk,pokial to k tvojej spokojnosti šlape,tak je to okej.
Tu je to druhé prepojenie:RF zostáva-SCART z VCR do EXT2/DVR/,z EXT1/DVR/do VCR/Evolve/no a z TV/Evolve/do SCART AV1/Tv/.Znovu by boli vhodné tie Full SCART.Tu máš možnosť si VCR niečo hodiť na HDD DVDR.Až budeš chcieť odskušaj.
Sevas.
Eragonss (16)|7.7.2011 18:36
Tak jsem nakoupil 21 pinové scarty ale nic se s nimi nězměnilo, poměr stran se nezmění... čím to?
Scorpion7 (200)|7.7.2011 20:29
[quote=Eragonss;355908]Tak jsem nakoupil 21 pinové scarty ale nic se s nimi nězměnilo, poměr stran se nezmění... čím to?[/quote]

Tuším sa jednalo o ten DVDR-Philips VCR-Akai.Philips-skus ist do menu a najdi položku Nadstavenia a tu je podmenu Prehrávanie a položka TV-Format.Neviem ake tam máš možnosti nadstavenia odskušaj všetky,a potom treba nadstaviť tu čo ti najviac bude vyhovovať pre SCART pripojení.To isté skus aj v menu VCR Akai.
Eragonss (16)|7.7.2011 21:37
To je ale jen pro přehrávání z DVD, s TV signálem to nic neudělá... a Akai vůbec nic takového nemá.
Scorpion7 (200)|7.7.2011 21:58
[quote=Eragonss;355929]To je ale jen pro přehrávání z DVD, s TV signálem to nic neudělá... a Akai vůbec nic takového nemá.[/quote]

A v Evolve si pozeral systémové nadstavenia?TV systém-Režim zobrazenia/auto/,Pomer strán/skus všetky možnosti,ja mám 4:3LB na CRT Tv/.A video výstup CVBS+RGB.LCN režim nám vyp.
Eragonss (16)|8.7.2011 10:38
To je přesně ono, v poměru stran jsem měl auto a má tam být 4:3LB, počítal jsem s tím že volba auto právě tu změnu obstará, ale ono je to naopak :) Takže tímto je snad vše vyřešeno, díky moc za rady ;)
Scorpion7 (200)|8.7.2011 22:09
[quote=Eragonss;355994]To je přesně ono, v poměru stran jsem měl auto a má tam být 4:3LB, počítal jsem s tím že volba auto právě tu změnu obstará, ale ono je to naopak :) Takže tímto je snad vše vyřešeno, díky moc za rady ;)[/quote]

Niet za čo,som rád,že som Ti mohol byt trochu nápomocný.Ale predsa som len zvedavý,a mal by som na Teba pár otázok.Ak uznáš za vhodné možeš mi odpovedať,ak nie nemusíš.
1,ktoru možnosť zapojenia si využil,tu 1,alebo 2/myslím to SCART prepojenie/
2,máš programi naladené vo DVDR,VCR,aj v TV?/ ak áno možeš 2 programi nahrávať 3tý sledovať.
3,nahrávaš z interných tunerov DVDR+VCR,alebo cez SCART?
4,a len tak,zo zvedavosti,kupil si aj ten Scart prepinač?
5,možeš nahrat na Philipse priamo to čo vidíš na obrazovke Tv? Ja mám na Panasonicu na D.O. Tlačítko -DIRECT TV REC.Je to dobrá vec na momentky.Možno u teba je to iný názov,možno REC MODE,neviem nemám zatial na tento DVDR servisný manuál.