Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF M306 vs. Panasonic HDC-SD90

mariano (1)|3.7.2011 19:52
Prosím o radu, pro kterou z těchto kamer se rozhodnout. Vlastním 3 roky kameru Panasonic HDC-SD9EP, ale bohužel se (podotýkám ne vinou výrobce) pokazila a oprava je dle servisu nerentabilní. A tak stojím před výběrem nové. Neměl jsem potřebu nějak sledovat vývoj v kamerách, takže bych dal na radu těch, co v tomto světě "žijí"... Potřebuji ji hlavně k rodinným účelům.

Z požadavků jsou hlavně:
- Full HD
- stabilizátor obrazu
- přikláním se spíše k paměťové kartě než pevnému HDD
- točení v interiéru/exteriéru vidím tak na 30/70%

Z toho co jsem mě v danou chvíli zaujalo jsou Canon HF M306 a Panasonic HDC-SD90 (ten je cca o 1500 kč dražší). Díval jsem se již i na vlákno "zkušenosti z Canon HF M306", kde je v podstatě pozitivní reakce. Nicméně bych rád porovnal a slyšel nějaké zkušenosti a rady "pro a proti". A vítám i tipy na jiné kamery...

Předem díky za rady.
1hroch (865)|4.7.2011 08:58
Teoreticky muzeme problematiku tady probirat na x strankach a stejne se nedobereme k jednoznacnemu zaveru. Pro tebe nejrychlejsi a nejspolehlivejsi reseni je vzit si svoji kartu, zabehnout do kseftu, kde tebou vytipovane kusy maji, odzkouset si ergonomii drzeni a ovladani, moznosti manualnich nastaveni - pokud je budes vyuzivat, natocit si par zaberu v malem svetle, normalnim svetle, zoomovat, atd. Doma pak v klidu shlednout a mas vybrano.
Stejne finalni voba je jen a jen na tobe.